Лавровишня лікарська Новіта | Prunus laurocerasus Novita | Лавровишня лекарственная Новита

Модель: 1878
NEW
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 230 грн
Є в наявності

Лавровишня лікарська Новіта

Prunus laurocerasus Novita

Лавровишня лекарственная Новита

 

Синоніми: лавр, чері лавр, лавровишня лікарська, вишневий лавр.

Ареал: найбільш поширена на півдні Європи, на Балканах та на Кавказі.

Походження / історія: лавровишня походить із південно-східної Європи, включаючи Сербію, Албанію, Болгарію, Румунію, Туреччину, Азербайджан, Грузію, Кавказький регіон і Таджикистан. Вид процвітає у місцях, бідних на поживні речовини, і є в основному морозостійким (до -17°C). За короткий час рослина може широко поширюватися шляхом самосіву. Це особливо проблематично, оскільки рослина поширюється в підліску існуючих лісів і витісняє місцеву природну рослинність. У багатьох регіонах вид увійшов до списку інвазивних, наприклад у Північній Америці, Великій Британії та деяких інших країнах Європи. Як і лавр, лавровишня використовувалася для виготовлення лаврових вінків, але ці дві рослини не пов'язані між собою.

Опис: відносно новий сорт лавровишні Novita, виявився надзвичайно витривалим сортом, який набагато стійкіший, ніж його родичі. Вона має велике темно-зелене листя та вічнозелену природу, що робить її цікавою у використані для живої огорожі або як формований екземпляр рослини. В кінці квітня з’являються білі, запашні квіти, які приваблюють бджіл, а восени утворюються великі чорні ягоди, які приваблюють птахів.

Форма: вічнозелений кущ з вертикальною формою росту.

Висота / діаметр: доросла рослина може досягти 2-3 м.

Листя: темно зелене, обернено яйцевидної форми, глянцеве, блискуче, велике (довжиною 10-15 см шириною 5-7 см), схоже на лаврове, але отруйне. І листя і насіння можуть викликати сильний дискомфорт для людей при проковковтуванні.

Квіти: маленькі, білого кольору, зібрані у вертикальні суцвіття, ароматні, з'являються в квітні-травні.

Плоди: круглі, чорного кольору, з’являються ближче до осені, плід їстівний але його насіння сильно отруйне.

Коренева система: основне коріння сильне і глибоке на піщаному ґрунті може досягти глибини 1,5 м.

Світло: лавровишня гарно себе почуває в півтіні та в тіні. І місце має бути захищене від вітру.

Ґрунт: Prunus laurocerasus Novita надає перевагу будь-якому помірно родючому, надійно вологому, добре дренованому ґрунту.

Застосування: лавровишня - прекрасне рішення для живоплоту і посадки під кронами дерев. Рекомендується для малих та великих садів і змішаних композицій. Має гарний вигляд в алейних посадках, прекрасно підходить для озеленення парків і садів в одиничних і групових посадках. Також лавровишню Новіта використовують в якості акценту на невеликих ділянках.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 6b - при належному догляді абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).

Купити лавровишню Новіта в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист - з фото в розділі "Посадка, догляд".

Доступні варіанти
Контейнер/ком: Висота: Діаметр крони: Вік: Додатково: Ціна: Кількість:
г.к. 40-60см 20-30см
NEW
230 грн
-
+
Від 230 грн

Посадка / догляд: висаджуйте кущі Prunus laurocerasus на таку саму глибину, на якій вони були посаджені в горщиках. Засипте посадкову яму і добре пролийте, щоб ґрунт осів. Висаджуючи живопліт з саджанців Черрі Лавра, розташуйте окремі рослини на відстані 75 см одна від одної. Для того, щоб лавровишня добре росла, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур'янів, особливо багаторічних, удобрити поживними речовинами (чорнозем або будь-який здоровий гумусований темний луговий / садовий ґрунт). Саджанці краще купити в пластиковому контейнері з добривами, так рослина не викопується з неминучим пошкодженням кореневої системи та після посадки гарантовано приживається. Гарно приживаються і рослини висаджені з голим коренем. З вдячністю відгукується на внесення мінеральних і органічних добрив. На території бідних піщаних ґрунтів (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) рекомендуємо підсипати компост (отриманий з відходів городу, саду, кухні) або Біогумус (вермикомпост від латинського «vermis» – «хробак») — це органічне, повністю екологічно чисте і найкраще з відомих добриво, вироблене шляхом переробки органічних відходів рослинництва і тваринництва популяціями дощового черв'яка. Біогумус призначений для активізації надходження до рослин поживних речовин, посилення діяльності ґрунтової мікрофлори, активізації в рослинах синтезу білків, вуглеводів і вітамінів, підвищення стійкості рослин до температур, зниження надходження в рослини радіонуклідів, важких металів і пестицидів, активізації росту і розвитку рослин. Біогумус можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою поштою в нашому інтернет-магазині. Органіка значно поліпшить структуру «легких» ґрунтів і «запускає» вічний природний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки від сусідів самі мігрують до вас і запустять ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Прийшов час позбавлятися від диких паршивих звичок знищення (підкорення) природи «на благо» людини. Доцільніше сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Полив: при посадці лавровишні (незалежно від погоди) рясно поливають з розрахунку відро води під кожен кущ і мульчують сосновою корою (перегній, солома, трава). Полив необхідно повторити через 5-7 днів - при 2-3 кратному поливі з'єднуються ґрунтові капіляри, посадковий ком не відділяється від решти ґрунту. Поливайте регулярно протягом вегетаційного періоду, поки молоді рослини повністю не приживуться.

