Секвоядендрон гігантський | Sequoiadendron giganteum | Секвойядендрон гигантский
Секвоядендрон гігантський
Sequoiadendron giganteum
Секвойядендрон гигантский
НАЙБІЛЬШЕ І НАЙДОВГОВІЧНІШЕ ДЕРЕВО НА ЗЕМЛІ!
Синоніми: Секвоя велетеньска, Мамонтове дерево, Велетенське дерево, Секвоядендрон велетенський, Велінгтонія.
Походження / історія: Секвоядендрон - найбільш могутнє дерево на землі, символ стійкості і величі, завжди викликає захоплення. Свою назву Мамонтове дерево отримало через велетенський розмір і зовнішню схожість гілок на бивні мамонта. А деякі екземпляри секвоядендронів досягли віку понад 3000 років. В живій природі Sequoiadendron giganteum зростає на заході Північної Америки. Велика чисельність цих величних дерев є в Німеччині. В умовах клімату України секвоядендрон досягає 30-40 метрів.
Опис сорту / переваги: Секвоядендрон - найдавніше дерево реліктового виду і другий за розмірами після секвої вічнозеленої. В порівнянні з секвоєю, секвоядендрон менший по висоті, але ширший в діаметрі крони і в обхваті стовбура. Він відрізняється неймовірною щільністю деревини. А кора мамонтового дерева товщиною 30-60 см служить йому захистом від лісових пожеж.
Форма: Величезне дерево з широко-конічною формою крони, поникаючими могутніми основними гілками і товстим колоновидним стовбуром (див.фото).
Висота / діаметр: Досягає висоти 30-50 м (на батьківщині зростає до 80 м), діаметр стовбура становить 8-9 м, а в прикореневій частині ще більше, крона сягає 22-25 м.
Швидкість зростання: Річний приріст 35-50 см, а в молодому віці приріст становить 80 см.
Кора: Світлого червоно-коричневого забарвлення, глибоко тріщинувата, на старих екземплярах відшаровується довгими смужками товщиною 30-60 см.
Пагони: В молодому віці зеленого кольору.
Хвоя: Синьо-зеленого забарвлення, луската, шиловидної форми, густіша і довша ніж у секвої вічнозеленої.
Шишки: Яйцевидної форми, довжиною 5-8 см, червоно-коричневі.
Відношення до світла / інсоляція: В умовах українського клімату Секвоядендрон краще садити на сонячному місці або в легкій напівтіні, важливо в місцях, захищених від посушливих вітрів.
Грунт: Мамонтове дерево ростиме на всіх (від кислих до лужних) окультурених грунтах, найкращий приріст дає на свіжих, вологих, родючих піщаних або суглинистих грунтах. На дуже вологих і родючих грунтах секвоядендрон може пошкоджуватися морозами.
Застосування: Величність секвоядендрону робить його ідеальним для створення вражаючих масивів у парках, садах або на приватних ділянках. Поодинокі екземпляри секвоядендронів можуть служити як центральний елемент саду або парку, привертаючи увагу та надаючи місцю особливої привабливості. А висаджені в ряди або групи секвоядендрони створюють мальовничі перспективи і арки.
Кліматична зона/зона морозостійкості: 7-8 - південний берег Криму.
Купити Секвоядендрон гігантський за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшій колекції декоративних рослин для українського клімату.
Читати більше про посадку, поливу, догляд, добрива, захист, відгуки - нижче - під фото, а також у розділі “Посадка та догляд”
→
Контейнер/ком: | Висота: | Діаметр крони: | Вік: | Додатково: | Ціна: | Кількість: |
3л | 30-40см | 15-20см | 3р |
NEW
|
650 грн |
- + |
Посадка: Секвоядендрон гігантський / Мамонтове дерево буде добре рости і розвиватися, якщо його правильно посадити: перед посадкою звільнити ґрунт від бур'янів, особливо багаторічних. Немає необхідності використовувати дорогі добрива, можемо використовувати чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт. Купити саджанці до 80 см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях Київської області. Рослина, яка викопується нами на продаж з комом гарантовано вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. Найголовніше в посадці секвоядендрону - ретельна підготовка субстрату для посадки, незмінним складником якого є кислий верховий (рудий, білий, молодий) торф, бажано сфагновий торф. Винятком є індивідуальні особливості кислотності ґрунтів в українському заболоченому Поліссі (Житомирська, Рівненська), де трапляються ділянки з кислим середовищем. На решті території України кислий природний ґрунт - велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку необхідно підкисляти. Це можна зробити за рахунок мульчування навколо пристовбурного кола рослини подрібненою корою сосни звичайної.
Мінеральні добрива: Біля пристовбурних кіл розсипаємо 3гр на 1кг уявного кому збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами. Регулярні позакореневі обробки мінеральними органічними добривами з прилипачем з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол), вермікультур і т.д. Секвоядендрон з вдячністю відгукується на внесення мінеральних і органічних добрив. На території бідних піщаних ґрунтів (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) рекомендуємо підсипати компост (отриманий з відходів городу, саду, кухні) або старий органічний гумус. Органіка значно поліпшує структуру «легких» ґрунтів і «запускає» вічний природний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробачки від сусідів самі мігрують до вас і запустять ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Прийшов час позбавлятися від диких згубних радянських звичок знищення (підкорення) природи на благо людини. Доцільніше сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.
