Слива домашня Президент (пізня) | Слива домашняя Президент (поздняя) | Prunus domestica Prezident

Код товару: 1150
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 190 грн
Є в наявності

Слива домашня Президент (пізня)

Слива домашняя Президент (поздняя)

Prunus domestica Prezident

Plum tree Prezident


Походження / історія: Президент - пізньостиглий сорт сливи, відомий в Англії ще з ХІХ століття. Набув особливої ​​популярності в країнах Європи вже на початку ХХ століття.

Форма: невелике дерево, росте швидко, крона пірамідальна, у зрілому віці овальної форми, розлога.

Підщепа: пуміселект на половину зменшує силу росту дерева, а обсяг крони на 60-70%, не боїться морозів, має потужну кореневу систему. На цій підщепі дерева ростуть до 4 м.

Листя: зелені, блискучі, овальної форми, що нагадує човник із загостреною верхівкою.

Квітки: цвіте Prezident 11-20 травня. З невеликих бруньк сорту Prezident розвивається по дві квітки, середнього розміру. Пелюстки квітів невеликого розміру, білого кольору. Тичинки пофарбовані в оранжевий колір.

Плоди: сливи сорту Президент - великого розміру (середня маса 50-60 г), округлої форми, одномірні. Шкірочка не товста, гола, з малопомітним дрібним черевним швом, має восковий наліт, від м'якоті шкірка відділяється слабо. Основний колір плоду - зелений з темно-синім відтінком. Світлі точки добре помітні під шкіркою. Плоди легко відділяються від гілок. Кісточка відділяється від м'якоті без проблем. Жовта м'якоть - кислувато-солодка, соковита, ніжна. Сік прозорий. Сорт вирізняється  транспортабельністю.

Ставлення до світла / інсоляція: слива любить сонячні місця, але добре себе почуває і в тіні.

Ґрунт: слива Prezident не вимоглива до ґрунту, надає перевагу родючій, легкій, злегка вологій землі. Не переносить близького залягання ґрунтових вод.

Переваги: ​​великі і смачні плоди, можливість тривалого зберігання плодів, пізні терміни дозрівання, невибагливість у догляді, велика врожайність дерев. Сливи в свіжому і сушеному вигляді (чорнослив) здатні виводити з організму людини холестерин, рекомендовані при порушенні обміну речовин. А в народній медицині використовується листя сливи як ранозагоювальний засіб. Особливо смачними виходить варення зі сливи, джеми і начинки для пирогів.

Кліматична зона / зона морозостійкості: абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a - 5b) та Крим (6a - 7b).

Купити Сливу Президент в Києві за низькими цінами можна в розпліднику рослин PROXIMA. Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист - з фото в розділі "Посадка, догляд".

↓↓↓ Більше інформації про дану рослину можна знайти під фото ↓↓↓


Доступні варіанти
Контейнер/ком: Висота: Діаметр крони: Вік: Ціна: Кількість:
100-160см 30-40см 250 грн
-
+
7,5л 120-140см 20-30см 190 грн
-
+
г.к. 160-180см 20-30см 240 грн
-
+
Від 190 грн

Посадка: щоб слива колоновидна Президент добре росла, ґрунт перед посадкою повинен бути добре підготовлений, звільнений від бур'янів, особливо багаторічних, багатий на поживні елементи (чорнозем або будь-яка здорова гумусована темна лугова / садова земля). Рекомендується для поліпшення фізико-хімічного складу ґрунту переорювання з зеленим гноєм або додавання компосту. Ями повинні бути приблизно 60 см в діаметрі і глибиною від 30см, розмір диктує розмір саджанця. Виймаємо рослину з тимчасового контейнера, не руйнуючи земляний ком (якщо рослина з голою кореневою системою, то на дно ямки насипаємо земляний горбок і розподіляємо по ньому зволожені корені вниз). Засипаємо родючою землею, злегка притоптуємо. Немає необхідності купувати спеціальні субстрати. Чим більш родючий шар, тим менше доведеться вносити мінеральних добрив. Робимо пристовбурні кола, для природного збору дощової води, і рясно заливаємо декілька разів.

