Гортензія пильчаста Блюберд | Hydrangea serrata Bluebird | Гортензия пильчастая Блюберд

Модель: 1679
NEW
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 330 грн
Є в наявності

Гортензія пильчаста Блюберд

Hydrangea serrata Bluebird

Гортензия пильчастая Блюберд

 

Синоніми: Гортензія пильчаста Блю Берд, польова гортензія Блюберд, Гортензія Синій птах.

Походження / історія: гортензії - одні з найпопулярніших декоративних кущів, які вже сотні років царюють в наших садах, змінюючи їх своєю красою. Найстаріші знахідки були знайдені в Північній Америці, а саме на Алясці, в Орегоні і Каліфорнії і датовані від 40 до 65 мільйонів років тому. Перша Hydrangea arborescens (північноамериканський вид) була завезена в Англію приблизно в 1736 року з Пенсільванії Пітером Коллісон. А відомий ботанік Карол Лінней, якому ми зобов'язані нашою нинішньою системою назв рослин, вже в 1753 році згадав назву Гортензія. Лікар і ботанік Філіп Франц фон Зібольд приблизно в 1823 році здійснив дві поїздки на материкову частину Японії і взяв з собою безліч рослин. Коли він був вигнаний в 1829 р за нібито шпигунство на користь росіян, то був змушений покинути Японію, йому довелося залишити 260 рослин, цибулин і бульб. В Європу гортензії були завезені в 19 столітті завдяки двом ботаніків-ентузіастам Френсісу Бьюкенену Гамільтон і Натаніель Валліха. Пильчаста гортензія - це підвид садової гортензії. Сорт родом з Японії і була завезена в Європу на початку XIX століть.

Опис: гортензія Блюберд - невисокий, листопадний, кулястий кущ, з прямостоячими, світло-зеленими пагонами і рясно квітучими, зібраними в оригінальні парасольковидні суцвіття, колір яких залежить від кислоти ґрунту. Перевагою даного сорту є оригінальні квіти та забарвлення листя, яке в осінній період стає мідно-червоним або темно-червоним. Гортензія пильчаста Блюберд стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!

Форма: компактний, розлогий кущ.

Висота / діаметр: рослина досягає заввишки до 1 м і в діаметрі до 80 см.

Цвітіння: цвіте з червня по серпень, плоскими щитковидними суцвіттями, діаметром до 10 -15 см. Квітки складаються з плодоносних квіток і стерильних квіток, що ростуть по краях, але колір залежить від кислоти ґрунту. На кислих ґрунтах – суцвіття лілові, яскраво-сині, на лужних стають рожевими.

Листя: великі, зелені. Восени можуть фарбуватися багатьма відтінками червоного або фіолетового.

Ставлення до світла: для посадки потрібно обирати сонячні ділянки або півтінь. Під час висадки гортензії на сонячному місці потрібен в обов'язковому порядку регулярний полив.

Вид ґрунту: добре росте на родючих ґрунтах від кислих до нейтральних.

Застосування: гортензія стане чудовою прикрасою як парків, так і присадибних ділянок. Дуже добре виглядає в садах поодиноко або при груповій посадці, для обрізного живоплоту, для горщиків і контейнерів, а також в компанії високих трав або багаторічних рослин.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 6 при належному догляді абсолютно вся територія України (5а-7б) від Закарпаття (5б-6б) до Луганська (5а-5б) і Криму (6а-7б).

Купити гортензію пильчасту Блюберд в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».

Доступні варіанти
Контейнер/ком: Висота: Діаметр крони: Вік: Додатково: Ціна: Кількість:
25-35см 20-25см
NEW
330 грн
-
+
35-45см 35-40см
NEW
400 грн
-
+
Від 330 грн

Посадка: найголовніше в посадці рододендронів, азалій, магнолій, гортензій - ретельна підготовка кислого субстрату для посадки, незмінним складником якої є кислий верховий (рудий він же білий він же «молодий») ​​бажано сфагновий торф зі значенням кислотності PH не вище 4,5. За малим винятком індивідуальних особливостей кислотності ґрунтів в українському заболоченому Поліссі (Житомирська, Луцька, Рівненська) де можуть траплятися ділянки з кислим середовищем, в умовах практично всієї іншої території України кислий природний ґрунт - велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку необхідно підкислити. Можливо це зробити за рахунок мульчування подрібненої кори сосни звичайної та хвойного відпаду, які можна збирати в будь-якому прилеглому лісі і органікою з кислою реакцією. Перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт. Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. . Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа.

