Черешня Сабріна Колоновидна (середня) | Черешня колоновидная Сабрина (средняя) | Prunus avium columnar Sabrina
Черешня Сабріна Колоновидна (середня)
Черешня колоновидная Сабрина (средняя)
Prunus avium columnar Sabrina
Синоніми: вишня пташина, черешня пірамідальна.
Походження / історія: як і багато колоноподібних сортів, черешня Сабріна була виведена в Канаді. Над сортом працювали селекціонери сільськогосподарської станції Саммерленд.
Опис сорту: Черешня Сабріна сорт Канадської селекції виведено на сільськогосподарської станції Саммерленд. Культура невисока в середньому близько 2,5 м з діаметром 1-1,5 м. Врожайність дерева - до 10 кг. Кістянки у сорту великі, розміром до 28-30 мм, вагою 11-12 г. Вони мають червоно-бордовий колір і хорошу щільність, соковиту м'якоть солодкого смаку. Кістянки щільно кріпляться на плодоніжки до гілок. Чи знаєте ви? Чим темніше плоди черешні або вишні, тим вище в них вміст антиоксидантних речовин, а значить - тим вони корисніше. Це самоплідний сорт, який починає давати врожай вже на другий рік після посадки. Терміни плодоношення среднеранние - кінець червня. Дерево стійке до хвороб і атакам шкідників, плоди не розтріскуються. Морозостійкість знаходиться на середньому рівні.
Швидкість зростання / сила росту: перші два-три роки росте повільно.
Листя: насиченого зеленого кольору, коротко загострені, еліптичної форми, пильчасті, злегка зморшкуваті.
Квітки: великі, білі, блюдцевидної форми.
Час цвітіння: Цвітіння можна очікувати в рік посадки, але квітконоси першого року необхідно обірвати для запобігання стресу для рослини.
Плоди: Плоди досить великі, середньою масою близько 12 грам, в діаметрі становлять близько 3 сантиметрів. Шкірочка щільна, червоно-бордового кольору. М'якоть соковита, хрустка, бордового забарвлення. Плоди стійкі до розтріскування.
Ставлення до світла / інсоляція: черешня дуже любить сонячні місця, тому ділянка для посадки повинна бути добре освітленою.
Ґрунт: родючий пухкий ґрунт, без близького розташування ґрунтових вод.
Переваги: Солодкі смачні плоди, стійка до хвороб, декоративний вид дерева, зимостійка, плоди стійкі до розтріскування, плоди добре переносять транспортування.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 6 – за належного догляду абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a - 5b) та Криму (6a - 7b).
Купити Черешню колоновидну Сабріну в Києві за низькими цінами можна в розпліднику рослин PROXIMA.
Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист - нижче - під фотографіями. Більше інформації про дану рослину можна знайти під фото.
Контейнер/ком: | Висота: | Діаметр крони: | Вік: | Ціна: | Кількість: |
5л | 100-140см | 30-40см | 2р | 270 грн |
- + |
г.к. | 120-140см | 10-20см | 1р | 240 грн |
- + |
Посадка: У південних регіонах саджанці колоновидних черешень можна висаджувати восени або навесні до розпускання бруньок, коли мине загроза заморозків. У місцях з холодним кліматом саджанець може не встигнути вкоренитися до морозів, тому його краще садити навесні. Восени його садять за місяць до настання морозної погоди. Вибір місця для посадки Черешня має добре висвітлюватися сонцем, але при цьому бути захищеною від північних вітрів. Оптимальне залягання грунтових вод - не ближче 2-2,5 м. У місці посадки не повинні збиратися тала вода або опади. Оптимально, якщо на місці висаджування знаходиться пухкий живильний ґрунт з нейтральною реакцією.
