Абрикос Голд Річ ранній | Абрикос Голд Рич ранний | Prunus armeniaca Gold Rich

Код товару: 1759
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 240 грн
Є в наявності

Абрикос Голд Річ (ранній)

Абрикос Голд Рич (ранний)

Prunus armeniaca Gold Rich

 

Походження / історія: Абрикос Голд Рич - був виведений в Америці в 1971 році для комерційного використання. Отримано шляхом схрещування сортів Sun Glo і Perfection. За більш ніж 40 років існування перебрався до Західної Європи і знайшов там широке поширення.  

  Дерево середньоросле, утворює широку розкидисту крону. В плодоношення вступає на 3-4 рік після висадки. Відмінними рисами сорти є ранні терміни дозрівання (липень місяць), висока врожайність, стійкість до моніліозу і дірчастій плямистості і толерантності до шарки (віспа).

Швидкість зростання / сила росту: У рік приріст пагонів становить 50-60 см.

Листя: Листя темно-зелені. Мають вирізні виїмки і подовжені кінчики які відрізняють його від інших сортів.

Квітки: на коротких квітконіжках, поодинокі, ароматні, білого кольору, чашолистки червоно-рожеві. Квітки з'являються і розпускаються раніше листя.

Час цвітіння: настає в квітні-травні до розпускання листя.

Плоди: плоди одномірні, округлі, злегка сплющені. Дві половинки розділені поздовжньою борозенкою. Вага 60-100 г, при малій кількості - до 150 г. Діаметр плоду 5-7 см. М'якоть щільна з тонкою текстурою, без жорстких волокон, яскраво-помаранчева, соковита і ароматна. Шкірочка воскова, щільна і терпка з легким рум'янцем з сонячного боку. Смак кисло-солодкий, солодкість підвищується в міру дозрівання. Дегустаційна оцінка - 4,7 бала. Плоди дозрівають в кінці липня - початку серпня одночасно, придатні для транспортування на великі відстані до 4-5 днів.

Ставлення до світла / інсоляція: як і всі дерева південного Абрикос віддає перевагу теплому місцю і хорошій освітленості на вашій присадибній ділянці. Від вітрів абрикос не страждає.

Ґрунт: не рекомендується садити абрикос на низовинах – там скупчується холодне повітря і тому він може підмерзати.

Переваги: висока врожайність; відмінні товарні і смакові якості, що забезпечує сорту підвищений попит у споживача; лежкість до 2 тижнів зі збереженням товарних якостей; універсальне вживання – в свіжому вигляді, консервування, сушіння; за рахунок щільної шкірки і м'якоті витримує транспортування на великі відстані протягом 4-6 днів. Висока зимостійкість, (USDA зона морозостійкості – 5-8).

Кліматична зона / зона морозостійкості: 6 - при належному догляді абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a - 5b) та Крим (6a - 7b).

Купити Абрикос Голд Річ в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист - нижче - під фотографіями. ↓↓↓ Більше інформації про дану рослину можна знайти під фото ↓↓↓


Доступні варіанти
Контейнер/ком: Висота: Діаметр крони: Вік: Ціна: Кількість:
г.к 160-180см 20-30см 1 240 грн
-
+
200-220см 50-60см 270 грн
-
+
Від 240 грн

