Ліквідамбар смолоносний | Liquidambar styraciflua | Ликвидамбар смолоносный

Код товару: 1000
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 280 грн
Є в наявності

Ліквідамбар смолоносний

Ликвидамбар смолоносный

Liquidambar styraciflua


Синоніми: амброве дерево американське, Ліквідамбар стираксовий, бальзамічне дерево, стіраксове дерево.

Походження / історія: родом з південних і східних районів США, Мексики, Гватемали. На території Європи Ліквідамбар був більш поширений, але зник з-за зміни клімату за часів льодовикового періоду. В даний час Ліквідамбар культивується в південних районах Чорноморського узбережжя і Кавказу. Назва Liquidambar позначає «рідкий бальзам» - через смоли, яки виділяє стовбур дерева.

Опис сорту: це дерево буде грати першу скрипку на балу осінніх фарб - восени його листя набуває помаранчевих або червоних кольорів. Нарости кори надають йому фантастичного вигляду і прикрашають дерево в зимовий період. Смолу, яку виділяє дерево, ацтеки вважали лікувальною, а її суміш з тютюном курили при дворі ацтекських імператорів. Цю смолу ( «рідку амбру») раніше широко експортували до Старого світу. Її вважали чудовим бальзамом, заспокійливим і зміцнювальним імунітет засобом.

Форма: листопадне дерево з прямим стовбуром. У молодому віці з конусоподібною кроною, з часом - колоноподібною.

Розмір: висота дорослої рослини становить 10 - 20м, ширина 6 - 12м.

Швидкість зростання: за сезон активного росту, дає приріст 35см у висоту і 20см в ширину.

Кора: коричнева з сильними тріщинами.

Пагони: зеленувато-коричневі, з часом вкриваються сіро-зеленими наростами.

Листя: схожі на листя клена, 3-5 лопатеві, шириною 10 - 18см, зубчасті по краю, з приємним ароматом. Верхня сторона темно-зелена, злегка блискуча, нижня - зелено-матова. Восени набирають темно-пурпурове, багряно-червоне забарвлення листя.

Квітки: дрібні, непоказні, яскраво-зеленого кольору зі слабким червоним відтінком.

Час цвітіння: травень.

Плоди: округлої форми, складаються з багатьох коробочок близько 3 см в діаметрі. Нагадують плоди платана, довго утримуються на дереві, прикрашаючи його.

Ставлення до світла: сонцелюбне дерево.

Ставлення до вологи: росте на вологих, добре дренованих ґрунтах.

Вид ґрунту: амброве дерево із вдячністю відгукується на внесення мінеральних і органічних добрив. Краще розвивається і росте на помірно вологих, слабо-кислих ґрунтах, що містять торф і дрібний щебінь.

Застосування: завдяки дуже барвистому осінньому листю Ліквідамбар добре поєднується з іншими яскравими осінніми рослинами. Також це дерево матиме гарний вигляд, якщо буде рости поодиноко на тлі зеленого газону. Завдяки вузькій кроні, його висаджують групами біля входів в будівлі. Посаджені в ряд дерева створюють алею і сприяють захисту від вітру. При пошкодженні кори амброве дерево має властивість виділяти ароматичну камедь (стіракс), яка використовується в парфумерії та виробництві лікарських засобів. Мальовничо виглядає Ліквідамбар, посаджений у відносно глибокі керамічні контейнери круглої або прямокутної форми, колір яких поєднується з осіннім забарвленням листя.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 6 - при певному догляді абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).

Купити Ліквідамбар смолоносний в Києві за низькими цінами можна в розсаднику найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату PROXIMA.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».


Доступні варіанти
Контейнер/ком: Висота: Діаметр крони: Обхват стовбура: Вік: Ціна: Кількість:
40-60см 20-30см 280 грн
-
+
7,5л 140-160см 35-45см 790 грн
-
+
60л 320-340см 80-100см 10-12см 5700 грн
-
+
60л 340-360см 80-100см 12-14см 6500 грн
-
+
60л 340-360см 80-100см 14-16см 7300 грн
-
+
Від 280 грн

Посадка: дерево висаджують тільки навесні. Ліквідамбар не повинен рости на сильно зволожених родючих ґрунтах. Для кореневої системи потрібен великий простір з опушеним субстратом. Рослину рекомендуємо садити в теплому, добре освітленому місці для яскравого забарвлення листя. Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. . Також відмінно приживаються рослини з голим коренем (при посадці весною чи пізньою осінню).

Полив: регулярний, рясний. Не допускати пересихання ґрунту. Перш, ніж знову поливати рослину, необхідно ґрунту дати можливість увібрати вологу. Рекомендуємо з весни до літа частоту поливу збільшити, а з осені до зими поступово скорочувати. Ліквідамбар полюбляє вологу атмосферу. Тому, радимо регулярно обприскувати листя для підвищення вологості повітря навколо рослини.

