Ломиніс / Клематіс Міс Бейтман | Clematis Miss Bateman | Ломонос / Клематис Мисс Бейтман
Ломиніс / Клематіс Міс Бейтман
Clematis Miss Bateman
Ломонос / Клематис Мисс Бейтман
Синоніми: Клематис Міс Батеман, Клематис, Ломонос, атрагена, дідусеві кучері, повитник.
Походження / історія: Клематис походить від грецького слова klema, так називали колись всі виткі рослини. Також є багато народних назв (лозинки, дідусеві кучері, бородавник і ін.) в Україні найчастіше вживають «ломонос». Початок культивування клематисів в Західній Європі відносять до XVI сторіччя, а в Японії культура клематисів має ще більш тривалу історію. Клематис Міс Бейтман - гібрид з великими квітами, названий на честь дочки відомого квітникаря Джеймса Бейтмана.
Опис сорту / переваги: Клематис Міс Бейтман це красиво квітуча ліана, яка має супротивне розташовані, зелені, трійчасті листочки, досягає 2-3 м висоти, піднімаючись по опорі чіпляючись вусиками. Ця рослина цінується красивими білими квітками, які прикрашають її з червня по вересень і є головною перевагою Клематису Міс Бейтман. Він стане прекрасним доповненням у Вашій особистій колекції декоративних рослин!
Форма: Листопадна ліана (див. фото).
Розмір: Максимальна висота 3 м.
Швидкість зростання / сила росту: близько 40см. за сезон. Перші 3 роки зростає повільніше.
Пагони: зеленого кольору, виткі.
Листя: супротивне, зелене, трійчасте. Восени забарвлюється в жовті тони.
Цвітіння: залежить від обрізки, але частіше за все настає в червні і триває до вересня у вигляді великих білих квіток, в середині яких виразні тичинки бордового кольору. Клематис має легкий, приємний аромат. Зацвітає на третій рік.
Світло: Краще розвивається на злегка притінених місцях, захищених від вітру. На сонячних місцях може постраждати від опіків.
Волога: Для гарного розвитку і рясного цвітіння Клематіс потребує помірного, регулярного поливу. Погано витримує застій вологи.
Ґрунт: Віддає перевагу дренованому родючому ґрунту. Погано росте на засоленому, важкому, кислому ґрунті.
Застосування: Клематис Міс Бейтман використовують переважно для вертикального озеленення перголи, тераси, стіни будинку, різні куточки саду. Має чудовий вигляд на тлі газону в одиночній посадці або групами. З його допомогою можна приховати непривабливі прибудови і зробити затишними альтанки, веранди, ганок. Ломонос також може підійматися по натуральним опорам, невеликих деревах і кущів, утворюючи водоспади з чарівних квіток. Підходить для вирощування в контейнерах на балконах і терасах. За умови правильної посадки клематиси можуть рости на одному місці більше 30 років.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 - абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).
Купити Ломиніс / Клематіс Міс Бейтман в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.
Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».
Контейнер/ком: | Висота: | Діаметр крони: | Вік: | Додатково: | Ціна: | Кількість: |
5л | 50-70см | 10-15см | 4р |
NEW
|
690 грн |
- + |
Посадка: Для того щоб Clematis Miss Bateman добре ріс, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур'янів. Саджанці краще купити в пластиковому контейнері з добривами, так рослина не викопується з неминучим пошкодженням кореневої системи і після посадки гарантовано приживається. Перед посадкою рекомендуємо приготувати яму, оптимальний розмір якої 60х60х60см або трохи більше. В обов'язковому порядку викладаємо 10-15см шар дренажу з колотої цегли або каменів. Поверх дренажу бажано покласти перепрілий гній або листовий перегній. Далі яму заповнюють підготовленою родючою землею. Ідеальний варіант - підготувати яму за місяць до посадки рослини. У цьому випадку земля дасть осадку, створяться ідеальні умови для вкорінення. Клематис можна садити навесні, восени або влітку, але найкращий час - перша половина осені. Перед посадкою клематисів встановіть опори для ліан висотою 2-2,5 м, які забезпечать підтримку пагонів при сильних вітрах. Не висаджуйте клематиси впритул до стіни або до огорожі, між ними завжди має бути простір в 10-20 см. Біля самої стіни ґрунт зазвичай дуже сухий, і це, як правило, призводить до поганого росту, дрібного цвітіння і можливої загибелі рослини. При посадці