Фундук звичайний Галле | Фундук обыкновенный Галле | Corylus avellana Halle

Код товару: 1147
Акція
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 190 грн
Є в наявності

Фундук звичайний Галле

Corylus avellana Halle

Hazelnut tree Halle

Фундук обыкновенный Галле


Синоніми: Фундук Гальський, Фундук Гігант Галле, Гігант Халле, Ліщина, Лісовий горіх, ліщина.

Запилювачі: Косфорд, Барселонський.

Походження / історія: Фундук - один з найбільш затребуваних і улюблених людством видів горіхів. Ще в давні часи вважалося, що фундук - це символ здоров'я, достатку і благополуччя в родині. Фундук - окультурений сорт ліщини. Ліщина отримала свою назву завдяки формі свого листя, які нагадують тулуб риби ляща. Фундук в перекладі з грецького «pontikos» - означає «з чорного моря». Популярний сорт Фундука Галле виведений в 1788 році німецькими селекціонерами. Він вважається перспективним сортом для промислового вирощування в Україні.

Опис сорту: високопродуктивний сорт Фундука Гігант Галле відрізняється великим розміром горіхів з солодким і поживним смаком, а також рясним і регулярним плодоношенням.

Форма: сильнорослий кущ розлогої форми з густо облистяними пагонами

Розмір: доросла рослина досягає висоти 4,5-5м і стільки ж в діаметрі (див. Фото).

Швидкість зростання: у молодому віці росте швидко, а в період плодоношення - помірно.

Листя: насиченого зеленого кольору, широкі, великого розміру (довжиною 12см, шириною 9 см) із загостреною верхівкою. Осіннє забарвлення листя - жовто-помаранчеве.

Квітки: одностатеві, чоловічі у вигляді сережок, а жіночі в формі бруньок, зібрані по 2-5шт в суцвітті. Взимку сережки фундука привертають увагу своїми зеленуватим, рожевим, іноді навіть помаранчевим кольором сережок на тлі білого снігу. А ранньою весною вони зацвітають, припадаючи жовтим пилком.

Час цвітіння: Corylus avellana Halle – ранньоквітуча рослина, квітне в лютому-березні місяці ще до розпускання листя.

Плоди: великі, конусоподібної форми, висота плода 28мм, ширина плода 25мм і товщина плоду становить 23мм. Шкаралупа горіха товста, блискуча, гладка, жовто-коричневого кольору з темними смужками. Ядро фундука Халле великого розміру, округлої форми, з хорошим солодкуватим смаком, майже повністю заповнює шкаралупу. Плоди досягають зрілості в кінці вересня або початку жовтня.

Ставлення до світла: добре розвивається і росте на сонячних місцях або в напівтіні. Витримує сильні вітри і посуху.

Ґрунт: фундук надає перевагу нейтральному, легкому ґрунту, не перезволоженому, слабокислому, з рівнем кислотності рН 5,8-6,5.

Застосування: фундук є дуже цінним, поживним і смачним горіхом. За калорійністю фундук прирівнюється до риби або м'яса. У народній медицині як лікарська сировина використовуються всі частини рослини: ядро і шкаралупа горіхів, листя, кора, пилок сережок. Фундук робить повноцінним дієтичне або вегетаріанське харчування за наявністю мінералів, мікроелементів і білку, повністю замінюючи молоко, м'ясо і сир, відсутні в раціоні. Без них неможливо уявити роботу кондитерської галузі (печива і торти, цукерки, халва, десерти і випічка). Прекрасний продукт отримують з ядер фундука - горіхове масло, яке застосовується не тільки в кулінарії, але і в медицині і косметології. Завдяки сильно розвиненій кореневій системі, фундук є цінною рослиною для зміцнення схилів. Безсумнівно, фундук Халле стане прекрасним доповненням до Вашої домашньої колекції плодових рослин!

Кліматична зона / зона морозостійкості: 6 - абсолютно вся територія УКРАЇНИ (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).

Купити Фундук звичайний Галле в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд»

Доступні варіанти
Контейнер/ком: Висота: Діаметр крони: Вік: Додатково: Ціна: Кількість:
7,5л 140-180см 30-40см
Акція
190 грн
-
+
Від 190 грн

Ґрунт: щоб фундук Галле добре ріс, ґрунт перед посадкою повинен бути добре підготовлений, звільнений від бур'янів, особливо багаторічних, багатий на поживні елементи (чорнозем або будь-який здоровий гумусований темний луговий / садовий ґрунт). Ями повинні бути приблизно 60 см в діаметрі і глибиною від 30см, розмір диктує розмір саджанця. Перевалюємо рослину з тимчасового контейнера, не руйнуючи земляного кому (якщо рослина з голою кореневою системою, то на дно ямки насипаємо земляний горбок і розподіляємо по ньому зволожені коріння вниз). Засипаємо 4-6 кг перегною (НЕ ГНОЮ), заповнюємо родючою землею, притоптуючи. Немає необхідності купувати спеціальні субстрати. Чим більше родючий шар, тим менше доведеться вносити мінеральних добрив. Робимо пристовбурні кола з валиком, для природного збору дощової води і рясно заливаємо кілька разів. Доброму розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування перегноєм або компостом.

