Скумпія шкіряста Лілла | Скумпия кожевенная Лилла | Cotinus coggygria Lilla

Код товару: 1294
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 0 грн

Скумпія шкіряста Лілла

Скумпия кожевенная Лилла

Cotinus coggygria Lilla

 

Синоніми: Жовтинник, Димчасте дерево, Венеціанський сумах, Шкіряне дерево, Димне дерево, Перуковий кущ.

Походження / історія: У природному середовищі скумпія росте в країнах Центральної і Південної Європи. Скумпія шкіряна сорту Ліллак – неперевершено красивий сіянець, відібраний від скумпії сорту Роял Перпл угорським селекціонером Міклош. Вперше Лілла була представлена ​​в Голландії на виставці Plantarium в 2011 році. Там вона була удостоєна бронзової медалі і понині продовжує завойовувати безліч симпатій садівників-любителів по всьому світу.

Опис сорту / переваги: НОВИНКА! Скумпія шкіряна Лілла - мініатюрна версія скумпії Роял Перпл з більш уповільненим темпом росту, але з багатою палітрою відтінків листя. Викликає захоплення неймовірно насичене забарвлення листя: навесні від глибокого винного кольору з переходом влітку до темно-фіолетового, і закінчує жовтими, помаранчевими, червоними відтінками восени. Просто неможливо відірвати очей від квітучого рожевими ажурними мітловидними суцвіттями куща скумпії. Вони настільки пухнасті і легкі, що створюється враження ніби-то рожева хмаринка або димок огортає скумпію. Саме тому скумпію дуже часто називають «димчастим деревом». Особливо чудовий вид має скумпія в саду раннім літнім ранком - крапельки роси на її листочках здаються діамантовим розсипом так майстерно залишеним кимось. Скумпія Лілла, виростаючи всього лише 1-1,2 м висоти і 1,2 м в діаметрі, без сумнівів стане родзинкою у Вашій домашній колекції декоративних рослин.

Форма: деревовидний кущ середнього розміру з розлогими вертикально-зростаючими гілками.

Розмір: доросла рослина виростає до 1-1,2 м вгору і 1,2 м в діаметрі.

Швидкість зростання / сила росту: середня, щороку рослина додає у зрості на 20-50см.

Пагони: деревовидні, густо вкриті листям.

Листя: невеликі, яйцевидної (майже круглої) форми, глибокого темно-пурпурового кольору, розташовані по черзі, довжиною до 7 см.

Квітки: численні світло-жовті або кремові квіточки крихітного розміру, зібрані в шовковисті ажурні рожеві волоті завдовжки до 30 см., які майже повністю покривають рослину (див.фото).

Час цвітіння: Cotinus coggygria Lilla цвіте протягом червня-липня місяця.

Плоди: сухі кістянки маленького розміру.

Корінь: глибокий, широко-розгалужений.

Відношення до світла / інсоляція: місце посадки для скумпії краще вибрати досить освітлене або злегка затінене, захищене від сильних вітрів парканом або будівлями.

Полив: скумпія надає перевагу досить вологим і свіжим грунтам, добре дренованим, без заболоченості.

Вид грунту: добре росте на вапняних і багатих поживними речовинами, добре дренованих грунтах.

Застосування: скумпія шкіряна Лілла, завдяки своїй компактності, легкому вирощуванні, високим декоративним якостям, послужить чудовою прикрасою для терас і балконів, входу в будинок і малих садів. Також скімпії, посаджені в ряд створюють яскраві живоплоти. Чудово виглядає скумпія, посаджена в групі рослин контрастних кольорів, - вона надає акценту в ландшафтних композиціях протягом усього сезону. А посаджена в поодинокій посадці посеред зеленого газону, скумпія Лілла може стати прекрасною королевою Вашого саду.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 4 абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).

