Горіх грецький Буковинський-2 | Juglans regia Bukovinskiy-2 | Орех грецкий Буковинский-2
Горіх грецький Буковинський-2
Juglans regia Bukovinskiy-2
Орех грецкий Буковинский-2
Синоніми: горіх волоський.
З ростом споживання і цін на волоський горіх, в Україні з’явилися оголошення про продаж диво - горіхів з відповідними назвами, типу «Велетень», «Ідеал», «Гігант». Продавці розповідають про історію цих сортів, що вони з холодних гір, і т.д., але коли Ви попросите показати їх маму і тата в плодоносному стані, виникають проблеми. Прохання надати документи, що гарантують сорт, сприймається як особиста образа. Відповідь: «Я дорого купив насіння, мені сказали, що це Ідеал, де купив, не скажу». Всім фахівцям - горіховодів, давно відомо, що для промислових посадок волоського горіха весь світ використовує тільки щеплені сорти, тому що тільки такий спосіб розмноження дає 100% відповідності материнському селекційному примірнику. У покупця резонно виникне питання: «Чому раніше мій дід 50 років тому в київській області посадив сіянець горіха, що дав відмінний урожай без щеплення і не замерзав ніколи ?!». Вся проблема в тому, що, коли Ви висіваєте, навіть з унікально плодоносного дерева, 30 насінин, за статистикою ТІЛЬКИ 2 з них будуть плодоносити 70% від врожаю щепленого, сортового примірника. Промислова схема / правильна посадка - волоського горіха - це 10м на 8м мінімум. Це означає, що якщо у вас невелика садова ділянка, Ви «не розженетеся» з кількістю саджанців, і «горіховий сад» у Вас ніколи не вийде, тому що горіх вимагає не менше 100кв.м. площі! Тому кращі плодоносні екземпляри ми знаходимо в українських і молдавських селах у людей похилого віку, де багато місця і світла. Ви можете піти шляхом підбору сіянця з базару або інтернету, не забувайте, що результат визначається кілограмами ПЛОДІВ З ДЕРЕВА, і Вам, врешті-решт, потрібні горіхи, але ніяк не дике дерево. Але секрет в тому, що зрозумієте Ви це тільки через 4-6 років очікування плодоношення.
Походження / історія: горіх - південна, теплолюбна рослина, яка, за тисячоліття просування на північ України, адаптувалася і формувалася, для достатнього і стабільного зростання на північній межі ареалу. Місце походження волоського горіха - Іранське нагір'я і територія давньої Персії, в якій мінусові температури, взагалі не спостерігалися. Завдяки працям вчених селекціонерів, пошукам ентузіастів любителів України і Молдови, на сьогоднішній день ми володіємо великим асортиментом сортів і форм горіха волоського, які схильні рости і давати високі стабільні врожаї. Опис сорту / переваги: середнього розміру щеплене дерево з пірамідальною кроною. Придністровський сорт горіха Буковинський-2 відрізняється від інших раннім строком дозрівання, урожайністю, добре витримує посуху, мороз.
Запилювачі: самозапильний сорт але для кращого плодоношення підходять сорти придністровської селекції. Форма: дерево середнього розміру з пірамідальною формою крони.
Розмір: залежить від формування, якщо дерево не формувати, воно може досягти у висоту 10 м. при діаметрі крони близько 4 м.
Швидкість зростання / сила росту: швидкоросле дерево. Пагони: кут відходження скелетних гілок майже під прямим кутом. Коричневого кольору, біля основи - сіруваті (див. фото).
Листя: зеленого кольору, матове, довгасте має форму еліпса з рівним краєм листа. Час цвітіння: в українському кліматі горіх Буковинський-2 квітне в середині травня. Плоди: горіхи еліпсоподібної форми, великі по розміру масою 13,7-15,4 гр, шкаралупа легко розколюється, майже гладенька, коричнево-жовтого кольору, вихід ядра перевищує 49%. Ядро легко видаляється, має жовтувато-білий колір і стабільно відмінні показники (див. фото).
Період плодоношення: плоди горіха сорту Буковинський-2 дозрівають на початку вересня.
Світло: рекомендуються сонячні, освітлені з усіх боків місця, може рости і в півтіні. Витримує суцільну тінь.
Волога: горіх Буковинський-2 до поливу не примхливий.
