Горіх грецький Мирослава (щеплений) | Juglans regia Miroslava | Орех грецкий Мирослава (привитой)
Горіх грецький Мирослава (щеплений)
Орех грецкий Мирослава (привитой)
Juglans regia Miroslava
Синоніми: Горіх Мирослава, Горіх волоський Мирослава, Горіх Мирослава, Горіх волоський Мирослава, Царський горіх Мирослава, Волоський горіх сорту Мирослава, Волоський горіх сорту Мирослава, Царський горіх сорту Мирослава.
З ростом споживання і цін на волоський горіх, в Україні з’явилися оголошення про продаж диво - горіхів з відповідними назвами, типу «Велетень», «Ідеал», «Гігант». Продавці розповідають про історію цих сортів, що вони з холодних гір, і т.д., але коли Ви попросите показати їх маму і тата в плодоносному стані, виникають проблеми. Прохання надати документи, що гарантують сорт, сприймається як особиста образа. Відповідь: «Я дорого купив насіння, мені сказали, що це Ідеал, де купив, не скажу».
Всім фахівцям - горіховодів, давно відомо, що для промислових посадок волоського горіха весь світ використовує тільки щеплені сорти, тому що тільки такий спосіб розмноження дає 100% відповідності материнському селекційному примірнику. У покупця резонно виникне питання: «Чому раніше мій дід 50 років тому в київській області посадив сіянець горіха, що дав відмінний урожай без щеплення і не замерзав ніколи ?!». Вся проблема в тому, що, коли Ви висіваєте, навіть з унікально плодоносного дерева, 30 насінин, за статистикою ТІЛЬКИ 2 з них будуть плодоносити 70% від врожаю щепленого, сортового примірника.
Промислова схема / правильна посадка - волоського горіха - це 10м на 8м мінімум. Це означає, що якщо у вас невелика садова ділянка, Ви «не розженетеся» з кількістю саджанців, і «горіховий сад» у Вас ніколи не вийде, тому що горіх вимагає не менше 100кв.м. площі! Тому кращі плодоносні екземпляри ми знаходимо в українських і молдавських селах у людей похилого віку, де багато місця і світла. Ви можете піти шляхом підбору сіянця з базару або інтернету, не забувайте, що результат визначається кілограмами ПЛОДІВ З ДЕРЕВА, і Вам, врешті-решт, потрібні горіхи, але ніяк не дике дерево. Але секрет в тому, що зрозумієте Ви це тільки через 4-6 років очікування плодоношення. В даний час 90% садівників-любителів України і невдалого СНД грають в цю «дурну російську рулетку», до кінця днів своїх, мріючи про 20 кг не колотого горіха з дерева, а для цивілізованого світу це давно стало реальністю.
Опис сорту / переваги: Середнього розміру щеплене дерево з пірамідальною кроною. Румунський сорт горіха волоського Мирослава відрізняється від інших великими плодами, добре витримує посуху, мороз.
Тип цвітіння: протогенічний.
Запилювачі: Козаку, Піщанський, Когелнічану.
Форма: Дерево середнього розміру з пірамідальною формою крони.
Розмір: Залежить від формування, якщо дерево не формувати, воно може досягти у висоту 10м. при діаметрі крони близько 4м.
Швидкість зростання / сила росту: Сильноросле в молодому віці дерево, в період плодоношення швидкість росту пригнічується.
Пагони: Кут відходження скелетних гілок майже під прямим кутом. Коричневого кольору, біля основи - сіруваті (див. фото).
Листя: довгасті мають форму еліпса з рівним краєм листа, зеленого, матового забарвлення.
Час цвітіння: В українському кліматі горіх волоський Мирослава починає квітнути в квітня і закінчує в травні.
Плоди: Горіхи великого розміру 18гр, вихід ядра перевищує 51%, еліптичної форми, оболонка тонка, коричнево-жовтого кольору. Ядро легко видаляється, має жовтувато-білий колір і стабільно відмінні якості (див. фото).
Період плодоношення: горіха сорту Мирослава відбувається на початку вересня.
Світло: Рекомендуються сонячні, освітлені з усіх боків місця, може рости і в півтіні. Витримує суцільну тінь.
Волога: Горіх Мирослава до поливу не примхливий.