клематисів біля будинку встановіть для них опори не ближче 30см від стіни. Вода, що стікає з даху, не повинна потрапляти на ліани. Після підготовки родючого ґрунту, посадкових ям і установки опор проводиться посадка клематисів. Якщо корінці саджанця підсохлі, перед посадкою слід на кілька годин замочити рослину в холодній воді. На дно посадкової ями потрібно насипати землі, поставити на неї саджанець клематиса і розправити, рівномірно розподіляючи його коріння. Все коріння, кореневу шийку саджанця і стебло до 5-10 см потрібно засипати землею, зробивши поглиблення для збереження води під час поливу. Якщо висаджуєте клематис навесні, то потрібно засипати його землею до першого міжвузля. Рясно полийте водою. При осінній посадці клематиса, навесні можна прибрати частину ґрунту від самих рослин, і до осені теж підсипати ґрунт. Так потрібно робити, для того щоб полегшити вихід пагонів, ослаблених після пересадки рослини, на поверхню ґрунту. Якщо висаджуєте кілька рослин, то між ними слід витримувати відстань близько 1,5м. Врахуйте, що свіжий гній і кислий торф шкодять клематисам. Клематиси погано витримують високі ґрунтові води. В цьому випадку посадіть рослини на пагорбі (на додатково насипаному ґрунті), інакше коріння клематисів, яке досягне в довжину 1м і більше, зігниє. Якщо ґрунт в саду глинистий, на місці посадки клематиса зробіть дренажну канавку для відводу зайвої води і засипте її піском.
Догляд: Потребує поливу, видалення бур'янів, санітарної стрижки, обприскування крони, укриття на зиму.
Зимівля: Можна вкрити біля основи куща сухими листям, торфом або тирсою. Клематиси слід вкривати лише після того, як встановиться погода з мінусовою температурою - до цього часу рослини пройдуть загартування. Знімати укриття слід поступово, після того як мине загроза заморозків.
Обрізка: Перше, що треба зробити - міцну і красиву опору. Вона може бути металевою, дерев'яною, можна використовувати шнури, натягнуті вертикально або в будь-якому потрібному напрямку. Щоб отримати тривале цвітіння цих клематисів, їх обрізку проводять в два прийоми. Спочатку влітку відрізають генеративну (квітучу) частину пагонів після того як вони відцвіли; якщо кущ дуже густий, вирізають весь пагін. Пагони поточного року обрізають перед укриттям клематиса на зиму. Залежно від густоти куща або для отримання раннього цвітіння в наступному році, застосовують різні ступені обрізки. Видаляють лише генеративну частину пагона поточного року, якщо хочуть домогтися раннього цвітіння.
Хвороби і шкідники: Необроблені рослини можуть уражатися антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою, гниллю, іржею. Одним з найнебезпечніших є вілт (в'янення), при цьому уражена рослина швидко в'яне і засихає, її варто викопати і спалити, щоб запобігти поширенню хвороби на здорові рослини. Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Радоміл Голд і т.д). У спекотну посушливу погоду клематис може піддатися атаці попелиці, павутинного кліща. Навесні і повторно влітку проводять профілактичне обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч).
Ґрунтові шкідники: На сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. При посадці замочуємо коріння або протруюємо всю рослину розпилювачем. Проливаючи в ґрунт, обов'язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару (діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1гр/л, і український препарат Антихрущ Люкс (діючі речовини - імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10мл на 5л води. Кількість використовуваного розчину залежить від препарату, дози та, безумовно, розміру рослини.
Обробку по кроні, і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз в 40 днів до кінця вересня. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливість і лізуть в чужі сади. Перші і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.
Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1л, дерево середнього віку - 2-3л, дерево з великою кроною - більше 3л.
Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.
Ломиніс / Клематіс Міс Бейтман
Clematis Miss Bateman
Ломонос / Клематис Мисс Бейтман
Синоніми: Клематис Міс Батеман, Клематис, Ломонос, атрагена, дідусеві кучері, повитник.
