Кизил плодовий Бурштиновий /Бурштиновий жовтий | Cornus mas Yantarnyy | Кизил плодовый Янтарный / Янтарный желтый

Код товару: 1575
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 250 грн
Є в наявності

Кизил плодовий Бурштиновий /Бурштиновий жовтий

Cornus mas Yantarnyy

Кизил плодовый Янтарный / Янтарный желтый


Синоніми: дерен справжній Бурштиновий, дерен звичайний Бурштиновий, кизил жовтий Янтарний, дерен чоловічий.

Походження / історія: слово КИЗИЛ завдяки своєму насиченому рубіновому забарвленню, в перекладі з тюркської мови, означає червоний. Плоди кизилу багаті вітаміном C і пектиновими речовинами. Кизил Бурштиновий жовтий був виведений в 1892 році і зовсім не схожий на більшість своїх родичів.

Опис: кизил Бурштиновий - це великоплідний кущ, середньопізнього терміну дозрівання, який навіть візуально відрізняється від інших сортів. Перевагою даного сорту є великі і овальні, ароматні, лимонні ягоди, які в піку терміну дозрівання стають майже прозорими. Плоди на відміну від червоноплідних сортів містять в кілька разів більше цукру і пектинів. Кизил плодовий Бурштиновий стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!

Форма: компактна, овально-пірамідальна форма крони.

Висота / діаметр: піднімається до 2 - 2,5 м. Іноді може досягати і більших розмірів.

Швидкість зростання: зростає швидше в молодому віці, ніж в період плодоношення.

Цвітіння: через те що кизил починає квітнути ранньою весною (кінець березня - початок квітня), то він запилюється за допомогою вітру, а не за допомогою комах і для плодоношення йому потрібна пара або навіть дві. Зацвітає кущ або дерево золотисто-жовтими, дрібними квіточками, зібраними в парасолькоподібні суцвіття.

Листя: кизил Бурштиновий має просте, цільне, супротивне, зелене, блискуче листя.

Плоди: за термінами дозрівання відноситься до середньопізніх сортів і можна починати збирати плоди вже з кінця серпня. Бурштиново-жовті ягідки мають овально-циліндричну форму і кисло-солодкий смак, а при повному дозріванні стають солодкими і майже прозорими. М'якоть плодів світло-жовта, з тонкою, але міцною шкіркою. Середня маса кісточки становить 0,4 г. При дозріванні плоди починають обсипатися, тому рекомендується знімати їх за 3-4 дні до повного дозрівання, і вони дозрівають вже при зберіганні.

Ставлення до світла: для посадки краще обирати трохи затінені ділянки.

Вид ґрунту: краще росте і плодоносить на легких, дренованих, родючих ґрунтах.

Застосування: використовують для приготування компотів, варення. Також застосовують його і в народній медицині. Плоди використовують при різних шкірних захворюваннях, подагрі, артритах, неврозах, різних психічних розладах. Вони мають сечогінну, жовчогінну та протизапальну дію, нормалізують тиск в судинах головного мозку.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 абсолютно вся територія України (5а-7б) від Закарпаття (5б-6б) до Луганська (5а-5б) і Криму (6а-7б).

Купити кизил плодовий Бурштиновий в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».


Доступні варіанти
Контейнер/ком: Висота: Діаметр крони: Вік: Ціна: Кількість:
70-90см 20-30см 250 грн
-
+
Від 250 грн

Посадка: перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт. Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. . Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа. Як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу.

Добриво, підживлення: перед застосуванням будь-яких добрив радимо ретельно дослідити склад вашого і завезеного ґрунту за допомогою аналізів в лабораторії. В межах Київської області на нашому садовому центрі ми порадимо відповідальних постачальників родючого ґрунту. Весна - літо NPK+ME (азот, фосфор, калій - набір комплексних добрив з мікроелементами) – 11:11:21+МЕ. Восени – калійні добрива NPK+ME. В умовах центральної України радимо азотні добрива використовувати не пізніше кінця липня. Таким чином ми захищаємо рослину від пізньої вегетації, щоб молоді прирости встигли задерев'яніти до перших морозів.

Дозування: 1,5 г на 1 л придбаного Вами контейнера, або 1 г, на кожні 10 см висоти рослини. Вносимо шляхом змішування добрив з верхнім шаром ґрунту пристовбурного кільця, або зробивши 2-4 невеликі отвори в ґрунті поблизу рослини. Двічі на рік з інтервалом 4 тижні звичайними (гранульованими, чи водорозчинними), або всього один раз на навесні 2-3 г пролонгованих, довготривалих добрив на кожні 10 см висоти, таким самим способом. Також, якщо у вас є крапельна система зрошування, надзвичайно ефективне внесення шляхом фертигації. Восени бажано давати збалансований комплекс добрив з підвищеним вмістом калію (осіннє). З весни до осені окрім позакореневих обробок пестицидами не забуваємо про додавання до Вашої бакової суміші стимуляторів і мікроелементів. Особливо на піщаних бідних ґрунтах рекомендуємо застосовувати органічний гумус: перепрілий 2-4 річний перегній або компост. Біогумус найкраще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Для економії Вашого часу продуктивніше вносити добрива в ґрунтові отвори додаючи протруйник (ґрунтовий інсектицид).

Полив: рослини не вимагають частого поливу і добре ростуть в сухому ґрунті, але в спекотний період потребують помірного поливу.

Обрізка: кизил формують обрізанням у вигляді куща з 3-5 штамбами або у вигляді дерева з 1 штамбом, обов'язково потрібно видаляти поросль. Щорічно проводять санітарну обрізку навесні, видаляючи хворі, засохлі і пошкоджені гілки. Потрібно формувати добре освітлену крону, щоб до плодів можна було легко дотягнутися рукою.

Догляд: невимоглива рослина, на початку літнього сезону рекомендується трохи підгодувати органічними добривами. Додатковий полив необхідний тільки в посушливу або спекотну погоду.

Хвороби і шкідники: необроблені рослини можуть пошкодитися павутинним кліщем і щитівкою,антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою і попелицею. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Обробки ЗЗР (засобами захисту рослин):

Ґрунтові шкідники: від ґрунтових шкідників (хрущ, совка і т. д ) ми використовуємо препарати на основі амідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік на 30-40 днів, починаючи з початку квітня до вересня, або раз на рік одною великою гранулою комплексного пролонгованого препарату Ініціатор (Bayer Німеччина).

Позакореневі обробки по кронам: починаючи з початку квітня і до середини осені спеціальними комплектами. В склад кожного з чотирьох комплектів, входять різні інсектицид, фунгіцид, добриво, стимулятор, прилипач, інструкція по використанню з вказаним терміном застосування. Ми використовуємо препарати тільки всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer і Syngenta. Добрива Італія або Іспанія. Склад комплектів змінюється щороку в результаті аналізу наявних сезонних шкідників. Комплект на рік з чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акційній ціні. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше ніж купувати їх окремо. Комплекти можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою швидкою поштою в нашому інтернет-магазині.

Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.

Кизил плодовий Бурштиновий /Бурштиновий жовтий

Cornus mas Yantarnyy

Кизил плодовый Янтарный / Янтарный желтый


Синоніми: дерен справжній Бурштиновий, дерен звичайний Бурштиновий, кизил жовтий Янтарний, дерен чоловічий.

Походження / історія: слово КИЗИЛ завдяки своєму насиченому рубіновому забарвленню, в перекладі з тюркської мови, означає червоний. Плоди кизилу багаті вітаміном C і пектиновими речовинами. Кизил Бурштиновий жовтий був виведений в 1892 році і зовсім не схожий на більшість своїх родичів.

Опис: кизил Бурштиновий - це великоплідний кущ, середньопізнього терміну дозрівання, який навіть візуально відрізняється від інших сортів. Перевагою даного сорту є великі і овальні, ароматні, лимонні ягоди, які в піку терміну дозрівання стають майже прозорими. Плоди на відміну від червоноплідних сортів містять в кілька разів більше цукру і пектинів. Кизил плодовий Бурштиновий стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!

Форма: компактна, овально-пірамідальна форма крони.

Висота / діаметр: піднімається до 2 - 2,5 м. Іноді може досягати і більших розмірів.

Швидкість зростання: зростає швидше в молодому віці, ніж в період плодоношення.

Цвітіння: через те що кизил починає квітнути ранньою весною (кінець березня - початок квітня), то він запилюється за допомогою вітру, а не за допомогою комах і для плодоношення йому потрібна пара або навіть дві. Зацвітає кущ або дерево золотисто-жовтими, дрібними квіточками, зібраними в парасолькоподібні суцвіття.

Листя: кизил Бурштиновий має просте, цільне, супротивне, зелене, блискуче листя.

Плоди: за термінами дозрівання відноситься до середньопізніх сортів і можна починати збирати плоди вже з кінця серпня. Бурштиново-жовті ягідки мають овально-циліндричну форму і кисло-солодкий смак, а при повному дозріванні стають солодкими і майже прозорими. М'якоть плодів світло-жовта, з тонкою, але міцною шкіркою. Середня маса кісточки становить 0,4 г. При дозріванні плоди починають обсипатися, тому рекомендується знімати їх за 3-4 дні до повного дозрівання, і вони дозрівають вже при зберіганні.

Ставлення до світла: для посадки краще обирати трохи затінені ділянки.