Обрізка: видалення будь-яких пошкоджених стебел і злегка обрізання тих, які псують форму рослини влітку після цвітіння. Якщо вирощувати вишневий лавр як живопліт, його можна обрізати з початку до середини весни, він добре переносить жорстку обрізку, якщо це необхідно.

Догляд: потребує укриття на зиму, мульчування пристовбурного кола, видалення бур'янів, розпушування ґрунту. Після того як рослини виросли, вони потребують лише час від часу догляду, видалення будь-яких пошкоджених стебел і злегка обрізання.

Добриво, підживлення: перед застосуванням будь-яких добрив радимо ретельно дослідити склад Вашого і завезеного ґрунту за допомогою аналізів в лабораторії. В межах Київської області в нашому садовому центрі ми порадимо відповідальних постачальників родючого ґрунту. Весна - літо NPK+ME (N-азот, F-фосфор, K-калій - набір комплексних добрив з ME-мікроелементами) - більше азоту, наприклад NPK 20.10.10, NPK 20.20.20, або подібні формули. Восени – калійні добрива NPK+ME. В умовах центральної України радимо азотні добрива використовувати не пізніше кінця липня. Таким чином ми захищаємо рослину від пізньої вегетації, щоб молоді прирости встигли здерев'яніти до перших морозів.

Дозування: 1,5 грам на 1л придбаного вами контейнера, або 1 грам, на кожні 10 см висоти рослини. Вносимо шляхом змішування добрив з верхнім шаром ґрунту пристовбурного кільця, або зробивши 2-4 невеликі отвори в ґрунті поблизу рослини. Двічі на рік з інтервалом 4 тижні звичайними (гранульованими, чи водорозчинними), або всього один раз навесні 2-3 грами пролонгованих, довготривалих добрив на кожні 10 см висоти, таким самим способом. Також, якщо у вас є крапельна система зрошування, надзвичайно ефективне внесення шляхом фертигації. Восени бажано давати збалансований комплекс добрив з підвищеним вмістом калію (осіннє).

Хвороби та шкідники: лавровишня не пошкоджується шкідниками та хворобами. Але для профілактики краще раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їх людські «ватні» родичі - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливі та лізуть в чужі сади. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Позакореневі обробки по кронам: починаючи з початку квітня і до середини осені спеціальними комплектами №1, №2, №3, №4. В склад кожного з чотирьох комплектів, входять різні інсектицид, фунгіцид, добриво, стимулятор, прилипач, інструкція по використанню з вказаним терміном застосування. Ми використовуємо препарати тільки всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer і Syngenta. Добрива Італія або Іспанія. Склад комплектів змінюється щороку в результаті аналізу наявних сезонних шкідників. Комплект на рік з чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акційній ціні. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше ніж купувати їх окремо. Комплекти можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою поштою в нашому інтернет-магазині.

Ґрунтові шкідники: від ґрунтових шкідників (хрущ, совка і т.д) ми використовуємо препарати на основі амідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік на 30-40 днів, починаючи з початку квітня до жовтня, або раз на рік одною великою гранулою комплексного пролонгованого препарату Ініціатор (Bayer Німеччина). Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливі та лізуть в чужі сади. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молодий кущ – 0,3 л, кущ середнього віку – 0,3-0,5л, кущ з великою кроною - більше 0,7л. Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.

Лавровишня лікарська Новіта

Prunus laurocerasus Novita

Лавровишня лекарственная Новита

 

Синоніми: лавр, чері лавр, лавровишня лікарська, вишневий лавр.

Ареал: найбільш поширена на півдні Європи, на Балканах та на Кавказі.