Ґрунт: Волоський горіх сорту Bukovinskiy-2 має деякі вимоги до ґрунту. Поширена думка, що він росте і плодоносить на будь-яких ґрунтах без особливого догляду, є не зовсім вірною. Для довговічного саду з високою врожайністю потрібен хороший гумусовий чорнозем. Недоречно садити саджанець на території, де залягання ґрунтових вод знаходиться менше 2 метрів, це призведе до підтоплення ділянки і погано вплине на розвиток молодого деревця. Допустима глибина повинна становити від 2 (як мінімум) до 3м. Що б знизити ймовірність пошкодження однорічних молодих пагонів заморозками - не слід закладати сад близько схилів, в долинах, місцях, де скупчується холодне повітря.
Переваги: у порівняні з іншими щепленими сортами волоського горіха, сорт Буковинський-2 - відносять до високоврожайних, ранніх сортів горіха який відмінно зарекомендував себе, добре витримує будь-які погодні умови і має смачні плоди. З одного дорослого дерева можна зібрати 75 кг.
Застосування: горіх волоський - це дивовижний дар природи, який містить комплекс поживних дієтичних лікувально-профілактичних речовин і вітамінів. Волоський горіх і продукти його переробки входять до складу загальновідомих і елітних ласощів. Відомо, що якщо у годувальниці мало молока, вона повинна щодня з'їдати ядро 5-ти горіхів і 15 гр. меду. В результаті і молоко з'явиться, і малюк буде ситий і спокійний. Граціозність французів увійшла в приказку. Загальновідомо, що французький сніданок, це ядро 3 - 5-ти горіхів і чашка кави без цукру. Під широкою кроною горіха легко дихається астматикам, немає мух і комарів. Екстракт з кори зеленого горіха і листя служить стійким і екологічно чистим барвником. Ніколи не викидайте шкаралупу від горіхів і насіння в сміття! Використовуйте лушпиння як мульчу для поліпшення структури ґрунту.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 5а - абсолютно вся територія УКРАЇНИ (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).
Купити горіх Буковинський-2 в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин Проксіма - найбільшій колекції декоративних рослин для українського клімату.
Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».
→Регіональні особливості: У зв'язку з наявністю на півночі і сході України зони ризикового землеробства, вирощування волоського горіха в промислових масштабах проблематично. Це пов'язано з періодичним підмерзанням не здерев'янілих пагонів. Збільшенням піковими літніми температурами поверхні ґрунту, недоліком природної вологи, як дощової, так і загальної атмосферної і північними суховіями на відкритих полях. Але в умовах Вашого саду всі ці проблеми елементарно вирішуються поливом, мульчуванням, добривами, і наявністю рукотворних перешкод для суховіїв у вигляді будь-яких будівель (будинки, паркани). У північних областях України, в тому числі і в Київській області, наші клієнти збирають врожаї волоського горіха не нижче середземноморських. А Чернівецька, Закарпатська, Львівська області цілком придатні для вирощування південних і молдавських сортів. Просто потрібно мати бажання! Дуже перспективні для промислового горіха регіони Південного і Північного Кавказу, тимчасово окупованого Росією. До захоплення кремлівською імперією ці регіони здавна були великими гравцями на світовому горіховому ринку.
Посадка: для того, щоб Горіх Буковинський-2 добре ріс, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур'янів, особливо багаторічних, удобрити поживними речовинами (чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт). Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися у Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Але найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, з березня по грудень - навіть у самі спекотні дні літа. На території бідних піщаних ґрунтів (Українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) рекомендуємо підсипати компост (отриманий з відходів городу, саду, кухні) або старий органічний гумус з компостного гною. Органіка значно поліпшує структуру «легких» ґрунтів і «запускає» вічний природний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки від сусідів самі мігрують до вас і запустять ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Прийшов час позбавлятися від диких паршивих звичок знищення (підкорення) природи «на благо» людини. Доцільніше сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.
Догляд: полягає в розпушуванні пристовбурних кіл, але неглибоко, мульчуванні, поливі, санітарній обрізці, зборі врожаю.
Полив: при посадці горіх Буковинський-2 рясно поливають з розрахунку 3-5 відер води незалежно від погоди і мульчують. Полив необхідно повторити через 5-7 днів - при 2-3 кратному поливі з'єднуються ґрунтові капіляри, посадкова грудочка не відділяється від решти ґрунту і зберігається постійно у вологому стані. Перший рік не можна допускати щоб ґрунт під саджанцем пересихав.