Походження / історія: Клематис походить від грецького слова klema, так називали колись всі виткі рослини. Також є багато народних назв (лозинки, дідусеві кучері, бородавник і ін.) в Україні найчастіше вживають «ломонос». Початок культивування клематисів в Західній Європі відносять до XVI сторіччя, а в Японії культура клематисів має ще більш тривалу історію. Клематис Міс Бейтман - гібрид з великими квітами, названий на честь дочки відомого квітникаря Джеймса Бейтмана.
Опис сорту / переваги: Клематис Міс Бейтман це красиво квітуча ліана, яка має супротивне розташовані, зелені, трійчасті листочки, досягає 2-3 м висоти, піднімаючись по опорі чіпляючись вусиками. Ця рослина цінується красивими білими квітками, які прикрашають її з червня по вересень і є головною перевагою Клематису Міс Бейтман. Він стане прекрасним доповненням у Вашій особистій колекції декоративних рослин!
Форма: Листопадна ліана (див. фото).
Розмір: Максимальна висота 3 м.
Швидкість зростання / сила росту: близько 40см. за сезон. Перші 3 роки зростає повільніше.
Пагони: зеленого кольору, виткі.
Листя: супротивне, зелене, трійчасте. Восени забарвлюється в жовті тони.
Цвітіння: залежить від обрізки, але частіше за все настає в червні і триває до вересня у вигляді великих білих квіток, в середині яких виразні тичинки бордового кольору. Клематис має легкий, приємний аромат. Зацвітає на третій рік.
Світло: Краще розвивається на злегка притінених місцях, захищених від вітру. На сонячних місцях може постраждати від опіків.
Волога: Для гарного розвитку і рясного цвітіння Клематіс потребує помірного, регулярного поливу. Погано витримує застій вологи.
Ґрунт: Віддає перевагу дренованому родючому ґрунту. Погано росте на засоленому, важкому, кислому ґрунті.
Застосування: Клематис Міс Бейтман використовують переважно для вертикального озеленення перголи, тераси, стіни будинку, різні куточки саду. Має чудовий вигляд на тлі газону в одиночній посадці або групами. З його допомогою можна приховати непривабливі прибудови і зробити затишними альтанки, веранди, ганок. Ломонос також може підійматися по натуральним опорам, невеликих деревах і кущів, утворюючи водоспади з чарівних квіток. Підходить для вирощування в контейнерах на балконах і терасах. За умови правильної посадки клематиси можуть рости на одному місці більше 30 років.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 - абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).
Купити Ломиніс / Клематіс Міс Бейтман в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.
Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».
Посадка: Для того щоб Clematis Miss Bateman добре ріс, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур'янів. Саджанці краще купити в пластиковому контейнері з добривами, так рослина не викопується з неминучим пошкодженням кореневої системи і після посадки гарантовано приживається. Перед посадкою рекомендуємо приготувати яму, оптимальний розмір якої 60х60х60см або трохи більше. В обов'язковому порядку викладаємо 10-15см шар дренажу з колотої цегли або каменів. Поверх дренажу бажано покласти перепрілий гній або листовий перегній. Далі яму заповнюють підготовленою родючою землею. Ідеальний варіант - підготувати яму за місяць до посадки рослини. У цьому випадку земля дасть осадку, створяться ідеальні умови для вкорінення. Клематис можна садити навесні, восени або влітку, але найкращий час - перша половина осені. Перед посадкою клематисів встановіть опори для ліан висотою 2-2,5 м, які забезпечать підтримку пагонів при сильних вітрах. Не висаджуйте клематиси впритул до стіни або до огорожі, між ними завжди має бути простір в 10-20 см. Біля самої стіни ґрунт зазвичай дуже сухий, і це, як правило, призводить до поганого росту, дрібного цвітіння і можливої загибелі рослини. При посадці клематисів біля будинку встановіть для них опори не ближче 30см від стіни. Вода, що стікає з даху, не повинна потрапляти на ліани. Після підготовки родючого ґрунту, посадкових ям і установки опор проводиться посадка клематисів. Якщо корінці саджанця підсохлі, перед посадкою слід на кілька годин замочити рослину в холодній воді. На дно посадкової ями потрібно насипати землі, поставити на неї саджанець клематиса і розправити, рівномірно розподіляючи його коріння. Все коріння, кореневу шийку саджанця і стебло до 5-10 см потрібно засипати землею, зробивши поглиблення для збереження води під час поливу. Якщо висаджуєте клематис навесні, то потрібно засипати його землею до першого міжвузля. Рясно полийте водою. При осінній посадці клематиса, навесні можна прибрати частину ґрунту від самих рослин, і до осені теж підсипати ґрунт. Так потрібно робити, для того щоб полегшити вихід пагонів, ослаблених після пересадки рослини, на поверхню ґрунту. Якщо висаджуєте кілька рослин, то між ними слід витримувати відстань близько 1,5м. Врахуйте, що свіжий гній і кислий торф шкодять клематисам. Клематиси погано витримують високі ґрунтові води. В цьому випадку посадіть рослини на пагорбі (на додатково насипаному ґрунті), інакше коріння клематисів, яке досягне в довжину 1м і більше, зігниє. Якщо ґрунт в саду глинистий, на місці посадки клематиса зробіть дренажну канавку для відводу зайвої води і засипте її піском.
