Алича великоплідна Генерал (середня) | Алыча крупноплодная Генерал (средняя) | Prunus cerasifera General

Код товару: 1308
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 0 грн

Алича великоплідна Генерал (середня)

Алыча крупноплодная Генерал (средняя)

Prunus cerasifera General


Синоніми: Слива розчепірена Генерал, Слива вишненосна Генерал, Алича Генеральська.

Запилювачі: Генерал - частково самоплідний сорт і тому йому бажане сусідство аличі сорту Комета або слив Ренклод Альтана, Кардинал, Чачакська Лепотіка.

Походження / історія: Алича була окультурена людством ще кілька століть назад і є представницею гібридних слив. Ще зовсім недавно при звучанні слова «алича» у багатьох з нас з'являлася кислинка в роті. Але групою українських селекціонерів Л.І.Тараненко, В.В.Ярушніковим і В.В.Павлюк на Артемівської дослідної станції в 2007 році в результаті вільного запилення сіянця сорту Рясна був виведений новий сорт аличі з дуже смачними ароматними плодами високої десертної якості найбільшого розміру.

Опис сорту: Алича - невибаглива культура, яка при дуже маленькому догляді дає відмінний урожай. У народі її ще називають «дитяча радість», так як алича починає своє плодоношення в період, коли черешні і абрикоси в садах уже відродили. Алича великоплідна Генерал – сорт, що сподобався багато українським садівникам-любителям за привабливий зовнішній вигляд рожево-червоних соковитих плодів дуже великого розміру масою 50-60 гр, а деякі плоди досягають навіть 80 гр. Prunus cerasifera General своє плодоношення починає в кінці липня–на початку серпня.

Форма: пишне дерево з розлогою широкопірамідальною кроною, гілки якого розташовані майже горизонтально і обвисають під вагою численних плодів великого розміру (див.фото).

Розмір: хоча саджанець аличі Генерал і щеплений на сильнорослій підщепі Алича, але сам сорт має характерну низькорослість, а це значить, що дерево буде невеликих розмірів близько 3-4 метрів. Для такого компактного деревця завжди знайдеться місце в Вашому саду.

Швидкість зростання / сила росту: в молодому віці алича Генерал - швидкоростуча рослина, а в період плодоношення темпи зростання дерева сповільнюються.

Листя: темно-зеленого кольору, човникоподібної форми, завужені на кінці, глянцеві з дрібнозазубреними краями.

Квітки: білі, блюдцевидної форми з характерним медовим ароматом.

Час цвітіння: рясне цвітіння аличі починається в кінці квітня – на початку травня вже з 2-3 річного віку, але ми рекомендуємо видаляти ці перші квіточки, так як молодий саджанець не в змозі витримати таку силу-силенну великих плодів, а всі сили дереву необхідно направити на формування крони.

Плоди: алича великоплідна Генерал починає плодоносити в другій половині липня. Гілки аличі просто прогинаються під вагою великих плодів округлої форми масою 50-60 г і більше, рожево-червоного кольору з переходом в бордовий при повному дозріванні. Дуже соковита м'якоть щільної текстури має прекрасний кисло-солодкий смак. Кісточка важко відділяється від м'якоті плоду. Плодоносить алича сорту Генерал завжди рясно і тому збір плодів бажано проводити в кілька прийомів, щоб уберегти їх від осипання або розтріскування.

Відношення до світла / інсоляція: алича краще розвивається, росте і плодоносить на відкритому освітленому місці без протягів.

Грунт: родючі глинисті або суглинні грунту, пухкі, досить вологі, але без близького залягання грунтових вод.

