Туя західна Брабант | Туя западная Брабант | Thuja оccidentalis Brabant

Код товару: 269
Акція
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 110 грн
Є в наявності

Туя західна Брабант (для живоплотів)

Туя западная Брабант (для живых изгородей)

Thuja оccidentalis Brabant

 

Туя Брабант - безумовно найпопулярніша в центральній Європі серед туй, що використовуються для посадки живоплоту. Брабант краще всіх туй переносить стрижку. На відміну від найпопулярнішого сорту - туї Смарагд – Брабант у зрілому віці в живоплоті менше пріє в середині. На відміну від материнської видової форми – туї західної (Thuja occidentalis) сорт Брабант утворює менше небажаних настирливих шишок. Без стрижки Brabant стає розлогим, росте хаотично в різні сторони, тому змалечку дуже важливо почати ущільнюючу стрижку, не «запустити» рослину і визначитися, якої висоти і ширини живопліт Вам потрібен. Крок посадки туї західної Брабант 60-80см максимум. Відстань від паркана – не менше 60см. Від паркана з металевого профнастилу – 80см.

Стрижка туї західної Брабант: в живоплоті туя Брабант стрижетья два рази в рік ОБОВ’ЯЗКОВО – березень і початок липня – завжди до початку росту нових приростів. Вистригайте краще вужчу (до 70-80см) ніж широку (більше 90см) – буде менше проблем з запріванням шкідниками і хворобами. Оптимальна доступна висота для стрижки Брабанту – 200-300см. Не радимо стригти тую Брабант вище 3м – це невиправдана важка робота на висоті – побережіть себе і свої кошти. Але якщо фінанси дозволяють,і є вільна пряма дорожня лінія – існують маніпулятори. Не забуваємо, що стригти також доведеться і з сторони сусідів, а краще одразу домовитись, щоб вони стригли живопліт самостійно. Зробіть вашу тую Брабант подібною щільній зеленій стіні. Навіть якщо ви плануєте живопліт вище 3 м, стригти його верхівку (горизонтально) необхідно щороку для ущільнення крони в нижній частині. Достатньо звичайних ручних механічних ножиць. Електричні і мотоножиці використовують лише фахівці, які стрижуть рослини регулярно. Купівля дороговартісних інструментів, на наш погляд, виправдана, якщо ваш живопліт довше 70м погонних. Агрофітнес – найприємніша в світі справа - косіння газону, стрижка туй і рубка дров на шашлик. Доречі, стрижена хвоя і її опад – шикарна мульча для всіх хвойних.

Зимові клопоти: вся туя західна, і Брабант зокрема, надзвичайно морозостійка для клімату абсолютно всієї території України. Не вимагає укриття на зиму. Взимку в часи великих снігопадів не забувайте зтрушувати сніг з крони щоб надлишкова вага не ламала гілки і стовбур рівної стриженої форми. Великий сніг здатен за одну ніч повністю зруйнувати створений багатьма роками живий паркан. Тому сніг має бути прибраний одразу після початку снігопаду ввечорі, і обов'язково вранці. Якщо ви не встигли і тую сніг нахилив додолу, підвяжіть стовбур до будь-якої опори, але ніколи не зав'язуйте вузлів на стовбурі. Як правило люди з часом забувають про підвя'зки і через пару років підвязочний матеріал вростає в стовбур унеможливлюючи правильний ріст стовбура в пошкодженому місці.   
Туя Брабант, відома також як Західне Дерево Життя - чудове, швидкоростуче багатостовбурне хвойне дерево. Туя - генератор надзвичайно корисних для людини фітонцидів. Володіє дуже цінним ефірними маслами вилученими з свіжого листя, гілок і кори, яке використовується в медицині та парфумерії.  

Габітус: конічний.

Форма: Вічнозелене дерево з конусоподібною кроною і прямим стовбуром, горизонтально і дугоподібно розташованими, дуже густо розгалуженими гілками, росте швидше, ніж дикий вид.

Розмір: 15 - 20 м заввишки і 3 - 4 м завширшки річний приріст у висоту приблизно 30 см, завширшки 10.

Хвоя: м'яка, луската, зелена, зберігає забарвлення взимку. Цвіте у квітні - травні.

Шишки: коричневі, довгасто-яйцевидні, 0,8 - 1,2 см довжини. На всіх хвойних рослинах з самого почату появи і утворення основна маса шишок має бути знята. Всі рослини витрачають на органи розмноження колосальну енергію, внаслідок чого, як правило, втрачається декоративність. Також вигляд коричневих хаотичних зрілих шишок на туях візуально псують живопліт. 

