Черешня колоновидна Сем | Prunus avium columnar Sam | Черешня колоновидная Сем

Код товару: 1548
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 0 грн

Черешня колоновидна Сем

Prunus avium columnar Sam

Черешня колоновидная Сем

 

Синоніми: черешня пірамідальна Сем.

Запилювачі: Хелена, Сільвія.

Походження / історія: Черешня сорту Сем виведена селекціонерами в Канаді.

Опис сорту: черешня Сем - колоновидне, низькоросле дерево середнього строку дозрівання, підщепа Колт (починає плодоносити вже на 2-3 рік після посадки саджанця) - має смачні, темно-червоні, соковиті плоди. Приємною відмінністю від інших сортів є висока врожайність, транспортабельність, скороплідність та якість плодів, крім того це універсальний запильник для багатьох сортів, добре витримує важкі зими та стійка до хвороб.

Форма: низькоросле дерево з колоновидною формою крони.

Розмір: висота дерева досягає близько 2метрів.

Швидкість зростання / сила росту: дерево швидко росте в молодому віці, і повільніше - в період плодоношення.

Листя: середньої величини темно-зелене, овальне. Краї двояко пильчасті, основа округла із загостреною верхівкою.

Квітки: суцвіття складаються з 3-4 квіток білого кольору, діаметром 3-3,5 мм з округло-увігнутими пелюстками.

Час цвітіння: травень.

Плоди: круглі, масою 8г, темно-червоного кольору, ароматні, обгорнуті тоненькою, блискучою шкірочкою. М'якоть щільна, червона, соковита з приємним солодким смаком. Плоди дозрівають в середині липня не розтріскуються (див. фото).

Світло: черешня колоновидна полюбляє сонячні місця. Не страждає від сильних вітрів і посухи.

Ґрунт: полюбляє легкий родючий вологий ґрунт. Не любить близького залягання ґрунтових вод.

Застосування: черешню Сем сміливо можуть саджати володарі невеличких ділянок оскільки місця вона займає мало доглядати за нею легко а збирати врожай одне задоволення до того ж її плоди володіють високими десертними якостями. Їх вживають переважно в свіжому вигляді, але і для переробки на варення, соки, компоти вона підходить. Також плоди цього сорту заморожують та сушать, а ще роблять смачну пастилу.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5b - абсолютно вся територія УКРАЇНИ (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a - 5b) і Криму (6a - 7b).

Купити черешню колоновидну Сем в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист - з фото в розділі "Посадка, догляд".


Від 0 грн

Посадка: щоб черешня колоновидна добре росла, ґрунт перед посадкою повинен бути добре підготовлений, звільнений від бур'янів, особливо багаторічних, багатий на поживні речовини (чорнозем або будь-яка здорова гумусова темна лугова / садова земля). Ями повинні бути приблизно 60 см в діаметрі і глибиною від 30см, розмір диктує розмір саджанця. Виймаємо рослину з тимчасового контейнера, не руйнуючи земляний ком (якщо рослина з голою кореневою системою, то на дно ямки насипаємо земляний горбок і розподіляємо по ньому зволожене коріння вниз). Засипаємо родючою землею, злегка притоптуємо. Немає необхідності купувати спеціальні субстрати. Чим більш родючий шар, тим менше доведеться вносити мінеральних добрив. Робимо пристовбурні кола, для природного збору дощової води і рясно заливаємо декілька разів. Всі сорти черешні нашого інтернет-магазину вирощені в Україні, морозостійкі і не вимагають ніякого укриття на зиму, крім обов'язкового захисту кори від зайців на висоту 120см. Україна традиційно є найбільшим в східній Європі виробником плодових дерев, тому на 95% будьте впевнені, що куплений в Україні саджанець гарантовано морозостійкий. Наш садовий центр не продає імпортних плодових дерев. Якщо Ви придбали імпортні сорти плодових дерев, завезені з Європи (6-9 зона), то перед настанням перших заморозків їх необхідно захистити. Навколо кореневої шийки насипається невеликий горбок ґрунту або мульчі, який навесні необхідно буде розкрити, але взимку він захистить шийку і місце щеплення від підмерзання. Саджанці краще купити в пластиковому контейнері з добривами, так рослина не викопується з неминучим пошкодженням кореневої системи і після посадки гарантовано приживається. Також можна купити саджанці з голим коренем (ранньою весною чи пізньою осінню без листя), які відмінно приживаються.