Купити Скумпія шкіряна Лілла в Києві за низькими цінами можна в розсаднику найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату PROXIMA.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд»

↓↓↓ Більше інформації про дану рослину можна знайти під фото ↓↓↓


Від 0 грн

Посадка: Щоб скумпія добре росла, грунт перед посадкою повинен бути добре підготовлений, звільнений від бур'янів, особливо багаторічних, багатий на поживні елементи (чорнозем або будь-яка здорова гумусована темна лугова / садові земля). Коренева шийка посадженої рослини повинна бути вище рівня грунту на 3-4см. Рослина добре реагує на внесення добрив. Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися у Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі протягом усього року. Але найбільша перевага купівлі рослин в контейнері в тому, що їх можна висаджувати без додаткових добрив з березня по грудень - навіть в літню спеку. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів вашого саду, кухні, городу. Органіка поліпшує структуру "легких" грунтів і "запускає" природний вічний двигун грунтових бактерій. Черви самі від сусідів мігрують до вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Якщо ми навчимося його "обслуговувати", то забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Нерозумно удобрювати плодові рослини нітратами, виловлюючи їх потім в організмі у вигляді нітритів і метгемоглобіну, що руйнують організм. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи на благо людини, і почати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Полив: В посушливу погоду скумпія потребує регулярного поливу.

Обрізка: Відразу ж після цвітіння рекомендуємо видалити сухі суцвіття - в цьому полягає секрет пишних суцвіть в наступному році. Навесні слід проводити формуючу обрізку, видаляючи слабкі, що ростуть усередину крони пагони. Також формуванням можна легко надати скумпії штамбову форму.

Догляд: Ні в якому разі не допускати заростання / задернения пристовбурного кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка початківця садівника.

Мінеральні добрива: Біля пристовбурних кіл розсипаємо 3г на 1кг уявного кому збалансовані NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотні, влітку - фосфорні, серпень-вересень - калійні. Необхідно проводити регулярні позакореневі обробки мінеральними і органічними добривами з прилипачем з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол) і т.д. З комплексних мінеральних добрив прийнятними до розгляду тільки ті, що не містять хлору. Використовують їх часто у позакореневих підгодівлях - при обприскуванні листя. Вони помітно активізують біохімічні процеси, що протікають в рослинах.

Хвороби і шкідники: Через надмірну сухість, кущ може бути вражений борошнистою росою, антракнозом (плямистість листя), фітофторозом. Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Радоміл Голд і т.д). Також скумпія може бути піддана атаці попелиці, палевого листоїда, молі-пістрявки, малого фісташкового листоїда, брунькового кліща, скумпієвої листоблошки, щитівки або павутинного кліща, в результаті якого його листя починає згортатися. Головне визначити шкідника (поставити діагноз) для того, щоб правильно вибрати засіб захисту рослин. Як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно вибрати методи і засоби захисту рослин. Уражені листки необхідно обрізати і спалити. При пошкодженні рослини кліщами і листогризучими комахами, потрібно провести обробку будь-яким з дозволених інсектицидів - Конфідор, Актара та інші. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські аккупанти «колоради», знищивши все на окупованій території, вони лізуть в чужі здорові сади. Перші і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Грунтові шкідники: На сьогоднішній день в Україні немає більш небезпечного грунтового шкідника ніж хрущ (рос. – майский жук), совка. З середини квітня, побачивши першого летючого жука, ТЕРМІНОВО обробляємо крону Актарою або будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ, при цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище грунту) і кореневу шийку і не пролитися в бік. Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетації. Проливаємо в грунт згідно з інструкцією. Обробка по кроні і підлив по кореневій шийці в грунт з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів.

Скумпія шкіряста Лілла

Скумпия кожевенная Лилла

Cotinus coggygria Lilla

 

Синоніми: Жовтинник, Димчасте дерево, Венеціанський сумах, Шкіряне дерево, Димне дерево, Перуковий кущ.