Добриво, підживлення: перед застосуванням будь-яких добрив радимо ретельно дослідити склад Вашого і завезеного ґрунту за допомогою аналізів в лабораторії. В межах Київської області на нашому садовому центрі ми порадимо відповідальних постачальників родючого ґрунту. Весна - літо NPK + ME (азот, фосфор, калій - набір комплексних добрив з мікроелементами) - більше азоту, наприклад 20.10.10, 20.20.20, або подібні формули. Восени - калійні добрива NPK + ME. В умовах центральної України радимо азотні добрива використовувати не пізніше кінця липня. Таким чином, ми захищаємо рослину від пізньої вегетації, щоб молоді прирости встигли задерев'яніти до перших морозів.

Дозування: 1,5 г на 1 л придбаного Вами контейнера, або 1 г, на кожні 10 см висоти рослини. Вносимо шляхом змішування добрив з верхнім шаром ґрунту пристовбурного кільця, або зробивши 2-4 невеликі отвори в ґрунті поблизу рослини. Двічі на рік з інтервалом 4 тижні звичайними (гранульованими, чи водорозчинними), або всього один раз на навесні 2-3 г пролонгованих, довготривалих добрив на кожні 10 см висоти, таким самим способом. Також, якщо у Вас є крапельна система зрошування, надзвичайно ефективне внесення шляхом фертигації (спосіб внесення рідких добрив або пестицидів, одночасно із здійсненням зрошення або поливу). Восени бажано давати збалансований комплекс добрив з підвищеним вмістом калію (осіннє). З весни до осені окрім позакореневих обробок пестицидами не забуваємо про додавання до Вашої бакової суміші стимуляторів і мікроелементів. Особливо на піщаних бідних ґрунтах рекомендуємо застосовувати органічний гумус: перепрілий 2-4 річний перегній або компост. Біогумус найкраще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Для економії Вашого часу продуктивніше вносити добрива в ґрунтові отвори, додаючи протруйник (ґрунтовий інсектицид). Органічний гумус краще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій.

Полив: потребує регулярного поливу, не допускаючи пересихання ґрунту.

Обрізка: проводиться в осінній період. Обрізується пагін на дві бруньки, і на цьому рівні вирівнюється весь кущ. Потім прибираються тонкі пагони без суцвіть, проріджується густа крона. Після такої обрізки будуть більшими суцвіття. Догляд: зимостійкість гортензії підвищується з роками. Всі молоді кущі без винятку на зиму повинні вкриватися.

Хвороби і шкідники: гортензія Bluebird стійка до шкідників. Необроблені рослини можуть пошкоджуватися павутинним кліщем і щитівкою, хлорозом, борошнистою росою і попелицею. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Обробки ЗЗР (засобами захисту рослин):

Ґрунтові шкідники: від ґрунтових шкідників (хрущ, совка і т. д ) ми використовуємо препарати на основі амідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік на 30-40 днів, починаючи з початку квітня до жовтня, або раз на рік одною великою гранулою комплексного пролонгованого препарату Ініціатор (Bayer Німеччина).

Позакореневі обробки по кронам: починаючи з початку квітня і до середини осені спеціальними комплектами №1, №2, №3, №4. В склад кожного з чотирьох комплектів, входять різні інсектицид, фунгіцид, добриво, стимулятор, прилипач, інструкція по використанню з вказаним терміном застосування. Ми використовуємо препарати тільки всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer і Syngenta. Добрива Італія або Іспанія. Склад комплектів змінюється щороку в результаті аналізу наявних сезонних шкідників. Комплект на рік з чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акційній ціні. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше ніж купувати їх окремо. Комплекти можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою швидкою поштою в нашому інтернет-магазині.

Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.

Гортензія пильчаста Блюберд

Hydrangea serrata Bluebird

Гортензия пильчастая Блюберд

 

Синоніми: Гортензія пильчаста Блю Берд, польова гортензія Блюберд, Гортензія Синій птах.

