Лохина високоросла Торо | Vaccinium corymbosum Toro | Голубика высокорослая Торо

Код товару: 1477
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 150 грн
Є в наявності

Лохина високоросла Торо

Голубика высокорослая Торо

Vaccinium corymbosum Toro


Синоніми: Лохина Торро.

Походження / історія: перспективний сорт Лохини Торо виведений в 1987 році в США шляхом схрещення Лохини Ерліблю та Лохини Айвенго.

Опис сорту: самоплідний сорт Лохини Торо - плодовий кущ висотою 1,5-2 м, з великими та смачними плодами середнього строку дозрівання. Плодоношення триває з кінця липня до середини серпня. Всі ці особливості даного сорту, а на додаток ще й висока морозостійкість, роблять його досить затребуваним на сьогоднішній день.

Форма: високорослий кущ з вертикально зростаючими, але добре розгалуженими пагонами.

Розмір: доросла рослина досягає висоти 1,5-2 м і стільки ж в діаметрі.

Листя: молоде листя навесні яскраво-зеленого забарвлення з червонуватим відтінком, а восени кущ стає надзвичайно гарний: всі листочки стають яскраво-червоного кольору.

Квіти: дзвіночки білого кольору, зібрані в суцвіття по 8-10 шт. (див. фото).

Час цвітіння: лохина сорту Торо починає квітнути в травні місяці.

Плоди: великі (17-20 мм), солодкі, злегка терпкуваті ягоди синього кольору з легким нальотом та сухим відривом мають гарну транспортабельність та не схильні до розтріскування, дозрівають в кінці липня і триває плодоношення до середини серпня.

Світло: саджанці Лохини Торо добре ростуть і плодоносять на відкритих сонячних ділянках, але без протягів.

Коренева система: густо розгалужена, мичкуватої структури, без кореневих волосинок, проростає на глибину близько 40 см.

Ґрунт: лохина Toro краще зростає на, легких (піщаних і супіщаних), кислих, добре дренованих ґрунтах.

Застосування: лохину Торо, багату вітамінами і мікроелементами, вживають в основному в якості десерту, взимку дуже цінуються свіжозаморожені ягоди. Сік лохини визнаний найкориснішим з усіх існуючих фруктових соків, оскільки володіє унікальними властивостями антиоксиданту і вживати цей сік можна при будь-якій дієті. Також чудовий смак мають страви з лохиною - компоти, соуси, муси, варення, джем або кондитерська випічка.

Кислотність: pH 4,5-6 - рослина ацідофіл (кальцефоб) - полюбляє кислий ґрунт.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 4 - абсолютно вся територія УКРАЇНИ (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).

Купити Лохину високорослу Торо в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.


Доступні варіанти
Контейнер/ком: Висота: Діаметр крони: Вік: Ціна: Кількість:
40-50см 30-40см 150 грн
-
+
Від 150 грн

Посадка: щоб лохина Торо добре росла, ґрунт перед посадкою повинен бути добре підготовленим, звільненим від бур'янів, особливо багаторічних, багатим на поживні речовини (чорнозем або будь-яка здорова гумусова темна лугова / садова земля). Рекомендується для поліпшення фізико-хімічного складу ґрунту переорювання з додаванням компосту. Ями повинні бути приблизно 80 см в діаметрі і глибиною від 60 см, розмір диктує розмір саджанця. Перевалюємо рослину з тимчасового контейнеру, не руйнуючи земляного кому (якщо рослина з голою кореневою системою, то на дно ямки насипаємо земляний горбок і розподіляємо по ньому зволожені коріння вниз). Засипаємо родючою землею, злегка притоптуємо. Немає необхідності купувати спеціальні субстрати. Чим більше родючий шар, тим менше доведеться вносити мінеральних добрив. Робимо пристовбурні кола з валиком для природного збору дощової води і рясно заливаємо в кілька підходів.

Вид ґрунту: як і всі інші рослини, Vaccinium Toro відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (Українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого перегною, або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Якщо ми навчимося його "обслуговувати", то забудемось про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Нерозумно удобрювати плодові рослини нітратами, виловлюючи їх потім в організмі у вигляді нітритів і метгемоглобіну, що руйнують організм. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи на благо людини, і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління. Лохина добре реагує на внесення добрив. Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися у Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі протягом усього року. Але найбільша перевага купівлі рослин в контейнері в тому, що їх можна висаджувати без додаткових добрив з березня по грудень - навіть у спекотні дні.