Походження / історія: У природному середовищі скумпія росте в країнах Центральної і Південної Європи. Скумпія шкіряна сорту Ліллак – неперевершено красивий сіянець, відібраний від скумпії сорту Роял Перпл угорським селекціонером Міклош. Вперше Лілла була представлена ​​в Голландії на виставці Plantarium в 2011 році. Там вона була удостоєна бронзової медалі і понині продовжує завойовувати безліч симпатій садівників-любителів по всьому світу.

Опис сорту / переваги: НОВИНКА! Скумпія шкіряна Лілла - мініатюрна версія скумпії Роял Перпл з більш уповільненим темпом росту, але з багатою палітрою відтінків листя. Викликає захоплення неймовірно насичене забарвлення листя: навесні від глибокого винного кольору з переходом влітку до темно-фіолетового, і закінчує жовтими, помаранчевими, червоними відтінками восени. Просто неможливо відірвати очей від квітучого рожевими ажурними мітловидними суцвіттями куща скумпії. Вони настільки пухнасті і легкі, що створюється враження ніби-то рожева хмаринка або димок огортає скумпію. Саме тому скумпію дуже часто називають «димчастим деревом». Особливо чудовий вид має скумпія в саду раннім літнім ранком - крапельки роси на її листочках здаються діамантовим розсипом так майстерно залишеним кимось. Скумпія Лілла, виростаючи всього лише 1-1,2 м висоти і 1,2 м в діаметрі, без сумнівів стане родзинкою у Вашій домашній колекції декоративних рослин.

Форма: деревовидний кущ середнього розміру з розлогими вертикально-зростаючими гілками.

Розмір: доросла рослина виростає до 1-1,2 м вгору і 1,2 м в діаметрі.

Швидкість зростання / сила росту: середня, щороку рослина додає у зрості на 20-50см.

Пагони: деревовидні, густо вкриті листям.

Листя: невеликі, яйцевидної (майже круглої) форми, глибокого темно-пурпурового кольору, розташовані по черзі, довжиною до 7 см.

Квітки: численні світло-жовті або кремові квіточки крихітного розміру, зібрані в шовковисті ажурні рожеві волоті завдовжки до 30 см., які майже повністю покривають рослину (див.фото).

Час цвітіння: Cotinus coggygria Lilla цвіте протягом червня-липня місяця.

Плоди: сухі кістянки маленького розміру.

Корінь: глибокий, широко-розгалужений.

Відношення до світла / інсоляція: місце посадки для скумпії краще вибрати досить освітлене або злегка затінене, захищене від сильних вітрів парканом або будівлями.

Полив: скумпія надає перевагу досить вологим і свіжим грунтам, добре дренованим, без заболоченості.

Вид грунту: добре росте на вапняних і багатих поживними речовинами, добре дренованих грунтах.

Застосування: скумпія шкіряна Лілла, завдяки своїй компактності, легкому вирощуванні, високим декоративним якостям, послужить чудовою прикрасою для терас і балконів, входу в будинок і малих садів. Також скімпії, посаджені в ряд створюють яскраві живоплоти. Чудово виглядає скумпія, посаджена в групі рослин контрастних кольорів, - вона надає акценту в ландшафтних композиціях протягом усього сезону. А посаджена в поодинокій посадці посеред зеленого газону, скумпія Лілла може стати прекрасною королевою Вашого саду.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 4 абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).

Купити Скумпія шкіряна Лілла в Києві за низькими цінами можна в розсаднику найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату PROXIMA.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд»

↓↓↓ Більше інформації про дану рослину можна знайти під фото ↓↓↓


Посадка: Щоб скумпія добре росла, грунт перед посадкою повинен бути добре підготовлений, звільнений від бур'янів, особливо багаторічних, багатий на поживні елементи (чорнозем або будь-яка здорова гумусована темна лугова / садові земля). Коренева шийка посадженої рослини повинна бути вище рівня грунту на 3-4см. Рослина добре реагує на внесення добрив. Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися у Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі протягом усього року. Але найбільша перевага купівлі рослин в контейнері в тому, що їх можна висаджувати без додаткових добрив з березня по грудень - навіть в літню спеку. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів вашого саду, кухні, городу. Органіка поліпшує структуру "легких" грунтів і "запускає" природний вічний двигун грунтових бактерій. Черви самі від сусідів мігрують до вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Якщо ми навчимося його "обслуговувати", то забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Нерозумно удобрювати плодові рослини нітратами, виловлюючи їх потім в організмі у вигляді нітритів і метгемоглобіну, що руйнують організм. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи на благо людини, і почати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Полив: В посушливу погоду скумпія потребує регулярного поливу.