Обрізка: в кінці зими - початку весни рекомендуємо обрізати на дереві всі погано сформовані гілки. Після цієї процедури замазуємо рани садовим варом. Молоді пагони на початку весни прищипують, залишаючи на кожному не більше 2 пар листя. Один раз на три роки (за бажанням) потрібно проводити обрізку листя. Листя обрізають в червні.

Догляд: потребує регулярного поливу, видалення бур'янів, розпушування ґрунту, підгодівлі поживними речовинами. Один-два рази на рік стовбур дерева радимо чистити щіткою і зшкрібати мох, що піднімається по стовбуру. На території бідних піщаних ґрунтів (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) рекомендуємо підсипати компост (отриманий з відходів городу, саду, кухні) або старий органічний гумус з компостного гною. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчаючись його "обслуговувати", забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Нерозумно удобрювати рослини нітратами, виловлюючи їх потім в організмі у вигляді нітритів і метгемоглобіну, що руйнують організм. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини», і починати сортувати відходи, як у Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Хвороби і шкідники: у спекотну посушливу погоду амброве дерево може бути вражене попелицею, щитівкою, гусеницею або павутинним кліщем, в результаті чого його листя починає згортатися. Необроблені рослини можуть пошкоджуватись антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою і попелицею. Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Радомил Голд). Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи та засоби захисту рослин. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Ґрунтові шкідники: необроблену рослину може пошкоджувати совка. У порівнянні з ненажерливою личинкою травневого хруща, інші шкідники на доглянутій рослині зустрічаються рідко. За останні 10 років хрущ, особливо на багатих перегноєм, чистих від бур'янів ґрунтах, перетворився в самого небезпечного шкідника садових рослин України. Одна личинка хруща може за 1 день обгризти кореневу систему молодого 10-30см саджанця, повністю його знищивши. З середини квітня, побачивши першого жука, ТЕРМІНОВО обробляємо крону будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ. Водночас частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище ґрунту) і кореневу шийку. Саджаючи замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актара( діюча речовина - тіаметоксам)розводимо 1г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючи речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини. Обробка по кроні, підлив по кореневій шийці і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз на 40 днів до кінця вересня.

Ліквідамбар смолоносний

Ликвидамбар смолоносный

Liquidambar styraciflua


Синоніми: амброве дерево американське, Ліквідамбар стираксовий, бальзамічне дерево, стіраксове дерево.

Походження / історія: родом з південних і східних районів США, Мексики, Гватемали. На території Європи Ліквідамбар був більш поширений, але зник з-за зміни клімату за часів льодовикового періоду. В даний час Ліквідамбар культивується в південних районах Чорноморського узбережжя і Кавказу. Назва Liquidambar позначає «рідкий бальзам» - через смоли, яки виділяє стовбур дерева.

Опис сорту: це дерево буде грати першу скрипку на балу осінніх фарб - восени його листя набуває помаранчевих або червоних кольорів. Нарости кори надають йому фантастичного вигляду і прикрашають дерево в зимовий період. Смолу, яку виділяє дерево, ацтеки вважали лікувальною, а її суміш з тютюном курили при дворі ацтекських імператорів. Цю смолу ( «рідку амбру») раніше широко експортували до Старого світу. Її вважали чудовим бальзамом, заспокійливим і зміцнювальним імунітет засобом.

Форма: листопадне дерево з прямим стовбуром. У молодому віці з конусоподібною кроною, з часом - колоноподібною.

Розмір: висота дорослої рослини становить 10 - 20м, ширина 6 - 12м.

Швидкість зростання: за сезон активного росту, дає приріст 35см у висоту і 20см в ширину.

Кора: коричнева з сильними тріщинами.

Пагони: зеленувато-коричневі, з часом вкриваються сіро-зеленими наростами.

Листя: схожі на листя клена, 3-5 лопатеві, шириною 10 - 18см, зубчасті по краю, з приємним ароматом. Верхня сторона темно-зелена, злегка блискуча, нижня - зелено-матова. Восени набирають темно-пурпурове, багряно-червоне забарвлення листя.

Квітки: дрібні, непоказні, яскраво-зеленого кольору зі слабким червоним відтінком.

Час цвітіння: травень.

Плоди: округлої форми, складаються з багатьох коробочок близько 3 см в діаметрі. Нагадують плоди платана, довго утримуються на дереві, прикрашаючи його.

Ставлення до світла: сонцелюбне дерево.

Ставлення до вологи: росте на вологих, добре дренованих ґрунтах.

Вид ґрунту: амброве дерево із вдячністю відгукується на внесення мінеральних і органічних добрив. Краще розвивається і росте на помірно вологих, слабо-кислих ґрунтах, що містять торф і дрібний щебінь.

