Гінкго дволопатеве / гінкго білоба | Ginkgo biloba | Гинкго двулопастный / гинкго билоба

Код товару: 272
Акція
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 450 грн
Є в наявності

Гінкго дволопатеве / гінкго білоба

Гинкго двулопастный / гинкго билоба

Ginkgo biloba



Гінкго - найдревніша рослина, що росте на Землі. Хвойне дерево з опадаючим листям, заввишки 20-35 метрів. Молоді дерева мають пірамідальну крону, з віком дерево стає більш розлогим. Зазвичай мають добре розвинену кореневу систему, добре стійкі до сильних вітрів і снігових заметів. Деякі дерева досягають віку 2500 років.

Форма: оригінальне, у молодому віці вільно зростаюче дерево. У молодому віці має конічну крону, надалі втрачає свою правильну форму.

Розмір: досягає висоти 20-35 м, ширина крони - 10-20 м.

Швидкість росту: річний приріст у висоту скаладає 35-40 см, в ширину 25 см.

Цвітіння: квітки в невеликих зелено-жовтих суцвіттях.

Листя: опадає. Листя світло-зеленого кольору, віялоподібне, шкірясте, з довгими черешками. Восени золотисто-жовтого кольору.

Ґрунт: вимоги до ґрунту і вологості невисокі.

Світло: тіньовитривале.

Особливості рослини: Гінкго дволопатеве рекомендується для великих садів і парків, особливо в одиночній посадці.

Характеристика сорту: назва Гінкго походить від китайського слова гін-Кіо, яке означає "срібляста слива" і відноситься до плодів дерева, які виглядають як слива-мірабель на довгій плодоніжці. Гінкго займає особливе положення і стоїть відокремлено від інших рослин. Багато дендрологів вважають, що дерево не відноситься ні до хвойним (хоча має шишки), ні до листяних і вважається реліктовим.

Саджанці гінкго дволопатевого (білоба) краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з добривами, так рослина не піддається викопуванню з неминучим пошкодженням кореневої системи і після посадки гарантовано приживається.

Купити Гінкго дволопатеве в Києві за низькими цінами і отримати консультацію можна в розсаднику рослин PROXIMA.

Читати більше: посадка, полив, догляд, добриво, захист, мульчування, стрижка з фотографіями в розділі "Посадка, догляд".


Доступні варіанти
Контейнер/ком: Висота: Діаметр крони: Штамб: Обхват стовбура: Вік: Додатково: Ціна: Кількість:
7.5л 100-120см 20-30см
Акція
450 грн
-
+
60л 300-320см 60-70см 140-160см 8-10см 5500 грн
-
+
60л 320-340см 70-80см 140-160см 10-12см 6000 грн
-
+
60л 340-360см 80-90см 140-160см 12-14см 6850 грн
-
+
Від 450 грн

Опис: плодово-профіалактичне, що сповільнює процес старіння, листопадне дерево, що відноситься до відділу голонасінних. Єдиний збережений до нашого часу представник класу гінкгових, колись широко поширених у флорі землі. За даними палеоботаніки - живий релікт, еволюційно незмінний з пермського періоду (215-280 млн. років). Прийшовши на зміну деревовидним папоротям, плавунам і хвощам, які були основною складовою рослинного світу того часу, гінкго зберіг до наших днів життєву форму у вигляді дерева, а хвощі і папороті стали травами.

Все дивно у гінкго - струнке дерево з пірамідальною в молодості, пізніше присадкуватою, широко-округлою циліндричною кроною, з трохи вигнутими вниз гілками. Гілки відходять від стовбура під гострим кутом і зазвичай круто піднімаються вгору. В цілому розгалуження дуже слабке, особливо в молодому віці. Стовбур прямий, покритий темно-коричневою корою, іноді з декількома виступами, але завжди рівномірно тоншає до верху (збіжистість). Пагони жорсткі, потовщені. Замість звичної хвої росте густе листя, зібране в пучки по 3-5 штук. Листки прості, чергові, сизувато-зелені шкірясті, віялоподібні (довжина до 10 см, ширина 10-12 см), часто розсічені. Жилкування дихотомічне (таке жилкування не спостерігається у жодного сучасного виду дерев). Це особливо добре видно, якщо подивитися лист на світлі. Таке жилкування нагадує за формою будови листя деяких папоротей. Рослина дводомна. Так як стать молодих рослин визначити неможливо, висаджують відразу кілька примірників. Гінкго плодоносить нечасто. Зацвітає у квітні. Рослина вітрозапильна. Чоловічі квітки в невеликих зеленувато-жовтих циліндричних сережках зібрані по кілька штук на старих укорочених пагонах. На жіночих плодолистках розміщені по 2 відкриті сім’єбруньки на довгій ніжці (одна утворює насіння, інша - оплодень). Після запліднення розвивається схоже на кістянку насіння з м'ясистою кровелькою - алюрісом. Округлі плоди з насінням на довгій ніжці зовні дещо нагадують жовту сливу або плід аличі сірувато-зеленого кольору з дуже різким смолисто-ефірним запахом. Після вимочування у воді вживаються в їжу.

