Слива колоновидна Біла Медова (рання) | Слива колоновидная Белая Медовая (ранняя) | Prunus domestica сolumnar Medova

Код товару: 1734
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 0 грн

Слива колоновидна Біла Медова (рання)

Слива колоновидная Белая Медовая (ранняя)

Prunus domestica сolumnar Medova

 

Синоніми: Слива жовта Медова, Слива Ренклод ранній, жовта слива.

Запилювачі: Угорка рання, Ренклод Карбишева, Угорка Донецька рання.

Походження / історія: сорт був виведений селекціонером Л.І. Тараненко в результаті схрещування слив Джефферсон і Персикова. Місце виникнення - Донецька філія садівництва УАНН. Назву слива отримала за світлий колір і приємний медовий аромат плодів. Але слід зауважити, що це найменування швидше народне, так як сам автор назвав сорт Ренклод ранній.

Опис сорту: ранньостиглий сорт сливи, який відрізняється незвичайним для цих плодів кольором і ніжним медовим ароматом. Слива колоновидна Медова невибаглива до умов зростання, має високі показники врожайності, тому популярна в усіх регіонах України.

Форма: округла або широкопірамідальна розлога крона формується невеликою кількістю гілок.

Розмір: високоросла дерево, досягає висоти 6-7 метрів.

Швидкість зростання / сила росту: спостерігається швидкий ріст в перші роки, який в період плодоношення сповільнюється.

Листя: темно-зелені, глянцеві, з загостреним кінчиком, по краях зазубрені.

Квітки: білі, середніх розмірів, блюдцевидної форми. Квіткові бруньки закладаються на однорічних приростах.

Час цвітіння: ранній, до появи листя (травень).

Плоди: за зовнішнім виглядом нагадують аличу, округлі, досить великі, вагою 30-50 грам. Шкірочка щільна, яскраво-жовтого кольору з легким восковим нальотом (див. фото). З сонячної сторони з'являється невеликий оранжевий рум'янець. М'якоть жовта, іноді зелено-жовта, на смак солодка з приємною кислинкою і відмінним медовим післясмаком. Кісточка середніх розмірів, від м'якоті відділяється важко. Дозрівають плоди в першій половині липня.

Ставлення до світла / інсоляція: місце для посадки сливи має бути сонячним і захищеним від вітрів; в тіні листя блідніє, знижується якість плодів.

Ґрунт: суглинисті (средньоглинисті) або піщані ґрунти.

Переваги: слива Медова жовта не вимоглива до ґрунту, має високу стійкість до сильних морозів і весняних заморозків, переносить посуху. Сорт ранній і високоврожайний. Плоди великі, з відмінним медовим смаком, транспортабельні. Крім вживання у свіжому вигляді, з них роблять варення, повидло, компоти, пастилу, соки. Також плоди використовуються в приготуванні настойки для профілактики і лікування різних захворювань (кісточка сливи багата на вітамін В12).

Кліматична зона / зона морозостійкості: 6 – при належному догляді абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a - 5b) та Криму (6a - 7b).

Купити Сливу колоновидну Медову в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист - нижче - під фотографіями. ↓↓↓ Більше інформації про дану рослину можна знайти під фото ↓↓↓


Від 0 грн

Посадка: щоб Слива колоновидна Медова добре росла і щедро плодоносила, місце для посадки повинно бути сонячним і захищеним від протягів. Саджанець з відкритою кореневою системою висаджуємо в ґрунт або навесні до розпускання бруньок, або восени до настання заморозків. Посадка контейнерних рослин можлива з березня до грудня. Земельну ділянку очищаємо від бур'янів, особливо багаторічних. Викопуємо яму глибиною близько 50 см і діаметром 60-80 см. Розмір лунки залежить від розміру саджанця. У центрі для підпори молодого деревця встановлюємо посадковий кілок. Далі обережно виймаємо рослину з контейнера так, щоб зберегти цілісність земляного кому. Якщо ж саджанець з голим коренем, тоді на дні посадкової ями формуємо невеликий земляний горбок, встановлюємо на нього рослину і розправляємо зволожене коріння донизу. Засипаємо ямку родючою землею, злегка притоптуємо. Важливо, щоб коренева шийка перебувала на 3-5 см вище рівня землі. Для поліпшення збору дощової води за допомогою земляного валу робимо пристовбурні кола. Рясно поливаємо, щоб земля в достатній мірі просочилася вологою.

