Троянда чайно-гібридна на штамбі Блакитний Ніл (бузково-синя) | Тea hybrid rose Blue Nile (blue) | Роза чайно-гибридная на штамбе Голубой Ніл (сиренево-синяя)
Троянда чайно-гібридна на штамбі Блакитний Ніл (бузково-синя)
Тea hybrid rose Blue Nile (blue)
Роза чайно-гибридная на штамбе Голубой Ніл (сиренево-синяя)
Синоніми: синя штамбова троянда, трояндове дерево, троянда блакитна Ніл, Rose Тea hybrid Blue Nile, Блю Ніл.
Походження/ Історія: сорт троянди Блакитний Ніл був виведений Delbard Франция, 1976 р.
Опис сорту: штамбова троянда Blue Nile це справжній витвір мистецтва. Величезний букет живих квітів який починаючи з травня аж до морозів має свіжі, бузково-синього кольору, махрові квіти та насичений, приємний аромат.
Форма: листопадний, квітучий кущ на штамбі.
Висота / діаметр: висота рослини залежить від висоти щеплення і Вашого формування. Без стрижки зелена маса рослини може розростися до 1м у висоту та в діаметрі. Штамб з віком лише товстішає, вверх може вирости лише на декілька сантиметрів.
Швидкість зростання / сила росту: середньоросла рослина.
Пагони: довгі, пружні, мають колючки, зеленого або темно-зеленого кольору.
Квіти: густомахрові, спочатку бутони темно-сині, а на піку свого цвітіння змінюють свій колір на бузково-синій, мають дуже витончений аромат парфумів.
Час цвітіння: з весни (квітень-травень) до осені (вересень-жовтень).
Листя: насичено зелене, глянцеве, середнього розміру.
Коренева система: стрижнева, сильно розгалужена.
Світло: на гарно освітленій, сонячній ділянці троянда буде краще квітнути.
Ґрунт: до ґрунтів невибаглива, росте на всіх типах ґрунтів (від глини до піску), також невибаглива до Ph ґрунту, добре почуває себе на нейтральних лужних і підкислених ґрунтах.
Застосування: величезний букет блакитних троянд на ніжці надає ділянці святкового настрою та неодмінно стає центром уваги. Неперевершені штамбові троянди та в контейнерах які розміщують на вході в будинок або декілька таких троянд вздовж доріжки. Красиво виглядають у поєднані з лавандою, низькорослими рододендронами, ірисами, перовскією, низькорослими спіреями та самшитом. Групою вздовж алей або самостійно на газоні чи неподалік лавочки. Особливо коли багато квітів і її аромат розповсюджується навколо.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 5а - абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).
Купити Троянду на штамбі Блакитний Ніл в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.
Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».
Контейнер/ком: | Висота: | Діаметр крони: | Штамб: | Вік: | Додатково: | Ціна: | Кількість: |
г.к.-5л | 130-150см | 20-30см | 110-120см | 2р |
NEW
|
1200 грн |
- + |
Посадка: при посадці троянди з голим коренем потрібно уважно оглянути місце підщепи та корінь, прибрати всі пошкоджені та підгнилі корені. Якщо ви придбали троянду з одним кореневим стрижнем потрібно при посадці обрізати кінчик, тим самим ви примушуєте до зростання бічні корені. Місце підщепи має бути без тріщин, дірок або місць укусів шкідників. Воно повинно бути пружним не м'яким, також на ньому не повинно бути наявності моху або інших наростів це свідчить про відсутність гниття або грибкових захворювань. Перед посадкою бажано замочити корінь в укорінювачі або пролити ним ґрунт після посадки. Також під час посадки потрібно щоб підщепа була вкрита шаром землі не менше 3-5 см, це збереже підщепу від обмороження. При купівлі саджанця в горщику діємо так само як і при висадці будь-яких декоративних рослин. Викопуємо яму у 2 рази більшу ніж горщик, на дно засипаємо субстрат, потім обережно витягуємо рослини з горщика, важливо щоб грудка землі не розсипалася, і вертикально вставляємо кущ в яму - коренем вниз, якщо бачите що корені занадто сплутані, по можливості їх потрібно розправити. Далі засипаємо субстратом порожнечі, добре ущільнюємо руками та поливаємо розчином укорінювача з антистресовою дією.