Екологічна властивість виду: зустрічається в природі дуже рідко. Гінкгові гаї збереглися тільки в південно-східному Китаї (провінції Цгей-Янг і Аньхой), де дерева утворюють змішані ліси з хвойними і широколистяними породами. Як досить шановані і священні багатовікові гаї існують в старовинних парках, оточуючи стародавні храми в Японії, Китаї і Кореї. Надає перевагу континентальному клімату (жарке літо і холодна зима). Добре росте в помірному і субтропічному кліматі. У Західній Європі широко застосовується в міських посадках. В даний час проростає майже у всіх ботанічних садах і парках тепломірних зон Європи та Північної Америки. Таким чином гінкго мовби відновлює значну частину ареалу своїх предків. В Україну був завезений в Київ, потім насіння доставлені в Нікітський БС (АРК Крим) ще в 1818 році. У Східній Європі добре росте і дає сходи насіння до Києва (5 зона). Відмінно росте і плодоносить на території північного Кавказу (тимчасово окупованого Росією). Розвинені екземпляри зустрічаються в Ризі і москвовії. У Ризі жіночий екземпляр росте з 1905 р, 30 років ховався на зиму. Пізніше біля нього висадили групу чоловічих екземплярів (до 2000 р досяг висоти 8 м, морозостійкий, плодоносить). Рідкісне в Білорусії дерево, оскільки раніше помилково вважалося, що вид погано переносить зиму в нашому кліматі. Росте в Горі-Горецьким БС, у ПКіВ Гомеля, в дендрарії Гірки, в ЦБС РБ, на території БГТУ Мінська, біля університету в Бресті.

Вельми довговічна рослина. У Китаї гінкго називають «деревом діда й онука», що символізує спадкоємність поколінь. У Японії і Кореї відомі багато дерева, вік яких перевищує 1000 років. Найдавніші екземпляри налічують можливо 4000 років, так що при сприятливих умовах дерева гінкго можуть служити багатьом поколінням людей. У нас ймовірно сягатиме 20-30 м при тому ж довголітті. Добре переносить обрізку, в сприятливих умовах річний приріст становить 1-1,5 м. Дерево морозостійке (короткочасно виносить 35°С), світлолюбне і вимагає освітленого місця розташування, досить стійке в міських умовах. Одиночні молоді рослини нижче 1,5 м вимагають укриття на зиму. Безпечніше висаджувати більш дорослі 2-3-метрові екземпляри. Улюбленими місцями є захищені від вітру, світлі ділянки з слабо кислим, добре дренованим ґрунтом середньої вологості і родючості.

Ця рослина легка в культурі, стійка до різних хвороб і шкідників, стійка до засоленних ґрунтів та забрудненого повітря. Одне з кращих дерев для озеленення жвавих міських вулиць. Листя, опадаючи на зиму, очищає рослину від набраних протягом літа токсинів. Єдиний вид, який пережив вибух атомної бомби в 1945 р в Хіросімі. Усі дерева згоріли, одне лише гінкго дало кореневу поросль. Найвища декоративність досягається восени, коли все листя одночасно рівномірно і інтенсивно забарвлюються в золотисто-жовтий або карміновий колір. Після першого нічного заморозку листя, як по команді, опадає на землю.

Розмноження і культивування: легко розмножується як насінням, так і вегетативно стебловими і кореневими живцями. Свіжозібране і посіяне восени насіння сходить навесні, весняний посів вимагає стратифікації. Укорінення літніх живців - 90-100%. Також дає поросль від пня і кореневі відростки.

