Сосна шверіна Вітхорст | Сосна шверина Витхорст | Pinus schwerinii Wiethorst

Код товару: 1481
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 960 грн
Є в наявності

Сосна шверіна Вітхорст

Pinus schwerinii Wiethorst

Сосна шверина Витхорст

 

Синоніми: Сосна Вітхост.

Походження / історія: сосна Вітхорст - це гібрид сосни веймутової та сосни гріффіта, вона була знайдена і названа паном Johan Wieting в 1987 році, в Німеччині.

Опис сорту / переваги: сосна шверіна Вітхорст, з щільною, компактною конічною формою крони та зеленувато-блакитною, довгою, м’якою хвоєю, вважається однією з найкрасивіших сортів мініатюрних сосон. Цінується ця рослина за морозостійкість, компактність, декоративну хвою та шишки, які з’являються в молодому віці і прикрашають деревце мов ялинкові іграшки. Сосна шверіна Вітхорст - прекрасне доповнення Вашої колекції декоративних рослин!

Форма: компактна, конічна (див. фото).

Розмір: висота рослини залежить від догляду, в 10 років досягає висоти близько 1,5-2 м, діаметр близько 1-1,5 м. Можна прищипувати для створення пишного невисокого куща.

Швидкість зростання / сила росту: повільно зростаюча рослина, приріст близько 10-15 см на рік.

Пагони: короткі, густо покриті хвоєю.

Корінь: сосна Вітхорст має поверхневу кореневу систему, тому ослаблені дерева можуть бути схильні до вітровалу.

Хвоя: голки довгі (15 см), м’які, світло-зелені зверху та сріблясто-блакитні на нижньому боці.

Шишки: довгі (20 см), тонкі, світло-зелені, майже білі, перед відкриттям стають коричневими.

Світло: саджанці сосни Вітхорст краще ростуть в захищених від вітру, сонячних, або злегка притінених місцях.

Волога: це хвойне деревце краще росте і розвивається при регулярному, помірному поливі.

Ґрунт: сосна Вітхорст полюбляє дренований, суглинистий, супіщаний, кислий, свіжий, легкий, ґрунт.

Застосування: всі ми мріємо час від часу сховатися від міської метушні, та галасу у прозорому від морозного повітря хвойному лісі, аби знову і знову насолоджуватись його красою. Для багатьох це захоплення, а для тих хто власноруч плекає та примножує зелені багатства, ще й своєрідне мистецтво. Сосна шверіна Вітхорст має найкращий вигляд сольно, або у якості солітеру посеред газону, на не великих просторах. Гарні з її участю композиції біля водойм, серед каменів, в альпінаріях, квітниках, а також при створенні хвойних міксбордерів. Соснові ліси дуже корисні для людини, завдяки виділенню в навколишнє середовище фітонцидів вони очищають повітря від хвороботворних мікроорганізмів.

Кислотність: рН 4.5-6.5 - рослина ацидофіл (кальцефоб) - полюбляє кислий ґрунт.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5а – абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).

Купити Сосну шверіна Вітхорст в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин ПРОКСІМА.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».


Доступні варіанти
Контейнер/ком: Висота: Діаметр крони: Вік: Ціна: Кількість:
25-30см 15-20см 960 грн
-
+
Від 960 грн

Посадка: для того, щоб Pinus schwerinii Wiethorst добре росла, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур'янів, особливо багаторічних. Можемо використовувати чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт. Купити саджанці бажано в пластиковому контейнері з пролонгованими (довгограючими) добривами (рослина не викопується з неминучим пошкодженням кореневої системи), після посадки вона гарантовано приживається. Найголовніше у висадці сосни - ретельна підготовка субстрату для посадки, незмінним складником якої є кислий верховий (рудий, білий, молодий) торф, бажано сфагновий торф з рівнем рН, що не перевищує 4,5. Винятком є індивідуальні особливості кислотності ґрунтів в українському заболоченому Поліссі (Житомирська, Рівненська), де трапляються ділянки з кислим середовищем. На решті території України кислий природний ґрунт - велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку необхідно підкислювати. Це можна зробити за рахунок мульчування навколо пристовбурного кола рослини подрібненою корою сосни звичайної та хвойного відпаду, зібраного у будь-якому хвойному лісі та органікою з кислою реакцією. Для підкислення ґрунту українські садівники традиційно використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт). У Донецькій і Луганській областях України наші клієнти використовують розведену рідину з шахтарських каганців.

Мінеральні добрива: біля прикореневих кіл розсипаємо 3г на 1кг уявного кому збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами. Регулярні позакореневі обробки мінеральними органічними добривами з прилипачем з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол), вермікультури та ін. Сосна шверіна Вітхост з вдячністю відгукується на внесення мінеральних та органічних добрив. На території бідних піщаних ґрунтів (Українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) рекомендуємо підсипати компост (отриманий з відходів городу, саду, кухні) або старий органічний гумус з компостного гною. Органіка значно поліпшує структуру «легких» ґрунтів і «запускає» вічний природний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробачки від сусідів самі мігрують до вас і запустять ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Прийшов час позбавлятися від диких згубних радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини». Доцільніше сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Полив: помірний, регулярний.