Полив: при посадці, незалежно від погоди, кущі лохини рясно поливають і мульчують, краще верховим торфом. Вона любить вологий ґрунт, але не витримує зайвої вологи. Досить поливати кущі 1 раз в тиждень з розрахунку 4-5 відер води на один кущ - при 2-3 кратному поливі з'єднуються ґрунтові капіляри, посадковий ком не відділяється від решти ґрунту і зберігається постійно у вологому стані.

Обрізка: лохина сорту Торо схильна до заростання і перевантаження плодами. Своєчасна обрізка лохини сприяє більш ранньому цвітінню. Старі пагони повинні щорічно замінюватись новими. Омолоджувати слід вже 3-4-річні кущі. Обрізають лохину ранньою весною перед набуханням бруньок, або восени після листопаду. Видаляють пошкоджені, а також гілки, які лежать на землі, потім вирізують старі гілки і верхні частини гілок, що не дають сильних приростів, і видаляють тонкі, які загущують центр куща розгалужені пагони, навіть якщо на них є численні квіткові бруньки. Повинно залишатися як мінімум 3-5 наймолодших (однорічних) пагонів, що відходять від основи куща. Сильна омолоджуюча обрізка проводиться на кущах у віці 15-20 років.

Добриво / захист: висаджені рослини слід відразу ж підгодувати мінеральними добривами. Перша порція азоту вноситься в перший рік в середині травня. Друга - в середині червня. Завдяки цьому, вже до осені утворюються потужні прирости, необхідні для утворення крони. Якщо ріст саджанців у перший рік занадто інтенсивний, на наступний рік азотне добриво обмежуємо, залишивши тільки травневе внесення, але вже на початку місяця. Щоб спровокувати плодоношення, на третій і четвертий рік азотне добриво зводимо до мінімуму. Доброму розвитку кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування перегноєм або компостом. Дуже важливо захистити Вашу рослину від різного виду хвороб і шкідників, які можуть завдати шкоди вашому врожаю. І найкращим способом цього захисту буде правильне вживання хімічних препаратів на різних стадіях розвитку.

Посадка саджанців: проти ґрунтових шкідників (личинки жуків, дротяників), гнилі - замочування коренів саджанців в сметаноподібній масі, що складається з рудої глини, перегною і води в співвідношенні 0,7: 0,8: 1, з додаванням до отриманої маси Актари та Максим.

Розпускання бруньок: проти листової попелиці, а також хвороб: дедімелез, сіра гниль застосовують Актеллік, Енжіо або Актара + Хорус. Бакова суміш фунгіцидів і інсектицидів.

Розпускання бутонів: проти попелиці, кліщів, а також хвороби дедімелез застосовують Актеллік + Хорус.

Перед цвітінням: проти попелиці, галиці, а також хвороб: дедімельоз, сіра гниль застосовують Актеллік + Світч. Бакова суміш фунгіцидів і інсектицидів.

Після цвітіння - формування ягід: антракноз, дедімелез роблять вирізання і спалювання зів'ялих пагонів з потовщенням (раз в 10 днів).

Після збору ягід: проти дедімільоз, септоріозу - застосовується Хорус.

Листопад-грудень: проти збудників хвороб і шкідників необхідно провести розчистку і спалювання старих стебел, які плодоносили.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день в Україні немає більш небезпечного ґрунтового шкідника ніж хрущ (рос. – майский жук). З середини квітня, побачивши першого летючого жука, ТЕРМІНОВО обробляємо крону Актарою або будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад: Престиж (Байєр), Антихрущ, при цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище ґрунту) і кореневу шийку і не пролитися в сторону. Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетації. Проливаємо в ґрунт згідно з інструкцією. Обробка по кроні і підлив по кореневій шийці в ґрунт з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливі і лізуть в чужі сади. Перші і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Захист від бур'янів: в період до або після цвітіння для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молодий кущ - 0,3 л, кущ середнього віку - 0,5 -0,7 л, кущ з великою кроною - більше 0,7 л.

Всі матеріали, для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.

