Ломиніс / Клематіс Рюйтель | Clematis Ruutel | Ломонос / Клематис Рюйтель
Ломиніс / Клематіс Рюйтель (червоно-пурпуровий)
Ломонос / Клематис Рюйтел (красно-пурпурный)
Clematis Ruutel (purple)
Опис: Компактний, сорт з великими квітками отриманий від запилення сорту Ernest Markcham сумішшю пилку, гібрид з групи Жакмана (отримані від схрещування клематиса Ланугіноза з клематисом Вітіцелла). Виведений У. Ківістіком в Естонії в 1982 році. Названий на честь голови Верховної Ради Естонії.
Синоніми: Ломонос, Рюйтел.
Опис сорту / якості: Кучерява ліана висотою близько 1,5 м з бархатистими пурпурно-червоними квітами. Цінується за рясне цвітіння, стійкість до захворювань і хорошу зимостійкість. Відноситься до сортів 3 групи обрізки (див. Розділ «обрізка» нижче).
Форма: Кущова листопадна ліана (див. Фото).
Розмір: Досягає близько 1-2 м.
Швидкість зростання: Швидкоросла рослина. У саджанця клематиса за літо виростає до 5 пагонів.
Пагони: Молоді пагони виткі, зеленого кольору. Майже всі сорти клематисів самі підіймаються на опору за допомогою закручених або роздвоєних листових вусиків, черешків. Однак молоді клематиси обов'язково навесні один раз підв'язуйте. Щоб збільшити декоративність рослини, частину пагонів направляйте в потрібну сторону, спочатку - в горизонтальному напрямку. Спрямовані пагони будуть цвісти нижче основної частини рослини. Пригинають стебла клематисів дуже акуратно, оскільки молоді зелені пагони дуже ламкі.
Листя: Середнього розміру, трійчастого, перисто-складні, що складаються з 3-5 великих шкірястих листочків, темно-зеленого кольору.
Квітки: Бархатисті, з хвилястими краями насиченого червоно-пурпурного кольору, з пурпуровими тичинками, в діаметрі 15 см, розвиваються на пагонах поточного року. Може цвісти двічі в сезон.
Час цвітіння: Цвітіння рясне і тривале з липня по вересень.
Коренева система: Клематис Рюйтель має потужну кореневу систему.
Ставлення до світла / інсоляція: Clematis Ruutel світлолюбний і надає перевагу сонячним і напівтінисти місцям, захищеним від вітру, особливо якщо він північний. Але в той же час він не виносить перегріву грунту. Тому висаджувати бажано на досить освітлених місцях, але основу куща рекомендуємо затінити. Для цього біля підніжжя можна висадити, наприклад невисокі однорічники.
Ставлення до вологи: Клематис Рюйтель не переносить застою води, тому грунт повинен мати хороший дренаж.
Вид грунту / грунту: Любить добре проникний суглинистий, слаболужний (карбонатний) або нейтральний, родючий, добре удобрений і пухкий грунт. Для клематисів непридатні засолені, сирі, важкі, кислі грунти.
Застосування: Клематис Ruutel використовують переважно для вертикального озеленення на перголах, стінах будинків і терасах в різних куточках саду. З його допомогою можна приховати непривабливі прибудови і прикрасити альтанки, веранди, дашки. Клематіс також може підніматися по натуральним опорам, невеликим деревам і кущам, утворюючи водоспади квітів. Підходить для вирощування в контейнерах на балконах і терасах. Квіти і лозу клематисів флористи використовують для створення букетів. За умови правильної посадки клематиси з великими квітами можуть рости на одному місці більше 20 років і бути гідним представником Вашої садової колекції красивоквітучих.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 4 - морозостійкий, абсолютно вся територія України (4a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-9b).
Купити Ломиніс / Клематіс Ruutel в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.
Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».
Підготовка до посадки: Перед посадкою спеціально готують ями. Оптимальний розмір 60х60х60 сантиметрів або трохи більше. В обов'язковому порядку укладають шар дренажу з колотої цегли або каменів. Шар його повинен бути мінімум 10-15см. Поверх дренажу бажано покласти листовий перегній або перепрілий гній. Далі яму заповнюють підготовленою родючою землею. Ідеальний варіант - підготувати яму за місяць до посадки рослини. У цьому випадку земля осяде і створяться ідеальні умови для вкорінення.