Вид ґрунту: Якщо грунт кислий, то її слід заздалегідь розкислювати за допомогою вапна або доломітового борошна. Для цього потрібно вирити яму і підготувати грунт. При весняній посадці це робиться восени або хоча б за 2-3 тижні до висадки саджанця. Верхній родючий шар при викопуванні відразу відкидають в окрему купу. Потім його перемішують з перепрілої органікою (1 відро) і мінеральними добривами (16 г калійної солі і 12 г суперфосфату).Яму копають діаметром 70-80 см і глибиною 60-70 см.в щільний грунт додають ще більше органіки і пісок - черешня любить рихлість і погано переносить важку землю. Якщо висаджується багато черешень цього сорту, то відстань між ямами в ряду має становити 1-1,5 м, а в міжряддях - 2-3 м. важливо! При виборі саджанця потрібно звернути особливу увагу на плодову бруньку. Вона повинна бути добре розвиненою і не пошкодженою.
Обрізка: Відразу після посадки саджанця навесні йому зрізують верхівку, але залишають приріст 20 см. Бічні пагони обрізають, дотримуючись довжину 12 см від стовбура. Кроні дерева надають Колоновидні форму. На другий рік зростання зрізають пагони на 0,2 м від стовбура для приросту 0,3 м. На третій рік зрізають пагони, дотримуючись відстань 0,4 м від стовбура. Верхівку відростила за літо центрального провідника зрізають в липні. На четвертий рік навесні проводять проріджування, зрізуючи тільки слабкі і зростаючі в неправильному напрямку (всередину) гілки. На п`ятий рік черешня зазвичай виростає до 2-3 м, тому її зростання обмежують за допомогою видалення верхівки. Цю процедуру надалі повторюють щороку. У липні проводять проріджування крони. З шостого року здійснюють тільки санітарну обрізку дерева. Раз в 3 роки проводять проріджування, видаляючи бічні гілки по діаметру, щоб виключити загущення крони. Восени проводять обрізку дерева тільки в санітарних цілях, видаляючи сухі і пошкоджені хворобами гілки.
Хвороби: Черешня сорту Сабріна дуже стійка до хвороб, але в несприятливих умовах може бути схильна до них. Найчастіше черешні піддаються грибковим захворюванням, які виникають через надмірну зволоження. Розглянемо основні з них: 1. Коккомікоз. При виникненні хвороби з`являються плями бурого забарвлення на листках. Вони сохнуть і до середини літа відмирають. Для боротьби застосовують хімпрепарати «Хорус», «Топаз». 2. Моніліоз. Викликає засихання і скручування листя, а також загнивання ягід, на яких з`являються сірі нарости. В цьому випадку слід провести обробку бордоською рідиною або препаратами «Нітрафен», «Олеокупріт». 3. Клястероспоріоз. Виявляється у вигляді плям коричневого кольору з червоною облямівкою на Кістянки. Потім на ділянці плям з`являються порожнечі. Для усунення проблеми використовують хімзасобів «Хорус». 4. Гниль. Ознаками хвороби є коричневі плями на плодах, на яких з часом з`являється сірий наліт. В цьому випадку потрібно застосувати обробку бордоською сумішшю або хлорокисью міді. 5. Борошниста роса. Виявляється у вигляді борошнистого нальоту. Листя поступово сохнуть і відмирають. Для боротьби застосовують хімпрепарати «Топаз», «Строби».