Переваги: ​​скороплідний сорт - починає плодоносити вже на 2-3 рік після висадки саджанця. Витримує зниження температури до -28 ... 30 ° С, а якщо і трапиться обмерзання пагонів, то алича має властивість швидко відновити крону і плодоношення. Алича сорту Генерал - прекрасний десертний сорт з дуже соковитими плодами, що володіють дивовижним і неповторним ароматом. Дуже багатьом садівникам-любителям подобається взимку відкрити баночку компоту з аличі і попити цього запашного напою. Плоди аличі часто додають при заготівлі варення з персиків для заповнення відсутньої нотки кислинки. Насичений смак і аромат плодів аличі наші українські господині часто використовують в приготуванні різних сезонних заготовок, різноманітних соусів або солодощів.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b)

Купити Алича великоплідна Генерал в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист - нижче - під фотографіями.

↓↓↓ Більше інформації про дану рослину можна знайти під фото ↓↓↓ 


Від 0 грн

Посадка: щоб Алича великоплідна Генерал добре росла, грунт перед посадкою повинен бути добре підготовлений, звільнений від бур'янів, особливо багаторічних, багатий на поживні елементи (чорнозем або будь-яка здорова гумусована темна лугова/садова земля). Ями повинні бути приблизно 60 см в діаметрі і глибиною від 30см, розмір диктує розмір саджанця. Перевалюємо рослину з тимчасового контейнеру, не руйнуючи земляного кому (якщо рослина з голою кореневою системою, то на дно ямки насипаємо земляний горбок і розподіляємо по ньому зволожені коріння вниз). Засипаємо родючою землею, злегка притопчуємо. Немає необхідності купувати спеціальні субстрати. Чим більше родючий шар, тим менше доведеться вносити мінеральних добрив. Робимо пристовбурні кола з валиком для природного збору дощової води і рясно заливаємо в кілька заходів.

Вид грунту: як і всі інші рослини алича відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів вашого саду, кухні, городу. Органіка поліпшує структуру "легких" грунтів і "запускає" природний вічний двигун грунтових бактерій. Черви самі від сусідів мігрують до вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Якщо ми навчимося його "обслуговувати", то забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Нерозумно удобрювати плодові рослини нітратами, виловлюючи їх потім в організмі у вигляді нітритів і метгемоглобіну, що руйнують організм. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи на благо людини, і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Всі сорти аличі нашого Інтернет-магазину зроблені в Україні, морозостійкі і не вимагають ніякого укриття на зиму, крім обов'язкового захисту кори від зайців на висоту 120см. Україна традиційно є найбільшим в східній Європі виробником плодових дерев, тому на 95% будьте впевнені, що куплений в Україні саджанець гарантовано морозостійкий. Наш садовий центр не продає імпортної плодовки. Якщо Ви придбали імпортні сорти плодових дерев, завезені з Європи (6-9 зона), то перед настанням перших заморозків їх необхідно захистити. Навколо кореневої шийки насипається невеликий горбок грунту або мульчі, який навесні необхідно буде розкрити, але взимку він захистить шийку і місце щеплення від підмерзання.

Рослина добре реагує на внесення добрив. Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі протягом усього року. Але найбільша перевага покупки рослин в контейнері в тому, що їх можна висаджувати без додаткових добрив з березня по грудень - навіть в літню спеку.

Полив: Алича - вологолюбна рослина. Полив слід проводити 4-5 разів на місяць з розрахунку по одному відру води на доросле дерево двічі в день (вранці і ввечері). Дуже важливий полив в період червень-липень: тоді відбувається дозрівання плодів (таким чином можна запобігти їх розтріскуванню), закладаються квіткові бруньки, що формують урожай майбутнього року. При близькому заляганні грунтових вод норми поливу коригуються.