Переваги: У порівнянні з численними сіяними сортами волоського горіха, сорт Мирослава - відмінно зарекомендував себе, добре витримує будь-які погодні умови і має великі плоди. За один продуктивний рік врожайність складає близько 2 – 2,5 т / га. Juglans regia Miroslava - відносять до високопродуктивних сортів горіха щепленої форми.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 - абсолютно вся територія УКРАЇНИ (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).
Купити Juglans regia Miroslava в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин Проксіма - найбільшій колекції декоративних рослин для українського клімату.
Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».
→Походження / історія: Горіх - південна, теплолюбна рослина, яка, за тисячоліття просування на північ України, адаптувалася і формувалася, для достатнього і стабільного зростання на північній межі ареалу. Місце походження волоського горіха - Іранське нагір'я і територія давньої Персії, в якій мінусові температури, взагалі не спостерігалися. Завдяки працям вчених селекціонерів Цуркануі П., Команічаі Г., Жаданав М., Затоковий Ф.С., Кочу В., пошукам ентузіастів любителів України і Молдови, на сьогоднішній день ми володіємо великим асортиментом сортів і форм горіха волоського, які схильні рости і давати високі стабільні врожаї.
Регіональні особливості: У зв'язку з наявністю на півночі і сході України зони ризикового землеробства, вирощування волоського горіха в промислових масштабах проблематично. Це пов'язано з періодичним підмерзанням не здерев'янілих пагонів. Збільшенням піковими літніми температурами поверхні ґрунту, недоліком природної вологи, як дощової, так і загальної атмосферної і північними суховіями на відкритих полях. Але в умовах Вашого саду всі ці проблеми елементарно вирішуються поливом, мульчуванням, добривами, і наявністю рукотворних перешкод для суховіїв у вигляді будь-яких будівель (будинки, паркани). У північних областях України, в тому числі і в Київській області, наші клієнти збирають врожаї волоського горіха не нижче середземноморських. А Чернівецька, Закарпатська, Львівська області цілком придатні для вирощування південних і молдавських сортів. Просто потрібно мати бажання! Дуже перспективні для промислового горіха регіони Південного і Північного Кавказу, тимчасово окупованого Росією. До захоплення кремлівською імперією ці регіони здавна були великими гравцями на світовому горіховому ринку.
Ґрунт: Волоський горіх сорту Miroslava має деякі вимоги до ґрунту. Поширена думка, що він росте і плодоносить на будь-яких ґрунтах без особливого догляду, є не зовсім вірною. Для довговічного саду з високою продуктивністю і потенційною врожайністю 2,54 тони з гектара, потрібен хороший гумусовий чорнозем. Недоречно садити саджанець на території, де залягання ґрунтових вод знаходиться менше 2 метрів, це призведе до підтоплення ділянки і погано вплине на розвиток молодого деревця. Допустима глибина повинна становити від 2 (як мінімум) до 3м. Що б знизити ймовірність пошкодження однорічних молодих пагонів заморозками - не слід закладати сад близько схилів, в долинах, місцях, де скупчується холодне повітря.
Застосування: Горіх волоський - це дивовижний дар природи, який містить комплекс поживних дієтичних лікувально-профілактичних речовин і вітамінів. Волоський горіх і продукти його переробки входять до складу загальновідомих і елітних ласощів. Відомо, що якщо у годувальниці мало молока, вона повинна щодня з'їдати ядро 5-ти горіхів і 15 гр. меду. В результаті і молоко з'явиться, і малюк буде ситий і спокійний. Граціозність французів увійшла в приказку. Загальновідомо, що французький сніданок, це ядро 3 - 5-ти горіхів і чашка кави без цукру. Горіх і присутній в його ядрі і зелених плодах юглон є потужним і безпечним джерелом йоду, життєво необхідного елементу, що забезпечує роботу щитовидної залози та імунної системи людського організму в цілому, а для регіонів Білорусі та України, які постраждали від чорнобильської катастрофи, особливо. Під широкою кроною горіха легко дихається астматикам, немає мух і комарів. Екстракт з кори зеленого горіха і листя служить стійким і екологічно чистим барвником. Ніколи не викидайте шкаралупу від горіхів і насіння в сміття! Використовуйте лушпиння як мульчу для поліпшення структури ґрунту.