Вид ґрунту: краще росте і плодоносить на легких, дренованих, родючих ґрунтах.

Застосування: використовують для приготування компотів, варення. Також застосовують його і в народній медицині. Плоди використовують при різних шкірних захворюваннях, подагрі, артритах, неврозах, різних психічних розладах. Вони мають сечогінну, жовчогінну та протизапальну дію, нормалізують тиск в судинах головного мозку.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 абсолютно вся територія України (5а-7б) від Закарпаття (5б-6б) до Луганська (5а-5б) і Криму (6а-7б).

Купити кизил плодовий Бурштиновий в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».


Посадка: перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт. Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. . Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа. Як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу.

Добриво, підживлення: перед застосуванням будь-яких добрив радимо ретельно дослідити склад вашого і завезеного ґрунту за допомогою аналізів в лабораторії. В межах Київської області на нашому садовому центрі ми порадимо відповідальних постачальників родючого ґрунту. Весна - літо NPK+ME (азот, фосфор, калій - набір комплексних добрив з мікроелементами) – 11:11:21+МЕ. Восени – калійні добрива NPK+ME. В умовах центральної України радимо азотні добрива використовувати не пізніше кінця липня. Таким чином ми захищаємо рослину від пізньої вегетації, щоб молоді прирости встигли задерев'яніти до перших морозів.

Дозування: 1,5 г на 1 л придбаного Вами контейнера, або 1 г, на кожні 10 см висоти рослини. Вносимо шляхом змішування добрив з верхнім шаром ґрунту пристовбурного кільця, або зробивши 2-4 невеликі отвори в ґрунті поблизу рослини. Двічі на рік з інтервалом 4 тижні звичайними (гранульованими, чи водорозчинними), або всього один раз на навесні 2-3 г пролонгованих, довготривалих добрив на кожні 10 см висоти, таким самим способом. Також, якщо у вас є крапельна система зрошування, надзвичайно ефективне внесення шляхом фертигації. Восени бажано давати збалансований комплекс добрив з підвищеним вмістом калію (осіннє). З весни до осені окрім позакореневих обробок пестицидами не забуваємо про додавання до Вашої бакової суміші стимуляторів і мікроелементів. Особливо на піщаних бідних ґрунтах рекомендуємо застосовувати органічний гумус: перепрілий 2-4 річний перегній або компост. Біогумус найкраще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Для економії Вашого часу продуктивніше вносити добрива в ґрунтові отвори додаючи протруйник (ґрунтовий інсектицид).

Полив: рослини не вимагають частого поливу і добре ростуть в сухому ґрунті, але в спекотний період потребують помірного поливу.

Обрізка: кизил формують обрізанням у вигляді куща з 3-5 штамбами або у вигляді дерева з 1 штамбом, обов'язково потрібно видаляти поросль. Щорічно проводять санітарну обрізку навесні, видаляючи хворі, засохлі і пошкоджені гілки. Потрібно формувати добре освітлену крону, щоб до плодів можна було легко дотягнутися рукою.

Догляд: невимоглива рослина, на початку літнього сезону рекомендується трохи підгодувати органічними добривами. Додатковий полив необхідний тільки в посушливу або спекотну погоду.

Хвороби і шкідники: необроблені рослини можуть пошкодитися павутинним кліщем і щитівкою,антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою і попелицею. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Обробки ЗЗР (засобами захисту рослин):

Ґрунтові шкідники: від ґрунтових шкідників (хрущ, совка і т. д ) ми використовуємо препарати на основі амідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік на 30-40 днів, починаючи з початку квітня до вересня, або раз на рік одною великою гранулою комплексного пролонгованого препарату Ініціатор (Bayer Німеччина).

Позакореневі обробки по кронам: починаючи з початку квітня і до середини осені спеціальними комплектами. В склад кожного з чотирьох комплектів, входять різні інсектицид, фунгіцид, добриво, стимулятор, прилипач, інструкція по використанню з вказаним терміном застосування. Ми використовуємо препарати тільки всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer і Syngenta. Добрива Італія або Іспанія. Склад комплектів змінюється щороку в результаті аналізу наявних сезонних шкідників. Комплект на рік з чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акційній ціні. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше ніж купувати їх окремо. Комплекти можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою швидкою поштою в нашому інтернет-магазині.

Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.

Читати більше

Характеристики

Видова назва плодового куща Кизил;
Запилення рослини Потребує запилювача;
Плоди Середні;
Сезон плодоношення Пізній:
Смакові якості Кисло-солодкі;
Тип рослини Плодовий кущ;
Форма рослини Розлога;
Висота рослини 1,5-3м;
Кліматична зона України 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Кизил плодовий Бурштиновий /Бурштиновий жовтий | Cornus mas Yantarnyy | Кизил плодовый Янтарный / Янтарный желтый