Посадка: Абрикос – теплолюбна культура і садити саджанці краще навесні до набрякання бруньок, щоб за період вегетації, який триває 8 місяців, дерево встигло вкоренитися і зміцніти. Але в регіонах з м'якими зимами можлива та осіння посадка, але гранично допустимий термін – початок жовтня, а саджанець потрібно забезпечити додатковим захистом від зимових холодів. Вибрати та підготувати місце для посадки саджанця краще з осені, викопавши посадкову яму, розміром у два рази перевищує обсяг кореневої системи. Зазвичай достатні розміри: глибина – 60-70 см, діаметр – 80-90 см. На дно укласти 2 відра перегною, змішаного з невеликою кількістю землі. У такому вигляді яма перезимує. Напередодні запланованої посадки викопану яму добре пролити водою і вкопати в центр кол (1-1,5 м), до якого буде підв'язані саджанець. Коріння за день до посадки слід замочити в стимуляторе корнеобразования згідно з інструкцією або в воді, видаливши підсохлі та пошкоджені коріння. Саджанець поміщають в яму, ретельно розправляючи корінці, і присипають землею. Грунт утрамбовують для кращого зчеплення коренів з грунтом, поливають і мульчують. Навколо посадкового місця потрібно сформувати бортики із землі (водяне кільце), щоб вода при поливі утримувалася у дерева.Відстань між саджанцями має бути 3,5-4 м, міжряддя – 5-6 м.

Обрізка: при обрізці слід пам'ятати, що абрикос родить на торішніх однорічних приростах і букетних гілочках. Родить на шпорках, букетних гілочках і однорічних приростах минулого року. Варто відзначити, що сорту властиво давати рясний вторинний приріст на верхніх бруньках, тому треба щорічно проводити профілактичні обрізання для проріджування крони. Грамотною обрізкою можна регулювати врожайність дерева, розмір плодів, цукристість, а також позбавити його від хвороб. При посадці гілки молодого саджанця абрикоса обрізають на третину. Це сприяє швидкій закладці крони. Обрізку абрикоса слід проводити щорічно до розпускання бруньок, приблизно в квітні місяці. Необхідно щорічно проріджувати крону дерева, це сприяє збільшенню врожаю і запобігає появі хвороб і шкідників. З молодих пагонів слід залишати тільки сильні та прямостоячі, а криві та слабкі слід видаляти. Формуйте крислату і добре освітлену крону. Саме тому обрізайте гілки, що ростуть вертикально вгору, даючи місце розвиватися боковим гілкам, але не більше ¼ від загальної маси гілок.

Хвороби: незважаючи на те, що цей сорт стійкий до більшості захворювань, він схильний до інфекцій плямистості та моніліозу. Особливо страждають дерева від цих захворювань навесні і в першій половині літа при наявності рясних дощів, туманів, а також при значному загущенні крони. Тому треба уважно стежити за станом листя і обробити відповідними препаратами при перших же ознаках захворювання.

Добриво / захист: висаджені дерева слід відразу ж підгодувати мінеральними добривами. Перша порція азоту вноситься в перший рік в середині травня, друга - в середині червня. Завдяки цьому, вже до осені утворюються потужні прирости, необхідні для утворення крони. Якщо ріст саджанців у перший рік занадто інтенсивний, на наступний рік азотне добриво обмежуємо, залишивши тільки травневе внесення, але вже на початку місяця. Щоб спровокувати плодоношення, на третій і четвертий рік удобрення азотом зводимо до мінімуму. Гарному розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування перегноєм або компостом. Дуже важливо захистити ваше деревце від різного виду хвороб і шкідників, які можуть завдати шкоди вашому врожаю. І найкращим способом цього захисту буде правильне вживання хімічних препаратів на різних стадіях розвитку. У фазі розпускання бруньок (зелений конус «ведмежі вушка») з метою захисту від брунькового довгоносика, попелиці, а також від такої хвороби як моніліальний опік слід застосовувати бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів: Актара, Енжіо, Хорус. У фазі опадання пелюсток (95% опало) - проти моніліального опіку, гномоніоза застосовують бакові суміші фунгіцидів і інсектицидів: Хорус + Швидкість. У фазі росту плоду (горішок) - від східної плодожерки, попелиці, молі, а також хвороб: молініоз, гнромоніоз застосовують Енжіо або Актеллік + Хорус. Обробку проводять через 7-8 днів після попередньої. У фазі росту плоду (перед дозріванням) - від попелиці, східної плодожерки і плямистості листя застосовують Енжіо або Актеллік. Обробку проводять через 12-14 днів після попередньої. Після збирання врожаю від попелиці і таких хвороб, як плодова гниль, моніліоз, кокомікоз застосовують препарати Хорус + Швидкість + Карате Зеон, знімають і знищують муміфіковані плоди. Обробку проводять через 18-24 дня після збору врожаю баковою сумішшю. У жовтні-листопаді від довгоносика, пильщика, кліща і від плямистості листя, клястероспоріозу слід зробити окопування пристовбурних кіл, закопування або спалювання опалого листя, а також внесення добрив.