Полив: Помірний, регулярний.
Обрізка: Рекомендуємо на початку весни провести санітарну обрізку, видаливши старе, пошкоджене і сухе гілля, а також кінчики підмерзлих пагонів. Після обрізки необхідно підживити Sequoiadendron, обробити фунгіцидом. Це забезпечить рівномірне відростання нових пагонів, захистить від грибкових захворювань.
Догляд: Потребує регулярного поливу, видалення бур'янів, розпушування ґрунту. Ні в якому разі не допускати заростання / задерніння пристовбурного кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка садівника-початківця. Доброму розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування спочатку перегноєм або компостом і корою зверху.
Хвороби і шкідники: Необроблену рослину може уражати павутинний кліщ, мінуюча міль, тля, щитівка. Щоб захистити рослину від шкідника, навесні проводять профілактичне обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік). Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій: трахемікозное в'янення (фузаріоз), іржа, всихання гілок, альтернаріоз, буре шютте (снігова пліснява хвойних порід), нектріоз кори гілок необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс , Радоміл Голд і т.д). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин.
Ґрунтові шкідники: На сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. При посадці замочуємо коріння або протруюємо всю рослину розпилювачем. Проливаючи в ґрунт, обов'язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару (діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1гр/л, і український препарат Антихрущ Люкс (діючі речовини - імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10мл на 5л води. Кількість використовуваного розчину залежить від препарату, дози та, безумовно, розміру рослини. Обробку по кроні, і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз в 40 днів до кінця вересня. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливість і лізуть в чужі сади. Перші і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.
Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1л, дерево середнього віку - 2-3 л, дерево з великою кроною - більше 3л.
Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.
Секвоядендрон гігантський
Sequoiadendron giganteum
Секвойядендрон гигантский
НАЙБІЛЬШЕ І НАЙДОВГОВІЧНІШЕ ДЕРЕВО НА ЗЕМЛІ!
Синоніми: Секвоя велетеньска, Мамонтове дерево, Велетенське дерево, Секвоядендрон велетенський, Велінгтонія.
Походження / історія: Секвоядендрон - найбільш могутнє дерево на землі, символ стійкості і величі, завжди викликає захоплення. Свою назву Мамонтове дерево отримало через велетенський розмір і зовнішню схожість гілок на бивні мамонта. А деякі екземпляри секвоядендронів досягли віку понад 3000 років. В живій природі Sequoiadendron giganteum зростає на заході Північної Америки. Велика чисельність цих величних дерев є в Німеччині. В умовах клімату України секвоядендрон досягає 30-40 метрів.
Опис сорту / переваги: Секвоядендрон - найдавніше дерево реліктового виду і другий за розмірами після секвої вічнозеленої. В порівнянні з секвоєю, секвоядендрон менший по висоті, але ширший в діаметрі крони і в обхваті стовбура. Він відрізняється неймовірною щільністю деревини. А кора мамонтового дерева товщиною 30-60 см служить йому захистом від лісових пожеж.
Форма: Величезне дерево з широко-конічною формою крони, поникаючими могутніми основними гілками і товстим колоновидним стовбуром (див.фото).
Висота / діаметр: Досягає висоти 30-50 м (на батьківщині зростає до 80 м), діаметр стовбура становить 8-9 м, а в прикореневій частині ще більше, крона сягає 22-25 м.
Швидкість зростання: Річний приріст 35-50 см, а в молодому віці приріст становить 80 см.
Кора: Світлого червоно-коричневого забарвлення, глибоко тріщинувата, на старих екземплярах відшаровується довгими смужками товщиною 30-60 см.
Пагони: В молодому віці зеленого кольору.
Хвоя: Синьо-зеленого забарвлення, луската, шиловидної форми, густіша і довша ніж у секвої вічнозеленої.
Шишки: Яйцевидної форми, довжиною 5-8 см, червоно-коричневі.
Відношення до світла / інсоляція: В умовах українського клімату Секвоядендрон краще садити на сонячному місці або в легкій напівтіні, важливо в місцях, захищених від посушливих вітрів.
Грунт: Мамонтове дерево ростиме на всіх (від кислих до лужних) окультурених грунтах, найкращий приріст дає на свіжих, вологих, родючих піщаних або суглинистих грунтах. На дуже вологих і родючих грунтах секвоядендрон може пошкоджуватися морозами.
Застосування: Величність секвоядендрону робить його ідеальним для створення вражаючих масивів у парках, садах або на приватних ділянках. Поодинокі екземпляри секвоядендронів можуть служити як центральний елемент саду або парку, привертаючи увагу та надаючи місцю особливої привабливості. А висаджені в ряди або групи секвоядендрони створюють мальовничі перспективи і арки.