Кора: червонувата або сірувато-коричнева, з роками відшаровується.

Вимоги: тіньовитривала, до ґрунту невибаглива, переносить як сухість, так і надмірне зволоження ґрунту, але любить свіжі, досить зволожені родючі грунти. Морозостійка. Добре переносить стрижку.

Молоді саджанці туї західної Брабант краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з добривами.  Екземпляри більші 1м краще купувати з великим комом в мішковині і сітці. В розсаднику Проксіма  фахова викопка і великі розміри комів унеможливлють пошкодження кореневої системи і після посадки туя гарантовано приживається.

Застосування: поодинокі стрижені форми, геометричні фігури, групи, стрижені живоплоти до 4м. Це найневибагливіший сорт західної туї з дуже приємним вишуканим ароматом. Може стати великою вертикаллю, що прикрашає Ваш сад, або послужить дуже надійним елементом вічнозеленої огорожі. Завдяки своїй швидкозростаючій щільній кроні і здатності утворювати шикарну замкнуту огорожу яскраво-зеленого кольору, допомагає зменшити шум і захищає від забруднення повітря. Дерево може сягати віку до 800 років. 

Зона: 5a – абсолютно вся територія України.

Читайте більше про посадку і догляд за туями нижче. Дивитись більше з фотографіями в розділі сайту "Посадка, догляд".

Купити тую західну Брабант в Києві за низькими цінами з доставкою можна в садовому центрі рослин PROXIMA.


Доступні варіанти
Контейнер/ком: Висота: Діаметр крони: Вік: Додатково: Ціна: Кількість:
0,5-3л 30-40см 10-15см 110 грн
-
+
ком20кг 80-100см 40-50см
Акція
440 грн
-
+
80-100см 30-40см
Акція
200 грн
-
+
ком25кг 100-120см 50-60см
Акція
560 грн
-
+
ком30кг 120-140см 60-70см
Акція
700 грн
-
+
ком40кг 140-160см 70-75см
Акція
900 грн
-
+
ком50кг 160-180см 75-85см
Акція
1200 грн
-
+
60л 180-200см 90-100см
Акція
1550 грн
-
+
ком60кг 180-200см 85-95см 1550 грн
-
+
ком90кг 240-260см 105-110см 10р 2600 грн
-
+
Від 110 грн

Посадка - як всі вічнозелені хвойники. Як правило туя західна Брабант садиться в ряд в траншею з відстанню між стовбурами 60-80см. Приділіть більше уваги заповнення пустот навколо посадженого кома, зазвичай рослини з контейнера «висять» над субстратом. Після посадки бажане мульчування і регулярна прополка/культивація. У перший рік після посадки більшість рослин полюбляє дощування крони вечорами водою 17-25 градусів.

Догляд за туями Брабант простий – щорічне формування і мульчування пристовбурного кола, уникати задерніння ґрунту бур'янами і газоном. Унеможливте пересихання коріння та ущільнення ґрунту і утворення шкуринки на поверхні після поливів ґрунту в сонячні спекотні літні дні. Тому найкращий полив – нічний крапельний, або вечірній.

Полив: для вирощування рядової посадки туї Брабант у формі живої стіни ЗАСТОСУВАННЯ КРАПЕЛЬНОГО ПОЛИВУ/ЗРОШУВАННЯ ОБОВ'ЯЗКОВЕ ! Нехтування цим правилом дорого коштувало багатьом початківцям – садівникам. Вартість готових комплектів крапельного зрошування мізерні в порівнянні з вартістю втрачених велитких туй і трудомістких робіт по відновленню живої огорожі в якій пропала хоч одна рослина в ряду.

Добриво, підживлення: перед застосуванням будь-яких добрив радимо ретельно дослідити склад вашого і завезеного грунту за допомогою аналізів в лабораторії. В межах київської області на нашому садовому центрі ми порадимо відповідальних постачальників родючого грунту.
Весна - літо NPK+ME (N-азот, F-фосфор, K-калій - набір комплексних добрив з ME-мікроелементами) - більше азоту, наприклад NPK 20.10.10, NPK 20.20.20, або подібні формули.
Восени – калійні добрива NPK+ME.
В умовах центральної України радимо азотні добрива використовувати не пізніше кінця липня. Таким чином ми захищаємо рослину від пізньої вегетації, щоб молоді прирости встигли задерев'яніти до перших морозів.
Дозування: 1,5 грам на 1л придбаного вами контейнера, або 1грам, на кожні 10см висоти рослини. Вносимо шляхом змішування добрив з верхнім шаром грунту пристовбурового кільця, або зробивши 2-4 невеликі отвори в грунті поблизу рослини. Двічі на рік з інтервалом 4 тижні звичайними (гранульованими, чи водорозчинними), або всього один раз на навесні 2-3 грами пролонгованих, довготривалих добрив на кожні 10см висоти, таким самим способом. Також, якщо у вас є крапельна система зрошування, надзвичайно ефективне внесення шляхом фертигації. Восени бажано давати збалансований комплекс добрив з підвищеним вмістом калію (осіннє). З весни до осені окрім позакореневих обробок пестицидами не забуваємо про додавання до вашої бакової суміші стимуляторів і мікроелементів. Особливо на піщаних бідних ґрунтах рекомендуємо застосовувати органічний гумус: перепрілий 2-4 річний перегній або компост. Біогумус найкраще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Для економії вашого часу продуктивніше вносити добрива в грунтові отвори додаючи протруйник (грунтовий інсектицид).