Ґрунтові шкідники: на сьогодні в Україні немає більш небезпечного грунтового шкідника ніж хрущ. З середини квітня, побачивши першого хруща ТЕРМІНОВО обробляємо крону Актара або будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ, при цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище ґрунту) і кореневу шийку та не пролитися в бік. Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетації. Проливаємо в ґрунт згідно з інструкцією, також ефективна Актара (діюча речовина - 240 г / л тіаметоксаму; 250 г / кг тіаметоксаму). Обробка по кроні і підлив по кореневій шийці в ґрунт з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників і українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - «колоради», дуже небезпечні і ненажерливі. І перші, і другі повинні оперативно знищуватися.

Захист від бур'янів: в період до або після цвітіння для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1 л, дерево середнього віку - 2 л, дерево з великою кроною - понад 3 м. Всі матеріали, для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.

Абрикос Голд Річ (ранній)

Абрикос Голд Рич (ранний)

Prunus armeniaca Gold Rich

 

Походження / історія: Абрикос Голд Рич - був виведений в Америці в 1971 році для комерційного використання. Отримано шляхом схрещування сортів Sun Glo і Perfection. За більш ніж 40 років існування перебрався до Західної Європи і знайшов там широке поширення.  

  Дерево середньоросле, утворює широку розкидисту крону. В плодоношення вступає на 3-4 рік після висадки. Відмінними рисами сорти є ранні терміни дозрівання (липень місяць), висока врожайність, стійкість до моніліозу і дірчастій плямистості і толерантності до шарки (віспа).

Швидкість зростання / сила росту: У рік приріст пагонів становить 50-60 см.

Листя: Листя темно-зелені. Мають вирізні виїмки і подовжені кінчики які відрізняють його від інших сортів.

...

Абрикос Голд Річ (ранній)

Абрикос Голд Рич (ранний)

Prunus armeniaca Gold Rich

 

Походження / історія: Абрикос Голд Рич - був виведений в Америці в 1971 році для комерційного використання. Отримано шляхом схрещування сортів Sun Glo і Perfection. За більш ніж 40 років існування перебрався до Західної Європи і знайшов там широке поширення.  

  Дерево середньоросле, утворює широку розкидисту крону. В плодоношення вступає на 3-4 рік після висадки. Відмінними рисами сорти є ранні терміни дозрівання (липень місяць), висока врожайність, стійкість до моніліозу і дірчастій плямистості і толерантності до шарки (віспа).

Швидкість зростання / сила росту: У рік приріст пагонів становить 50-60 см.

Листя: Листя темно-зелені. Мають вирізні виїмки і подовжені кінчики які відрізняють його від інших сортів.

Квітки: на коротких квітконіжках, поодинокі, ароматні, білого кольору, чашолистки червоно-рожеві. Квітки з'являються і розпускаються раніше листя.

Час цвітіння: настає в квітні-травні до розпускання листя.

Плоди: плоди одномірні, округлі, злегка сплющені. Дві половинки розділені поздовжньою борозенкою. Вага 60-100 г, при малій кількості - до 150 г. Діаметр плоду 5-7 см. М'якоть щільна з тонкою текстурою, без жорстких волокон, яскраво-помаранчева, соковита і ароматна. Шкірочка воскова, щільна і терпка з легким рум'янцем з сонячного боку. Смак кисло-солодкий, солодкість підвищується в міру дозрівання. Дегустаційна оцінка - 4,7 бала. Плоди дозрівають в кінці липня - початку серпня одночасно, придатні для транспортування на великі відстані до 4-5 днів.

Ставлення до світла / інсоляція: як і всі дерева південного Абрикос віддає перевагу теплому місцю і хорошій освітленості на вашій присадибній ділянці. Від вітрів абрикос не страждає.

Ґрунт: не рекомендується садити абрикос на низовинах – там скупчується холодне повітря і тому він може підмерзати.

Переваги: висока врожайність; відмінні товарні і смакові якості, що забезпечує сорту підвищений попит у споживача; лежкість до 2 тижнів зі збереженням товарних якостей; універсальне вживання – в свіжому вигляді, консервування, сушіння; за рахунок щільної шкірки і м'якоті витримує транспортування на великі відстані протягом 4-6 днів. Висока зимостійкість, (USDA зона морозостійкості – 5-8).

Кліматична зона / зона морозостійкості: 6 - при належному догляді абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a - 5b) та Крим (6a - 7b).

Купити Абрикос Голд Річ в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист - нижче - під фотографіями. ↓↓↓ Більше інформації про дану рослину можна знайти під фото ↓↓↓


Посадка: Абрикос – теплолюбна культура і садити саджанці краще навесні до набрякання бруньок, щоб за період вегетації, який триває 8 місяців, дерево встигло вкоренитися і зміцніти. Але в регіонах з м'якими зимами можлива та осіння посадка, але гранично допустимий термін – початок жовтня, а саджанець потрібно забезпечити додатковим захистом від зимових холодів. Вибрати та підготувати місце для посадки саджанця краще з осені, викопавши посадкову яму, розміром у два рази перевищує обсяг кореневої системи. Зазвичай достатні розміри: глибина – 60-70 см, діаметр – 80-90 см. На дно укласти 2 відра перегною, змішаного з невеликою кількістю землі. У такому вигляді яма перезимує. Напередодні запланованої посадки викопану яму добре пролити водою і вкопати в центр кол (1-1,5 м), до якого буде підв'язані саджанець. Коріння за день до посадки слід замочити в стимуляторе корнеобразования згідно з інструкцією або в воді, видаливши підсохлі та пошкоджені коріння. Саджанець поміщають в яму, ретельно розправляючи корінці, і присипають землею. Грунт утрамбовують для кращого зчеплення коренів з грунтом, поливають і мульчують. Навколо посадкового місця потрібно сформувати бортики із землі (водяне кільце), щоб вода при поливі утримувалася у дерева.Відстань між саджанцями має бути 3,5-4 м, міжряддя – 5-6 м.

Обрізка: при обрізці слід пам'ятати, що абрикос родить на торішніх однорічних приростах і букетних гілочках. Родить на шпорках, букетних гілочках і однорічних приростах минулого року. Варто відзначити, що сорту властиво давати рясний вторинний приріст на верхніх бруньках, тому треба щорічно проводити профілактичні обрізання для проріджування крони. Грамотною обрізкою можна регулювати врожайність дерева, розмір плодів, цукристість, а також позбавити його від хвороб. При посадці гілки молодого саджанця абрикоса обрізають на третину. Це сприяє швидкій закладці крони. Обрізку абрикоса слід проводити щорічно до розпускання бруньок, приблизно в квітні місяці. Необхідно щорічно проріджувати крону дерева, це сприяє збільшенню врожаю і запобігає появі хвороб і шкідників. З молодих пагонів слід залишати тільки сильні та прямостоячі, а криві та слабкі слід видаляти. Формуйте крислату і добре освітлену крону. Саме тому обрізайте гілки, що ростуть вертикально вгору, даючи місце розвиватися боковим гілкам, але не більше ¼ від загальної маси гілок.