Вид ґрунту: слива надає перевагу суглинному або піщаному ґрунту. Головне, щоб він був пухким і поживним. При підвищеній кислотності потрібно завчасно провапнувати ділянку. Дерево потребує періодичних підкормок за допомогою органічних і мінеральних добрив. Рекомендуємо використовувати старий органічний перегній з компостованого гною, або компост з кухонних і садових відходів. Особливо це необхідно робити на бідних піщаних ґрунтах (Полісся, велика частина Київської області). Органіка поліпшує якісні характеристики "легких" ґрунтів. Вже давно пора забути згубні радянські уявлення про руйнування природи на користь людства, і розділяти відходи, як роблять це в Європі, тим самим проявляючи турботу про своє майбутнє.

Обрізка: обрізка сливи необхідна для правильного формування крони, а також для видалення зламаних, сухих, хворих і обморожених гілок. До формуючої обрізки приступаємо на другий рік після посадки, коли дерево добре укоріниться. Робимо це навесні до розпускання бруньок. Щорічне проріджування крони збільшує врожайність та запобігає появі хвороб і шкідників. Міцна і розлога крона спрощує догляд за деревом і збір врожаю. Осіння обрізка носить санітарний характер, проводиться після скидання листя.

Хвороби: сливове дерево досить стійке до моніліозу. Але воно може вражатися такими хворобами, як дірчаста плямистість, камедетечіння, іржа, плодова гниль. Серед шкідників сливи слизистий пильщик, плодожерка, запятовидна щитівка, бруньковий довгоносик, тля. Добриво / захист: висаджені дерева потребують внесення мінеральних добрив. Спочатку азот вноситься в перший рік в середині травня, вдруге - в середині червня. Це благотворно впливає на формування крони за рахунок сильних осінніх приростів. Якщо молоде дерево в перший рік росте дуже швидко, тоді в наступному році азотне добриво використовуємо тільки на початку травня. Наступні два роки, щоб не зашкодити процесу формування плодів, добриво азотом мінімізуємо. Мульчування за допомогою перегною або компосту позитивно впливає на розвиток дерев. Щоб захистити дерево від різних хвороб і шкідників важливо правильно використовувати хімічні препарати в залежності від стадії розвитку. Під час розпускання бруньок слід використовувати бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів: Актара, Енжіо + Хорус. У фазі розпускання бутонів - Хорус + Енжіо. Під час опадання листя застосовують Енжіо або Актеллік + Хорус. У період росту плода -Актеллік + Хорус. Обробка здійснюється через 10-12 днів після попередньої. Після збору врожаю застосовують Хорус. У жовтні-листопаді обкопують пристовбурні кола, закопують або спалюють опале листя, а також вносять добрива. Всі вище згадані препарати можна поєднувати без обмежень і без ризику зниження їх ефективності. Необхідна кількість робочого розчину для молодого дерева - 1л, дерева середнього віку - 2-3 л, дерева з великою кроною - більше 3 л. У нашому інтернет-магазині всі представлені сорти персика вирощені в Україні, тому вони стійкі до морозів і не потребують укриття на зиму. Проте слід захистити кору дерева від зайців на висоту 120см. У разі, якщо Ви купили імпортні саджанці плодових дерев з Європи 6-9 зони, то їх обов'язково потрібно вкрити на зиму. Для цього навколо кореневої шийки формуємо невеликий горбок із землі або мульчі, який вбереже шийку і місце щеплення від обмерзання. Навесні дерево слід розкрити. Всі рослини з розсадника Проксіма забезпечені добривами кращої європейської якості пролонгованої дії. Купуючи рослини в контейнері, Ви маєте можливість висаджувати їх без додаткових добрив з березня до грудня - навіть в літню спеку.

Ґрунтові шкідники: в наш час найбільшу небезпеку становить такий ґрунтовий шкідник, як хрущ (рос. – майський жук). Крону дерева треба захистити, обробивши її Актарою або іншим препаратом, в складі якого є імідаклоприд (Престиж / Байєр, Антихрущ). Обробка здійснюється з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище ґрунту) і кореневу шийку та не пролитися в сторону. Краще 1 раз на місяць робити профілактичні обробки, ніж вдаватися до лікування, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - боротьба садівників України з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні однофамільці» - кремлівські окупанти «колоради», ненаситні та лізуть в чужі сади. І від перших, і від других потрібно позбавлятися до моменту їх широкого розповсюдження.

Захист від бур'янів: у боротьбі з однорічними і багаторічними бур'янами застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Його використовують в період до або після цвітіння за умови захисту культури. Всі препарати, що використовуються, для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.

Слива колоновидна Біла Медова (рання)

Слива колоновидная Белая Медовая (ранняя)

Prunus domestica сolumnar Medova

 

Синоніми: Слива жовта Медова, Слива Ренклод ранній, жовта слива.