Призначення і застосування: у перекладі з китайської «gin-kyo» - «срібний абрикос». Це одне з найважливіших плодових дерев в східному Китаї. Існує кілька великоплідних, рясно плодоносних культурних сортів. Печене і смажене насіння вважають цінним делікатесом. М'яка і легка деревина за властивостями схожа на ялину. Здавна гінкго використовувався в народній медицині. Особливо шанувався тибетськими ченцями за цілющі властивості. Є справжньою живою фармакологічною фабрикою. Екстракт листя йде на виготовлення ліків від серцево-судинних захворювань, для поліпшення складу крові. Пригнічує розвиток вірусних та грибкових захворювань, є профілактичним засобом від туберкульозу, володіє омолоджуваними властивостями, у зв'язку з чим широко використовується при виготовленні кремів від зморшок і т.п., що гальмують процес старіння. Також покращує пам'ять. Склад та дія всіх компонентів, що знаходяться в листі, досі не вивчено до кінця. Цікаво, що в розплідниках молоді деревця часто стають улюбленими ласощами дрібних гризунів і навіть собак, однак вид настільки життєздатний, що навіть при сильному пошкодженні кореневої системи мишами він чудово відновлюється. У Європі з'явився приблизно 300 років тому. В даний момент в США, у Франції вирощується кілька десятків мільйонів рослин цього виду. В Україні більше 30 років використовується екстракт Гінкго білоба у фармацевтичній галузі. Українці давно виготовляють з листя Гінкго чаї, настоянки, трави.

Ландшафтне будівництво: будучи декоративно-плодовою рослиною, становить величезний інтерес для садівників-аматорів і професійних озеленювачів України. Це екзотична лікарсько-профілактична рослина має кілька сортів з великими плодами, а також форм зі строкатими листками, з пірамідальною кроною і кроною, що стелиться. Можливе створення алей, гаїв і посадка солітером. У розпліднику Проксіма розмножується насінням.

Гінкго дволопатеве / гінкго білоба

Гинкго двулопастный / гинкго билоба

Ginkgo biloba



Гінкго - найдревніша рослина, що росте на Землі. Хвойне дерево з опадаючим листям, заввишки 20-35 метрів. Молоді дерева мають пірамідальну крону, з віком дерево стає більш розлогим. Зазвичай мають добре розвинену кореневу систему, добре стійкі до сильних вітрів і снігових заметів. Деякі дерева досягають віку 2500 років.

Форма: оригінальне, у молодому віці вільно зростаюче дерево. У молодому віці має конічну крону, надалі втрачає свою правильну форму.

Розмір: досягає висоти 20-35 м, ширина крони - 10-20 м.

Швидкість росту: річний приріст у висоту скаладає 35-40 см, в ширину 25 см.

Цвітіння: квітки в невеликих зелено-жовтих суцвіттях.

Листя: опадає. Листя світло-зеленого кольору, віялоподібне, шкірясте, з довгими черешками. Восени золотисто-жовтого кольору.

Ґрунт: вимоги до ґрунту і вологості невисокі.

Світло: тіньовитривале.

Особливості рослини: Гінкго дволопатеве рекомендується для великих садів і парків, особливо в одиночній посадці.

Характеристика сорту: назва Гінкго походить від китайського слова гін-Кіо, яке означає "срібляста слива" і відноситься до плодів дерева, які виглядають як слива-мірабель на довгій плодоніжці. Гінкго займає особливе положення і стоїть відокремлено від інших рослин. Багато дендрологів вважають, що дерево не відноситься ні до хвойним (хоча має шишки), ні до листяних і вважається реліктовим.

Саджанці гінкго дволопатевого (білоба) краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з добривами, так рослина не піддається викопуванню з неминучим пошкодженням кореневої системи і після посадки гарантовано приживається.

Купити Гінкго дволопатеве в Києві за низькими цінами і отримати консультацію можна в розсаднику рослин PROXIMA.

Читати більше: посадка, полив, догляд, добриво, захист, мульчування, стрижка з фотографіями в розділі "Посадка, догляд".


Опис: плодово-профіалактичне, що сповільнює процес старіння, листопадне дерево, що відноситься до відділу голонасінних. Єдиний збережений до нашого часу представник класу гінкгових, колись широко поширених у флорі землі. За даними палеоботаніки - живий релікт, еволюційно незмінний з пермського періоду (215-280 млн. років). Прийшовши на зміну деревовидним папоротям, плавунам і хвощам, які були основною складовою рослинного світу того часу, гінкго зберіг до наших днів життєву форму у вигляді дерева, а хвощі і папороті стали травами.