Обрізка: весняна обрізка проводиться до розпускання листя видаляються старі, хворі пагони, також видаляються пагони які в майбутньому можуть почати заважати зростанню іншим, їх або видаляють повністю або присікають і направляють в іншу сторону (проводиться формування куща). Решта пагонів в теплих регіонах обрізають на одну третю довжини, а в холодних наполовину. Осіння обрізка проводиться після опадання листя прибираються всі пошкоджені та хворі пагони, також за бажанням може проводитися осіння формуюча стрижка молодих пагонів.
Догляд: Троянда вимагає регулярного поливу в посушливу погоду, санітарної обрізки, підтримки пристовбурного кола в чистоті від бур'янів, огляді рослини на наявність шкідників і хвороб і профілактичній обробці проти них, в підживлені в період вегетації. Якщо на ніжці (штамбі) з’явились пагони або листочки, то їх обов’язково потрібно прибрати. Дикі порослі також потрібно видаляти ну і звісно квіти які відцвіли теж потрібно прибирати щоб кущик не втрачав свою привабливість. На зиму штамбові троянди обов’язково потрібно захищати від морозів для цього в жовтні потрібно обірвати руками всі листочки які ще залишились на рослинці та прибрати сухі гілочки, обробити препаратом медян екстра, для того, щоб вберегти нашу рослину від поширення грибкових хвороб. Далі дерев’яну опору яка має бути постійно прив’язана до штамба щоб вітер не зламав нашу троянду, перевіряємо щоб ця опора була дійсно підтримкою для рослини. Потім готуємо каркас з трьох паличок, які обов’язково мають бути висотою трохи вищі за рослину та впихаємо їх в ґрунт навколо рослини з трьох сторін можна і з чотирьох, та обгортаємо білою агротканиною. Щоб не було щілин можна скріпити степлером, таким чином у нас вийде такий собі будиночок для рослини. Внизу навколо штамбу потрібно розмістити шар соломи та розкласти отруту від гризунів, бо вони дуже полюбляють ласувати взимку рослинами. Далі агротканину нашого будиночка внизу розправляємо та прикладаємо цеглою або іншими важкими матеріалами, щоб вітер взимку не розкрив нашу красуню. З таким укриттям в центральній Україні штамбові троянди зимують без проблем. Є ще один спосіб укриття він також підходить для захисту від морозів. Для цього перед морозами відв’язують опору, а штамб пригинають до землі поступово та фіксують в горизонтальному положенні та вкривають білим агроволокном. Якщо ж це троянди, які ростуть в горщиках, то обов’язково ховаємо їх в погріб на зиму або інше приміщення в якому температура взимку не опускається нижче -1°C та не піднімається вище +10°C.
Добриво, підживлення: у наш час добрива відіграють важливу роль в житті будь-якої рослини - і троянди не виключення. Для підтримки ваших улюбленців саду в здоровому вигляді їм потрібно дати все необхідне, щоб вони постійно вас радували. Але при всій поетичності вище сказаного з добривами потрібно поводитися дуже обережно, адже будь-яка самодіяльність без консультації професіоналів може призвести до небажаних наслідків. Тому ми рекомендуємо використовувати комплексні добрива, це забезпечить рослину всім необхідним і вбереже вас від негативних наслідків. У весняно - літній період наші агрономи рекомендують використовувати комплексні добрива зі збалансованим вмістом азоту, фосфору і калію (NPK-12%, 11%, 18%+мікро, NPK-8%, 24%, 24%+мікро). А в осінній період рекомендують використовувати добрива з підвищеним вмістом фосфору і калію це допоможе рослині підготуватися до зими. (NPK-7%, 20%, 28%+мікро)
Дозування: у весняно-літній період рекомендуємо використовувати двічі протягом сезону: ранньою весною (березень-квітень) та літом (липень-серпень) в рівних дозах. Для молодих насаджень 10-15 г на 1 рослину, для старих 20-40 г. В осінній період підживлення проводиться з кінця літа до кінця жовтня з нормою в 30-40 г / м².