Обрізка: Відразу ж після цвітіння рекомендуємо видалити сухі суцвіття - в цьому полягає секрет пишних суцвіть в наступному році. Навесні слід проводити формуючу обрізку, видаляючи слабкі, що ростуть усередину крони пагони. Також формуванням можна легко надати скумпії штамбову форму.

Догляд: Ні в якому разі не допускати заростання / задернения пристовбурного кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка початківця садівника.

Мінеральні добрива: Біля пристовбурних кіл розсипаємо 3г на 1кг уявного кому збалансовані NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотні, влітку - фосфорні, серпень-вересень - калійні. Необхідно проводити регулярні позакореневі обробки мінеральними і органічними добривами з прилипачем з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол) і т.д. З комплексних мінеральних добрив прийнятними до розгляду тільки ті, що не містять хлору. Використовують їх часто у позакореневих підгодівлях - при обприскуванні листя. Вони помітно активізують біохімічні процеси, що протікають в рослинах.

Хвороби і шкідники: Через надмірну сухість, кущ може бути вражений борошнистою росою, антракнозом (плямистість листя), фітофторозом. Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Радоміл Голд і т.д). Також скумпія може бути піддана атаці попелиці, палевого листоїда, молі-пістрявки, малого фісташкового листоїда, брунькового кліща, скумпієвої листоблошки, щитівки або павутинного кліща, в результаті якого його листя починає згортатися. Головне визначити шкідника (поставити діагноз) для того, щоб правильно вибрати засіб захисту рослин. Як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно вибрати методи і засоби захисту рослин. Уражені листки необхідно обрізати і спалити. При пошкодженні рослини кліщами і листогризучими комахами, потрібно провести обробку будь-яким з дозволених інсектицидів - Конфідор, Актара та інші. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські аккупанти «колоради», знищивши все на окупованій території, вони лізуть в чужі здорові сади. Перші і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Грунтові шкідники: На сьогоднішній день в Україні немає більш небезпечного грунтового шкідника ніж хрущ (рос. – майский жук), совка. З середини квітня, побачивши першого летючого жука, ТЕРМІНОВО обробляємо крону Актарою або будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ, при цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище грунту) і кореневу шийку і не пролитися в бік. Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетації. Проливаємо в грунт згідно з інструкцією. Обробка по кроні і підлив по кореневій шийці в грунт з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів.

Читати більше

Характеристики

Тип рослини Кущі;
Форма росту Розлогі; Кулясті;
Висота рослини 1-1,5м;
Діаметр дорослої рослини 1-1,5м;
Щільність крони Щільна крона, яка створює тінь;
Колір крони Пурпуровий; Багряний;
Колір крони восени Пурпуровий; Червоний; Темно-Червоний
Світло Сонце;
Вимоги до поливу Посухостійкі; Помірний полив;
Умови навколишнього середовища Піщані сухі бідні ґрунти; Потребує захисту від вітру; Витримує контейнерне вирощування;
Кислотність грунту / РН Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2; Рослини для лужних ґрунтів РН 7,2-8,5;
Використання в ландшафтному дизайні Маленькі компактні сади (до 6 соток); Акценти / солітери;
Особливості рослини Декоративність листя;
Сезон декоративності Весна; Літо; Осінь;
Потреба у догляді Низька;
Потреба укриття на зиму Бажане мульчування і утеплення коріння на зиму;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Скумпія шкіряста Лілла | Скумпия кожевенная Лилла | Cotinus coggygria Lilla