Посадка: Клематис Рюйтель можна висаджувати як навесні і восени, так і влітку, але найкращий час - перша половина осені. Перед посадкою клематисів встановіть опори для ліан висотою 2-2,5 метра, це повинно забезпечити підтримку ліан при сильних вітрах. Не висаджуйте клематиси впритул до стіни або до огорожі, між ними завжди повинен бути простір в 10-20 см. У самій стіні грунт зазвичай дуже сухий, і це, як правило, призводить до поганого росту, рідкісному цвітінню і загибелі рослин. При посадці клематисів біля будинку встановіть для них опори не ближче 30 см від стіни. Вода, що стікає з даху, не повинна потрапляти на ліани. Після підготовки родючого грунту, посадкових ям і установки опор проводиться посадка клематисів. Якщо коріння саджанця підсохли, перед посадкою слід замочити рослину в холодній воді на кілька годин. На дно посадкової ями насипте горбик землі, поставте на нього саджанець клематиса і розправте, рівномірно розподіліть по горбку його коріння. Все коріння, кореневу шийку саджанця і стебло (якщо він є) до 5-10 см засипте землею, зробивши поглиблення для виключення розтікання води під час поливу. Якщо висаджуєте клематис навесні, то засипте його землею до першого міжвузля. Рясно полийте відром води. До осені поступово додайте родючий грунт так, щоб поглиблення було засипано.
При осінній посадці клематиса, навесні можна прибрати частину ґрунту від самої рослини, і до осені теж підсипати грунт. Так потрібно зробити, щоб полегшити вихід пагонів, ослаблених після пересадки рослин, на поверхню грунту. Якщо висаджувати кілька рослин, то між ними відстань слід витримувати близько 1,5 метра.
Врахуйте, що свіжий гній і кислий торф клематисам шкодять. Також клематиси не виносять близько стоячих грунтових вод. В цьому випадку посадіть рослину на горбочку (на додатково висипаному грунті), інакше коріння клематисів, що досягають в довжину 1 метра і більше, згниють. Якщо грунт в саду глинистий, недалеко від місця посадки клематисів зробіть дренажну канавку для відводу зайвої води і засипте її піском.
Саджанці краще купити в пластиковому контейнері з добривами, так рослина не піддається викопуванню з неминучим пошкодженням кореневої системи і після посадки гарантовано приживається. Можна купити рослини з голим коренем (ранньою весною чи пізньою осінню без листя), які також відмінно приживаються.
Догляд та полив: коли клематис приживеться, йому необхідно забезпечити полив раз на тиждень, якщо літо посушливе і спекотне, то частоту поливів можна збільшити. У перший рік необхідно за один раз виливати під кущ від 10 до 20 літрів води, пізніше кількість води за раз збільшують до 20 - 40 літрів. Після поливу землю бажано трохи розпушити і звільнити від бур'янів.
Як і всі інші рослини, відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. Підгодовувати рослини слід від 3 до 5 разів за період вегетації. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною, або компост, отриманий з відходів вашого саду, кухні, городу.
Органіка поліпшує структуру "легких" грунтів і "запускає" природний вічний двигун грунтових бактерій. Черви самі від сусідів мігрують до вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Якщо ми навчимося його "обслуговувати", то забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Нерозумно удобрювати рослини нітратами, виловлюючи їх потім в організмі у вигляді нітритів і метгемоглобіну, що руйнують організм.
Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від згубних радянських звичок знищення природи на благо людини, і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.
Зимівля: Можна вкрити біля основи куща сухими листям, торфом або тирсою. Клематиси слід вкривати лише після того, як встановиться погода з мінусовою температурою - до цього часу рослини пройдуть загартування. Знімати укриття слід поступово, після того як мине загроза заморозків.
Обрізка: Обрізка клематисів - дуже важливий агротехнічний захід. Протягом всього сезону проводитися санітарна обрізка (регулярно видаляються висохлі і зламані пагони). Обрізанням можна регулювати ріст і цвітіння клематисів. Але головне - це осіння обрізка. Вона залежить від виду і сорту клематисів.