Запилювачі: Угорка рання, Ренклод Карбишева, Угорка Донецька рання.

Походження / історія: сорт був виведений селекціонером Л.І. Тараненко в результаті схрещування слив Джефферсон і Персикова. Місце виникнення - Донецька філія садівництва УАНН. Назву слива отримала за світлий колір і приємний медовий аромат плодів. Але слід зауважити, що це найменування швидше народне, так як сам автор назвав сорт Ренклод ранній.

Опис сорту: ранньостиглий сорт сливи, який відрізняється незвичайним для цих плодів кольором і ніжним медовим ароматом. Слива колоновидна Медова невибаглива до умов зростання, має високі показники врожайності, тому популярна в усіх регіонах України.

Форма: округла або широкопірамідальна розлога крона формується невеликою кількістю гілок.

Розмір: високоросла дерево, досягає висоти 6-7 метрів.

Швидкість зростання / сила росту: спостерігається швидкий ріст в перші роки, який в період плодоношення сповільнюється.

Листя: темно-зелені, глянцеві, з загостреним кінчиком, по краях зазубрені.

Квітки: білі, середніх розмірів, блюдцевидної форми. Квіткові бруньки закладаються на однорічних приростах.

Час цвітіння: ранній, до появи листя (травень).

Плоди: за зовнішнім виглядом нагадують аличу, округлі, досить великі, вагою 30-50 грам. Шкірочка щільна, яскраво-жовтого кольору з легким восковим нальотом (див. фото). З сонячної сторони з'являється невеликий оранжевий рум'янець. М'якоть жовта, іноді зелено-жовта, на смак солодка з приємною кислинкою і відмінним медовим післясмаком. Кісточка середніх розмірів, від м'якоті відділяється важко. Дозрівають плоди в першій половині липня.

Ставлення до світла / інсоляція: місце для посадки сливи має бути сонячним і захищеним від вітрів; в тіні листя блідніє, знижується якість плодів.

Ґрунт: суглинисті (средньоглинисті) або піщані ґрунти.

Переваги: слива Медова жовта не вимоглива до ґрунту, має високу стійкість до сильних морозів і весняних заморозків, переносить посуху. Сорт ранній і високоврожайний. Плоди великі, з відмінним медовим смаком, транспортабельні. Крім вживання у свіжому вигляді, з них роблять варення, повидло, компоти, пастилу, соки. Також плоди використовуються в приготуванні настойки для профілактики і лікування різних захворювань (кісточка сливи багата на вітамін В12).

Кліматична зона / зона морозостійкості: 6 – при належному догляді абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a - 5b) та Криму (6a - 7b).

Купити Сливу колоновидну Медову в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист - нижче - під фотографіями. ↓↓↓ Більше інформації про дану рослину можна знайти під фото ↓↓↓


Посадка: щоб Слива колоновидна Медова добре росла і щедро плодоносила, місце для посадки повинно бути сонячним і захищеним від протягів. Саджанець з відкритою кореневою системою висаджуємо в ґрунт або навесні до розпускання бруньок, або восени до настання заморозків. Посадка контейнерних рослин можлива з березня до грудня. Земельну ділянку очищаємо від бур'янів, особливо багаторічних. Викопуємо яму глибиною близько 50 см і діаметром 60-80 см. Розмір лунки залежить від розміру саджанця. У центрі для підпори молодого деревця встановлюємо посадковий кілок. Далі обережно виймаємо рослину з контейнера так, щоб зберегти цілісність земляного кому. Якщо ж саджанець з голим коренем, тоді на дні посадкової ями формуємо невеликий земляний горбок, встановлюємо на нього рослину і розправляємо зволожене коріння донизу. Засипаємо ямку родючою землею, злегка притоптуємо. Важливо, щоб коренева шийка перебувала на 3-5 см вище рівня землі. Для поліпшення збору дощової води за допомогою земляного валу робимо пристовбурні кола. Рясно поливаємо, щоб земля в достатній мірі просочилася вологою.

Вид ґрунту: слива надає перевагу суглинному або піщаному ґрунту. Головне, щоб він був пухким і поживним. При підвищеній кислотності потрібно завчасно провапнувати ділянку. Дерево потребує періодичних підкормок за допомогою органічних і мінеральних добрив. Рекомендуємо використовувати старий органічний перегній з компостованого гною, або компост з кухонних і садових відходів. Особливо це необхідно робити на бідних піщаних ґрунтах (Полісся, велика частина Київської області). Органіка поліпшує якісні характеристики "легких" ґрунтів. Вже давно пора забути згубні радянські уявлення про руйнування природи на користь людства, і розділяти відходи, як роблять це в Європі, тим самим проявляючи турботу про своє майбутнє.