Застосування: завдяки дуже барвистому осінньому листю Ліквідамбар добре поєднується з іншими яскравими осінніми рослинами. Також це дерево матиме гарний вигляд, якщо буде рости поодиноко на тлі зеленого газону. Завдяки вузькій кроні, його висаджують групами біля входів в будівлі. Посаджені в ряд дерева створюють алею і сприяють захисту від вітру. При пошкодженні кори амброве дерево має властивість виділяти ароматичну камедь (стіракс), яка використовується в парфумерії та виробництві лікарських засобів. Мальовничо виглядає Ліквідамбар, посаджений у відносно глибокі керамічні контейнери круглої або прямокутної форми, колір яких поєднується з осіннім забарвленням листя.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 6 - при певному догляді абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).

Купити Ліквідамбар смолоносний в Києві за низькими цінами можна в розсаднику найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату PROXIMA.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».


Посадка: дерево висаджують тільки навесні. Ліквідамбар не повинен рости на сильно зволожених родючих ґрунтах. Для кореневої системи потрібен великий простір з опушеним субстратом. Рослину рекомендуємо садити в теплому, добре освітленому місці для яскравого забарвлення листя. Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. . Також відмінно приживаються рослини з голим коренем (при посадці весною чи пізньою осінню).

Полив: регулярний, рясний. Не допускати пересихання ґрунту. Перш, ніж знову поливати рослину, необхідно ґрунту дати можливість увібрати вологу. Рекомендуємо з весни до літа частоту поливу збільшити, а з осені до зими поступово скорочувати. Ліквідамбар полюбляє вологу атмосферу. Тому, радимо регулярно обприскувати листя для підвищення вологості повітря навколо рослини.

Обрізка: в кінці зими - початку весни рекомендуємо обрізати на дереві всі погано сформовані гілки. Після цієї процедури замазуємо рани садовим варом. Молоді пагони на початку весни прищипують, залишаючи на кожному не більше 2 пар листя. Один раз на три роки (за бажанням) потрібно проводити обрізку листя. Листя обрізають в червні.

Догляд: потребує регулярного поливу, видалення бур'янів, розпушування ґрунту, підгодівлі поживними речовинами. Один-два рази на рік стовбур дерева радимо чистити щіткою і зшкрібати мох, що піднімається по стовбуру. На території бідних піщаних ґрунтів (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) рекомендуємо підсипати компост (отриманий з відходів городу, саду, кухні) або старий органічний гумус з компостного гною. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчаючись його "обслуговувати", забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Нерозумно удобрювати рослини нітратами, виловлюючи їх потім в організмі у вигляді нітритів і метгемоглобіну, що руйнують організм. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини», і починати сортувати відходи, як у Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Хвороби і шкідники: у спекотну посушливу погоду амброве дерево може бути вражене попелицею, щитівкою, гусеницею або павутинним кліщем, в результаті чого його листя починає згортатися. Необроблені рослини можуть пошкоджуватись антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою і попелицею. Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Радомил Голд). Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи та засоби захисту рослин. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Ґрунтові шкідники: необроблену рослину може пошкоджувати совка. У порівнянні з ненажерливою личинкою травневого хруща, інші шкідники на доглянутій рослині зустрічаються рідко. За останні 10 років хрущ, особливо на багатих перегноєм, чистих від бур'янів ґрунтах, перетворився в самого небезпечного шкідника садових рослин України. Одна личинка хруща може за 1 день обгризти кореневу систему молодого 10-30см саджанця, повністю його знищивши. З середини квітня, побачивши першого жука, ТЕРМІНОВО обробляємо крону будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ. Водночас частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище ґрунту) і кореневу шийку. Саджаючи замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актара( діюча речовина - тіаметоксам)розводимо 1г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючи речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини. Обробка по кроні, підлив по кореневій шийці і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз на 40 днів до кінця вересня.

Читати більше

Характеристики

Тип рослини Дерева;
Форма росту Одностовбурні дерева; Пірамідальні та конусовидні; Овальні та яйцеподібні;
Висота рослини 7-15м;
Діаметр дорослої рослини 5-8м;
Щільність крони Щільна крона, яка створює тінь;
Колір крони Темно-зелений;
Колір крони восени Пурпуровий; Багряний; Помаранчевий; Жовтий; Фіолетовий;
Світло Сонце;
Вимоги до поливу Помірний полив;
Умови навколишнього середовища Піщані сухі бідні ґрунти; Вологі і тимчасово підтоплювані ґрунти; Надмірна загазованість та міські умови; Потребує захисту від вітру;
Кліматична зона України 6 зона (-23,3°С - 17,8°С);
Кислотність грунту / РН Рослини для кислих ґрунтів РН 4-6,5; Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2;
Використання в ландшафтному дизайні Алейні дерева для міст і ЖК; Природні пейзажні парки; Акценти / солітери;
Особливості рослини Декоративність кори; Декоративність листя;
Сезон декоративності Весна; Літо; Осінь;
Потреба у догляді Низька;
Потреба укриття на зиму Бажане мульчування і утеплення коріння на зиму;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Ліквідамбр смолоносний | Ликвидамбр смолоносный | Liquidambar styraciflua