Кліматична зона/зона морозостійкості: 7-8 - південний берег Криму.
Купити Секвоядендрон гігантський за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшій колекції декоративних рослин для українського клімату.
Читати більше про посадку, поливу, догляд, добрива, захист, відгуки - нижче - під фото, а також у розділі “Посадка та догляд”
Посадка: Секвоядендрон гігантський / Мамонтове дерево буде добре рости і розвиватися, якщо його правильно посадити: перед посадкою звільнити ґрунт від бур'янів, особливо багаторічних. Немає необхідності використовувати дорогі добрива, можемо використовувати чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт. Купити саджанці до 80 см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях Київської області. Рослина, яка викопується нами на продаж з комом гарантовано вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. Найголовніше в посадці секвоядендрону - ретельна підготовка субстрату для посадки, незмінним складником якого є кислий верховий (рудий, білий, молодий) торф, бажано сфагновий торф. Винятком є індивідуальні особливості кислотності ґрунтів в українському заболоченому Поліссі (Житомирська, Рівненська), де трапляються ділянки з кислим середовищем. На решті території України кислий природний ґрунт - велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку необхідно підкисляти. Це можна зробити за рахунок мульчування навколо пристовбурного кола рослини подрібненою корою сосни звичайної.
Мінеральні добрива: Біля пристовбурних кіл розсипаємо 3гр на 1кг уявного кому збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами. Регулярні позакореневі обробки мінеральними органічними добривами з прилипачем з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол), вермікультур і т.д. Секвоядендрон з вдячністю відгукується на внесення мінеральних і органічних добрив. На території бідних піщаних ґрунтів (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) рекомендуємо підсипати компост (отриманий з відходів городу, саду, кухні) або старий органічний гумус. Органіка значно поліпшує структуру «легких» ґрунтів і «запускає» вічний природний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробачки від сусідів самі мігрують до вас і запустять ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Прийшов час позбавлятися від диких згубних радянських звичок знищення (підкорення) природи на благо людини. Доцільніше сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.
Полив: Помірний, регулярний.
Обрізка: Рекомендуємо на початку весни провести санітарну обрізку, видаливши старе, пошкоджене і сухе гілля, а також кінчики підмерзлих пагонів. Після обрізки необхідно підживити Sequoiadendron, обробити фунгіцидом. Це забезпечить рівномірне відростання нових пагонів, захистить від грибкових захворювань.
Догляд: Потребує регулярного поливу, видалення бур'янів, розпушування ґрунту. Ні в якому разі не допускати заростання / задерніння пристовбурного кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка садівника-початківця. Доброму розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування спочатку перегноєм або компостом і корою зверху.
Хвороби і шкідники: Необроблену рослину може уражати павутинний кліщ, мінуюча міль, тля, щитівка. Щоб захистити рослину від шкідника, навесні проводять профілактичне обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік). Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій: трахемікозное в'янення (фузаріоз), іржа, всихання гілок, альтернаріоз, буре шютте (снігова пліснява хвойних порід), нектріоз кори гілок необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс , Радоміл Голд і т.д). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин.
Ґрунтові шкідники: На сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. При посадці замочуємо коріння або протруюємо всю рослину розпилювачем. Проливаючи в ґрунт, обов'язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару (діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1гр/л, і український препарат Антихрущ Люкс (діючі речовини - імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10мл на 5л води. Кількість використовуваного розчину залежить від препарату, дози та, безумовно, розміру рослини. Обробку по кроні, і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз в 40 днів до кінця вересня. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливість і лізуть в чужі сади. Перші і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.
Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1л, дерево середнього віку - 2-3 л, дерево з великою кроною - більше 3л.
Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.
Характеристики |
|
Висота дорослих рослин | 20-30(40)м; |
Тип рослини | Дерева; Вічнозелені; |
Форма росту | Одностовбурні дерева; Пірамідальні та конусовидні; |
Діаметр дорослої рослини | 8-12м; |
Щільність крони | Щільна крона, яка створює тінь; |
Колір крони | Зелений; Синій; |
Колір крони восени | Зелений; Блакитний; |
Світло | Сонце; Напівтінь; |
Вимоги до поливу | Помірний полив; |
Умови навколишнього середовища | Вологі і тимчасово підтоплювані ґрунти; Рослини для стримування вітру; |
Кліматична зона України | 6 зона (-23,3°С - 17,8°С) центр, захід і півд; |
Кислотність грунту / РН | Рослини для кислих ґрунтів РН 4-6,5; Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2; Рослини для лужних ґрунтів РН 7,2-8,5; |
Використання в ландшафтному дизайні | Природні пейзажні парки; Акценти / солітери; |
Особливості рослини | Зимова декоративність стовбура; |
Сезон декоративності | Весна; Літо; Осінь; Зима; |
Потреба у догляді | Низька; |
Секвоядендрон гігантський | Sequoiadendron giganteum | Секвойядендрон гигантский