Посадка: Для того, щоб Горіх Miroslava добре ріс, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур'янів, особливо багаторічних, удобрити поживними елементами (чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт). Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися у Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Але найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, з березня по грудень - навіть у самі спекотні дні літа. На території бідних піщаних ґрунтів (Українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) рекомендуємо підсипати компост (отриманий з відходів городу, саду, кухні) або старий органічний гумус з компостного гною. Органіка значно поліпшує структуру «легких» ґрунтів і «запускає» вічний природний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки від сусідів самі мігрують до вас і запустять ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Прийшов час позбавлятися від диких паршивих звичок знищення (підкорення) природи «на благо» людини. Доцільніше сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.
Догляд: полягає в розпушуванні пристовбурних кіл, але неглибоко, мульчуванні, поливі, санітарній обрізці.
Полив: При посадці Горіх Мирослава рясно поливають з розрахунку 3-5 відер води незалежно від погоди і мульчують. Полив необхідно повторити через 5-7 днів - при 2-3 кратному поливі з'єднуються ґрунтові капіляри, посадкова грудочка не відділяється від решти ґрунту і зберігається постійно у вологому стані. Перший рік не можна допускати щоб ґрунт під саджанцем пересихав.
Обрізка: Необхідно проводити ранньою весною до початку вегетації. Потребує лише санітарної обрізки.
Хвороби: Необроблені рослини можуть пошкоджувати вільхові листоїди, горіхові довгоносики, кліщ, галлиця. Струшуванням можна видалити багатьох жуків, яких разом з опалими горіхами слід знищувати. Ще за горіхами полюють білки та миші. Також Горіх Мирослава може уражатися борошнистою росою, марсонією.
Добриво / захист: Висаджені дерева слід відразу ж підгодувати мінеральними добривами. Перша порція азотних добрив вноситься в перший рік в середині травня. Друга - в середині червня. Завдяки цьому, вже до осені утворюються потужні прирости, необхідні для утворення крони. Якщо ріст саджанців у перший рік занадто інтенсивний, на наступний рік азотне добриво обмежуємо, залишивши тільки травневе внесення, але вже на початку місяця. Щоб спровокувати плодоношення, на третій і четвертий рік азотні добрива зводимо до мінімуму. Дуже важливо захистити вашу рослину від різної хвороби і шкідників, які можуть завдати шкоди вашому врожаю. І найкращим способом цього захисту буде правильне вживання хімічних препаратів на різних стадіях розвитку. Навесні, перед виходом горіхового довгоносика, протруюють ґрунт інсектицидом. У фазі розпускання листя (коли починається яйцекладка жуків) - для боротьби з горіховим довгоносиком, вільховим листоїдом, кліщами, гусеницею, а також проти борошнистої роси рослину обприскують фунгіцидами. У фазі росту плода (горішок) - проти вільхового листоїда, попелиці, кліщів, гусениці, горіхового довгоносика, а також борошнистої роси і плямистості листя застосовують Актеллік + Хорус. Бакова суміш фунгіцид + інсектицид. Обробку проводять через 12-14 днів після попередньої. У фазі росту плода (перед дозріванням) -від попелиці, і проти хвороби: борошнистої роси і плямистості застосовують Енжіо, Актеллік, Хорус + Скор, а також бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів. Обробку проводять через 12-14 днів після попередньої.
Ґрунтові шкідники: На сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. При посадці замочуємо коріння або протруюємо всю рослину розпилювачем. Проливаючи в ґрунт, обов'язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару (діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1гр/л, і український препарат Антихрущ Люкс (діючі речовини - імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10мл на 5л води. Кількість використовуваного розчину залежить від препарату, дози та, безумовно, розміру рослини.
Обробку по кроні, і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз в 40 днів до кінця вересня. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливість і лізуть в чужі сади. Перші і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.
Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1л, дерево середнього віку - 2-3л, дерево з великою кроною - більше 3л.
Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.
Горіх грецький Мирослава (щеплений)
Орех грецкий Мирослава (привитой)
Juglans regia Miroslava
Синоніми: Горіх Мирослава, Горіх волоський Мирослава, Горіх Мирослава, Горіх волоський Мирослава, Царський горіх Мирослава, Волоський горіх сорту Мирослава, Волоський горіх сорту Мирослава, Царський горіх сорту Мирослава.