Обрізка: в перші 3–4 роки після посадки потрібно правильно сформувати крону дерева за допомогою обрізки та зелених (літніх) операцій. Навесні, як тільки погода дасть змогу, проведіть санітарне обрізування горіха, видаливши всі обморожені, хворі, сухі й неправильно зростаючі гілки та пагони. Великі зрізи обробіть садовим варом. Одночасно з санітарним проводять формуюче обрізування волоського горіха. Якщо за деревом упродовж тривалого часу не здійснювалося відповідного догляду, з часом плодоношення зміщується на периферію – плоди утворюються тільки в верхніх частинах крони. Щоб це виправити, необхідно провести омолоджуюче обрізування волоського горіха. На початку весни спилюють розташовані занадто високо скелетні гілки, після чого крону дерева сильно проріджують, щоб забезпечити проникність повітря і світла. Зрізують гілки в місцях бокового відгалуження, щоб направити їхній розвиток не вгору, а в сторони. Приплив деревних соків із часом визве пробудження бруньок, які дадуть нові пагони, з яких формуватиметься майбутня крона.
Добриво, підживлення: перед застосуванням будь-яких добрив радимо ретельно дослідити склад Вашого і завезеного ґрунту за допомогою аналізів в лабораторії. В межах Київської області в нашому садовому центрі ми порадимо відповідальних постачальників родючого ґрунту. Оптимальне співвідношення поживних речовин добрива забезпечує повноцінне живлення на всіх етапах росту й розвитку, стимулює утворення зав’язі та плодів, усуває стреси під час застосування засобів захисту рослин. Регулярне застосування добрива підвищує стійкість рослин до хвороб.
Весна - літо (весняні добрива) NPK+ME (азот, фосфор, калій - набір комплексних добрив з мікроелементами) - більше азоту, наприклад 20:20:20+мікро. Застосовують з інтервалом 60 днів, з ранньої весни (березень-квітень) по серпень, розсипаючи навколо рослини.
Восени (осінні добрива) – калійні добрива NPK+ME. Застосовують у вересні. В умовах центральної України радимо азотні добрива використовувати не пізніше кінця липня. Таким чином ми захищаємо рослину від пізньої вегетації, щоб молоді прирости встигли задерев'яніти до перших морозів.
Дозування: 1,5 грам на 1л придбаного вами контейнера, або 1грам, на кожні 10см висоти рослини. Вносимо шляхом змішування добрив з верхнім шаром ґрунту пристовбурного кільця, або зробивши 2-4 невеликі отвори в ґрунті поблизу рослини. Двічі на рік звичайними (гранульованими, чи водорозчинними), або всього один раз на навесні 2-3 грами пролонгованих, довготривалих добрив на кожні 10см висоти, таким самим способом. Для економії вашого часу продуктивніше вносити добрива в ґрунтові отвори додаючи протруйник (ґрунтовий інсектицид).
Хвороби: необроблені рослини можуть пошкоджувати вільхові листоїди, горіхові довгоносики, кліщ, галлиця. Струшуванням можна видалити багатьох жуків, яких разом з опалими горіхами слід знищувати. Ще за горіхами полюють білки та миші. Також Горіх Буковинський-2 інколи може уражатися борошнистою росою, марсонією.
Позакореневі обробки по кронам: починаючи з початку квітня і до середини осені спеціальними комплектами №1, №2, №3, №4. В склад кожного з чотирьох комплектів, входять різні інсектицид, фунгіцид, добриво, стимулятор, прилипач, інструкція по використанню з вказаним терміном застосування. Ми використовуємо препарати тільки всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer і Syngenta. Добрива Італія або Іспанія. Склад комплектів змінюється щороку в результаті аналізу наявних сезонних шкідників. Комплект на рік з чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акційній ціні. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше ніж купувати їх окремо. Комплекти можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою швидкою поштою в нашому інтернет-магазині.
Ґрунтові шкідники: від ґрунтових шкідників (хрущ, совка і т.д) ми використовуємо препарати на основі амідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік через кожні 30-40 днів, починаючи з початку квітня до вересня, або раз на рік одною великою гранулою комплексного пролонгованого препарату Ініціатор (Bayer Німеччина).
Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1л, дерево середнього віку - 2-3л, дерево з великою кроною - більше 3л. Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.
Горіх грецький Буковинський-2
Juglans regia Bukovinskiy-2
Орех грецкий Буковинский-2
Синоніми: горіх волоський.