Шкідники туї західної Брабант:
личинки хруща і совки в грунті, кліщі (побачити яких можна тільки за допомогою лупи), туєва тля, псевдощитівка, міль пістрянка, личинки листяної листовійки, короїд, жуки-довгоносики, туєвий лубоїд.

Обробки ЗЗР (засобами захисту рослин):

Грунтові шкідники: від грунтових шкідників (хрущ, совка і т.д) ми використовуємо препарати на основі амідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік на 30-40 днів, починаючи з початку квітня до жовтня, або раз на рік одною великою гранулою комплексного пролонгованого препарату Ініціатор (Bayer Німеччина).
Позакореневі обробки по кронам: починаючи з початку квітня і до середини осені спеціальними комплектами №1, №2, №3, №4. В склад кожного з чотирьох комплектів, входять різні інсектицид, фунгіцид, добриво, стимулятор, прилипач, інструкція по використанню з вказаним терміном застосування. Ми використовуємо препарати тільки всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer і Syngenta. Добрива Італія або Іспанія. Склад комплектів змінюється щороку в результаті аналізу наявних сезонних шкідників. Комплект на рік з чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акційній ціні. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше ніж купувати їх окремо. Комплекти можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою швидкою поштою в нашому інтернет-магазині.  

Розмноження - вегетативне.

Туя західна Брабант (для живоплотів)

Туя западная Брабант (для живых изгородей)

Thuja оccidentalis Brabant

 

Туя Брабант - безумовно найпопулярніша в центральній Європі серед туй, що використовуються для посадки живоплоту. Брабант краще всіх туй переносить стрижку. На відміну від найпопулярнішого сорту - туї Смарагд – Брабант у зрілому віці в живоплоті менше пріє в середині. На відміну від материнської видової форми – туї західної (Thuja occidentalis) сорт Брабант утворює менше небажаних настирливих шишок. Без стрижки Brabant стає розлогим, росте хаотично в різні сторони, тому змалечку дуже важливо почати ущільнюючу стрижку, не «запустити» рослину і визначитися, якої висоти і ширини живопліт Вам потрібен. Крок посадки туї західної Брабант 60-80см максимум. Відстань від паркана – не менше 60см. Від паркана з металевого профнастилу – 80см.

Стрижка туї західної Брабант: в живоплоті туя Брабант стрижетья два рази в рік ОБОВ’ЯЗКОВО – березень і початок липня – завжди до початку росту нових приростів. Вистригайте краще вужчу (до 70-80см) ніж широку (більше 90см) – буде менше проблем з запріванням шкідниками і хворобами. Оптимальна доступна висота для стрижки Брабанту – 200-300см. Не радимо стригти тую Брабант вище 3м – це невиправдана важка робота на висоті – побережіть себе і свої кошти. Але якщо фінанси дозволяють,і є вільна пряма дорожня лінія – існують маніпулятори. Не забуваємо, що стригти також доведеться і з сторони сусідів, а краще одразу домовитись, щоб вони стригли живопліт самостійно. Зробіть вашу тую Брабант подібною щільній зеленій стіні. Навіть якщо ви плануєте живопліт вище 3 м, стригти його верхівку (горизонтально) необхідно щороку для ущільнення крони в нижній частині. Достатньо звичайних ручних механічних ножиць. Електричні і мотоножиці використовують лише фахівці, які стрижуть рослини регулярно. Купівля дороговартісних інструментів, на наш погляд, виправдана, якщо ваш живопліт довше 70м погонних. Агрофітнес – найприємніша в світі справа - косіння газону, стрижка туй і рубка дров на шашлик. Доречі, стрижена хвоя і її опад – шикарна мульча для всіх хвойних.