Походження / історія: гортензії - одні з найпопулярніших декоративних кущів, які вже сотні років царюють в наших садах, змінюючи їх своєю красою. Найстаріші знахідки були знайдені в Північній Америці, а саме на Алясці, в Орегоні і Каліфорнії і датовані від 40 до 65 мільйонів років тому. Перша Hydrangea arborescens (північноамериканський вид) була завезена в Англію приблизно в 1736 року з Пенсільванії Пітером Коллісон. А відомий ботанік Карол Лінней, якому ми зобов'язані нашою нинішньою системою назв рослин, вже в 1753 році згадав назву Гортензія. Лікар і ботанік Філіп Франц фон Зібольд приблизно в 1823 році здійснив дві поїздки на материкову частину Японії і взяв з собою безліч рослин. Коли він був вигнаний в 1829 р за нібито шпигунство на користь росіян, то був змушений покинути Японію, йому довелося залишити 260 рослин, цибулин і бульб. В Європу гортензії були завезені в 19 столітті завдяки двом ботаніків-ентузіастам Френсісу Бьюкенену Гамільтон і Натаніель Валліха. Пильчаста гортензія - це підвид садової гортензії. Сорт родом з Японії і була завезена в Європу на початку XIX століть.

Опис: гортензія Блюберд - невисокий, листопадний, кулястий кущ, з прямостоячими, світло-зеленими пагонами і рясно квітучими, зібраними в оригінальні парасольковидні суцвіття, колір яких залежить від кислоти ґрунту. Перевагою даного сорту є оригінальні квіти та забарвлення листя, яке в осінній період стає мідно-червоним або темно-червоним. Гортензія пильчаста Блюберд стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!

Форма: компактний, розлогий кущ.

Висота / діаметр: рослина досягає заввишки до 1 м і в діаметрі до 80 см.

Цвітіння: цвіте з червня по серпень, плоскими щитковидними суцвіттями, діаметром до 10 -15 см. Квітки складаються з плодоносних квіток і стерильних квіток, що ростуть по краях, але колір залежить від кислоти ґрунту. На кислих ґрунтах – суцвіття лілові, яскраво-сині, на лужних стають рожевими.

Листя: великі, зелені. Восени можуть фарбуватися багатьма відтінками червоного або фіолетового.

Ставлення до світла: для посадки потрібно обирати сонячні ділянки або півтінь. Під час висадки гортензії на сонячному місці потрібен в обов'язковому порядку регулярний полив.

Вид ґрунту: добре росте на родючих ґрунтах від кислих до нейтральних.

Застосування: гортензія стане чудовою прикрасою як парків, так і присадибних ділянок. Дуже добре виглядає в садах поодиноко або при груповій посадці, для обрізного живоплоту, для горщиків і контейнерів, а також в компанії високих трав або багаторічних рослин.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 6 при належному догляді абсолютно вся територія України (5а-7б) від Закарпаття (5б-6б) до Луганська (5а-5б) і Криму (6а-7б).

Купити гортензію пильчасту Блюберд в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».

Посадка: найголовніше в посадці рододендронів, азалій, магнолій, гортензій - ретельна підготовка кислого субстрату для посадки, незмінним складником якої є кислий верховий (рудий він же білий він же «молодий») ​​бажано сфагновий торф зі значенням кислотності PH не вище 4,5. За малим винятком індивідуальних особливостей кислотності ґрунтів в українському заболоченому Поліссі (Житомирська, Луцька, Рівненська) де можуть траплятися ділянки з кислим середовищем, в умовах практично всієї іншої території України кислий природний ґрунт - велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку необхідно підкислити. Можливо це зробити за рахунок мульчування подрібненої кори сосни звичайної та хвойного відпаду, які можна збирати в будь-якому прилеглому лісі і органікою з кислою реакцією. Перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт. Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. . Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа.

Добриво, підживлення: перед застосуванням будь-яких добрив радимо ретельно дослідити склад Вашого і завезеного ґрунту за допомогою аналізів в лабораторії. В межах Київської області на нашому садовому центрі ми порадимо відповідальних постачальників родючого ґрунту. Весна - літо NPK + ME (азот, фосфор, калій - набір комплексних добрив з мікроелементами) - більше азоту, наприклад 20.10.10, 20.20.20, або подібні формули. Восени - калійні добрива NPK + ME. В умовах центральної України радимо азотні добрива використовувати не пізніше кінця липня. Таким чином, ми захищаємо рослину від пізньої вегетації, щоб молоді прирости встигли задерев'яніти до перших морозів.