Хвороби та шкідники: необроблені рослини можуть вражатися такими хворобами як: інфекційний опік, борошниста роса, чорна плямистість, пероноспороз(несправжня борошниста роса), сіра гниль. Та такими шкідниками, як зелена трояндова попелиця, трояндовий пильщик, трояндова листовійка, звичайний павутинний кліщ, непарний шовкопряд, трояндова щитівка, личинки хруща, совок та інших. Дуже полюбляють взимку гризуни поласувати корінням або підгризають стовбурці.
Обробки ЗЗР (засобами захисту рослин):
Ґрунтові шкідники: від ґрунтових шкідників (хрущ, совка і т.д) ми використовуємо препарати на основі амідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік на 30-40 днів, починаючи з початку квітня до жовтня, або раз на рік одною великою гранулою комплексного пролонгованого препарату Ініціатор (Bayer Німеччина).
Позакореневі обробки по кронам: починаючи з початку квітня і до середини осені спеціальними комплектами №1, №2, №3, №4. В склад кожного з чотирьох комплектів, входять різні інсектицид, фунгіцид, добриво, стимулятор, прилипач, інструкція по використанню з вказаним терміном застосування. Ми використовуємо препарати тільки всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer і Syngenta. Добрива Італія або Іспанія. Склад комплектів змінюється щороку в результаті аналізу наявних сезонних шкідників. Комплект на рік з чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акційній ціні. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше ніж купувати їх окремо. Комплекти можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою швидкою поштою в нашому інтернет-магазині.
Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури.
Троянда чайно-гібридна на штамбі Блакитний Ніл (бузково-синя)
Тea hybrid rose Blue Nile (blue)
Роза чайно-гибридная на штамбе Голубой Ніл (сиренево-синяя)
Синоніми: синя штамбова троянда, трояндове дерево, троянда блакитна Ніл, Rose Тea hybrid Blue Nile, Блю Ніл.
Походження/ Історія: сорт троянди Блакитний Ніл був виведений Delbard Франция, 1976 р.
Опис сорту: штамбова троянда Blue Nile це справжній витвір мистецтва. Величезний букет живих квітів який починаючи з травня аж до морозів має свіжі, бузково-синього кольору, махрові квіти та насичений, приємний аромат.
Форма: листопадний, квітучий кущ на штамбі.
Висота / діаметр: висота рослини залежить від висоти щеплення і Вашого формування. Без стрижки зелена маса рослини може розростися до 1м у висоту та в діаметрі. Штамб з віком лише товстішає, вверх може вирости лише на декілька сантиметрів.
Швидкість зростання / сила росту: середньоросла рослина.
Пагони: довгі, пружні, мають колючки, зеленого або темно-зеленого кольору.
Квіти: густомахрові, спочатку бутони темно-сині, а на піку свого цвітіння змінюють свій колір на бузково-синій, мають дуже витончений аромат парфумів.
Час цвітіння: з весни (квітень-травень) до осені (вересень-жовтень).
Листя: насичено зелене, глянцеве, середнього розміру.
Коренева система: стрижнева, сильно розгалужена.
Світло: на гарно освітленій, сонячній ділянці троянда буде краще квітнути.
Ґрунт: до ґрунтів невибаглива, росте на всіх типах ґрунтів (від глини до піску), також невибаглива до Ph ґрунту, добре почуває себе на нейтральних лужних і підкислених ґрунтах.