Хвороби: незважаючи на те, що цей сорт стійкий до більшості захворювань, він схильний до інфекцій плямистості та моніліозу. Особливо страждають дерева від цих захворювань навесні і в першій половині літа при наявності рясних дощів, туманів, а також при значному загущенні крони. Тому треба уважно стежити за станом листя і обробити відповідними препаратами при перших же ознаках захворювання.

Добриво / захист: висаджені дерева слід відразу ж підгодувати мінеральними добривами. Перша порція азоту вноситься в перший рік в середині травня, друга - в середині червня. Завдяки цьому, вже до осені утворюються потужні прирости, необхідні для утворення крони. Якщо ріст саджанців у перший рік занадто інтенсивний, на наступний рік азотне добриво обмежуємо, залишивши тільки травневе внесення, але вже на початку місяця. Щоб спровокувати плодоношення, на третій і четвертий рік удобрення азотом зводимо до мінімуму. Гарному розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування перегноєм або компостом. Дуже важливо захистити ваше деревце від різного виду хвороб і шкідників, які можуть завдати шкоди вашому врожаю. І найкращим способом цього захисту буде правильне вживання хімічних препаратів на різних стадіях розвитку. У фазі розпускання бруньок (зелений конус «ведмежі вушка») з метою захисту від брунькового довгоносика, попелиці, а також від такої хвороби як моніліальний опік слід застосовувати бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів: Актара, Енжіо, Хорус. У фазі опадання пелюсток (95% опало) - проти моніліального опіку, гномоніоза застосовують бакові суміші фунгіцидів і інсектицидів: Хорус + Швидкість. У фазі росту плоду (горішок) - від східної плодожерки, попелиці, молі, а також хвороб: молініоз, гнромоніоз застосовують Енжіо або Актеллік + Хорус. Обробку проводять через 7-8 днів після попередньої. У фазі росту плоду (перед дозріванням) - від попелиці, східної плодожерки і плямистості листя застосовують Енжіо або Актеллік. Обробку проводять через 12-14 днів після попередньої. Після збирання врожаю від попелиці і таких хвороб, як плодова гниль, моніліоз, кокомікоз застосовують препарати Хорус + Швидкість + Карате Зеон, знімають і знищують муміфіковані плоди. Обробку проводять через 18-24 дня після збору врожаю баковою сумішшю. У жовтні-листопаді від довгоносика, пильщика, кліща і від плямистості листя, клястероспоріозу слід зробити окопування пристовбурних кіл, закопування або спалювання опалого листя, а також внесення добрив.

Ґрунтові шкідники: на сьогодні в Україні немає більш небезпечного грунтового шкідника ніж хрущ. З середини квітня, побачивши першого хруща ТЕРМІНОВО обробляємо крону Актара або будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ, при цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище ґрунту) і кореневу шийку та не пролитися в бік. Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетації. Проливаємо в ґрунт згідно з інструкцією, також ефективна Актара (діюча речовина - 240 г / л тіаметоксаму; 250 г / кг тіаметоксаму). Обробка по кроні і підлив по кореневій шийці в ґрунт з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників і українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - «колоради», дуже небезпечні і ненажерливі. І перші, і другі повинні оперативно знищуватися.

Захист від бур'янів: в період до або після цвітіння для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1 л, дерево середнього віку - 2 л, дерево з великою кроною - понад 3 м. Всі матеріали, для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.

Читати більше

Характеристики

Видова назва дерева Абрикос;
Запилення рослини Самозапильна;
Плоди Великі;
Сезон плодоношення Ранній;
Смакові якості Кисло-солодкі;
Тип рослини Плодове дерево;
Форма рослини Розлога;
Висота рослини 3-7м;
Кліматична зона України 6 зона (-23,3°С - 17,8°С);

Абрикос Голд Річ ранній | Абрикос Голд Рич ранний | Prunus armeniaca Gold Rich