Добриво / захист: висаджені дерева потребують внесення мінеральних добрив. Перший раз азот вноситься в середині травня, вдруге - в середині червня. Це сприяє формуванню крони за рахунок сильних осінніх приростів. Якщо молоде дерево в перший рік росте дуже швидко, тоді в наступному році азотне добриво використовуємо тільки на початку травня. Наступні два роки, щоб не зашкодити процесу формування плодів, добриво азотом мінімізуємо. Мульчування за допомогою перегною або компосту позитивно впливає на розвиток дерев. Щоб захистити дерево від різних хвороб і шкідників важливо правильно використовувати хімічні препарати в залежності від стадії розвитку. Під час розпускання бруньок слід використовувати бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів: Актара, Енжіо + Хорус. У фазі розпускання бутонів - Хорус + Енжіо. Під час опадання листя застосовують Енжіо або Актеллік + Хорус. У період росту плода -Актеллік + Хорус. Обробка здійснюється через 10-12 днів після попередньої. Після збору врожаю застосовують Хорус. У жовтні-листопаді обкопують пристовбурні кола, закопують або спалюють опале листя, а також вносять добрива. Всі вище згадані препарати можна поєднувати без обмежень і без ризику зниження їх ефективності. Необхідна кількість робочого розчину для молодого дерева - 1л, дерева середнього віку - 2-3 л, дерева з великою кроною - більше 3 л. У нашому інтернет-магазині всі представлені сорти черешні вирощені в Україні, тому вони стійкі до морозів і не потребують укриття на зиму. Проте слід захистити кору дерева від зайців на висоту 120см. У разі, якщо Ви купили імпортні саджанці плодових дерев з Європи 6-9 зони, то їх обов'язково потрібно вкрити на зиму. Для цього навколо кореневої шийки формуємо невеликий горбок із землі або мульчі, який вбереже шийку і місце щеплення від обмерзання. Навесні дерево слід розкрити. Всі рослини з розсадника Проксіма забезпечені добривами кращої європейської якості пролонгованої дії. Великий плюс придбання рослин в контейнері в тому, що їх можна висаджувати без додаткових добрив з березня до грудня - навіть в літню спеку.
Ґрунтові шкідники: в наш час найнебезпечніший ґрунтовий шкідник - це хрущ (рос. – майський жук). Для захисту дерева обробляємо крону Актара або будь-яким іншим препаратом на основі імідаклоприду (Престиж / Байєр, Антихрущ). Обробка здійснюється з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище ґрунту) і кореневу шийку та не пролитися в сторону. Краще 1 раз на місяць робити профілактичні обробки, ніж вдаватися до лікування, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - боротьба садівників України з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні однофамільці» - кремлівські окупанти «колоради», ненаситні та лізуть в чужі сади. І від перших, і від других потрібно позбавлятися до моменту їх широкого розповсюдження.
Захист від бур'янів: щоб позбутися від однорічних і багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Його використовують в період до або після цвітіння за умови захисту культури. Всі препарати, що використовуються, для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.
Черешня Сабріна Колоновидна (середня)
Черешня колоновидная Сабрина (средняя)
Prunus avium columnar Sabrina
Синоніми: вишня пташина, черешня пірамідальна.
Походження / історія: як і багато колоноподібних сортів, черешня Сабріна була виведена в Канаді. Над сортом працювали селекціонери сільськогосподарської станції Саммерленд.
Опис сорту: Черешня Сабріна сорт Канадської селекції виведено на сільськогосподарської станції Саммерленд. Культура невисока в середньому близько 2,5 м з діаметром 1-1,5 м. Врожайність дерева - до 10 кг. Кістянки у сорту великі, розміром до 28-30 мм, вагою 11-12 г. Вони мають червоно-бордовий колір і хорошу щільність, соковиту м'якоть солодкого смаку. Кістянки щільно кріпляться на плодоніжки до гілок. Чи знаєте ви? Чим темніше плоди черешні або вишні, тим вище в них вміст антиоксидантних речовин, а значить - тим вони корисніше. Це самоплідний сорт, який починає давати врожай вже на другий рік після посадки. Терміни плодоношення среднеранние - кінець червня. Дерево стійке до хвороб і атакам шкідників, плоди не розтріскуються. Морозостійкість знаходиться на середньому рівні.
Швидкість зростання / сила росту: перші два-три роки росте повільно.
...Характеристики |
|
Видова назва дерева | Черешня; |
Запилення рослини | Потребує запилювача; |
Плоди | Великі; |
Сезон плодоношення | Середній; |
Смакові якості | Солодкі; |
Тип рослини | Плодове дерево; |
Форма рослини | Колоновидна; |
Висота рослини | 1,5-3м; |
Кліматична зона України | 6 зона (-23,3°С - 17,8°С); |
На жаль ще не було відгуків про цей товар. Будьте першим хто залишить відгук!
Черешня Сабріна Колоновидна (середня) | Черешня колоновидная Сабрина (средняя) | Prunus avium columnar Sabrina