Калина звичайна / червона | Viburnum opulus | Калина обыкновенная / красная
Калина звичайна / червона
Калина обыкновенная / красная
Viburnum opulus
Синоніми: карина, калена, калинина.
Походження / історія: калину вважають символом України. У слов'янській культурі про неї складено чимало легенд, переказів, приказок і прислів'їв. Найбільше цей давній фольклорний образ виступає словом-символом як домінант в асоціативному зв'язку, калина - дівчина, кров, Україна.
Назву рослина отримала, ймовірно, через свої червоні, ніби розпечені ягоди, хоча інші вчені виводять це слово від слов'янського «мокра земля, бруд, драговина», так як калина - вологолюбна, поширена в болотистій місцевості.
Опис: великий листопадний кущ або невелике деревце, часто неправильної форми з рідкою кроною і виростає заввишки до 4 м. Декоративний в осінній період, листя набуває яскравого забарвлення від помаранчево-червоного до пурпурних відтінків. Плодоносить щорічно і рясно, плоди довго тримаються на кущі.
Також відома вона своїми лікувальними властивостями, часто використовується в народній медицині.
Калина звичайна стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!
Форма: великий кущ з рідкою кроною.
Висота / діаметр: гіллястий кущ, який виростає заввишки 2-4 м.
Швидкість зростання: середньо зростаюча рослина. Річний приріст становить 30-50 см.
Цвітіння: цвіте в травні - червні білими, запашними, дрібними, двостатевими квітами, зібраними в великі округлі щитовидні суцвіття. Крайові квітки суцвіття безплідні, з коротким порівняно великим плоским віночком. Серединні - дрібні, двостатеві. Чашечка з п'ятьма зубцями, віночок в діаметрі до 5 мм.
Плоди: дозрівають у вересні – червоні, ягодоподібні соковиті кістянки, кулястої форми (до 14 мм, довжиною і до 12 мм в ширину), що містять забарвлену червоним соком плоску тверду кісточку. Залишаються на гілках дуже довго, навіть взимку, прикрашаючи кущ.
Листя: зверху темно-зелене, голе, знизу сірувато-зелене, оксамитово-опушене. Довжиною до 10 см, 3-5-лопатеве, з яйцевидними зубчастими гострими лопатями. В осінній період набуває яскравого забарвлення - від помаранчево-червоного до пурпурного відтінку.
Пагони: голі зеленувато-сірі, іноді з червонуватим відтінком, з протилежними, великими бруньками. Бруньки червонувато-зелені, з двома лусочками, яйцевидної форми, трохи загострені. Кора старих гілок сірувато-бура, тріщинувата.
Коренева система: у калини звичайної міцна, розвинена коренева система.
Ставлення до світла: світлолюбна рослина, але може рости і в півтіні. У тіні зазвичай не плодоносить.
Вид ґрунту: невимоглива до ґрунтів, легко переносить посуху.
Застосування: широко використовується в озелененні не тільки присадибних ділянок, а й парків, міст. Добре виглядає як в групових, так і в окремих посадках.
У народній медицині калину використовують при застуді, захворюванні нирок, кашлі, різних висипаннях на тілі, серцевих хворобах. Є дані про позитивний вплив плодів при лікуванні ракових захворювань, при гастриті, діатезі, виразці шлунка.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 4 - абсолютна морозостійкість на всій території України.
Купити Калину звичайну / червону в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшій колекції декоративних рослин для українського клімату.
Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».
→
Контейнер/ком: | Висота: | Діаметр крони: | Вік: | Ціна: | Кількість: |
3-5л | 70-90см | 20-30см | 4р | 200 грн |
- + |
Посадка: щоб саджанець добре ріс, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт.
Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. .
Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа.
Як і всі інші рослини, відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчаючись його "обслуговувати", забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини», і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.
Мінеральні добрива: біля пристовбурових кіл розсипаємо 3 г на 1 кг уявного кома збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами. Регулярні позакореневі обробки мінеральними органічними добривами з прилипачем, з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол).
Полив: щотижневий, 3-4 відра на дорослий кущ. Молоді рослини потребують менше вологи, але поливають їх в такому ж режимі.
Обрізка: калина - рослина, яка постійно тягнеться до сонця. Тому без обрізки кількість бічних і порослевих гілочок буде додаватися з високими темпами, середина куща стане непрохідними джунглями, а цвітіння і плодоношення буде на верхівках куща, що зробить плоди доступними для птахів, але не для людей.
Санітарна: вирізаються хворі, засохлі, вимерзлі за зиму гілки.
Проріджуюча: обрізка передбачає вирізання здорових купчасто зростаючих гілок, що заважають правильному розвитку куща і формуванню врожаю ягід.
Формуюча: така обрізка необхідна для калини, вирощеної з декоративною метою для отримання ошатного куща або живоплоту.
Калина дуже добре відгукується на обрізки, при цьому врожайність не падає, якщо всі дії зробити чітко, правильно і за графіком.
Догляд: полягає в прополюванні бур'янів, розпушуванні, регулярному поливі і мульчуванні. Потрібно також своєчасно вирізати сухі та поламані гілки, а один раз в 7-10 років проріджувати крону. Щовесни землю навколо куща перекопують і вносять органічні добрива.
Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см.
Шкідники і хвороби: необроблені рослини можуть пошкодитися павутинним кліщем і щитівкою, антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою і попелицею. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд).
Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин.
Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.
Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Саджаючи, замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт, обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару ( діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1 г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючі речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини.
Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.
Калина звичайна / червона
Калина обыкновенная / красная
Viburnum opulus
Синоніми: карина, калена, калинина.