З ростом споживання і цін на волоський горіх, в Україні з’явилися оголошення про продаж диво - горіхів з відповідними назвами, типу «Велетень», «Ідеал», «Гігант». Продавці розповідають про історію цих сортів, що вони з холодних гір, і т.д., але коли Ви попросите показати їх маму і тата в плодоносному стані, виникають проблеми. Прохання надати документи, що гарантують сорт, сприймається як особиста образа. Відповідь: «Я дорого купив насіння, мені сказали, що це Ідеал, де купив, не скажу».
Всім фахівцям - горіховодів, давно відомо, що для промислових посадок волоського горіха весь світ використовує тільки щеплені сорти, тому що тільки такий спосіб розмноження дає 100% відповідності материнському селекційному примірнику. У покупця резонно виникне питання: «Чому раніше мій дід 50 років тому в київській області посадив сіянець горіха, що дав відмінний урожай без щеплення і не замерзав ніколи ?!». Вся проблема в тому, що, коли Ви висіваєте, навіть з унікально плодоносного дерева, 30 насінин, за статистикою ТІЛЬКИ 2 з них будуть плодоносити 70% від врожаю щепленого, сортового примірника.
Промислова схема / правильна посадка - волоського горіха - це 10м на 8м мінімум. Це означає, що якщо у вас невелика садова ділянка, Ви «не розженетеся» з кількістю саджанців, і «горіховий сад» у Вас ніколи не вийде, тому що горіх вимагає не менше 100кв.м. площі! Тому кращі плодоносні екземпляри ми знаходимо в українських і молдавських селах у людей похилого віку, де багато місця і світла. Ви можете піти шляхом підбору сіянця з базару або інтернету, не забувайте, що результат визначається кілограмами ПЛОДІВ З ДЕРЕВА, і Вам, врешті-решт, потрібні горіхи, але ніяк не дике дерево. Але секрет в тому, що зрозумієте Ви це тільки через 4-6 років очікування плодоношення. В даний час 90% садівників-любителів України і невдалого СНД грають в цю «дурну російську рулетку», до кінця днів своїх, мріючи про 20 кг не колотого горіха з дерева, а для цивілізованого світу це давно стало реальністю.
Опис сорту / переваги: Середнього розміру щеплене дерево з пірамідальною кроною. Румунський сорт горіха волоського Мирослава відрізняється від інших великими плодами, добре витримує посуху, мороз.
Тип цвітіння: протогенічний.
Запилювачі: Козаку, Піщанський, Когелнічану.
Форма: Дерево середнього розміру з пірамідальною формою крони.
Розмір: Залежить від формування, якщо дерево не формувати, воно може досягти у висоту 10м. при діаметрі крони близько 4м.
Швидкість зростання / сила росту: Сильноросле в молодому віці дерево, в період плодоношення швидкість росту пригнічується.
Пагони: Кут відходження скелетних гілок майже під прямим кутом. Коричневого кольору, біля основи - сіруваті (див. фото).
Листя: довгасті мають форму еліпса з рівним краєм листа, зеленого, матового забарвлення.
Час цвітіння: В українському кліматі горіх волоський Мирослава починає квітнути в квітня і закінчує в травні.
Плоди: Горіхи великого розміру 18гр, вихід ядра перевищує 51%, еліптичної форми, оболонка тонка, коричнево-жовтого кольору. Ядро легко видаляється, має жовтувато-білий колір і стабільно відмінні якості (див. фото).
Період плодоношення: горіха сорту Мирослава відбувається на початку вересня.
Світло: Рекомендуються сонячні, освітлені з усіх боків місця, може рости і в півтіні. Витримує суцільну тінь.
Волога: Горіх Мирослава до поливу не примхливий.
Переваги: У порівнянні з численними сіяними сортами волоського горіха, сорт Мирослава - відмінно зарекомендував себе, добре витримує будь-які погодні умови і має великі плоди. За один продуктивний рік врожайність складає близько 2 – 2,5 т / га. Juglans regia Miroslava - відносять до високопродуктивних сортів горіха щепленої форми.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 - абсолютно вся територія УКРАЇНИ (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).