Походження / історія: лавровишня походить із південно-східної Європи, включаючи Сербію, Албанію, Болгарію, Румунію, Туреччину, Азербайджан, Грузію, Кавказький регіон і Таджикистан. Вид процвітає у місцях, бідних на поживні речовини, і є в основному морозостійким (до -17°C). За короткий час рослина може широко поширюватися шляхом самосіву. Це особливо проблематично, оскільки рослина поширюється в підліску існуючих лісів і витісняє місцеву природну рослинність. У багатьох регіонах вид увійшов до списку інвазивних, наприклад у Північній Америці, Великій Британії та деяких інших країнах Європи. Як і лавр, лавровишня використовувалася для виготовлення лаврових вінків, але ці дві рослини не пов'язані між собою.

Опис: відносно новий сорт лавровишні Novita, виявився надзвичайно витривалим сортом, який набагато стійкіший, ніж його родичі. Вона має велике темно-зелене листя та вічнозелену природу, що робить її цікавою у використані для живої огорожі або як формований екземпляр рослини. В кінці квітня з’являються білі, запашні квіти, які приваблюють бджіл, а восени утворюються великі чорні ягоди, які приваблюють птахів.

Форма: вічнозелений кущ з вертикальною формою росту.

Висота / діаметр: доросла рослина може досягти 2-3 м.

Листя: темно зелене, обернено яйцевидної форми, глянцеве, блискуче, велике (довжиною 10-15 см шириною 5-7 см), схоже на лаврове, але отруйне. І листя і насіння можуть викликати сильний дискомфорт для людей при проковковтуванні.

Квіти: маленькі, білого кольору, зібрані у вертикальні суцвіття, ароматні, з'являються в квітні-травні.

Плоди: круглі, чорного кольору, з’являються ближче до осені, плід їстівний але його насіння сильно отруйне.

Коренева система: основне коріння сильне і глибоке на піщаному ґрунті може досягти глибини 1,5 м.

Світло: лавровишня гарно себе почуває в півтіні та в тіні. І місце має бути захищене від вітру.

Ґрунт: Prunus laurocerasus Novita надає перевагу будь-якому помірно родючому, надійно вологому, добре дренованому ґрунту.

Застосування: лавровишня - прекрасне рішення для живоплоту і посадки під кронами дерев. Рекомендується для малих та великих садів і змішаних композицій. Має гарний вигляд в алейних посадках, прекрасно підходить для озеленення парків і садів в одиничних і групових посадках. Також лавровишню Новіта використовують в якості акценту на невеликих ділянках.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 6b - при належному догляді абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).

Купити лавровишню Новіта в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист - з фото в розділі "Посадка, догляд".

Посадка / догляд: висаджуйте кущі Prunus laurocerasus на таку саму глибину, на якій вони були посаджені в горщиках. Засипте посадкову яму і добре пролийте, щоб ґрунт осів. Висаджуючи живопліт з саджанців Черрі Лавра, розташуйте окремі рослини на відстані 75 см одна від одної. Для того, щоб лавровишня добре росла, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур'янів, особливо багаторічних, удобрити поживними речовинами (чорнозем або будь-який здоровий гумусований темний луговий / садовий ґрунт). Саджанці краще купити в пластиковому контейнері з добривами, так рослина не викопується з неминучим пошкодженням кореневої системи та після посадки гарантовано приживається. Гарно приживаються і рослини висаджені з голим коренем. З вдячністю відгукується на внесення мінеральних і органічних добрив. На території бідних піщаних ґрунтів (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) рекомендуємо підсипати компост (отриманий з відходів городу, саду, кухні) або Біогумус (вермикомпост від латинського «vermis» – «хробак») — це органічне, повністю екологічно чисте і найкраще з відомих добриво, вироблене шляхом переробки органічних відходів рослинництва і тваринництва популяціями дощового черв'яка. Біогумус призначений для активізації надходження до рослин поживних речовин, посилення діяльності ґрунтової мікрофлори, активізації в рослинах синтезу білків, вуглеводів і вітамінів, підвищення стійкості рослин до температур, зниження надходження в рослини радіонуклідів, важких металів і пестицидів, активізації росту і розвитку рослин. Біогумус можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою поштою в нашому інтернет-магазині. Органіка значно поліпшить структуру «легких» ґрунтів і «запускає» вічний природний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки від сусідів самі мігрують до вас і запустять ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Прийшов час позбавлятися від диких паршивих звичок знищення (підкорення) природи «на благо» людини. Доцільніше сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Полив: при посадці лавровишні (незалежно від погоди) рясно поливають з розрахунку відро води під кожен кущ і мульчують сосновою корою (перегній, солома, трава). Полив необхідно повторити через 5-7 днів - при 2-3 кратному поливі з'єднуються ґрунтові капіляри, посадковий ком не відділяється від решти ґрунту. Поливайте регулярно протягом вегетаційного періоду, поки молоді рослини повністю не приживуться.