Походження / історія: калину вважають символом України. У слов'янській культурі про неї складено чимало легенд, переказів, приказок і прислів'їв. Найбільше цей давній фольклорний образ виступає словом-символом як домінант в асоціативному зв'язку, калина - дівчина, кров, Україна.
Назву рослина отримала, ймовірно, через свої червоні, ніби розпечені ягоди, хоча інші вчені виводять це слово від слов'янського «мокра земля, бруд, драговина», так як калина - вологолюбна, поширена в болотистій місцевості.
Опис: великий листопадний кущ або невелике деревце, часто неправильної форми з рідкою кроною і виростає заввишки до 4 м. Декоративний в осінній період, листя набуває яскравого забарвлення від помаранчево-червоного до пурпурних відтінків. Плодоносить щорічно і рясно, плоди довго тримаються на кущі.
Також відома вона своїми лікувальними властивостями, часто використовується в народній медицині.
Калина звичайна стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!
Форма: великий кущ з рідкою кроною.
Висота / діаметр: гіллястий кущ, який виростає заввишки 2-4 м.
Швидкість зростання: середньо зростаюча рослина. Річний приріст становить 30-50 см.
Цвітіння: цвіте в травні - червні білими, запашними, дрібними, двостатевими квітами, зібраними в великі округлі щитовидні суцвіття. Крайові квітки суцвіття безплідні, з коротким порівняно великим плоским віночком. Серединні - дрібні, двостатеві. Чашечка з п'ятьма зубцями, віночок в діаметрі до 5 мм.
Плоди: дозрівають у вересні – червоні, ягодоподібні соковиті кістянки, кулястої форми (до 14 мм, довжиною і до 12 мм в ширину), що містять забарвлену червоним соком плоску тверду кісточку. Залишаються на гілках дуже довго, навіть взимку, прикрашаючи кущ.
Листя: зверху темно-зелене, голе, знизу сірувато-зелене, оксамитово-опушене. Довжиною до 10 см, 3-5-лопатеве, з яйцевидними зубчастими гострими лопатями. В осінній період набуває яскравого забарвлення - від помаранчево-червоного до пурпурного відтінку.
Пагони: голі зеленувато-сірі, іноді з червонуватим відтінком, з протилежними, великими бруньками. Бруньки червонувато-зелені, з двома лусочками, яйцевидної форми, трохи загострені. Кора старих гілок сірувато-бура, тріщинувата.
Коренева система: у калини звичайної міцна, розвинена коренева система.
Ставлення до світла: світлолюбна рослина, але може рости і в півтіні. У тіні зазвичай не плодоносить.
Вид ґрунту: невимоглива до ґрунтів, легко переносить посуху.
Застосування: широко використовується в озелененні не тільки присадибних ділянок, а й парків, міст. Добре виглядає як в групових, так і в окремих посадках.
У народній медицині калину використовують при застуді, захворюванні нирок, кашлі, різних висипаннях на тілі, серцевих хворобах. Є дані про позитивний вплив плодів при лікуванні ракових захворювань, при гастриті, діатезі, виразці шлунка.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 4 - абсолютна морозостійкість на всій території України.
Купити Калину звичайну / червону в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшій колекції декоративних рослин для українського клімату.
Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».
Посадка: щоб саджанець добре ріс, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт.
Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. .
Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа.
Як і всі інші рослини, відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчаючись його "обслуговувати", забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини», і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.
Мінеральні добрива: біля пристовбурових кіл розсипаємо 3 г на 1 кг уявного кома збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами. Регулярні позакореневі обробки мінеральними органічними добривами з прилипачем, з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол).
Полив: щотижневий, 3-4 відра на дорослий кущ. Молоді рослини потребують менше вологи, але поливають їх в такому ж режимі.
Обрізка: калина - рослина, яка постійно тягнеться до сонця. Тому без обрізки кількість бічних і порослевих гілочок буде додаватися з високими темпами, середина куща стане непрохідними джунглями, а цвітіння і плодоношення буде на верхівках куща, що зробить плоди доступними для птахів, але не для людей.
Санітарна: вирізаються хворі, засохлі, вимерзлі за зиму гілки.
Проріджуюча: обрізка передбачає вирізання здорових купчасто зростаючих гілок, що заважають правильному розвитку куща і формуванню врожаю ягід.
Формуюча: така обрізка необхідна для калини, вирощеної з декоративною метою для отримання ошатного куща або живоплоту.
Калина дуже добре відгукується на обрізки, при цьому врожайність не падає, якщо всі дії зробити чітко, правильно і за графіком.
Догляд: полягає в прополюванні бур'янів, розпушуванні, регулярному поливі і мульчуванні. Потрібно також своєчасно вирізати сухі та поламані гілки, а один раз в 7-10 років проріджувати крону. Щовесни землю навколо куща перекопують і вносять органічні добрива.
Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см.
Шкідники і хвороби: необроблені рослини можуть пошкодитися павутинним кліщем і щитівкою, антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою і попелицею. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд).
Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин.
Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.
Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Саджаючи, замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт, обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару ( діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1 г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючі речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини.
Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.
Характеристики |
|
Запилення рослини | Самозапильна; |
Плоди | Середні; Тривале зберігання; |
Смакові якості | Кисло-солодкі; |
Тип рослини | Плодовий кущ; |
Форма рослини | Розлога; |
Висота рослини | 3-7м; |
Кліматична зона України | 4 зона (34,4°С-28,9°С); |
Калина звичайна / червона | Калина обыкновенная / красная | Viburnum opulus