Догляд: Потребує поливу, видалення бур'янів, санітарної стрижки, обприскування крони, укриття на зиму.
Зимівля: Можна вкрити біля основи куща сухими листям, торфом або тирсою. Клематиси слід вкривати лише після того, як встановиться погода з мінусовою температурою - до цього часу рослини пройдуть загартування. Знімати укриття слід поступово, після того як мине загроза заморозків.
Обрізка: Перше, що треба зробити - міцну і красиву опору. Вона може бути металевою, дерев'яною, можна використовувати шнури, натягнуті вертикально або в будь-якому потрібному напрямку. Щоб отримати тривале цвітіння цих клематисів, їх обрізку проводять в два прийоми. Спочатку влітку відрізають генеративну (квітучу) частину пагонів після того як вони відцвіли; якщо кущ дуже густий, вирізають весь пагін. Пагони поточного року обрізають перед укриттям клематиса на зиму. Залежно від густоти куща або для отримання раннього цвітіння в наступному році, застосовують різні ступені обрізки. Видаляють лише генеративну частину пагона поточного року, якщо хочуть домогтися раннього цвітіння.
Хвороби і шкідники: Необроблені рослини можуть уражатися антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою, гниллю, іржею. Одним з найнебезпечніших є вілт (в'янення), при цьому уражена рослина швидко в'яне і засихає, її варто викопати і спалити, щоб запобігти поширенню хвороби на здорові рослини. Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Радоміл Голд і т.д). У спекотну посушливу погоду клематис може піддатися атаці попелиці, павутинного кліща. Навесні і повторно влітку проводять профілактичне обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч).
Ґрунтові шкідники: На сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. При посадці замочуємо коріння або протруюємо всю рослину розпилювачем. Проливаючи в ґрунт, обов'язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару (діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1гр/л, і український препарат Антихрущ Люкс (діючі речовини - імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10мл на 5л води. Кількість використовуваного розчину залежить від препарату, дози та, безумовно, розміру рослини.
Обробку по кроні, і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз в 40 днів до кінця вересня. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливість і лізуть в чужі сади. Перші і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.
Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1л, дерево середнього віку - 2-3л, дерево з великою кроною - більше 3л.
Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.
Характеристики |
|
Тип рослини | В'юнкі; |
Форма росту | В’юнкі з опорою; |
Висота рослини | 1,5-3м; |
Діаметр дорослої рослини | 1-1,5м; |
Щільність крони | Рихла крона, яка пропускає світло; |
Колір крони | Зелений; |
Колір крони восени | Зелений; |
Колір квітів | Білий; |
Декоративні квіти | Квітучі рослини; Тривале цвітіння; |
Період цвітіння | Червень; Липень; Серпень; Вересень |
Світло | Сонце; Напівтінь; |
Вимоги до поливу | Посухостійкі; Помірний полив; |
Умови навколишнього середовища | Піщані сухі бідні ґрунти; Витримує контейнерне вирощування; |
Кліматична зона України | 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна; |
Кислотність грунту / РН | Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2; Рослини для лужних ґрунтів РН 7,2-8,5; |
Використання в ландшафтному дизайні | Маленькі компактні сади (до 6 соток); Квітучі арки; Альтанки, перголи, берсо; Акценти / солітери; |
Сезон декоративності | Літо; Осінь; |
Потреба у догляді | Низька; |
Клематіс Місс Бейтман | Clematis Miss Bateman | Клематис Мисс Бейтман