 

Лохина високоросла Торо

Голубика высокорослая Торо

Vaccinium corymbosum Toro


Синоніми: Лохина Торро.

Походження / історія: перспективний сорт Лохини Торо виведений в 1987 році в США шляхом схрещення Лохини Ерліблю та Лохини Айвенго.

Опис сорту: самоплідний сорт Лохини Торо - плодовий кущ висотою 1,5-2 м, з великими та смачними плодами середнього строку дозрівання. Плодоношення триває з кінця липня до середини серпня. Всі ці особливості даного сорту, а на додаток ще й висока морозостійкість, роблять його досить затребуваним на сьогоднішній день.

Форма: високорослий кущ з вертикально зростаючими, але добре розгалуженими пагонами.

Розмір: доросла рослина досягає висоти 1,5-2 м і стільки ж в діаметрі.

Листя: молоде листя навесні яскраво-зеленого забарвлення з червонуватим відтінком, а восени кущ стає надзвичайно гарний: всі листочки стають яскраво-червоного кольору.

Квіти: дзвіночки білого кольору, зібрані в суцвіття по 8-10 шт. (див. фото).

Час цвітіння: лохина сорту Торо починає квітнути в травні місяці.

Плоди: великі (17-20 мм), солодкі, злегка терпкуваті ягоди синього кольору з легким нальотом та сухим відривом мають гарну транспортабельність та не схильні до розтріскування, дозрівають в кінці липня і триває плодоношення до середини серпня.

Світло: саджанці Лохини Торо добре ростуть і плодоносять на відкритих сонячних ділянках, але без протягів.

Коренева система: густо розгалужена, мичкуватої структури, без кореневих волосинок, проростає на глибину близько 40 см.

Ґрунт: лохина Toro краще зростає на, легких (піщаних і супіщаних), кислих, добре дренованих ґрунтах.

Застосування: лохину Торо, багату вітамінами і мікроелементами, вживають в основному в якості десерту, взимку дуже цінуються свіжозаморожені ягоди. Сік лохини визнаний найкориснішим з усіх існуючих фруктових соків, оскільки володіє унікальними властивостями антиоксиданту і вживати цей сік можна при будь-якій дієті. Також чудовий смак мають страви з лохиною - компоти, соуси, муси, варення, джем або кондитерська випічка.

Кислотність: pH 4,5-6 - рослина ацідофіл (кальцефоб) - полюбляє кислий ґрунт.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 4 - абсолютно вся територія УКРАЇНИ (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).

Купити Лохину високорослу Торо в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.


Посадка: щоб лохина Торо добре росла, ґрунт перед посадкою повинен бути добре підготовленим, звільненим від бур'янів, особливо багаторічних, багатим на поживні речовини (чорнозем або будь-яка здорова гумусова темна лугова / садова земля). Рекомендується для поліпшення фізико-хімічного складу ґрунту переорювання з додаванням компосту. Ями повинні бути приблизно 80 см в діаметрі і глибиною від 60 см, розмір диктує розмір саджанця. Перевалюємо рослину з тимчасового контейнеру, не руйнуючи земляного кому (якщо рослина з голою кореневою системою, то на дно ямки насипаємо земляний горбок і розподіляємо по ньому зволожені коріння вниз). Засипаємо родючою землею, злегка притоптуємо. Немає необхідності купувати спеціальні субстрати. Чим більше родючий шар, тим менше доведеться вносити мінеральних добрив. Робимо пристовбурні кола з валиком для природного збору дощової води і рясно заливаємо в кілька підходів.

Вид ґрунту: як і всі інші рослини, Vaccinium Toro відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (Українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого перегною, або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Якщо ми навчимося його "обслуговувати", то забудемось про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Нерозумно удобрювати плодові рослини нітратами, виловлюючи їх потім в організмі у вигляді нітритів і метгемоглобіну, що руйнують організм. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи на благо людини, і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління. Лохина добре реагує на внесення добрив. Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися у Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі протягом усього року. Але найбільша перевага купівлі рослин в контейнері в тому, що їх можна висаджувати без додаткових добрив з березня по грудень - навіть у спекотні дні.