Вид ґрунту: як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостного гною, або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу. Рекомендуємо також мульчування зеленим гноєм. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчаючись його "обслуговувати", забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Нерозумно удобрювати рослини нітратами, виловлюючи їх потім в організмі у вигляді нітритів і метгемоглобіну, що руйнують організм. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини», і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління. Всі сорти фундука нашого інтернет-магазину вирощені в Україні, морозостійкі і не вимагають ніякого укриття на зиму, крім обов'язкового захисту кори від зайців на висоту 120см. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по грудень – навіть у найспекотніші дні літа. Можна також купити рослини з голим коренем (ранньою весною чи пізньою осінню без листя), які також відмінно приживаються.

Полив: при посадці фундук Галле рясно поливають з розрахунку 3-5 відер води під кожен кущ (незалежно від погоди) і мульчують. Полив необхідно повторити через 5-7 днів - при 2-3 кратному поливі з'єднуються ґрунтові капіляри, посадковий ком не відділяється від решти ґрунту і зберігається постійно у вологому стані. Перший рік ґрунт під саджанцем не повинен пересихати.

Обрізка: природна форма Corylus avellana Halle - кущ. Але його можна ростити і у вигляді дерева. Тоді необхідно регулярно вирізати всі прикореневі пагони. Цю роботу необхідно робити і при вирощуванні фундука в формі куща, щоб не допустити надлишку густоти крони. Фундук любить сонце, а при занадто густій кроні плодоносять тільки освітлені сонцем гілки. Рекомендуємо обмежити кількість скелетних гілок до 7-9 шт.

Хвороби: необроблені фунгіцидами рослини можуть пошкоджуватися борошнистою росою.

Добриво: висаджені дерева слід одразу ж підгодувати мінеральними добривами. Перша порція азоту вноситься в перший рік в середині травня. Друга - в середині червня. Завдяки цьому, вже до осені утворюються потужні прирости, необхідні для утворення крони. Якщо ріст саджанців у перший рік занадто інтенсивний, на наступний рік азотне добриво обмежуємо, залишивши тільки травневе внесення, але вже на початку місяця. Щоб спровокувати плодоношення, на третій і четвертий рік добриво азотом зводимо до мінімуму.

Захист: дуже важливо захистити Вашу рослину від різного виду шкідників, які можуть завдати шкоди Вашому врожаю. Найкращим способом цього захисту буде правильне застосування хімічних препаратів на різних стадіях розвитку. Навесні, перед виходом горіхового довгоносика, протруюють ґрунт інсектицидом. Струшуванням можна видалити багатьох жуків, яких разом з опалими горіхами слід знищувати, але це не метод - головне, правильний підбір інсектицидів. У фазі розпускання листя (коли починається яйцекладка жуків) - для боротьби з горіховим довгоносиком, фундуковим вусачем, вільховим листоїдом, кліщами, гусеницею, свердлувальником, бруньковим кліщем, обробляємо інсектицидами. У фазі росту плоду (горішок) - проти вільхового листоїду, попелиці, кліщів, гусениці, горіхового довгоносика і фундукового вусача, а також борошнистої роси і плямистості листя застосовують Актеллік + Хорус. Бакова суміш фунгіцид + інсектицид. Обробку проводять через 12-14 днів після попередньої. У фазі росту плоду (перед дозріванням) - фундукового вусача, попелиці, і проти хвороб борошнистої роси і плямистості застосовують Енжіо, Актеллік, Хорус + Скор, а також бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів. Ще за горіхами полюють білки, миші, горіхівки і дятли.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Побачивши першого жука (середина квітня) ТЕРМІНОВО потрібно обробляти крону Актарою або будь-яким з багатьох препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Prestige (Байер), Антихрущ. Водночас частина розчину повинна потрапити на кореневу шийку стовбура (10 см вище ґрунту). Подібні обробки потрібно повторювати кожні 40-50 днів Саджаючи замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актара( діюча речовина - тіаметоксам)розводимо 1г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючи речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини. Обробку по кроні, підлив по кореневій шийці і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз на 40 днів до кінця вересня. . Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Захист від бур'янів: В період до або після квітнення для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12см.