Застосування: величезний букет блакитних троянд на ніжці надає ділянці святкового настрою та неодмінно стає центром уваги. Неперевершені штамбові троянди та в контейнерах які розміщують на вході в будинок або декілька таких троянд вздовж доріжки. Красиво виглядають у поєднані з лавандою, низькорослими рододендронами, ірисами, перовскією, низькорослими спіреями та самшитом. Групою вздовж алей або самостійно на газоні чи неподалік лавочки. Особливо коли багато квітів і її аромат розповсюджується навколо.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 5а - абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).
Купити Троянду на штамбі Блакитний Ніл в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.
Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».
Посадка: при посадці троянди з голим коренем потрібно уважно оглянути місце підщепи та корінь, прибрати всі пошкоджені та підгнилі корені. Якщо ви придбали троянду з одним кореневим стрижнем потрібно при посадці обрізати кінчик, тим самим ви примушуєте до зростання бічні корені. Місце підщепи має бути без тріщин, дірок або місць укусів шкідників. Воно повинно бути пружним не м'яким, також на ньому не повинно бути наявності моху або інших наростів це свідчить про відсутність гниття або грибкових захворювань. Перед посадкою бажано замочити корінь в укорінювачі або пролити ним ґрунт після посадки. Також під час посадки потрібно щоб підщепа була вкрита шаром землі не менше 3-5 см, це збереже підщепу від обмороження. При купівлі саджанця в горщику діємо так само як і при висадці будь-яких декоративних рослин. Викопуємо яму у 2 рази більшу ніж горщик, на дно засипаємо субстрат, потім обережно витягуємо рослини з горщика, важливо щоб грудка землі не розсипалася, і вертикально вставляємо кущ в яму - коренем вниз, якщо бачите що корені занадто сплутані, по можливості їх потрібно розправити. Далі засипаємо субстратом порожнечі, добре ущільнюємо руками та поливаємо розчином укорінювача з антистресовою дією.
Обрізка: весняна обрізка проводиться до розпускання листя видаляються старі, хворі пагони, також видаляються пагони які в майбутньому можуть почати заважати зростанню іншим, їх або видаляють повністю або присікають і направляють в іншу сторону (проводиться формування куща). Решта пагонів в теплих регіонах обрізають на одну третю довжини, а в холодних наполовину. Осіння обрізка проводиться після опадання листя прибираються всі пошкоджені та хворі пагони, також за бажанням може проводитися осіння формуюча стрижка молодих пагонів.
Догляд: Троянда вимагає регулярного поливу в посушливу погоду, санітарної обрізки, підтримки пристовбурного кола в чистоті від бур'янів, огляді рослини на наявність шкідників і хвороб і профілактичній обробці проти них, в підживлені в період вегетації. Якщо на ніжці (штамбі) з’явились пагони або листочки, то їх обов’язково потрібно прибрати. Дикі порослі також потрібно видаляти ну і звісно квіти які відцвіли теж потрібно прибирати щоб кущик не втрачав свою привабливість. На зиму штамбові троянди обов’язково потрібно захищати від морозів для цього в жовтні потрібно обірвати руками всі листочки які ще залишились на рослинці та прибрати сухі гілочки, обробити препаратом медян екстра, для того, щоб вберегти нашу рослину від поширення грибкових хвороб. Далі дерев’яну опору яка має бути постійно прив’язана до штамба щоб вітер не зламав нашу троянду, перевіряємо щоб ця опора була дійсно підтримкою для рослини. Потім готуємо каркас з трьох паличок, які обов’язково мають бути висотою трохи вищі за рослину та впихаємо їх в ґрунт навколо рослини з трьох сторін можна і з чотирьох, та обгортаємо білою агротканиною. Щоб не було щілин можна скріпити степлером, таким чином у нас вийде такий собі будиночок для рослини. Внизу навколо штамбу потрібно розмістити шар соломи та розкласти отруту від гризунів, бо вони дуже полюбляють ласувати взимку рослинами. Далі агротканину нашого будиночка внизу розправляємо та прикладаємо цеглою або іншими важкими матеріалами, щоб вітер взимку не розкрив нашу красуню. З таким укриттям в центральній Україні штамбові троянди зимують без проблем. Є ще один спосіб укриття він також підходить для захисту від морозів. Для цього перед морозами відв’язують опору, а штамб пригинають до землі поступово та фіксують в горизонтальному положенні та вкривають білим агроволокном. Якщо ж це троянди, які ростуть в горщиках, то обов’язково ховаємо їх в погріб на зиму або інше приміщення в якому температура взимку не опускається нижче -1°C та не піднімається вище +10°C.