Полив: після посадки необхідно проводити полив раз на тиждень, виливаючи під кожен саджанець не менше 20 л води, під час активного росту дерев (в травні), при наливанні плодів (в червні), в посуху і під зиму (до настання холодів). При цьому поливати достатньо раз на тиждень, але рясно, щоб промочити шар ґрунту на глибину 30-40 см. Слід пам'ятати, що полив в період дозрівання плодів призводить до їх розтріскування. Також не слід поливати черешню в другій половині літа, так як це спричиняє затяжний ріст пагонів і зниження зимостійкості. Не забувайте про осінні поливи, які так потрібні всім плодовим деревам для перезимівлі.

Обрізка: обрізки колоновидна черешня практично не потребує, видаленню підлягають лише пошкоджені і зламані гілки. Центральний провідник обрізати не можна, щоб не отримати розгалужень (винятком є випадок, коли центральний провідник не дуже добре росте, його можна обрізати на 2-3 бруньки). Обрізаються тільки бічні гілки. Ще ми рекомендуємо квітки в перший рік висадки саджанця відщипувати - це дозволить деревцю вкоренитися і набратися сил.

Хвороби: необроблені рослини можуть пошкоджуватися пильщиком, товстоніжкою, щитівкою, а також такими хворобами, як плодова гниль, моніліоз, кокомікоз.

Добриво / захист: висаджені дерева слід відразу ж підгодувати мінеральними добривами. Перша порція азоту вноситься в перший рік в середині травня. Друга - в середині червня. Завдяки цьому, вже до осені утворюються потужні прирости, необхідні для утворення крони. Якщо ріст саджанців у перший рік занадто інтенсивний, на наступний рік азотне добриво обмежуємо, залишивши тільки травневе внесення, але вже на початку місяця. Щоб спровокувати плодоношення, на третій і четвертий рік удобрення азотом зводимо до мінімуму. Чудовому розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування перегноєм або компостом. Дуже важливо захистити ваше деревце від різного виду хвороб і шкідників, які можуть завдати шкоди вашому врожаю. І найкращим способом цього захисту буде правильне вживання хімічних препаратів на різних стадіях розвитку. У фазі розпускання бруньок (зелений конус «ведмежі вушка») з метою захисту від брунькового довгоносика, попелиці, а також від таких хвороб, як кокомікоз, моніліоз, слід застосовувати бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів: Актара, Енжіо + Хорус. У фазі розпускання бутонів для боротьби з бруньковим довгоносиком, попелицею, листогризучими шкідниками і від хвороб моніліоз, кокомікоз, плямистість листя застосовують бакові суміші фунгіцидів і інсектицидів: Хорус + Енжіо. У фазі закінчення цвітіння (опадання пелюсток) від попелиці, пильщика, кліща, листогризучих гусениць, довгоносика, а також від моніліозу, плямистості листя, кокомікозу використовують Енжіо або Актеллік + Хорус. Бакова суміш фунгіцидів + інсектицидів. У фазі росту плоду – від попелиці, пильщика і хвороби кокомікоз, плямистості листя, плодової гнилі використовують Актеллік + Хорус. Бакова суміш фунгіцид + інсектицид. Обробку проводять через 10-12 днів після попередньої. Після збирання врожаю від плямистості листя, моніліозу, плодової гнилі, кокомікозу, застосовують Хорус. У жовтні-листопаді проти довгоносика, пильщика, кліща і проти плямистості листя, слід зробити обкопування пристовбурних кіл, закопування або спалювання опалого листя, а також внести добрива. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1 л, дерево середнього віку - 2 л, дерево з великою кроною - більше 3 л.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день в Україні немає більш небезпечного ґрунтового шкідника, ніж хрущ. З середини квітня, побачивши першого хруща, ТЕРМІНОВО обробляємо крону будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ, при цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище ґрунту) і кореневу шийку та не пролитися в бік. Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетації. Проливаємо в ґрунт згідно з інструкцією, також ефективна Актара. Обробка по кроні і підлив по кореневій шийці в ґрунт з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників і українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - «колоради», дуже небезпечні і ненажерливі. І перші, і другі повинні одразу знищуватися.

Захист від бур'янів: в період до або після цвітіння для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1 л, дерево середнього віку - 2 л, дерево з великою кроною - більше 3 л. Всі матеріали, для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.

Черешня колоновидна Сем

Prunus avium columnar Sam

Черешня колоновидная Сем

 

Синоніми: черешня пірамідальна Сем.