Обрізка: дуже важливим фактором у вирощуванні слив є грамотна обрізка, завдяки якій можна регулювати врожайність дерева, розмір плодів, цукристість, а також позбавити його від хвороб. При посадці гілки молодого саджанця аличі обрізають на третину. Це сприяє швидкій закладці крони. Обрізку сливи слід проводити щорічно до розпускання бруньок, приблизно в квітні місяці. Необхідно щорічно проріджувати крону дерева, це сприяє збільшенню врожаю і запобігає появі хвороб і шкідників. З молодих пагонів слід залишати тільки сильні і прямостоячі, а криві і слабкі слід видаляти. Формуйте крислату і добре освітлену крону, щоб до плоду можна було легко протягнути руку. Саме тому обрізайте гілки, що ростуть вертикально вгору, даючи місце розвиватися боковим гілкам, але не більше ¼ від загальної маси гілок.

Хвороби: Необроблені рослини можуть пошкоджуватися сливовим пильщиком, сливовою товстоніжкою, щитівкою, кліщами, а також хворобами: плодова гниль, моніліоз, кокомікоз.

Добриво/захист: Висаджені дерева слід відразу ж підгодувати мінеральними добривами. Перша порція азоту вноситься в перший рік в середині травня. Друга - в середині червня. Завдяки цьому, вже до осені утворюються потужні прирости, необхідні для утворення крони. Якщо ріст саджанців у перший рік занадто інтенсивний, на наступний рік азотне добриво обмежуємо, залишивши тільки травневе внесення, але вже на початку місяця. Щоб спровокувати плодоношення, на третій і четвертий рік добриво азотом зводимо до мінімуму. Доброму розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування перегноєм або компостом. Дуже важливо захистити ваше деревце від різного виду хвороб і шкідників, які можуть завдати шкоди вашому врожаю. І найкращим способом цього захисту буде правильне вживання хімічних препаратів на різних стадіях розвитку. У фазі розпускання бруньок (зелений конус «ведмежі вушка») з метою захисту від брунькового довгоносика, пильщика, щитівки, листогризучих гусениць, а також проти таких хвороб як кокомікоз, моніліоз, «кишеньки слив» слід застосовувати бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів: Актара, Енжіо, Хорус. У фазі опадання пелюсток (95% опало) - для боротьби з листовійкою, попелицею, кліщами, сливовим пильщиком і сливовою товстоніжкою і проти хвороби моніліоз застосовують бакові суміші фунгіцидів і інсектицидів: Актеллік, Хорус, Енжіо.

У фазі росту плода (горішок) - проти сливової товстоніжки, пильщика, листовійки і хвороби моніліоз застосовують Актеллік і Хорус. Обприскування проводять через 7-8 днів після попереднього, а гілки, уражені моніліозом, вирізають і спалюють. У фазі росту плода (перед дозріванням) - проти сливової та східної плодожерки, попелиці і проти хвороб: плямистості листя, плодової гнилі, кокомікозу застосовують Енжіо, Актеллік, Хорус + Скор, а також бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів. Обробку проводять через 12-14 днів після попередньої. Після збирання врожаю проти попелиці і хвороб: плодова гниль, моніліоз, кокомікоз застосовують препарати Енжіо, Світч + Скор, знімають і знищують муміфіковані плоди. У жовтні-листопаді проти довгоносика, пильщика, кліща і хвороб: плямистості листя, клястероспоріоза слід зробити окопування пристовбурних кіл, закопування або спалювання опалого листя, а також внесення добрив.

Грунтові шкідники: на сьогоднішній день в Україні немає більш небезпечного грунтового шкідника ніж хрущ (рос. – майский жук). З середини квітня, побачивши першого летючого жука, ТЕРМІНОВО обробляємо крону Актарою або будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ, при цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище грунту) і кореневу шийку і не пролитися в бік. Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетації. Проливаємо в грунт згідно з інструкцією. Обробка по кроні і підлив по кореневій шийці в грунт з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливі і лізуть в чужі сади. І перші і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Захист від бур'янів: в період до або після цвітіння для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1л, дерево середнього віку - 2-3 л, дерево з великою кроною - більше 3 л. Всі матеріали, для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.

Алича великоплідна Генерал (середня)

Алыча крупноплодная Генерал (средняя)

Prunus cerasifera General


Синоніми: Слива розчепірена Генерал, Слива вишненосна Генерал, Алича Генеральська.