Купити Juglans regia Miroslava в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин Проксіма - найбільшій колекції декоративних рослин для українського клімату.
Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».
Походження / історія: Горіх - південна, теплолюбна рослина, яка, за тисячоліття просування на північ України, адаптувалася і формувалася, для достатнього і стабільного зростання на північній межі ареалу. Місце походження волоського горіха - Іранське нагір'я і територія давньої Персії, в якій мінусові температури, взагалі не спостерігалися. Завдяки працям вчених селекціонерів Цуркануі П., Команічаі Г., Жаданав М., Затоковий Ф.С., Кочу В., пошукам ентузіастів любителів України і Молдови, на сьогоднішній день ми володіємо великим асортиментом сортів і форм горіха волоського, які схильні рости і давати високі стабільні врожаї.
Регіональні особливості: У зв'язку з наявністю на півночі і сході України зони ризикового землеробства, вирощування волоського горіха в промислових масштабах проблематично. Це пов'язано з періодичним підмерзанням не здерев'янілих пагонів. Збільшенням піковими літніми температурами поверхні ґрунту, недоліком природної вологи, як дощової, так і загальної атмосферної і північними суховіями на відкритих полях. Але в умовах Вашого саду всі ці проблеми елементарно вирішуються поливом, мульчуванням, добривами, і наявністю рукотворних перешкод для суховіїв у вигляді будь-яких будівель (будинки, паркани). У північних областях України, в тому числі і в Київській області, наші клієнти збирають врожаї волоського горіха не нижче середземноморських. А Чернівецька, Закарпатська, Львівська області цілком придатні для вирощування південних і молдавських сортів. Просто потрібно мати бажання! Дуже перспективні для промислового горіха регіони Південного і Північного Кавказу, тимчасово окупованого Росією. До захоплення кремлівською імперією ці регіони здавна були великими гравцями на світовому горіховому ринку.
Ґрунт: Волоський горіх сорту Miroslava має деякі вимоги до ґрунту. Поширена думка, що він росте і плодоносить на будь-яких ґрунтах без особливого догляду, є не зовсім вірною. Для довговічного саду з високою продуктивністю і потенційною врожайністю 2,54 тони з гектара, потрібен хороший гумусовий чорнозем. Недоречно садити саджанець на території, де залягання ґрунтових вод знаходиться менше 2 метрів, це призведе до підтоплення ділянки і погано вплине на розвиток молодого деревця. Допустима глибина повинна становити від 2 (як мінімум) до 3м. Що б знизити ймовірність пошкодження однорічних молодих пагонів заморозками - не слід закладати сад близько схилів, в долинах, місцях, де скупчується холодне повітря.
Застосування: Горіх волоський - це дивовижний дар природи, який містить комплекс поживних дієтичних лікувально-профілактичних речовин і вітамінів. Волоський горіх і продукти його переробки входять до складу загальновідомих і елітних ласощів. Відомо, що якщо у годувальниці мало молока, вона повинна щодня з'їдати ядро 5-ти горіхів і 15 гр. меду. В результаті і молоко з'явиться, і малюк буде ситий і спокійний. Граціозність французів увійшла в приказку. Загальновідомо, що французький сніданок, це ядро 3 - 5-ти горіхів і чашка кави без цукру. Горіх і присутній в його ядрі і зелених плодах юглон є потужним і безпечним джерелом йоду, життєво необхідного елементу, що забезпечує роботу щитовидної залози та імунної системи людського організму в цілому, а для регіонів Білорусі та України, які постраждали від чорнобильської катастрофи, особливо. Під широкою кроною горіха легко дихається астматикам, немає мух і комарів. Екстракт з кори зеленого горіха і листя служить стійким і екологічно чистим барвником. Ніколи не викидайте шкаралупу від горіхів і насіння в сміття! Використовуйте лушпиння як мульчу для поліпшення структури ґрунту.