Обрізка: рекомендуємо на початку весни провести санітарну обрізку, видаливши старі, пошкоджені і сухі гілки, а також кінчики підмерзлих пагонів. Після обрізки необхідно підживити сосну, обробити фунгіцидом. Це забезпечить рівномірне відростання нових пагонів, захистить від грибкових захворювань.

Догляд: молоді саджанці потрібно оберігати від активного весняного сонця. Потребує регулярного поливу, видалення бур'янів, розпушування ґрунту. Ні в якому випадку не допускати заростання пристовбурного кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка садівника-початківця. Кращому розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування спочатку перегноєм або компостом і зверху корою.

Хвороби та шкідники: для того, щоб правильно обрати засіб захисту рослини, необхідно визначити шкідника. Як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин. Необроблені рослини можуть пошкоджуватися павутинним кліщем, щитівкою, рудою сосновою мухою Neodiprion sertifer, сосновою листоверткою Rhyacionia buoliana, вони нападають на молоді пагони й можуть завдати значної шкоди. Навесні і повторно влітку проводять профілактичне обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч). Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд і т.д).

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. При посадці замочуємо коріння саджанців або протруюємо всю рослину розпилювачем. Проливаючи в ґрунт, обов'язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару (діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1гр / л, або український препарат Антихрущ Люкс (діючі речовини - імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість використовуваного розчину залежить від препарату, дози та, безумовно, розміру рослини.

Обробку по кроні, підлив по кореневій шийці і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз в 40 днів до кінця вересня. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливі і лізуть в чужі сади. І перші і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1л, дерево середнього віку - 2-3 л, дерево з великою кроною - більше 3 л.

Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.

Сосна шверіна Вітхорст

Pinus schwerinii Wiethorst

Сосна шверина Витхорст

 

Синоніми: Сосна Вітхост.

Походження / історія: сосна Вітхорст - це гібрид сосни веймутової та сосни гріффіта, вона була знайдена і названа паном Johan Wieting в 1987 році, в Німеччині.

Опис сорту / переваги: сосна шверіна Вітхорст, з щільною, компактною конічною формою крони та зеленувато-блакитною, довгою, м’якою хвоєю, вважається однією з найкрасивіших сортів мініатюрних сосон. Цінується ця рослина за морозостійкість, компактність, декоративну хвою та шишки, які з’являються в молодому віці і прикрашають деревце мов ялинкові іграшки. Сосна шверіна Вітхорст - прекрасне доповнення Вашої колекції декоративних рослин!

Форма: компактна, конічна (див. фото).

Розмір: висота рослини залежить від догляду, в 10 років досягає висоти близько 1,5-2 м, діаметр близько 1-1,5 м. Можна прищипувати для створення пишного невисокого куща.

Швидкість зростання / сила росту: повільно зростаюча рослина, приріст близько 10-15 см на рік.

Пагони: короткі, густо покриті хвоєю.

Корінь: сосна Вітхорст має поверхневу кореневу систему, тому ослаблені дерева можуть бути схильні до вітровалу.

Хвоя: голки довгі (15 см), м’які, світло-зелені зверху та сріблясто-блакитні на нижньому боці.

Шишки: довгі (20 см), тонкі, світло-зелені, майже білі, перед відкриттям стають коричневими.

Світло: саджанці сосни Вітхорст краще ростуть в захищених від вітру, сонячних, або злегка притінених місцях.

Волога: це хвойне деревце краще росте і розвивається при регулярному, помірному поливі.

Ґрунт: сосна Вітхорст полюбляє дренований, суглинистий, супіщаний, кислий, свіжий, легкий, ґрунт.

Застосування: всі ми мріємо час від часу сховатися від міської метушні, та галасу у прозорому від морозного повітря хвойному лісі, аби знову і знову насолоджуватись його красою. Для багатьох це захоплення, а для тих хто власноруч плекає та примножує зелені багатства, ще й своєрідне мистецтво. Сосна шверіна Вітхорст має найкращий вигляд сольно, або у якості солітеру посеред газону, на не великих просторах. Гарні з її участю композиції біля водойм, серед каменів, в альпінаріях, квітниках, а також при створенні хвойних міксбордерів. Соснові ліси дуже корисні для людини, завдяки виділенню в навколишнє середовище фітонцидів вони очищають повітря від хвороботворних мікроорганізмів.

Кислотність: рН 4.5-6.5 - рослина ацидофіл (кальцефоб) - полюбляє кислий ґрунт.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5а – абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).

Купити Сосну шверіна Вітхорст в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин ПРОКСІМА.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».