Дозування: 1,5 г на 1 л придбаного Вами контейнера, або 1 г, на кожні 10 см висоти рослини. Вносимо шляхом змішування добрив з верхнім шаром ґрунту пристовбурного кільця, або зробивши 2-4 невеликі отвори в ґрунті поблизу рослини. Двічі на рік з інтервалом 4 тижні звичайними (гранульованими, чи водорозчинними), або всього один раз на навесні 2-3 г пролонгованих, довготривалих добрив на кожні 10 см висоти, таким самим способом. Також, якщо у Вас є крапельна система зрошування, надзвичайно ефективне внесення шляхом фертигації (спосіб внесення рідких добрив або пестицидів, одночасно із здійсненням зрошення або поливу). Восени бажано давати збалансований комплекс добрив з підвищеним вмістом калію (осіннє). З весни до осені окрім позакореневих обробок пестицидами не забуваємо про додавання до Вашої бакової суміші стимуляторів і мікроелементів. Особливо на піщаних бідних ґрунтах рекомендуємо застосовувати органічний гумус: перепрілий 2-4 річний перегній або компост. Біогумус найкраще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Для економії Вашого часу продуктивніше вносити добрива в ґрунтові отвори, додаючи протруйник (ґрунтовий інсектицид). Органічний гумус краще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій.

Полив: потребує регулярного поливу, не допускаючи пересихання ґрунту.

Обрізка: проводиться в осінній період. Обрізується пагін на дві бруньки, і на цьому рівні вирівнюється весь кущ. Потім прибираються тонкі пагони без суцвіть, проріджується густа крона. Після такої обрізки будуть більшими суцвіття. Догляд: зимостійкість гортензії підвищується з роками. Всі молоді кущі без винятку на зиму повинні вкриватися.

Хвороби і шкідники: гортензія Bluebird стійка до шкідників. Необроблені рослини можуть пошкоджуватися павутинним кліщем і щитівкою, хлорозом, борошнистою росою і попелицею. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Обробки ЗЗР (засобами захисту рослин):

Ґрунтові шкідники: від ґрунтових шкідників (хрущ, совка і т. д ) ми використовуємо препарати на основі амідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік на 30-40 днів, починаючи з початку квітня до жовтня, або раз на рік одною великою гранулою комплексного пролонгованого препарату Ініціатор (Bayer Німеччина).

Позакореневі обробки по кронам: починаючи з початку квітня і до середини осені спеціальними комплектами №1, №2, №3, №4. В склад кожного з чотирьох комплектів, входять різні інсектицид, фунгіцид, добриво, стимулятор, прилипач, інструкція по використанню з вказаним терміном застосування. Ми використовуємо препарати тільки всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer і Syngenta. Добрива Італія або Іспанія. Склад комплектів змінюється щороку в результаті аналізу наявних сезонних шкідників. Комплект на рік з чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акційній ціні. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше ніж купувати їх окремо. Комплекти можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою швидкою поштою в нашому інтернет-магазині.

Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.

Читати більше
Характеристики
Тип рослини Кущі;
Форма росту Розлогі; Кулясті;
Висота рослини 1-1,5м;
Діаметр дорослої рослини 1-1,5м;
Щільність крони Щільна крона, яка створює тінь;
Колір крони Зелений;
Колір крони восени Червоний; Зелений;
Колір квітів Рожевий; Блакитний;
Декоративні квіти Квітучі рослини; Тривале цвітіння;
Період цвітіння Липень; Серпень; Вересень;
Світло Сонце; Напівтінь;
Вимоги до поливу Регулярний полив;
Умови навколишнього середовища Потребує захисту від вітру; Витримує контейнерне вирощування;
Кліматична зона України 6 зона (-23,3°С - 17,8°С);
Кислотність грунту / РН Рослини для кислих ґрунтів РН 4-6,5;
Використання в ландшафтному дизайні Маленькі компактні сади (до 6 соток); Природні пейзажні парки; Східні сади; Акценти / солітери;
Рослина для живоплоту Середній (1-2м);
Сезон декоративності Весна; Літо; Осінь;
Потреба у догляді Висока;
Потреба укриття на зиму Постійне укриття взимку агротканиною від морозу; Бажане мульчування і утеплення коріння на зиму;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Гортензія пильчаста Блюберд | Hydrangea serrata Bluebird | Гортензия пильчастая Блюберд