Запилювачі: Хелена, Сільвія.

Походження / історія: Черешня сорту Сем виведена селекціонерами в Канаді.

Опис сорту: черешня Сем - колоновидне, низькоросле дерево середнього строку дозрівання, підщепа Колт (починає плодоносити вже на 2-3 рік після посадки саджанця) - має смачні, темно-червоні, соковиті плоди. Приємною відмінністю від інших сортів є висока врожайність, транспортабельність, скороплідність та якість плодів, крім того це універсальний запильник для багатьох сортів, добре витримує важкі зими та стійка до хвороб.

Форма: низькоросле дерево з колоновидною формою крони.

Розмір: висота дерева досягає близько 2метрів.

Швидкість зростання / сила росту: дерево швидко росте в молодому віці, і повільніше - в період плодоношення.

Листя: середньої величини темно-зелене, овальне. Краї двояко пильчасті, основа округла із загостреною верхівкою.

Квітки: суцвіття складаються з 3-4 квіток білого кольору, діаметром 3-3,5 мм з округло-увігнутими пелюстками.

Час цвітіння: травень.

Плоди: круглі, масою 8г, темно-червоного кольору, ароматні, обгорнуті тоненькою, блискучою шкірочкою. М'якоть щільна, червона, соковита з приємним солодким смаком. Плоди дозрівають в середині липня не розтріскуються (див. фото).

Світло: черешня колоновидна полюбляє сонячні місця. Не страждає від сильних вітрів і посухи.

Ґрунт: полюбляє легкий родючий вологий ґрунт. Не любить близького залягання ґрунтових вод.

Застосування: черешню Сем сміливо можуть саджати володарі невеличких ділянок оскільки місця вона займає мало доглядати за нею легко а збирати врожай одне задоволення до того ж її плоди володіють високими десертними якостями. Їх вживають переважно в свіжому вигляді, але і для переробки на варення, соки, компоти вона підходить. Також плоди цього сорту заморожують та сушать, а ще роблять смачну пастилу.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5b - абсолютно вся територія УКРАЇНИ (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a - 5b) і Криму (6a - 7b).

Купити черешню колоновидну Сем в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист - з фото в розділі "Посадка, догляд".


Посадка: щоб черешня колоновидна добре росла, ґрунт перед посадкою повинен бути добре підготовлений, звільнений від бур'янів, особливо багаторічних, багатий на поживні речовини (чорнозем або будь-яка здорова гумусова темна лугова / садова земля). Ями повинні бути приблизно 60 см в діаметрі і глибиною від 30см, розмір диктує розмір саджанця. Виймаємо рослину з тимчасового контейнера, не руйнуючи земляний ком (якщо рослина з голою кореневою системою, то на дно ямки насипаємо земляний горбок і розподіляємо по ньому зволожене коріння вниз). Засипаємо родючою землею, злегка притоптуємо. Немає необхідності купувати спеціальні субстрати. Чим більш родючий шар, тим менше доведеться вносити мінеральних добрив. Робимо пристовбурні кола, для природного збору дощової води і рясно заливаємо декілька разів. Всі сорти черешні нашого інтернет-магазину вирощені в Україні, морозостійкі і не вимагають ніякого укриття на зиму, крім обов'язкового захисту кори від зайців на висоту 120см. Україна традиційно є найбільшим в східній Європі виробником плодових дерев, тому на 95% будьте впевнені, що куплений в Україні саджанець гарантовано морозостійкий. Наш садовий центр не продає імпортних плодових дерев. Якщо Ви придбали імпортні сорти плодових дерев, завезені з Європи (6-9 зона), то перед настанням перших заморозків їх необхідно захистити. Навколо кореневої шийки насипається невеликий горбок ґрунту або мульчі, який навесні необхідно буде розкрити, але взимку він захистить шийку і місце щеплення від підмерзання. Саджанці краще купити в пластиковому контейнері з добривами, так рослина не викопується з неминучим пошкодженням кореневої системи і після посадки гарантовано приживається. Також можна купити саджанці з голим коренем (ранньою весною чи пізньою осінню без листя), які відмінно приживаються.

Полив: після посадки необхідно проводити полив раз на тиждень, виливаючи під кожен саджанець не менше 20 л води, під час активного росту дерев (в травні), при наливанні плодів (в червні), в посуху і під зиму (до настання холодів). При цьому поливати достатньо раз на тиждень, але рясно, щоб промочити шар ґрунту на глибину 30-40 см. Слід пам'ятати, що полив в період дозрівання плодів призводить до їх розтріскування. Також не слід поливати черешню в другій половині літа, так як це спричиняє затяжний ріст пагонів і зниження зимостійкості. Не забувайте про осінні поливи, які так потрібні всім плодовим деревам для перезимівлі.

Обрізка: обрізки колоновидна черешня практично не потребує, видаленню підлягають лише пошкоджені і зламані гілки. Центральний провідник обрізати не можна, щоб не отримати розгалужень (винятком є випадок, коли центральний провідник не дуже добре росте, його можна обрізати на 2-3 бруньки). Обрізаються тільки бічні гілки. Ще ми рекомендуємо квітки в перший рік висадки саджанця відщипувати - це дозволить деревцю вкоренитися і набратися сил.

Хвороби: необроблені рослини можуть пошкоджуватися пильщиком, товстоніжкою, щитівкою, а також такими хворобами, як плодова гниль, моніліоз, кокомікоз.

Добриво / захист: висаджені дерева слід відразу ж підгодувати мінеральними добривами. Перша порція азоту вноситься в перший рік в середині травня. Друга - в середині червня. Завдяки цьому, вже до осені утворюються потужні прирости, необхідні для утворення крони. Якщо ріст саджанців у перший рік занадто інтенсивний, на наступний рік азотне добриво обмежуємо, залишивши тільки травневе внесення, але вже на початку місяця. Щоб спровокувати плодоношення, на третій і четвертий рік удобрення азотом зводимо до мінімуму. Чудовому розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування перегноєм або компостом. Дуже важливо захистити ваше деревце від різного виду хвороб і шкідників, які можуть завдати шкоди вашому врожаю. І найкращим способом цього захисту буде правильне вживання хімічних препаратів на різних стадіях розвитку. У фазі розпускання бруньок (зелений конус «ведмежі вушка») з метою захисту від брунькового довгоносика, попелиці, а також від таких хвороб, як кокомікоз, моніліоз, слід застосовувати бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів: Актара, Енжіо + Хорус. У фазі розпускання бутонів для боротьби з бруньковим довгоносиком, попелицею, листогризучими шкідниками і від хвороб моніліоз, кокомікоз, плямистість листя застосовують бакові суміші фунгіцидів і інсектицидів: Хорус + Енжіо. У фазі закінчення цвітіння (опадання пелюсток) від попелиці, пильщика, кліща, листогризучих гусениць, довгоносика, а також від моніліозу, плямистості листя, кокомікозу використовують Енжіо або Актеллік + Хорус. Бакова суміш фунгіцидів + інсектицидів. У фазі росту плоду – від попелиці, пильщика і хвороби кокомікоз, плямистості листя, плодової гнилі використовують Актеллік + Хорус. Бакова суміш фунгіцид + інсектицид. Обробку проводять через 10-12 днів після попередньої. Після збирання врожаю від плямистості листя, моніліозу, плодової гнилі, кокомікозу, застосовують Хорус. У жовтні-листопаді проти довгоносика, пильщика, кліща і проти плямистості листя, слід зробити обкопування пристовбурних кіл, закопування або спалювання опалого листя, а також внести добрива. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1 л, дерево середнього віку - 2 л, дерево з великою кроною - більше 3 л.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день в Україні немає більш небезпечного ґрунтового шкідника, ніж хрущ. З середини квітня, побачивши першого хруща, ТЕРМІНОВО обробляємо крону будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ, при цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище ґрунту) і кореневу шийку та не пролитися в бік. Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетації. Проливаємо в ґрунт згідно з інструкцією, також ефективна Актара. Обробка по кроні і підлив по кореневій шийці в ґрунт з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників і українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - «колоради», дуже небезпечні і ненажерливі. І перші, і другі повинні одразу знищуватися.

Захист від бур'янів: в період до або після цвітіння для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1 л, дерево середнього віку - 2 л, дерево з великою кроною - більше 3 л. Всі матеріали, для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.

Читати більше

Характеристики

Видова назва дерева Черешня;
Запилення рослини Потребує запилювача;
Плоди Середні;
Сезон плодоношення Середній;
Смакові якості Солодкі;
Тип рослини Плодове дерево;
Форма рослини Колоновидна;
Висота рослини 3-7м;
Кліматична зона України 6 зона (-23,3°С - 17,8°С);
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Черешня колоновидна Сем | Prunus avium columnar Sam | Черешня колоновидная Сем