Фундук звичайний Галле

Corylus avellana Halle

Hazelnut tree Halle

Фундук обыкновенный Галле


Синоніми: Фундук Гальський, Фундук Гігант Галле, Гігант Халле, Ліщина, Лісовий горіх, ліщина.

Запилювачі: Косфорд, Барселонський.

Походження / історія: Фундук - один з найбільш затребуваних і улюблених людством видів горіхів. Ще в давні часи вважалося, що фундук - це символ здоров'я, достатку і благополуччя в родині. Фундук - окультурений сорт ліщини. Ліщина отримала свою назву завдяки формі свого листя, які нагадують тулуб риби ляща. Фундук в перекладі з грецького «pontikos» - означає «з чорного моря». Популярний сорт Фундука Галле виведений в 1788 році німецькими селекціонерами. Він вважається перспективним сортом для промислового вирощування в Україні.

Опис сорту: високопродуктивний сорт Фундука Гігант Галле відрізняється великим розміром горіхів з солодким і поживним смаком, а також рясним і регулярним плодоношенням.

Форма: сильнорослий кущ розлогої форми з густо облистяними пагонами

Розмір: доросла рослина досягає висоти 4,5-5м і стільки ж в діаметрі (див. Фото).

Швидкість зростання: у молодому віці росте швидко, а в період плодоношення - помірно.

Листя: насиченого зеленого кольору, широкі, великого розміру (довжиною 12см, шириною 9 см) із загостреною верхівкою. Осіннє забарвлення листя - жовто-помаранчеве.

Квітки: одностатеві, чоловічі у вигляді сережок, а жіночі в формі бруньок, зібрані по 2-5шт в суцвітті. Взимку сережки фундука привертають увагу своїми зеленуватим, рожевим, іноді навіть помаранчевим кольором сережок на тлі білого снігу. А ранньою весною вони зацвітають, припадаючи жовтим пилком.

Час цвітіння: Corylus avellana Halle – ранньоквітуча рослина, квітне в лютому-березні місяці ще до розпускання листя.

Плоди: великі, конусоподібної форми, висота плода 28мм, ширина плода 25мм і товщина плоду становить 23мм. Шкаралупа горіха товста, блискуча, гладка, жовто-коричневого кольору з темними смужками. Ядро фундука Халле великого розміру, округлої форми, з хорошим солодкуватим смаком, майже повністю заповнює шкаралупу. Плоди досягають зрілості в кінці вересня або початку жовтня.

Ставлення до світла: добре розвивається і росте на сонячних місцях або в напівтіні. Витримує сильні вітри і посуху.

Ґрунт: фундук надає перевагу нейтральному, легкому ґрунту, не перезволоженому, слабокислому, з рівнем кислотності рН 5,8-6,5.

Застосування: фундук є дуже цінним, поживним і смачним горіхом. За калорійністю фундук прирівнюється до риби або м'яса. У народній медицині як лікарська сировина використовуються всі частини рослини: ядро і шкаралупа горіхів, листя, кора, пилок сережок. Фундук робить повноцінним дієтичне або вегетаріанське харчування за наявністю мінералів, мікроелементів і білку, повністю замінюючи молоко, м'ясо і сир, відсутні в раціоні. Без них неможливо уявити роботу кондитерської галузі (печива і торти, цукерки, халва, десерти і випічка). Прекрасний продукт отримують з ядер фундука - горіхове масло, яке застосовується не тільки в кулінарії, але і в медицині і косметології. Завдяки сильно розвиненій кореневій системі, фундук є цінною рослиною для зміцнення схилів. Безсумнівно, фундук Халле стане прекрасним доповненням до Вашої домашньої колекції плодових рослин!

Кліматична зона / зона морозостійкості: 6 - абсолютно вся територія УКРАЇНИ (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).

Купити Фундук звичайний Галле в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд»

Ґрунт: щоб фундук Галле добре ріс, ґрунт перед посадкою повинен бути добре підготовлений, звільнений від бур'янів, особливо багаторічних, багатий на поживні елементи (чорнозем або будь-який здоровий гумусований темний луговий / садовий ґрунт). Ями повинні бути приблизно 60 см в діаметрі і глибиною від 30см, розмір диктує розмір саджанця. Перевалюємо рослину з тимчасового контейнера, не руйнуючи земляного кому (якщо рослина з голою кореневою системою, то на дно ямки насипаємо земляний горбок і розподіляємо по ньому зволожені коріння вниз). Засипаємо 4-6 кг перегною (НЕ ГНОЮ), заповнюємо родючою землею, притоптуючи. Немає необхідності купувати спеціальні субстрати. Чим більше родючий шар, тим менше доведеться вносити мінеральних добрив. Робимо пристовбурні кола з валиком, для природного збору дощової води і рясно заливаємо кілька разів. Доброму розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування перегноєм або компостом.