Зимові клопоти: вся туя західна, і Брабант зокрема, надзвичайно морозостійка для клімату абсолютно всієї території України. Не вимагає укриття на зиму. Взимку в часи великих снігопадів не забувайте зтрушувати сніг з крони щоб надлишкова вага не ламала гілки і стовбур рівної стриженої форми. Великий сніг здатен за одну ніч повністю зруйнувати створений багатьма роками живий паркан. Тому сніг має бути прибраний одразу після початку снігопаду ввечорі, і обов'язково вранці. Якщо ви не встигли і тую сніг нахилив додолу, підвяжіть стовбур до будь-якої опори, але ніколи не зав'язуйте вузлів на стовбурі. Як правило люди з часом забувають про підвя'зки і через пару років підвязочний матеріал вростає в стовбур унеможливлюючи правильний ріст стовбура в пошкодженому місці.   
Туя Брабант, відома також як Західне Дерево Життя - чудове, швидкоростуче багатостовбурне хвойне дерево. Туя - генератор надзвичайно корисних для людини фітонцидів. Володіє дуже цінним ефірними маслами вилученими з свіжого листя, гілок і кори, яке використовується в медицині та парфумерії.  

Габітус: конічний.

Форма: Вічнозелене дерево з конусоподібною кроною і прямим стовбуром, горизонтально і дугоподібно розташованими, дуже густо розгалуженими гілками, росте швидше, ніж дикий вид.

Розмір: 15 - 20 м заввишки і 3 - 4 м завширшки річний приріст у висоту приблизно 30 см, завширшки 10.

Хвоя: м'яка, луската, зелена, зберігає забарвлення взимку. Цвіте у квітні - травні.

Шишки: коричневі, довгасто-яйцевидні, 0,8 - 1,2 см довжини. На всіх хвойних рослинах з самого почату появи і утворення основна маса шишок має бути знята. Всі рослини витрачають на органи розмноження колосальну енергію, внаслідок чого, як правило, втрачається декоративність. Також вигляд коричневих хаотичних зрілих шишок на туях візуально псують живопліт. 

Кора: червонувата або сірувато-коричнева, з роками відшаровується.

Вимоги: тіньовитривала, до ґрунту невибаглива, переносить як сухість, так і надмірне зволоження ґрунту, але любить свіжі, досить зволожені родючі грунти. Морозостійка. Добре переносить стрижку.

Молоді саджанці туї західної Брабант краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з добривами.  Екземпляри більші 1м краще купувати з великим комом в мішковині і сітці. В розсаднику Проксіма  фахова викопка і великі розміри комів унеможливлють пошкодження кореневої системи і після посадки туя гарантовано приживається.

Застосування: поодинокі стрижені форми, геометричні фігури, групи, стрижені живоплоти до 4м. Це найневибагливіший сорт західної туї з дуже приємним вишуканим ароматом. Може стати великою вертикаллю, що прикрашає Ваш сад, або послужить дуже надійним елементом вічнозеленої огорожі. Завдяки своїй швидкозростаючій щільній кроні і здатності утворювати шикарну замкнуту огорожу яскраво-зеленого кольору, допомагає зменшити шум і захищає від забруднення повітря. Дерево може сягати віку до 800 років. 

Зона: 5a – абсолютно вся територія України.

Читайте більше про посадку і догляд за туями нижче. Дивитись більше з фотографіями в розділі сайту "Посадка, догляд".

Купити тую західну Брабант в Києві за низькими цінами з доставкою можна в садовому центрі рослин PROXIMA.


Посадка - як всі вічнозелені хвойники. Як правило туя західна Брабант садиться в ряд в траншею з відстанню між стовбурами 60-80см. Приділіть більше уваги заповнення пустот навколо посадженого кома, зазвичай рослини з контейнера «висять» над субстратом. Після посадки бажане мульчування і регулярна прополка/культивація. У перший рік після посадки більшість рослин полюбляє дощування крони вечорами водою 17-25 градусів.

Догляд за туями Брабант простий – щорічне формування і мульчування пристовбурного кола, уникати задерніння ґрунту бур'янами і газоном. Унеможливте пересихання коріння та ущільнення ґрунту і утворення шкуринки на поверхні після поливів ґрунту в сонячні спекотні літні дні. Тому найкращий полив – нічний крапельний, або вечірній.

Полив: для вирощування рядової посадки туї Брабант у формі живої стіни ЗАСТОСУВАННЯ КРАПЕЛЬНОГО ПОЛИВУ/ЗРОШУВАННЯ ОБОВ'ЯЗКОВЕ ! Нехтування цим правилом дорого коштувало багатьом початківцям – садівникам. Вартість готових комплектів крапельного зрошування мізерні в порівнянні з вартістю втрачених велитких туй і трудомістких робіт по відновленню живої огорожі в якій пропала хоч одна рослина в ряду.