Посадка: Для того, щоб Горіх Miroslava добре ріс, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур'янів, особливо багаторічних, удобрити поживними елементами (чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт). Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися у Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Але найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, з березня по грудень - навіть у самі спекотні дні літа. На території бідних піщаних ґрунтів (Українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) рекомендуємо підсипати компост (отриманий з відходів городу, саду, кухні) або старий органічний гумус з компостного гною. Органіка значно поліпшує структуру «легких» ґрунтів і «запускає» вічний природний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки від сусідів самі мігрують до вас і запустять ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Прийшов час позбавлятися від диких паршивих звичок знищення (підкорення) природи «на благо» людини. Доцільніше сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.
Догляд: полягає в розпушуванні пристовбурних кіл, але неглибоко, мульчуванні, поливі, санітарній обрізці.
Полив: При посадці Горіх Мирослава рясно поливають з розрахунку 3-5 відер води незалежно від погоди і мульчують. Полив необхідно повторити через 5-7 днів - при 2-3 кратному поливі з'єднуються ґрунтові капіляри, посадкова грудочка не відділяється від решти ґрунту і зберігається постійно у вологому стані. Перший рік не можна допускати щоб ґрунт під саджанцем пересихав.
Обрізка: Необхідно проводити ранньою весною до початку вегетації. Потребує лише санітарної обрізки.
Хвороби: Необроблені рослини можуть пошкоджувати вільхові листоїди, горіхові довгоносики, кліщ, галлиця. Струшуванням можна видалити багатьох жуків, яких разом з опалими горіхами слід знищувати. Ще за горіхами полюють білки та миші. Також Горіх Мирослава може уражатися борошнистою росою, марсонією.
Добриво / захист: Висаджені дерева слід відразу ж підгодувати мінеральними добривами. Перша порція азотних добрив вноситься в перший рік в середині травня. Друга - в середині червня. Завдяки цьому, вже до осені утворюються потужні прирости, необхідні для утворення крони. Якщо ріст саджанців у перший рік занадто інтенсивний, на наступний рік азотне добриво обмежуємо, залишивши тільки травневе внесення, але вже на початку місяця. Щоб спровокувати плодоношення, на третій і четвертий рік азотні добрива зводимо до мінімуму. Дуже важливо захистити вашу рослину від різної хвороби і шкідників, які можуть завдати шкоди вашому врожаю. І найкращим способом цього захисту буде правильне вживання хімічних препаратів на різних стадіях розвитку. Навесні, перед виходом горіхового довгоносика, протруюють ґрунт інсектицидом. У фазі розпускання листя (коли починається яйцекладка жуків) - для боротьби з горіховим довгоносиком, вільховим листоїдом, кліщами, гусеницею, а також проти борошнистої роси рослину обприскують фунгіцидами. У фазі росту плода (горішок) - проти вільхового листоїда, попелиці, кліщів, гусениці, горіхового довгоносика, а також борошнистої роси і плямистості листя застосовують Актеллік + Хорус. Бакова суміш фунгіцид + інсектицид. Обробку проводять через 12-14 днів після попередньої. У фазі росту плода (перед дозріванням) -від попелиці, і проти хвороби: борошнистої роси і плямистості застосовують Енжіо, Актеллік, Хорус + Скор, а також бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів. Обробку проводять через 12-14 днів після попередньої.
Ґрунтові шкідники: На сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. При посадці замочуємо коріння або протруюємо всю рослину розпилювачем. Проливаючи в ґрунт, обов'язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару (діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1гр/л, і український препарат Антихрущ Люкс (діючі речовини - імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10мл на 5л води. Кількість використовуваного розчину залежить від препарату, дози та, безумовно, розміру рослини.
Обробку по кроні, і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз в 40 днів до кінця вересня. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливість і лізуть в чужі сади. Перші і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.
Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1л, дерево середнього віку - 2-3л, дерево з великою кроною - більше 3л.
Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.
Характеристики |
|
Видова назва Горіхів | Горіх грецький/волоський; |
Висота дорослих рослин | 7-15м; |
Запилення рослини | Потребує запилювача; |
Плоди | Великі; Тривале зберігання; |
Смакові якості | Солодкі; |
Тип рослини | Горіх; |
Форма рослини | Розлога; |
Кліматична зона України | 6 зона (-23,3°С - 17,8°С); |
Горіх грецький Мирослава (щеплений) | Juglans regia Miroslava | Орех грецкий Мирослава (привитой)