Вид ґрунту: як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостного гною, або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу. Рекомендуємо також мульчування зеленим гноєм. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчаючись його "обслуговувати", забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Нерозумно удобрювати рослини нітратами, виловлюючи їх потім в організмі у вигляді нітритів і метгемоглобіну, що руйнують організм. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини», і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління. Всі сорти фундука нашого інтернет-магазину вирощені в Україні, морозостійкі і не вимагають ніякого укриття на зиму, крім обов'язкового захисту кори від зайців на висоту 120см. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по грудень – навіть у найспекотніші дні літа. Можна також купити рослини з голим коренем (ранньою весною чи пізньою осінню без листя), які також відмінно приживаються.

Полив: при посадці фундук Галле рясно поливають з розрахунку 3-5 відер води під кожен кущ (незалежно від погоди) і мульчують. Полив необхідно повторити через 5-7 днів - при 2-3 кратному поливі з'єднуються ґрунтові капіляри, посадковий ком не відділяється від решти ґрунту і зберігається постійно у вологому стані. Перший рік ґрунт під саджанцем не повинен пересихати.

Обрізка: природна форма Corylus avellana Halle - кущ. Але його можна ростити і у вигляді дерева. Тоді необхідно регулярно вирізати всі прикореневі пагони. Цю роботу необхідно робити і при вирощуванні фундука в формі куща, щоб не допустити надлишку густоти крони. Фундук любить сонце, а при занадто густій кроні плодоносять тільки освітлені сонцем гілки. Рекомендуємо обмежити кількість скелетних гілок до 7-9 шт.

Хвороби: необроблені фунгіцидами рослини можуть пошкоджуватися борошнистою росою.

Добриво: висаджені дерева слід одразу ж підгодувати мінеральними добривами. Перша порція азоту вноситься в перший рік в середині травня. Друга - в середині червня. Завдяки цьому, вже до осені утворюються потужні прирости, необхідні для утворення крони. Якщо ріст саджанців у перший рік занадто інтенсивний, на наступний рік азотне добриво обмежуємо, залишивши тільки травневе внесення, але вже на початку місяця. Щоб спровокувати плодоношення, на третій і четвертий рік добриво азотом зводимо до мінімуму.

Захист: дуже важливо захистити Вашу рослину від різного виду шкідників, які можуть завдати шкоди Вашому врожаю. Найкращим способом цього захисту буде правильне застосування хімічних препаратів на різних стадіях розвитку. Навесні, перед виходом горіхового довгоносика, протруюють ґрунт інсектицидом. Струшуванням можна видалити багатьох жуків, яких разом з опалими горіхами слід знищувати, але це не метод - головне, правильний підбір інсектицидів. У фазі розпускання листя (коли починається яйцекладка жуків) - для боротьби з горіховим довгоносиком, фундуковим вусачем, вільховим листоїдом, кліщами, гусеницею, свердлувальником, бруньковим кліщем, обробляємо інсектицидами. У фазі росту плоду (горішок) - проти вільхового листоїду, попелиці, кліщів, гусениці, горіхового довгоносика і фундукового вусача, а також борошнистої роси і плямистості листя застосовують Актеллік + Хорус. Бакова суміш фунгіцид + інсектицид. Обробку проводять через 12-14 днів після попередньої. У фазі росту плоду (перед дозріванням) - фундукового вусача, попелиці, і проти хвороб борошнистої роси і плямистості застосовують Енжіо, Актеллік, Хорус + Скор, а також бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів. Ще за горіхами полюють білки, миші, горіхівки і дятли.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Побачивши першого жука (середина квітня) ТЕРМІНОВО потрібно обробляти крону Актарою або будь-яким з багатьох препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Prestige (Байер), Антихрущ. Водночас частина розчину повинна потрапити на кореневу шийку стовбура (10 см вище ґрунту). Подібні обробки потрібно повторювати кожні 40-50 днів Саджаючи замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актара( діюча речовина - тіаметоксам)розводимо 1г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючи речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини. Обробку по кроні, підлив по кореневій шийці і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз на 40 днів до кінця вересня. . Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Захист від бур'янів: В період до або після квітнення для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12см.

Читати більше

Характеристики

Видова назва Горіхів Фундук/Ліщина;
Запилення рослини Потребує запилювача;
Плоди Середні; Тривале зберігання;
Смакові якості Солодкі;
Тип рослини Горіх;
Форма рослини Розлога;
Висота рослини 3-7м;
Кліматична зона України 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Фундук звичайний Галле | Фундук обыкновенный Галле | Corylus avellana Halle