З ростом споживання і цін на волоський горіх, в Україні з’явилися оголошення про продаж диво - горіхів з відповідними назвами, типу «Велетень», «Ідеал», «Гігант». Продавці розповідають про історію цих сортів, що вони з холодних гір, і т.д., але коли Ви попросите показати їх маму і тата в плодоносному стані, виникають проблеми. Прохання надати документи, що гарантують сорт, сприймається як особиста образа. Відповідь: «Я дорого купив насіння, мені сказали, що це Ідеал, де купив, не скажу». Всім фахівцям - горіховодів, давно відомо, що для промислових посадок волоського горіха весь світ використовує тільки щеплені сорти, тому що тільки такий спосіб розмноження дає 100% відповідності материнському селекційному примірнику. У покупця резонно виникне питання: «Чому раніше мій дід 50 років тому в київській області посадив сіянець горіха, що дав відмінний урожай без щеплення і не замерзав ніколи ?!». Вся проблема в тому, що, коли Ви висіваєте, навіть з унікально плодоносного дерева, 30 насінин, за статистикою ТІЛЬКИ 2 з них будуть плодоносити 70% від врожаю щепленого, сортового примірника. Промислова схема / правильна посадка - волоського горіха - це 10м на 8м мінімум. Це означає, що якщо у вас невелика садова ділянка, Ви «не розженетеся» з кількістю саджанців, і «горіховий сад» у Вас ніколи не вийде, тому що горіх вимагає не менше 100кв.м. площі! Тому кращі плодоносні екземпляри ми знаходимо в українських і молдавських селах у людей похилого віку, де багато місця і світла. Ви можете піти шляхом підбору сіянця з базару або інтернету, не забувайте, що результат визначається кілограмами ПЛОДІВ З ДЕРЕВА, і Вам, врешті-решт, потрібні горіхи, але ніяк не дике дерево. Але секрет в тому, що зрозумієте Ви це тільки через 4-6 років очікування плодоношення.
Походження / історія: горіх - південна, теплолюбна рослина, яка, за тисячоліття просування на північ України, адаптувалася і формувалася, для достатнього і стабільного зростання на північній межі ареалу. Місце походження волоського горіха - Іранське нагір'я і територія давньої Персії, в якій мінусові температури, взагалі не спостерігалися. Завдяки працям вчених селекціонерів, пошукам ентузіастів любителів України і Молдови, на сьогоднішній день ми володіємо великим асортиментом сортів і форм горіха волоського, які схильні рости і давати високі стабільні врожаї. Опис сорту / переваги: середнього розміру щеплене дерево з пірамідальною кроною. Придністровський сорт горіха Буковинський-2 відрізняється від інших раннім строком дозрівання, урожайністю, добре витримує посуху, мороз.
Запилювачі: самозапильний сорт але для кращого плодоношення підходять сорти придністровської селекції. Форма: дерево середнього розміру з пірамідальною формою крони.
Розмір: залежить від формування, якщо дерево не формувати, воно може досягти у висоту 10 м. при діаметрі крони близько 4 м.
Швидкість зростання / сила росту: швидкоросле дерево. Пагони: кут відходження скелетних гілок майже під прямим кутом. Коричневого кольору, біля основи - сіруваті (див. фото).
Листя: зеленого кольору, матове, довгасте має форму еліпса з рівним краєм листа. Час цвітіння: в українському кліматі горіх Буковинський-2 квітне в середині травня. Плоди: горіхи еліпсоподібної форми, великі по розміру масою 13,7-15,4 гр, шкаралупа легко розколюється, майже гладенька, коричнево-жовтого кольору, вихід ядра перевищує 49%. Ядро легко видаляється, має жовтувато-білий колір і стабільно відмінні показники (див. фото).
Період плодоношення: плоди горіха сорту Буковинський-2 дозрівають на початку вересня.
Світло: рекомендуються сонячні, освітлені з усіх боків місця, може рости і в півтіні. Витримує суцільну тінь.
Волога: горіх Буковинський-2 до поливу не примхливий.
Ґрунт: Волоський горіх сорту Bukovinskiy-2 має деякі вимоги до ґрунту. Поширена думка, що він росте і плодоносить на будь-яких ґрунтах без особливого догляду, є не зовсім вірною. Для довговічного саду з високою врожайністю потрібен хороший гумусовий чорнозем. Недоречно садити саджанець на території, де залягання ґрунтових вод знаходиться менше 2 метрів, це призведе до підтоплення ділянки і погано вплине на розвиток молодого деревця. Допустима глибина повинна становити від 2 (як мінімум) до 3м. Що б знизити ймовірність пошкодження однорічних молодих пагонів заморозками - не слід закладати сад близько схилів, в долинах, місцях, де скупчується холодне повітря.