Все дивно у гінкго - струнке дерево з пірамідальною в молодості, пізніше присадкуватою, широко-округлою циліндричною кроною, з трохи вигнутими вниз гілками. Гілки відходять від стовбура під гострим кутом і зазвичай круто піднімаються вгору. В цілому розгалуження дуже слабке, особливо в молодому віці. Стовбур прямий, покритий темно-коричневою корою, іноді з декількома виступами, але завжди рівномірно тоншає до верху (збіжистість). Пагони жорсткі, потовщені. Замість звичної хвої росте густе листя, зібране в пучки по 3-5 штук. Листки прості, чергові, сизувато-зелені шкірясті, віялоподібні (довжина до 10 см, ширина 10-12 см), часто розсічені. Жилкування дихотомічне (таке жилкування не спостерігається у жодного сучасного виду дерев). Це особливо добре видно, якщо подивитися лист на світлі. Таке жилкування нагадує за формою будови листя деяких папоротей. Рослина дводомна. Так як стать молодих рослин визначити неможливо, висаджують відразу кілька примірників. Гінкго плодоносить нечасто. Зацвітає у квітні. Рослина вітрозапильна. Чоловічі квітки в невеликих зеленувато-жовтих циліндричних сережках зібрані по кілька штук на старих укорочених пагонах. На жіночих плодолистках розміщені по 2 відкриті сім’єбруньки на довгій ніжці (одна утворює насіння, інша - оплодень). Після запліднення розвивається схоже на кістянку насіння з м'ясистою кровелькою - алюрісом. Округлі плоди з насінням на довгій ніжці зовні дещо нагадують жовту сливу або плід аличі сірувато-зеленого кольору з дуже різким смолисто-ефірним запахом. Після вимочування у воді вживаються в їжу.

Екологічна властивість виду: зустрічається в природі дуже рідко. Гінкгові гаї збереглися тільки в південно-східному Китаї (провінції Цгей-Янг і Аньхой), де дерева утворюють змішані ліси з хвойними і широколистяними породами. Як досить шановані і священні багатовікові гаї існують в старовинних парках, оточуючи стародавні храми в Японії, Китаї і Кореї. Надає перевагу континентальному клімату (жарке літо і холодна зима). Добре росте в помірному і субтропічному кліматі. У Західній Європі широко застосовується в міських посадках. В даний час проростає майже у всіх ботанічних садах і парках тепломірних зон Європи та Північної Америки. Таким чином гінкго мовби відновлює значну частину ареалу своїх предків. В Україну був завезений в Київ, потім насіння доставлені в Нікітський БС (АРК Крим) ще в 1818 році. У Східній Європі добре росте і дає сходи насіння до Києва (5 зона). Відмінно росте і плодоносить на території північного Кавказу (тимчасово окупованого Росією). Розвинені екземпляри зустрічаються в Ризі і москвовії. У Ризі жіночий екземпляр росте з 1905 р, 30 років ховався на зиму. Пізніше біля нього висадили групу чоловічих екземплярів (до 2000 р досяг висоти 8 м, морозостійкий, плодоносить). Рідкісне в Білорусії дерево, оскільки раніше помилково вважалося, що вид погано переносить зиму в нашому кліматі. Росте в Горі-Горецьким БС, у ПКіВ Гомеля, в дендрарії Гірки, в ЦБС РБ, на території БГТУ Мінська, біля університету в Бресті.

Вельми довговічна рослина. У Китаї гінкго називають «деревом діда й онука», що символізує спадкоємність поколінь. У Японії і Кореї відомі багато дерева, вік яких перевищує 1000 років. Найдавніші екземпляри налічують можливо 4000 років, так що при сприятливих умовах дерева гінкго можуть служити багатьом поколінням людей. У нас ймовірно сягатиме 20-30 м при тому ж довголітті. Добре переносить обрізку, в сприятливих умовах річний приріст становить 1-1,5 м. Дерево морозостійке (короткочасно виносить 35°С), світлолюбне і вимагає освітленого місця розташування, досить стійке в міських умовах. Одиночні молоді рослини нижче 1,5 м вимагають укриття на зиму. Безпечніше висаджувати більш дорослі 2-3-метрові екземпляри. Улюбленими місцями є захищені від вітру, світлі ділянки з слабо кислим, добре дренованим ґрунтом середньої вологості і родючості.