Добриво, підживлення: у наш час добрива відіграють важливу роль в житті будь-якої рослини - і троянди не виключення. Для підтримки ваших улюбленців саду в здоровому вигляді їм потрібно дати все необхідне, щоб вони постійно вас радували. Але при всій поетичності вище сказаного з добривами потрібно поводитися дуже обережно, адже будь-яка самодіяльність без консультації професіоналів може призвести до небажаних наслідків. Тому ми рекомендуємо використовувати комплексні добрива, це забезпечить рослину всім необхідним і вбереже вас від негативних наслідків. У весняно - літній період наші агрономи рекомендують використовувати комплексні добрива зі збалансованим вмістом азоту, фосфору і калію (NPK-12%, 11%, 18%+мікро, NPK-8%, 24%, 24%+мікро). А в осінній період рекомендують використовувати добрива з підвищеним вмістом фосфору і калію це допоможе рослині підготуватися до зими. (NPK-7%, 20%, 28%+мікро)
Дозування: у весняно-літній період рекомендуємо використовувати двічі протягом сезону: ранньою весною (березень-квітень) та літом (липень-серпень) в рівних дозах. Для молодих насаджень 10-15 г на 1 рослину, для старих 20-40 г. В осінній період підживлення проводиться з кінця літа до кінця жовтня з нормою в 30-40 г / м².
Хвороби та шкідники: необроблені рослини можуть вражатися такими хворобами як: інфекційний опік, борошниста роса, чорна плямистість, пероноспороз(несправжня борошниста роса), сіра гниль. Та такими шкідниками, як зелена трояндова попелиця, трояндовий пильщик, трояндова листовійка, звичайний павутинний кліщ, непарний шовкопряд, трояндова щитівка, личинки хруща, совок та інших. Дуже полюбляють взимку гризуни поласувати корінням або підгризають стовбурці.
Обробки ЗЗР (засобами захисту рослин):
Ґрунтові шкідники: від ґрунтових шкідників (хрущ, совка і т.д) ми використовуємо препарати на основі амідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік на 30-40 днів, починаючи з початку квітня до жовтня, або раз на рік одною великою гранулою комплексного пролонгованого препарату Ініціатор (Bayer Німеччина).
Позакореневі обробки по кронам: починаючи з початку квітня і до середини осені спеціальними комплектами №1, №2, №3, №4. В склад кожного з чотирьох комплектів, входять різні інсектицид, фунгіцид, добриво, стимулятор, прилипач, інструкція по використанню з вказаним терміном застосування. Ми використовуємо препарати тільки всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer і Syngenta. Добрива Італія або Іспанія. Склад комплектів змінюється щороку в результаті аналізу наявних сезонних шкідників. Комплект на рік з чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акційній ціні. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше ніж купувати їх окремо. Комплекти можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою швидкою поштою в нашому інтернет-магазині.
Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури.
Характеристики |
|
Висота дорослих рослин | 1-1,5м; |
Групи і класи троянд | Чайно-гібридні; |
Особливості цвітіння | Тривале цвітіння; |
Тип рослини | Штамб; |
Діаметр дорослої рослини | 0,7-1м; |
Колір квітів | Синій; Бузковий; |
Період цвітіння | Червень; Липень; Серпень; Вересень; Жовтень; |
Використання в ландшафтному дизайні | Маленькі компактні сади (до 6 соток); Акценти / солітери; |