Переваги: у порівняні з іншими щепленими сортами волоського горіха, сорт Буковинський-2 - відносять до високоврожайних, ранніх сортів горіха який відмінно зарекомендував себе, добре витримує будь-які погодні умови і має смачні плоди. З одного дорослого дерева можна зібрати 75 кг.
Застосування: горіх волоський - це дивовижний дар природи, який містить комплекс поживних дієтичних лікувально-профілактичних речовин і вітамінів. Волоський горіх і продукти його переробки входять до складу загальновідомих і елітних ласощів. Відомо, що якщо у годувальниці мало молока, вона повинна щодня з'їдати ядро 5-ти горіхів і 15 гр. меду. В результаті і молоко з'явиться, і малюк буде ситий і спокійний. Граціозність французів увійшла в приказку. Загальновідомо, що французький сніданок, це ядро 3 - 5-ти горіхів і чашка кави без цукру. Під широкою кроною горіха легко дихається астматикам, немає мух і комарів. Екстракт з кори зеленого горіха і листя служить стійким і екологічно чистим барвником. Ніколи не викидайте шкаралупу від горіхів і насіння в сміття! Використовуйте лушпиння як мульчу для поліпшення структури ґрунту.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 5а - абсолютно вся територія УКРАЇНИ (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).
Купити горіх Буковинський-2 в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин Проксіма - найбільшій колекції декоративних рослин для українського клімату.
Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».
Регіональні особливості: У зв'язку з наявністю на півночі і сході України зони ризикового землеробства, вирощування волоського горіха в промислових масштабах проблематично. Це пов'язано з періодичним підмерзанням не здерев'янілих пагонів. Збільшенням піковими літніми температурами поверхні ґрунту, недоліком природної вологи, як дощової, так і загальної атмосферної і північними суховіями на відкритих полях. Але в умовах Вашого саду всі ці проблеми елементарно вирішуються поливом, мульчуванням, добривами, і наявністю рукотворних перешкод для суховіїв у вигляді будь-яких будівель (будинки, паркани). У північних областях України, в тому числі і в Київській області, наші клієнти збирають врожаї волоського горіха не нижче середземноморських. А Чернівецька, Закарпатська, Львівська області цілком придатні для вирощування південних і молдавських сортів. Просто потрібно мати бажання! Дуже перспективні для промислового горіха регіони Південного і Північного Кавказу, тимчасово окупованого Росією. До захоплення кремлівською імперією ці регіони здавна були великими гравцями на світовому горіховому ринку.
Посадка: для того, щоб Горіх Буковинський-2 добре ріс, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур'янів, особливо багаторічних, удобрити поживними речовинами (чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт). Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися у Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Але найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, з березня по грудень - навіть у самі спекотні дні літа. На території бідних піщаних ґрунтів (Українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) рекомендуємо підсипати компост (отриманий з відходів городу, саду, кухні) або старий органічний гумус з компостного гною. Органіка значно поліпшує структуру «легких» ґрунтів і «запускає» вічний природний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки від сусідів самі мігрують до вас і запустять ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Прийшов час позбавлятися від диких паршивих звичок знищення (підкорення) природи «на благо» людини. Доцільніше сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.
Догляд: полягає в розпушуванні пристовбурних кіл, але неглибоко, мульчуванні, поливі, санітарній обрізці, зборі врожаю.
Полив: при посадці горіх Буковинський-2 рясно поливають з розрахунку 3-5 відер води незалежно від погоди і мульчують. Полив необхідно повторити через 5-7 днів - при 2-3 кратному поливі з'єднуються ґрунтові капіляри, посадкова грудочка не відділяється від решти ґрунту і зберігається постійно у вологому стані. Перший рік не можна допускати щоб ґрунт під саджанцем пересихав.