Запилювачі: Генерал - частково самоплідний сорт і тому йому бажане сусідство аличі сорту Комета або слив Ренклод Альтана, Кардинал, Чачакська Лепотіка.

Походження / історія: Алича була окультурена людством ще кілька століть назад і є представницею гібридних слив. Ще зовсім недавно при звучанні слова «алича» у багатьох з нас з'являлася кислинка в роті. Але групою українських селекціонерів Л.І.Тараненко, В.В.Ярушніковим і В.В.Павлюк на Артемівської дослідної станції в 2007 році в результаті вільного запилення сіянця сорту Рясна був виведений новий сорт аличі з дуже смачними ароматними плодами високої десертної якості найбільшого розміру.

Опис сорту: Алича - невибаглива культура, яка при дуже маленькому догляді дає відмінний урожай. У народі її ще називають «дитяча радість», так як алича починає своє плодоношення в період, коли черешні і абрикоси в садах уже відродили. Алича великоплідна Генерал – сорт, що сподобався багато українським садівникам-любителям за привабливий зовнішній вигляд рожево-червоних соковитих плодів дуже великого розміру масою 50-60 гр, а деякі плоди досягають навіть 80 гр. Prunus cerasifera General своє плодоношення починає в кінці липня–на початку серпня.

Форма: пишне дерево з розлогою широкопірамідальною кроною, гілки якого розташовані майже горизонтально і обвисають під вагою численних плодів великого розміру (див.фото).

Розмір: хоча саджанець аличі Генерал і щеплений на сильнорослій підщепі Алича, але сам сорт має характерну низькорослість, а це значить, що дерево буде невеликих розмірів близько 3-4 метрів. Для такого компактного деревця завжди знайдеться місце в Вашому саду.

Швидкість зростання / сила росту: в молодому віці алича Генерал - швидкоростуча рослина, а в період плодоношення темпи зростання дерева сповільнюються.

Листя: темно-зеленого кольору, човникоподібної форми, завужені на кінці, глянцеві з дрібнозазубреними краями.

Квітки: білі, блюдцевидної форми з характерним медовим ароматом.

Час цвітіння: рясне цвітіння аличі починається в кінці квітня – на початку травня вже з 2-3 річного віку, але ми рекомендуємо видаляти ці перші квіточки, так як молодий саджанець не в змозі витримати таку силу-силенну великих плодів, а всі сили дереву необхідно направити на формування крони.

Плоди: алича великоплідна Генерал починає плодоносити в другій половині липня. Гілки аличі просто прогинаються під вагою великих плодів округлої форми масою 50-60 г і більше, рожево-червоного кольору з переходом в бордовий при повному дозріванні. Дуже соковита м'якоть щільної текстури має прекрасний кисло-солодкий смак. Кісточка важко відділяється від м'якоті плоду. Плодоносить алича сорту Генерал завжди рясно і тому збір плодів бажано проводити в кілька прийомів, щоб уберегти їх від осипання або розтріскування.

Відношення до світла / інсоляція: алича краще розвивається, росте і плодоносить на відкритому освітленому місці без протягів.

Грунт: родючі глинисті або суглинні грунту, пухкі, досить вологі, але без близького залягання грунтових вод.

Переваги: ​​скороплідний сорт - починає плодоносити вже на 2-3 рік після висадки саджанця. Витримує зниження температури до -28 ... 30 ° С, а якщо і трапиться обмерзання пагонів, то алича має властивість швидко відновити крону і плодоношення. Алича сорту Генерал - прекрасний десертний сорт з дуже соковитими плодами, що володіють дивовижним і неповторним ароматом. Дуже багатьом садівникам-любителям подобається взимку відкрити баночку компоту з аличі і попити цього запашного напою. Плоди аличі часто додають при заготівлі варення з персиків для заповнення відсутньої нотки кислинки. Насичений смак і аромат плодів аличі наші українські господині часто використовують в приготуванні різних сезонних заготовок, різноманітних соусів або солодощів.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b)

Купити Алича великоплідна Генерал в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист - нижче - під фотографіями.