Посадка: для того, щоб Pinus schwerinii Wiethorst добре росла, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур'янів, особливо багаторічних. Можемо використовувати чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт. Купити саджанці бажано в пластиковому контейнері з пролонгованими (довгограючими) добривами (рослина не викопується з неминучим пошкодженням кореневої системи), після посадки вона гарантовано приживається. Найголовніше у висадці сосни - ретельна підготовка субстрату для посадки, незмінним складником якої є кислий верховий (рудий, білий, молодий) торф, бажано сфагновий торф з рівнем рН, що не перевищує 4,5. Винятком є індивідуальні особливості кислотності ґрунтів в українському заболоченому Поліссі (Житомирська, Рівненська), де трапляються ділянки з кислим середовищем. На решті території України кислий природний ґрунт - велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку необхідно підкислювати. Це можна зробити за рахунок мульчування навколо пристовбурного кола рослини подрібненою корою сосни звичайної та хвойного відпаду, зібраного у будь-якому хвойному лісі та органікою з кислою реакцією. Для підкислення ґрунту українські садівники традиційно використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт). У Донецькій і Луганській областях України наші клієнти використовують розведену рідину з шахтарських каганців.

Мінеральні добрива: біля прикореневих кіл розсипаємо 3г на 1кг уявного кому збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами. Регулярні позакореневі обробки мінеральними органічними добривами з прилипачем з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол), вермікультури та ін. Сосна шверіна Вітхост з вдячністю відгукується на внесення мінеральних та органічних добрив. На території бідних піщаних ґрунтів (Українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) рекомендуємо підсипати компост (отриманий з відходів городу, саду, кухні) або старий органічний гумус з компостного гною. Органіка значно поліпшує структуру «легких» ґрунтів і «запускає» вічний природний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробачки від сусідів самі мігрують до вас і запустять ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Прийшов час позбавлятися від диких згубних радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини». Доцільніше сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Полив: помірний, регулярний.

Обрізка: рекомендуємо на початку весни провести санітарну обрізку, видаливши старі, пошкоджені і сухі гілки, а також кінчики підмерзлих пагонів. Після обрізки необхідно підживити сосну, обробити фунгіцидом. Це забезпечить рівномірне відростання нових пагонів, захистить від грибкових захворювань.

Догляд: молоді саджанці потрібно оберігати від активного весняного сонця. Потребує регулярного поливу, видалення бур'янів, розпушування ґрунту. Ні в якому випадку не допускати заростання пристовбурного кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка садівника-початківця. Кращому розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування спочатку перегноєм або компостом і зверху корою.

Хвороби та шкідники: для того, щоб правильно обрати засіб захисту рослини, необхідно визначити шкідника. Як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин. Необроблені рослини можуть пошкоджуватися павутинним кліщем, щитівкою, рудою сосновою мухою Neodiprion sertifer, сосновою листоверткою Rhyacionia buoliana, вони нападають на молоді пагони й можуть завдати значної шкоди. Навесні і повторно влітку проводять профілактичне обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч). Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд і т.д).

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. При посадці замочуємо коріння саджанців або протруюємо всю рослину розпилювачем. Проливаючи в ґрунт, обов'язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару (діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1гр / л, або український препарат Антихрущ Люкс (діючі речовини - імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість використовуваного розчину залежить від препарату, дози та, безумовно, розміру рослини.

Обробку по кроні, підлив по кореневій шийці і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз в 40 днів до кінця вересня. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливі і лізуть в чужі сади. І перші і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1л, дерево середнього віку - 2-3 л, дерево з великою кроною - більше 3 л.

Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.

Читати більше

Характеристики

Тип рослини Дерева; Вічнозелені;
Форма росту Пірамідальні та конусовидні; Чудернацькі форми;
Висота рослини 1,5-3м;
Діаметр дорослої рослини 1,5-2м;
Щільність крони Рихла крона, яка пропускає світло;
Колір крони Сизий; Блакитний;
Колір крони восени Сизий; Блакитний;
Світло Сонце;
Вимоги до поливу Посухостійкі; Помірний полив;
Умови навколишнього середовища Піщані сухі бідні ґрунти; Сухі степи і луки; Надмірна загазованість та міські умови; Стійкість до дорожньої солі;
Кліматична зона України 6 зона (-23,3°С - 17,8°С);
Кислотність грунту / РН Рослини для кислих ґрунтів РН 4-6,5; Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2;
Використання в ландшафтному дизайні Маленькі компактні сади (до 6 соток); Сади на даху; Сади каменів/альпінарії/; Вересові і кислі сади; Акценти / солітери;
Особливості рослини Зимова декоративність плодів; Ароматичні рослини;
Сезон декоративності Весна; Літо; Осінь; Зима;
Потреба у догляді Низька; Середня;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Сосна шверіна Вітхорст | Сосна шверина Витхорст | Pinus schwerinii Wiethorst