Ця рослина легка в культурі, стійка до різних хвороб і шкідників, стійка до засоленних ґрунтів та забрудненого повітря. Одне з кращих дерев для озеленення жвавих міських вулиць. Листя, опадаючи на зиму, очищає рослину від набраних протягом літа токсинів. Єдиний вид, який пережив вибух атомної бомби в 1945 р в Хіросімі. Усі дерева згоріли, одне лише гінкго дало кореневу поросль. Найвища декоративність досягається восени, коли все листя одночасно рівномірно і інтенсивно забарвлюються в золотисто-жовтий або карміновий колір. Після першого нічного заморозку листя, як по команді, опадає на землю.

Розмноження і культивування: легко розмножується як насінням, так і вегетативно стебловими і кореневими живцями. Свіжозібране і посіяне восени насіння сходить навесні, весняний посів вимагає стратифікації. Укорінення літніх живців - 90-100%. Також дає поросль від пня і кореневі відростки.

Призначення і застосування: у перекладі з китайської «gin-kyo» - «срібний абрикос». Це одне з найважливіших плодових дерев в східному Китаї. Існує кілька великоплідних, рясно плодоносних культурних сортів. Печене і смажене насіння вважають цінним делікатесом. М'яка і легка деревина за властивостями схожа на ялину. Здавна гінкго використовувався в народній медицині. Особливо шанувався тибетськими ченцями за цілющі властивості. Є справжньою живою фармакологічною фабрикою. Екстракт листя йде на виготовлення ліків від серцево-судинних захворювань, для поліпшення складу крові. Пригнічує розвиток вірусних та грибкових захворювань, є профілактичним засобом від туберкульозу, володіє омолоджуваними властивостями, у зв'язку з чим широко використовується при виготовленні кремів від зморшок і т.п., що гальмують процес старіння. Також покращує пам'ять. Склад та дія всіх компонентів, що знаходяться в листі, досі не вивчено до кінця. Цікаво, що в розплідниках молоді деревця часто стають улюбленими ласощами дрібних гризунів і навіть собак, однак вид настільки життєздатний, що навіть при сильному пошкодженні кореневої системи мишами він чудово відновлюється. У Європі з'явився приблизно 300 років тому. В даний момент в США, у Франції вирощується кілька десятків мільйонів рослин цього виду. В Україні більше 30 років використовується екстракт Гінкго білоба у фармацевтичній галузі. Українці давно виготовляють з листя Гінкго чаї, настоянки, трави.

Ландшафтне будівництво: будучи декоративно-плодовою рослиною, становить величезний інтерес для садівників-аматорів і професійних озеленювачів України. Це екзотична лікарсько-профілактична рослина має кілька сортів з великими плодами, а також форм зі строкатими листками, з пірамідальною кроною і кроною, що стелиться. Можливе створення алей, гаїв і посадка солітером. У розпліднику Проксіма розмножується насінням.

Читати більше

Характеристики

Тип рослини Дерева;
Форма росту Одностовбурні дерева; Розлогі;
Висота рослини 15-20м;
Діаметр дорослої рослини 8-12м;
Щільність крони Щільна крона, яка створює тінь;
Колір крони Зелений;
Колір крони восени Жовтий;
Світло Сонце; Напівтінь;
Вимоги до поливу Помірний полив;
Умови навколишнього середовища Вологі і тимчасово підтоплювані ґрунти; Берег прісної водойми; Надмірна загазованість та міські умови;
Кліматична зона України 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна;
Кислотність грунту / РН Рослини для кислих ґрунтів РН 4-6,5; Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2; Рослини для лужних ґрунтів РН 7,2-8,5;
Використання в ландшафтному дизайні Алейні дерева для міст і ЖК; Східні сади; Акценти / солітери;
Особливості рослини Декоративність кори; Зимова декоративність стовбуру; Їстівні плоди;
Сезон декоративності Літо; Осінь; Зима;
Потреба у догляді Низька;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Гінкго дволопатеве / гінкго білоба | Гинкго двулопастный / гинкго билоба | Ginkgo biloba