Обрізка: в перші 3–4 роки після посадки потрібно правильно сформувати крону дерева за допомогою обрізки та зелених (літніх) операцій. Навесні, як тільки погода дасть змогу, проведіть санітарне обрізування горіха, видаливши всі обморожені, хворі, сухі й неправильно зростаючі гілки та пагони. Великі зрізи обробіть садовим варом. Одночасно з санітарним проводять формуюче обрізування волоського горіха. Якщо за деревом упродовж тривалого часу не здійснювалося відповідного догляду, з часом плодоношення зміщується на периферію – плоди утворюються тільки в верхніх частинах крони. Щоб це виправити, необхідно провести омолоджуюче обрізування волоського горіха. На початку весни спилюють розташовані занадто високо скелетні гілки, після чого крону дерева сильно проріджують, щоб забезпечити проникність повітря і світла. Зрізують гілки в місцях бокового відгалуження, щоб направити їхній розвиток не вгору, а в сторони. Приплив деревних соків із часом визве пробудження бруньок, які дадуть нові пагони, з яких формуватиметься майбутня крона.
Добриво, підживлення: перед застосуванням будь-яких добрив радимо ретельно дослідити склад Вашого і завезеного ґрунту за допомогою аналізів в лабораторії. В межах Київської області в нашому садовому центрі ми порадимо відповідальних постачальників родючого ґрунту. Оптимальне співвідношення поживних речовин добрива забезпечує повноцінне живлення на всіх етапах росту й розвитку, стимулює утворення зав’язі та плодів, усуває стреси під час застосування засобів захисту рослин. Регулярне застосування добрива підвищує стійкість рослин до хвороб.
Весна - літо (весняні добрива) NPK+ME (азот, фосфор, калій - набір комплексних добрив з мікроелементами) - більше азоту, наприклад 20:20:20+мікро. Застосовують з інтервалом 60 днів, з ранньої весни (березень-квітень) по серпень, розсипаючи навколо рослини.
Восени (осінні добрива) – калійні добрива NPK+ME. Застосовують у вересні. В умовах центральної України радимо азотні добрива використовувати не пізніше кінця липня. Таким чином ми захищаємо рослину від пізньої вегетації, щоб молоді прирости встигли задерев'яніти до перших морозів.
Дозування: 1,5 грам на 1л придбаного вами контейнера, або 1грам, на кожні 10см висоти рослини. Вносимо шляхом змішування добрив з верхнім шаром ґрунту пристовбурного кільця, або зробивши 2-4 невеликі отвори в ґрунті поблизу рослини. Двічі на рік звичайними (гранульованими, чи водорозчинними), або всього один раз на навесні 2-3 грами пролонгованих, довготривалих добрив на кожні 10см висоти, таким самим способом. Для економії вашого часу продуктивніше вносити добрива в ґрунтові отвори додаючи протруйник (ґрунтовий інсектицид).
Хвороби: необроблені рослини можуть пошкоджувати вільхові листоїди, горіхові довгоносики, кліщ, галлиця. Струшуванням можна видалити багатьох жуків, яких разом з опалими горіхами слід знищувати. Ще за горіхами полюють білки та миші. Також Горіх Буковинський-2 інколи може уражатися борошнистою росою, марсонією.
Позакореневі обробки по кронам: починаючи з початку квітня і до середини осені спеціальними комплектами №1, №2, №3, №4. В склад кожного з чотирьох комплектів, входять різні інсектицид, фунгіцид, добриво, стимулятор, прилипач, інструкція по використанню з вказаним терміном застосування. Ми використовуємо препарати тільки всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer і Syngenta. Добрива Італія або Іспанія. Склад комплектів змінюється щороку в результаті аналізу наявних сезонних шкідників. Комплект на рік з чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акційній ціні. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше ніж купувати їх окремо. Комплекти можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою швидкою поштою в нашому інтернет-магазині.
Ґрунтові шкідники: від ґрунтових шкідників (хрущ, совка і т.д) ми використовуємо препарати на основі амідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік через кожні 30-40 днів, починаючи з початку квітня до вересня, або раз на рік одною великою гранулою комплексного пролонгованого препарату Ініціатор (Bayer Німеччина).
Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1л, дерево середнього віку - 2-3л, дерево з великою кроною - більше 3л. Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.
Характеристики |
|
Видова назва Горіхів | Горіх грецький/волоський; |
Висота дорослих рослин | 7-15м; |
Запилення рослини | Самозапильна; Потребує запилювача; |
Плоди | Середні; Тривале зберігання; |
Смакові якості | Солодкі; |
Тип рослини | Горіх; |
Форма рослини | Розлога; |
Кліматична зона України | 6 зона (-23,3°С - 17,8°С); |
Горіх грецький Буковинський-2 | Juglans regia Bukovinskiy-2 | Орех грецкий Буковинский-2