Клематис Руж Кардинал як і всі сорти Жакмана і Вітіцелла відносяться до 3 групи обрізки. До цієї групи відносять клематиси, які потребують повної обрізки пагонів на зиму (за винятком 2-3 пар надземних нирок). Ці клематиси цвітуть рясно і тривало на пагонах поточного року. Тому при першій осінній обрізці потрібно зрізати всю рослину, залишивши 2-3 вузла (бруньки) над землею (приблизно 20 см від землі), в наступні роки обрізку можна проводити трохи вище. Клематиси квітучі на пагонах поточного року простіше інших вкривати на зиму, так як відпадає необхідність збереження пагонів до весни, тому вони більш поширені.
Хвороби і шкідники: Необроблені рослини можуть уражатися антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою, гниллю, іржею. Одним з найнебезпечніших є вілт (в'янення), при цьому уражена рослина швидко в'яне і засихає, його варто викопати і спалити, щоб запобігти поширення на здорові рослини. Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд і т.д). У спекотну посушливу погоду рослина може піддаватися атаці павутинного кліща. Навесні і повторно влітку проводять профілактичне обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч).
Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно вибрати методи і засоби захисту рослин. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослина. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їх людські «ватні» родичі - кремлівські окупанти «колоради» - ненажерливі і лізуть в чужі сади. Перші і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.
Грунтові шкідники: Необроблене рослина може пошкоджувати совка, короїд, павутинний кліщ. У порівнянні з ненажерливої личинкою травневого хруща, інші шкідники на доглянутому рослині зустрічаються рідко. За останні 10 років хрущ, особливо на багатих перегноєм, чистих від бур'янів ґрунтах, перетворився в найнебезпечнішого шкідника садових рослин України. Одна личинка хруща може за 1 день обгризти кореневу систему молодого 10-30см саджанця, повністю його знищивши. З середини квітня, побачивши першого літаючого жука, ТЕРМІНОВО обробляємо крону будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ, при цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище грунту) і кореневу шийку і не пролитися в сторону . Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетації. Проливаємо в грунт згідно з інструкцією, також ефективна Актара. Обробка по кроні і підлив по кореневій шийці в грунт з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів.
Ломиніс / Клематіс Рюйтель (червоно-пурпуровий)
Ломонос / Клематис Рюйтел (красно-пурпурный)
Clematis Ruutel (purple)
Опис: Компактний, сорт з великими квітками отриманий від запилення сорту Ernest Markcham сумішшю пилку, гібрид з групи Жакмана (отримані від схрещування клематиса Ланугіноза з клематисом Вітіцелла). Виведений У. Ківістіком в Естонії в 1982 році. Названий на честь голови Верховної Ради Естонії.
Синоніми: Ломонос, Рюйтел.
Опис сорту / якості: Кучерява ліана висотою близько 1,5 м з бархатистими пурпурно-червоними квітами. Цінується за рясне цвітіння, стійкість до захворювань і хорошу зимостійкість. Відноситься до сортів 3 групи обрізки (див. Розділ «обрізка» нижче).
Форма: Кущова листопадна ліана (див. Фото).
...Характеристики |
|
Тип рослини | В'юнкі; |
Форма росту | В’юнкі з опорою; |
Висота рослини | 1,5-3м; |
Діаметр дорослої рослини | 1-1,5м; |
Щільність крони | Рихла крона, яка пропускає світло; |
Колір крони | Зелений; |
Колір крони восени | Зелений; |
Колір квітів | Пурпуровий; Червоний; |
Декоративні квіти | Квітучі рослини; Тривале цвітіння; |
Період цвітіння | Липень; Серпень; Вересень; |
Світло | Сонце; Напівтінь; |
Вимоги до поливу | Посухостійкі; Помірний полив; |
Умови навколишнього середовища | Піщані сухі бідні ґрунти; Витримує контейнерне вирощування; |
Кліматична зона України | 4 зона; |
Кислотність грунту / РН | Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2; Рослини для лужних ґрунтів РН 7,2-8,5; |
Використання в ландшафтному дизайні | Маленькі компактні сади (до 6 соток); Квітучі арки; Альтанки, перголи, берсо; Акценти / солітери; |
Сезон декоративності | Літо; Осінь; |
Потреба у догляді | Низька; |
На жаль ще не було відгуків про цей товар. Будьте першим хто залишить відгук!