↓↓↓ Більше інформації про дану рослину можна знайти під фото ↓↓↓ 


Посадка: щоб Алича великоплідна Генерал добре росла, грунт перед посадкою повинен бути добре підготовлений, звільнений від бур'янів, особливо багаторічних, багатий на поживні елементи (чорнозем або будь-яка здорова гумусована темна лугова/садова земля). Ями повинні бути приблизно 60 см в діаметрі і глибиною від 30см, розмір диктує розмір саджанця. Перевалюємо рослину з тимчасового контейнеру, не руйнуючи земляного кому (якщо рослина з голою кореневою системою, то на дно ямки насипаємо земляний горбок і розподіляємо по ньому зволожені коріння вниз). Засипаємо родючою землею, злегка притопчуємо. Немає необхідності купувати спеціальні субстрати. Чим більше родючий шар, тим менше доведеться вносити мінеральних добрив. Робимо пристовбурні кола з валиком для природного збору дощової води і рясно заливаємо в кілька заходів.

Вид грунту: як і всі інші рослини алича відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів вашого саду, кухні, городу. Органіка поліпшує структуру "легких" грунтів і "запускає" природний вічний двигун грунтових бактерій. Черви самі від сусідів мігрують до вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Якщо ми навчимося його "обслуговувати", то забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Нерозумно удобрювати плодові рослини нітратами, виловлюючи їх потім в організмі у вигляді нітритів і метгемоглобіну, що руйнують організм. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи на благо людини, і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Всі сорти аличі нашого Інтернет-магазину зроблені в Україні, морозостійкі і не вимагають ніякого укриття на зиму, крім обов'язкового захисту кори від зайців на висоту 120см. Україна традиційно є найбільшим в східній Європі виробником плодових дерев, тому на 95% будьте впевнені, що куплений в Україні саджанець гарантовано морозостійкий. Наш садовий центр не продає імпортної плодовки. Якщо Ви придбали імпортні сорти плодових дерев, завезені з Європи (6-9 зона), то перед настанням перших заморозків їх необхідно захистити. Навколо кореневої шийки насипається невеликий горбок грунту або мульчі, який навесні необхідно буде розкрити, але взимку він захистить шийку і місце щеплення від підмерзання.

Рослина добре реагує на внесення добрив. Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі протягом усього року. Але найбільша перевага покупки рослин в контейнері в тому, що їх можна висаджувати без додаткових добрив з березня по грудень - навіть в літню спеку.

Полив: Алича - вологолюбна рослина. Полив слід проводити 4-5 разів на місяць з розрахунку по одному відру води на доросле дерево двічі в день (вранці і ввечері). Дуже важливий полив в період червень-липень: тоді відбувається дозрівання плодів (таким чином можна запобігти їх розтріскуванню), закладаються квіткові бруньки, що формують урожай майбутнього року. При близькому заляганні грунтових вод норми поливу коригуються.

Обрізка: дуже важливим фактором у вирощуванні слив є грамотна обрізка, завдяки якій можна регулювати врожайність дерева, розмір плодів, цукристість, а також позбавити його від хвороб. При посадці гілки молодого саджанця аличі обрізають на третину. Це сприяє швидкій закладці крони. Обрізку сливи слід проводити щорічно до розпускання бруньок, приблизно в квітні місяці. Необхідно щорічно проріджувати крону дерева, це сприяє збільшенню врожаю і запобігає появі хвороб і шкідників. З молодих пагонів слід залишати тільки сильні і прямостоячі, а криві і слабкі слід видаляти. Формуйте крислату і добре освітлену крону, щоб до плоду можна було легко протягнути руку. Саме тому обрізайте гілки, що ростуть вертикально вгору, даючи місце розвиватися боковим гілкам, але не більше ¼ від загальної маси гілок.

Хвороби: Необроблені рослини можуть пошкоджуватися сливовим пильщиком, сливовою товстоніжкою, щитівкою, кліщами, а також хворобами: плодова гниль, моніліоз, кокомікоз.

Добриво/захист: Висаджені дерева слід відразу ж підгодувати мінеральними добривами. Перша порція азоту вноситься в перший рік в середині травня. Друга - в середині червня. Завдяки цьому, вже до осені утворюються потужні прирости, необхідні для утворення крони. Якщо ріст саджанців у перший рік занадто інтенсивний, на наступний рік азотне добриво обмежуємо, залишивши тільки травневе внесення, але вже на початку місяця. Щоб спровокувати плодоношення, на третій і четвертий рік добриво азотом зводимо до мінімуму. Доброму розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування перегноєм або компостом. Дуже важливо захистити ваше деревце від різного виду хвороб і шкідників, які можуть завдати шкоди вашому врожаю. І найкращим способом цього захисту буде правильне вживання хімічних препаратів на різних стадіях розвитку. У фазі розпускання бруньок (зелений конус «ведмежі вушка») з метою захисту від брунькового довгоносика, пильщика, щитівки, листогризучих гусениць, а також проти таких хвороб як кокомікоз, моніліоз, «кишеньки слив» слід застосовувати бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів: Актара, Енжіо, Хорус. У фазі опадання пелюсток (95% опало) - для боротьби з листовійкою, попелицею, кліщами, сливовим пильщиком і сливовою товстоніжкою і проти хвороби моніліоз застосовують бакові суміші фунгіцидів і інсектицидів: Актеллік, Хорус, Енжіо.

У фазі росту плода (горішок) - проти сливової товстоніжки, пильщика, листовійки і хвороби моніліоз застосовують Актеллік і Хорус. Обприскування проводять через 7-8 днів після попереднього, а гілки, уражені моніліозом, вирізають і спалюють. У фазі росту плода (перед дозріванням) - проти сливової та східної плодожерки, попелиці і проти хвороб: плямистості листя, плодової гнилі, кокомікозу застосовують Енжіо, Актеллік, Хорус + Скор, а також бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів. Обробку проводять через 12-14 днів після попередньої. Після збирання врожаю проти попелиці і хвороб: плодова гниль, моніліоз, кокомікоз застосовують препарати Енжіо, Світч + Скор, знімають і знищують муміфіковані плоди. У жовтні-листопаді проти довгоносика, пильщика, кліща і хвороб: плямистості листя, клястероспоріоза слід зробити окопування пристовбурних кіл, закопування або спалювання опалого листя, а також внесення добрив.

Грунтові шкідники: на сьогоднішній день в Україні немає більш небезпечного грунтового шкідника ніж хрущ (рос. – майский жук). З середини квітня, побачивши першого летючого жука, ТЕРМІНОВО обробляємо крону Актарою або будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ, при цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище грунту) і кореневу шийку і не пролитися в бік. Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетації. Проливаємо в грунт згідно з інструкцією. Обробка по кроні і підлив по кореневій шийці в грунт з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливі і лізуть в чужі сади. І перші і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Захист від бур'янів: в період до або після цвітіння для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1л, дерево середнього віку - 2-3 л, дерево з великою кроною - більше 3 л. Всі матеріали, для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.

Читати більше

Характеристики

Видова назва дерева Алича;
Запилення рослини Потребує запилювача;
Плоди Великі;
Сезон плодоношення Середній;
Смакові якості Кисло-солодкі;
Тип рослини Плодове дерево;
Форма рослини Розлога;
Висота рослини 3-7м;
Кліматична зона України 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Алича великоплідна Генерал (середня) | Алыча крупноплодная Генерал (средняя) | Prunus cerasifera General