Полив: при посадці, незалежно від погоди, кущі лохини рясно поливають і мульчують, краще верховим торфом. Вона любить вологий ґрунт, але не витримує зайвої вологи. Досить поливати кущі 1 раз в тиждень з розрахунку 4-5 відер води на один кущ - при 2-3 кратному поливі з'єднуються ґрунтові капіляри, посадковий ком не відділяється від решти ґрунту і зберігається постійно у вологому стані.

Обрізка: лохина сорту Торо схильна до заростання і перевантаження плодами. Своєчасна обрізка лохини сприяє більш ранньому цвітінню. Старі пагони повинні щорічно замінюватись новими. Омолоджувати слід вже 3-4-річні кущі. Обрізають лохину ранньою весною перед набуханням бруньок, або восени після листопаду. Видаляють пошкоджені, а також гілки, які лежать на землі, потім вирізують старі гілки і верхні частини гілок, що не дають сильних приростів, і видаляють тонкі, які загущують центр куща розгалужені пагони, навіть якщо на них є численні квіткові бруньки. Повинно залишатися як мінімум 3-5 наймолодших (однорічних) пагонів, що відходять від основи куща. Сильна омолоджуюча обрізка проводиться на кущах у віці 15-20 років.

Добриво / захист: висаджені рослини слід відразу ж підгодувати мінеральними добривами. Перша порція азоту вноситься в перший рік в середині травня. Друга - в середині червня. Завдяки цьому, вже до осені утворюються потужні прирости, необхідні для утворення крони. Якщо ріст саджанців у перший рік занадто інтенсивний, на наступний рік азотне добриво обмежуємо, залишивши тільки травневе внесення, але вже на початку місяця. Щоб спровокувати плодоношення, на третій і четвертий рік азотне добриво зводимо до мінімуму. Доброму розвитку кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування перегноєм або компостом. Дуже важливо захистити Вашу рослину від різного виду хвороб і шкідників, які можуть завдати шкоди вашому врожаю. І найкращим способом цього захисту буде правильне вживання хімічних препаратів на різних стадіях розвитку.

Посадка саджанців: проти ґрунтових шкідників (личинки жуків, дротяників), гнилі - замочування коренів саджанців в сметаноподібній масі, що складається з рудої глини, перегною і води в співвідношенні 0,7: 0,8: 1, з додаванням до отриманої маси Актари та Максим.

Розпускання бруньок: проти листової попелиці, а також хвороб: дедімелез, сіра гниль застосовують Актеллік, Енжіо або Актара + Хорус. Бакова суміш фунгіцидів і інсектицидів.

Розпускання бутонів: проти попелиці, кліщів, а також хвороби дедімелез застосовують Актеллік + Хорус.

Перед цвітінням: проти попелиці, галиці, а також хвороб: дедімельоз, сіра гниль застосовують Актеллік + Світч. Бакова суміш фунгіцидів і інсектицидів.

Після цвітіння - формування ягід: антракноз, дедімелез роблять вирізання і спалювання зів'ялих пагонів з потовщенням (раз в 10 днів).

Після збору ягід: проти дедімільоз, септоріозу - застосовується Хорус.

Листопад-грудень: проти збудників хвороб і шкідників необхідно провести розчистку і спалювання старих стебел, які плодоносили.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день в Україні немає більш небезпечного ґрунтового шкідника ніж хрущ (рос. – майский жук). З середини квітня, побачивши першого летючого жука, ТЕРМІНОВО обробляємо крону Актарою або будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад: Престиж (Байєр), Антихрущ, при цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище ґрунту) і кореневу шийку і не пролитися в сторону. Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетації. Проливаємо в ґрунт згідно з інструкцією. Обробка по кроні і підлив по кореневій шийці в ґрунт з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливі і лізуть в чужі сади. Перші і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Захист від бур'янів: в період до або після цвітіння для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молодий кущ - 0,3 л, кущ середнього віку - 0,5 -0,7 л, кущ з великою кроною - більше 0,7 л.

Всі матеріали, для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.

 

Читати більше

Характеристики

Видова назва плодового куща Лохина;
Запилення рослини Потребує запилювача;
Плоди Великі;
Сезон плодоношення Середній;
Смакові якості Солодкі;
Тип рослини Плодовий кущ;
Форма рослини Розлога;
Висота рослини 1,5-3м;
Кліматична зона України 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Лохина високоросла Торо | Голубика высокорослая Торо | Vaccinium corymbosum Toro