Добриво, підживлення: перед застосуванням будь-яких добрив радимо ретельно дослідити склад вашого і завезеного грунту за допомогою аналізів в лабораторії. В межах київської області на нашому садовому центрі ми порадимо відповідальних постачальників родючого грунту.
Весна - літо NPK+ME (N-азот, F-фосфор, K-калій - набір комплексних добрив з ME-мікроелементами) - більше азоту, наприклад NPK 20.10.10, NPK 20.20.20, або подібні формули.
Восени – калійні добрива NPK+ME.
В умовах центральної України радимо азотні добрива використовувати не пізніше кінця липня. Таким чином ми захищаємо рослину від пізньої вегетації, щоб молоді прирости встигли задерев'яніти до перших морозів.
Дозування: 1,5 грам на 1л придбаного вами контейнера, або 1грам, на кожні 10см висоти рослини. Вносимо шляхом змішування добрив з верхнім шаром грунту пристовбурового кільця, або зробивши 2-4 невеликі отвори в грунті поблизу рослини. Двічі на рік з інтервалом 4 тижні звичайними (гранульованими, чи водорозчинними), або всього один раз на навесні 2-3 грами пролонгованих, довготривалих добрив на кожні 10см висоти, таким самим способом. Також, якщо у вас є крапельна система зрошування, надзвичайно ефективне внесення шляхом фертигації. Восени бажано давати збалансований комплекс добрив з підвищеним вмістом калію (осіннє). З весни до осені окрім позакореневих обробок пестицидами не забуваємо про додавання до вашої бакової суміші стимуляторів і мікроелементів. Особливо на піщаних бідних ґрунтах рекомендуємо застосовувати органічний гумус: перепрілий 2-4 річний перегній або компост. Біогумус найкраще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Для економії вашого часу продуктивніше вносити добрива в грунтові отвори додаючи протруйник (грунтовий інсектицид).

Шкідники туї західної Брабант:
личинки хруща і совки в грунті, кліщі (побачити яких можна тільки за допомогою лупи), туєва тля, псевдощитівка, міль пістрянка, личинки листяної листовійки, короїд, жуки-довгоносики, туєвий лубоїд.

Обробки ЗЗР (засобами захисту рослин):

Грунтові шкідники: від грунтових шкідників (хрущ, совка і т.д) ми використовуємо препарати на основі амідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік на 30-40 днів, починаючи з початку квітня до жовтня, або раз на рік одною великою гранулою комплексного пролонгованого препарату Ініціатор (Bayer Німеччина).
Позакореневі обробки по кронам: починаючи з початку квітня і до середини осені спеціальними комплектами №1, №2, №3, №4. В склад кожного з чотирьох комплектів, входять різні інсектицид, фунгіцид, добриво, стимулятор, прилипач, інструкція по використанню з вказаним терміном застосування. Ми використовуємо препарати тільки всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer і Syngenta. Добрива Італія або Іспанія. Склад комплектів змінюється щороку в результаті аналізу наявних сезонних шкідників. Комплект на рік з чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акційній ціні. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше ніж купувати їх окремо. Комплекти можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою швидкою поштою в нашому інтернет-магазині.  

Розмноження - вегетативне.

Читати більше

Характеристики

Тип рослини Дерева; Вічнозелені;
Форма росту Пірамідальні та конусовидні; Розлогі;
Висота рослини 15-20м;
Діаметр дорослої рослини 3-5м;
Щільність крони Рихла крона, яка пропускає світло;
Колір крони Зелений;
Колір крони восени Зелений;
Світло Сонце; Напівтінь;
Вимоги до поливу Помірний полив;
Умови навколишнього середовища Вологі і тимчасово підтоплювані ґрунти; Берег прісної водойми; Надмірна загазованість та міські умови; Стійкість до дорожньої солі; Рослини для стримування вітру;
Кліматична зона України 4 зона (34,4°С-28,9°С) вся Україна;
Кислотність грунту / РН Рослини для кислих ґрунтів РН 4-6,5; Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2; Рослини для лужних ґрунтів РН 7,2-8,5;
Рослина для живоплоту Середній (1-2м); Високий /стіна (2-5м); Вітролом (більше 5м);
Особливості рослини Ароматичні рослини;
Сезон декоративності Весна; Літо; Осінь; Зима;
Потреба у догляді Низька;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Туя західна Брабант | Туя западная Брабант | Thuja оccidentalis Brabant