Обрізка: обрізка сливи необхідна для правильного формування крони, а також для видалення зламаних, сухих, хворих і обморожених гілок. До формуючої обрізки приступаємо на другий рік після посадки, коли дерево добре укоріниться. Робимо це навесні до розпускання бруньок. Щорічне проріджування крони збільшує врожайність та запобігає появі хвороб і шкідників. Міцна і розлога крона спрощує догляд за деревом і збір врожаю. Осіння обрізка носить санітарний характер, проводиться після скидання листя.

Хвороби: сливове дерево досить стійке до моніліозу. Але воно може вражатися такими хворобами, як дірчаста плямистість, камедетечіння, іржа, плодова гниль. Серед шкідників сливи слизистий пильщик, плодожерка, запятовидна щитівка, бруньковий довгоносик, тля. Добриво / захист: висаджені дерева потребують внесення мінеральних добрив. Спочатку азот вноситься в перший рік в середині травня, вдруге - в середині червня. Це благотворно впливає на формування крони за рахунок сильних осінніх приростів. Якщо молоде дерево в перший рік росте дуже швидко, тоді в наступному році азотне добриво використовуємо тільки на початку травня. Наступні два роки, щоб не зашкодити процесу формування плодів, добриво азотом мінімізуємо. Мульчування за допомогою перегною або компосту позитивно впливає на розвиток дерев. Щоб захистити дерево від різних хвороб і шкідників важливо правильно використовувати хімічні препарати в залежності від стадії розвитку. Під час розпускання бруньок слід використовувати бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів: Актара, Енжіо + Хорус. У фазі розпускання бутонів - Хорус + Енжіо. Під час опадання листя застосовують Енжіо або Актеллік + Хорус. У період росту плода -Актеллік + Хорус. Обробка здійснюється через 10-12 днів після попередньої. Після збору врожаю застосовують Хорус. У жовтні-листопаді обкопують пристовбурні кола, закопують або спалюють опале листя, а також вносять добрива. Всі вище згадані препарати можна поєднувати без обмежень і без ризику зниження їх ефективності. Необхідна кількість робочого розчину для молодого дерева - 1л, дерева середнього віку - 2-3 л, дерева з великою кроною - більше 3 л. У нашому інтернет-магазині всі представлені сорти персика вирощені в Україні, тому вони стійкі до морозів і не потребують укриття на зиму. Проте слід захистити кору дерева від зайців на висоту 120см. У разі, якщо Ви купили імпортні саджанці плодових дерев з Європи 6-9 зони, то їх обов'язково потрібно вкрити на зиму. Для цього навколо кореневої шийки формуємо невеликий горбок із землі або мульчі, який вбереже шийку і місце щеплення від обмерзання. Навесні дерево слід розкрити. Всі рослини з розсадника Проксіма забезпечені добривами кращої європейської якості пролонгованої дії. Купуючи рослини в контейнері, Ви маєте можливість висаджувати їх без додаткових добрив з березня до грудня - навіть в літню спеку.

Ґрунтові шкідники: в наш час найбільшу небезпеку становить такий ґрунтовий шкідник, як хрущ (рос. – майський жук). Крону дерева треба захистити, обробивши її Актарою або іншим препаратом, в складі якого є імідаклоприд (Престиж / Байєр, Антихрущ). Обробка здійснюється з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище ґрунту) і кореневу шийку та не пролитися в сторону. Краще 1 раз на місяць робити профілактичні обробки, ніж вдаватися до лікування, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - боротьба садівників України з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні однофамільці» - кремлівські окупанти «колоради», ненаситні та лізуть в чужі сади. І від перших, і від других потрібно позбавлятися до моменту їх широкого розповсюдження.

Захист від бур'янів: у боротьбі з однорічними і багаторічними бур'янами застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Його використовують в період до або після цвітіння за умови захисту культури. Всі препарати, що використовуються, для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.

Читати більше

Характеристики

Видова назва дерева Слива;
Запилення рослини Потребує запилювача;
Плоди Великі;
Сезон плодоношення Ранній;
Смакові якості Солодкі;
Тип рослини Плодове дерево;
Форма рослини Колоновидна;
Висота рослини 3-7м;
Кліматична зона України 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Слива колоновидна Біла Медова (рання) | Слива колоновидная Белая Медовая (ранняя) | Prunus domestica сolumnar Medova