Обрізка: видалення будь-яких пошкоджених стебел і злегка обрізання тих, які псують форму рослини влітку після цвітіння. Якщо вирощувати вишневий лавр як живопліт, його можна обрізати з початку до середини весни, він добре переносить жорстку обрізку, якщо це необхідно.

Догляд: потребує укриття на зиму, мульчування пристовбурного кола, видалення бур'янів, розпушування ґрунту. Після того як рослини виросли, вони потребують лише час від часу догляду, видалення будь-яких пошкоджених стебел і злегка обрізання.

Добриво, підживлення: перед застосуванням будь-яких добрив радимо ретельно дослідити склад Вашого і завезеного ґрунту за допомогою аналізів в лабораторії. В межах Київської області в нашому садовому центрі ми порадимо відповідальних постачальників родючого ґрунту. Весна - літо NPK+ME (N-азот, F-фосфор, K-калій - набір комплексних добрив з ME-мікроелементами) - більше азоту, наприклад NPK 20.10.10, NPK 20.20.20, або подібні формули. Восени – калійні добрива NPK+ME. В умовах центральної України радимо азотні добрива використовувати не пізніше кінця липня. Таким чином ми захищаємо рослину від пізньої вегетації, щоб молоді прирости встигли здерев'яніти до перших морозів.

Дозування: 1,5 грам на 1л придбаного вами контейнера, або 1 грам, на кожні 10 см висоти рослини. Вносимо шляхом змішування добрив з верхнім шаром ґрунту пристовбурного кільця, або зробивши 2-4 невеликі отвори в ґрунті поблизу рослини. Двічі на рік з інтервалом 4 тижні звичайними (гранульованими, чи водорозчинними), або всього один раз навесні 2-3 грами пролонгованих, довготривалих добрив на кожні 10 см висоти, таким самим способом. Також, якщо у вас є крапельна система зрошування, надзвичайно ефективне внесення шляхом фертигації. Восени бажано давати збалансований комплекс добрив з підвищеним вмістом калію (осіннє).

Хвороби та шкідники: лавровишня не пошкоджується шкідниками та хворобами. Але для профілактики краще раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їх людські «ватні» родичі - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливі та лізуть в чужі сади. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Позакореневі обробки по кронам: починаючи з початку квітня і до середини осені спеціальними комплектами №1, №2, №3, №4. В склад кожного з чотирьох комплектів, входять різні інсектицид, фунгіцид, добриво, стимулятор, прилипач, інструкція по використанню з вказаним терміном застосування. Ми використовуємо препарати тільки всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer і Syngenta. Добрива Італія або Іспанія. Склад комплектів змінюється щороку в результаті аналізу наявних сезонних шкідників. Комплект на рік з чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акційній ціні. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше ніж купувати їх окремо. Комплекти можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою поштою в нашому інтернет-магазині.

Ґрунтові шкідники: від ґрунтових шкідників (хрущ, совка і т.д) ми використовуємо препарати на основі амідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік на 30-40 днів, починаючи з початку квітня до жовтня, або раз на рік одною великою гранулою комплексного пролонгованого препарату Ініціатор (Bayer Німеччина). Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливі та лізуть в чужі сади. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молодий кущ – 0,3 л, кущ середнього віку – 0,3-0,5л, кущ з великою кроною - більше 0,7л. Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.

Читати більше

Характеристики

Тип рослини Кущі; Вічнозелені;
Форма росту Розлогі;
Висота рослини 1,5-3м;
Діаметр дорослої рослини 2-3м;
Щільність крони Щільна крона, яка створює тінь;
Колір крони Темно-зелений;
Колір крони восени Темно-зелений;
Колір квітів Білий;
Декоративні квіти Квітучі рослини;
Період цвітіння Травень;
Світло Тінь; Напівтінь;
Вимоги до поливу Помірний полив;
Умови навколишнього середовища Вологі і тимчасово підтоплювані ґрунти; Витримує контейнерне вирощування;
Кліматична зона України 6 зона (-23,3°С - 17,8°С);
Кислотність грунту / РН Рослини для кислих ґрунтів РН 4-6,5; Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2; Рослини для лужних ґрунтів РН 7,2-8,5;
Використання в ландшафтному дизайні Маленькі компактні сади (до 6 соток); Природні пейзажні парки; Східні сади; Акценти / солітери;
Рослина для живоплоту Низький (0,5-1м); Середній (1-2м);
Особливості рослини Декоративність листя; Медонос; Отруйні плоди;
Сезон декоративності Весна; Літо; Осінь; Зима;
Потреба у догляді Низька;
Потреба укриття на зиму Бажане мульчування і утеплення коріння на зиму;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки