Груша звичайна Талгарська Красуня | Pyrus communis Talgarskaya Krasavitsa | Груша обыкновенная Талгарская Красавица
Груша звичайна Талгарська Красуня (осіння)
Груша обыкновенная Талгарская Красавица (осенняя)
Pyrus communis Talgarskaya Krasavitsa
Синоніми: Груша Талгарка.
Запилювачі: кращими сортами-запилювачами для Талгарської Красуні послужать Улюблениця Клаппа, Вільямс, Говерла, Конференція.
Походження / історія: сорт груші Талгарська Красуня був виведений казахськими селекціонерами під керівництвом А.Н.Кацейко при Казахському науково-дослідному інституті плодівництва і виноградарства в 1960 році шляхом вільного запилення сіянця від бельгійського сорту груші Лісова Красуня. З тих пір Талгарська Касуня цілком виправдала свою назву, так як багато садівників полюбили її не тільки за гарний зовнішній вигляд, але і за надзвичайно насичений аромат плодів в тандемі з солодким (немов карамель) смаком.
Опис сорту: осінній сорт груші Талгарська Красуня має дуже барвисті плоди зеленого кольору з великим червоним рум'янцем. Цукристість плодів столового сорту груші Талгарка переважають над його кислинкою, що робить цей сорт ще більш бажаним для дітвори. Щеплена груша на середньорослій підщепі Айва, яка сприяє доброму розвитку кореневої системи і швидким зростанням саджанця, а також властивістю адаптуватися на будь-якому вигляді грунтів, навіть на важких грунтах. Плодоносить таке деревце вже через 2-3 рік після висадки саджанця (може бути 3-4 грушки), а повноцінне своє плодоношення Талгарська Красуня починає на 4-5 рік і з кожним роком врожайність збільшується пропорційно збільшенню зростання крони.
Форма: дерево з широкопірамідальною формою крони, стовбурові гілки якого розходяться в сторони майже під прямим кутом, а тонкі гілки в основному ростуть вниз, створюючи при цьому крислату не надто густу крону.
Розмір: доросле дерево Pyrus communis Talgarskaya Krasavitsa може досягти висоти близько 4-4,5 м.
Швидкість зростання / сила росту: молоді саджанці плодових дерев відрізняються сильним ростом і трохи повільним зростанням в період плодоношення - тоді деревце сили спрямовує на утворення плодів.
Листя: великого розміру, довгасті із загостреною верхівкою, з дрібними зазубринами і злегка увігнутої серединою, щільні, верхня пластина глянсова, темно-зеленого кольору, нижня - світла.
Квіти: великі, блюдцевидної форми, з широко розкритими пелюстками білого забарвлення і з вишуканим ніжним ароматом (див.фото).
Час цвітіння: груша Талгарська Красуня зацвітає приблизно в кінці квітня.
Плоди: середнього розміру, маса становить близько 150-200гр, світло-зеленого кольору з великим червоним рум'янцем, забарвлює більшу частину плода, відкриту для сонячних променів. Плоди Талгарської Красуні подовжено-грушоподібної (пляшкової) форми з характерними для цього сорту нерівністю плодоніжки. На блискучій гладенькій шкірочці є маленькими підшкірні крапочки, які на зеленій стороні плода темні, а на червоній - білі. Щільна, але дуже соковита м'якоть приємної дрібнозернистої, маслянистої структури з кремовим відтінком. Плоди достигають у другій половині вересня, але споживчої зрілості вони досягають приблизно через місяць. Хоча вони і міцно тримаються на дереві, але їх потрібно зібрати трохи недозрілими (для того щоб вони відлежалися), так як пожовклі і перезрілі на дереві плоди не матимуть такої хрусткої і соковитої м'якоті. При правильному температурному режимі плоди Талгарки можуть зберігати свої високі смакові якості ще до лютого-березня місяця.
Відношення до світла / інсоляція: груша потребує великої кількості світла для нормального розвитку плодових бруньок і набуття плодами властивого для цього сорту красивого червоного рум'янцю.
Грунт: прекрасно себе почуває на досить вологих, легких, родючих ґрунтах без близького залягання грунтових вод. На занадто перезволожених грунтах, а особливо на низовині, молоді пагони іноді пошкоджуються морозами, але відновлюються швидко.
Переваги: Згідно відгуків українських садівників-любителів цей сорт дуже морозостійкий (витримує до -30 ° C). Плоди Талгарки володіють прекрасним зовнішнім виглядом високої товарної якості плодів і гарною транспортабельністю. Значна частина цукру груш цього сорту представлена фруктозою, що вельми прийнятно для дієтичного харчування діабетиків або людей, які контролюють свою вагу. Перевагою Талгарської Красуні вважаються зовнішня яскраве забарвлення шкірки і красива форма плодів, які прикрасять будь-який фруктовий салат або просто фруктову вазу у Вашому домі!
Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b)
Купити Груша Талгарська Красуня в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.
↓↓↓Більше інформації про дану рослину можна знайти під фото ↓↓↓
Контейнер/ком: | Висота: | Діаметр крони: | Вік: | Ціна: | Кількість: |
5л | 80-140см | 20-30см | 2р | 225 грн |
- + |
г.к. | 140-160см | 10-20см | 1р | 180 грн |
- + |
Посадка: щоб Груша Талгарська Красуня добре росла, грунт перед посадкою повинен бути добре підготовленим, звільнений від бур'янів, особливо багаторічних, багатий на поживні елементи (чорнозем або будь-яка здорова гумусована темна лугова/садова земля). Ями повинні бути приблизно 60 см в діаметрі і глибиною від 30см розмір диктує розмір саджанця. Перевалюємо рослину з тимчасового контейнеру, не руйнуючи земляного кому (якщо рослина з голою кореневою системою, то на дно ямки насипаємо земляний горбок і розподіляємо по ньому зволожені коріння вниз). Засипаємо родючою землею, злегка притопчуємо. Немає необхідності купувати спеціальні субстрати. Чим більше родючий шар, тим менше доведеться вносити мінеральних добрив. Робимо пристовбурні кола з валиком, для природного збору дощової води і рясно заливаємо в кілька заходів.
Вид грунту: Як і всі інші рослини груша відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого перегною, або компост, отриманий з відходів вашого саду, кухні, городу. Органіка поліпшує структуру "легких" грунтів і "запускає" природний вічний двигун грунтових бактерій. Черви самі від сусідів мігрують до вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Якщо ми навчимося його "обслуговувати", то забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Нерозумно удобрювати плодові рослини нітратами, виловлюючи їх потім в організмі у вигляді нітритів і метгемоглобіну, що руйнують організм. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи на благо людини, і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.
Всі сорти груш нашого інтернет-магазину вирощені в Україні, морозостійкі і не вимагають ніякого укриття на зиму, крім обов'язкового захисту кори від зайців на висоту 120см. Україна традиційно є найбільшим в східній Європі виробником плодових дерев, тому на 95% будьте впевнені, що куплений в Україні саджанець гарантовано морозостійкий. Наш садовий центр не продає імпортної плодовки. Якщо Ви придбали імпортні сорти плодових дерев, завезені з Європи (6-9 зона), то перед настанням перших заморозків їх необхідно захистити. Навколо кореневої шийки насипається невеликий горбок грунту або мульчі, який навесні необхідно буде розкрити, але взимку він захистить шийку і місце щеплення від підмерзання. Також у карликових груш на зиму пристовбурні круги обов'язково утеплюють мульчею із соломи, перегною або тирси шаром 10-15 см. Рослина добре реагує на внесення добрив. Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі протягом усього року. Але найбільша перевага купівлі рослин в контейнері в тому, що їх можна висаджувати без додаткових добрив з березня по грудень, навіть в літню спеку.
Полив: необхідно регулярно поливати ще не плодоносну Грушу домашню Талгарку, не допускаючи пересихання землі - приблизно 5 разів за сезон в посушливі періоди по 3-5шт (10л) відер на дерево. Недолік вологи відіб'ється на зростанні пагонів, відповідно, і на майбутньому урожаї. Починаючи з кінця липня полив припиняється, щоб груша готувалася до зими. Норми за кількістю відер для плодоносних дерев такі ж, але полив повинен проводитися на наступних етапах: під час цвітіння, перед червневим утворенням зав'язі, за 2 чи 3 тижні до повного дозрівання груш. При близькому заляганні грунтових вод норми поливу коригуються.
Обрізка: на наступний рік після посадки, перед початком вегетації, необхідно виконати формуючу обрізку (занадто густа крона і підмерзлі за зиму гілки вимагають регулярного і своєчасного проріджування), але при обрізанні будьте обережні, щоб не видалити гілки з плодовими утвореннями. В іншому випадку обсяг майбутнього врожаю значно скоротиться. Деревця без гілок обрізаємо на 20см вище планованого розгалуження. У розгалужених дерев провідник укорочуємо, а гілки розташовані занадто низько - видаляємо цілком.
Хвороби: Сорт Талгарська Красуня стійкий до бурої плямистості, потребує захисту проти борошнистої роси груші, нею уражаються листя, стебла і бутони рослини.
Добриво / захист: Висаджені дерева слід відразу ж підгодувати мінеральними добривами. Перша порція азоту вноситься в перший рік в середині травня. Друга - в середині червня. Завдяки цьому, вже до осені утворюються потужні прирости, необхідні для утворення крони. Якщо ріст саджанців у перший рік занадто інтенсивний, на наступний рік азотне добриво обмежуємо, залишивши тільки травневе внесення, але вже на початку місяця. Щоб спровокувати плодоношення, на третій і четвертий рік удобоення азотом зводимо до мінімуму. Дуже важливо захистити ваше деревце від різного виду хвороб і шкідників, які можуть завдати шкоди Вашому врожаю. І найкращим способом цього захисту буде правильне вживання хімічних препаратів на різних стадіях розвитку. У фазі розпускання бруньок (зелений конус «ведмежі вушка») з метою захисту від брунькового довгоносика, квіткоїда, а також проти таких хвороб, як плодова гниль, борошниста роса, парша, можна застосовувати бакові суміші препаратів Хорус + Актара. У фазі розпускання бутонів - рожевий бутон обробляють рослину сумішшю препраратів Хорус + Енжіо. Це захистить дерево від листокруток, квіткоїда, п'ядуна зимового, грушевої медяниці, попелиці і від багатьох збудників хвороб: плодової гнилі, борошнистої роси, парші, альтернаріозу.
У фазі опадання пелюсток (після цвітіння) - для боротьби з листовійкою, пильщиком, плодожеркою), личинками-мандрівницями каліфорнійської щитівки, попелиці, грушевої медяниці і проти хвороб (парші, борошнистої роси, альтернаріозу) застосовують суміші препаратів Енжіо або Актара + Проклейм або Матч з додаванням препарату Скор. Для захисту від кліща (бурий плодовий кліщ, грушевий галовий кліщ), яблуневого пильщика (Трач) застосовують Тіовіт Джет до цвітіння, після цвітіння і при сильному заселенні в період вегетації. При використанні препаратів Хорус, Скор, Топаз у фазах «ведмежі вушка», «рожевий бутон» значно скорочується вірогідність сильного розвитку плодових гнилей. Але для отримання якісного врожаю із тривалим терміном зберігання, необхідно за 10-14 днів до збирання провести обробку препаратом Світч, особливо при вологій погоді з частими перепадами температури в період дозрівання плодів.
Грунтові шкідники: на сьогоднішній день в Україні немає більш небезпечного грунтового шкідника ніж хрущ (рос. – майский жук). З середини квітня, побачивши першого летючого жука, ТЕРМІНОВО обробляємо крону Актарою або будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ, при цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище грунту) і кореневу шийку і не пролитися в бік. Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетації. Обробка по кроні і підлив по кореневій шийці в грунт з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - «колоради», дуже небезпечні і ненажерливі. І перші і другі повинні оперативно знищуватися.
Захист від бур'янів: в період до або після цвітіння для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіциди загальної дії Ураган Форте або Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1 л, дерево середнього віку - 2-3 л, дерево з великою кроною - більше 5 л. Всі матеріали, для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.
Груша звичайна Талгарська Красуня (осіння)
Груша обыкновенная Талгарская Красавица (осенняя)
Pyrus communis Talgarskaya Krasavitsa
Синоніми: Груша Талгарка.
Запилювачі: кращими сортами-запилювачами для Талгарської Красуні послужать Улюблениця Клаппа, Вільямс, Говерла, Конференція.
Походження / історія: сорт груші Талгарська Красуня був виведений казахськими селекціонерами під керівництвом А.Н.Кацейко при Казахському науково-дослідному інституті плодівництва і виноградарства в 1960 році шляхом вільного запилення сіянця від бельгійського сорту груші Лісова Красуня. З тих пір Талгарська Касуня цілком виправдала свою назву, так як багато садівників полюбили її не тільки за гарний зовнішній вигляд, але і за надзвичайно насичений аромат плодів в тандемі з солодким (немов карамель) смаком.
Опис сорту: осінній сорт груші Талгарська Красуня має дуже барвисті плоди зеленого кольору з
...Характеристики |
|
Видова назва дерева | Груша; |
Запилення рослини | Потребує запилювача; |
Плоди | Середні; |
Сезон плодоношення | Середній; |
Смакові якості | Солодкі; |
Тип рослини | Плодове дерево; |
Форма рослини | Розлога; |
Висота рослини | 3-7м; |
Кліматична зона України | 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна; |
На жаль ще не було відгуків про цей товар. Будьте першим хто залишить відгук!
Груша звичайна Талгарська Красуня (осіння) | Груша обыкновенная Талгарская Красавица (осенняя) | Pyrus communis Talgarskaya Krasavitsa