Вид ґрунту: як і всі інші рослини добре реагує на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною, або компост. Всі сорти слив нашого інтернет-магазину вирощені в Україні, морозостійкі і не вимагають ніякого укриття на зиму, крім обов'язкового захисту кори від зайців на висоту 120см. Україна традиційно є найбільшим в східній Європі виробником плодових дерев, тому на 95% будьте впевнені, що куплений в Україні саджанець гарантовано морозостійкий. Наш садовий центр не продає імпортних плодових дерев. Якщо Ви придбали імпортні сорти плодових дерев, завезені з Європи (6-9 зона), то перед настанням перших заморозків їх необхідно захистити. Навколо кореневої шийки насипається невеликий горбок ґрунту або мульчі, який навесні необхідно буде розкрити, але взимку він захистить шийку і місце щеплення від підмерзання. Саджанці краще купити в пластиковому контейнері з добривами, так рослина не піддається викопці з неминучим пошкодженням кореневої системи і після посадки гарантовано приживається. Також можна купити саджанці з голим коренем (ранньою весною чи пізньою осінню без листя), які відмінно приживаються.

Полив: слива Prezident - вологолюбна рослина. Полив слід проводити 4-5 разів на місяць з розрахунку одне відро води на доросле дерево двічі в день (вранці і ввечері). Дуже важливий полив в період червень-липень: тоді відбувається дозрівання плодів (таким чином можна запобігти їх розтріскуванню), закладаються квіткові бруньки, що формують урожай майбутнього року. При близькому заляганні ґрунтових вод норми поливу коригуються.

Обрізка: дуже важливим фактором у вирощуванні слив є грамотна обрізка, завдяки якій можна регулювати врожайність дерева, розмір плодів, цукристість, а також позбавити його від хвороб. При посадці гілки молодого саджанця сливи обрізають на третину. Це сприяє швидкій закладці крони. Обрізку сливи слід проводити щорічно до розпускання бруньок, приблизно в квітні місяці. Необхідно щорічно проріджувати крону дерева, це сприяє збільшенню врожаю і запобігає появі хвороб і шкідників. З молодих пагонів слід залишати тільки сильні і прямостоячі, а криві і слабкі слід видаляти. Формуйте крислату і добре освітлену крону, щоб до плоду можна було легко протягнути руку. Саме тому обрізайте гілки, що ростуть вертикально вгору, даючи місце розвиватися боковим гілкам, але не більше ¼ від загальної маси гілок.

Хвороби: загальна стійкість до хвороб оцінюється як середня. Слива стійка до парші та основних грибкових захворювань. Поразка моніліозом становить 0,1 - 0,2%, сливовою плодожеркою - 0,3 - 0,5%. Камедотечіння проявляється рідко. В окремі роки дерева в середньому ступені уражаються сливовою запиленою попелицею.

Добриво / захист: висаджені дерева слід відразу ж підгодувати мінеральними добривами. Перша порція азоту вноситься в перший рік в середині травня, друга - в середині червня. Завдяки цьому, вже до осені утворюються потужні прирости, необхідні для утворення крони. Якщо ріст саджанців у перший рік занадто інтенсивний, на наступний рік азотне добриво обмежуємо, залишивши тільки травневе внесення, але вже на початку місяця. Щоб спровокувати плодоношення, на третій і четвертий рік удобрення азотом зводимо до мінімуму. Хорошому розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування перегноєм або компостом. Дуже важливо захистити ваше деревце від різного виду хвороб та шкідників, які можуть завдати шкоди вашому врожаю. І найкращим способом цього захисту буде правильне використання хімічних препаратів на різних стадіях розвитку. У фазі розпускання бруньок (зелений конус «ведмежі вушка») з метою захисту від брунькового довгоносика, пильщика, щитівки, листогризучих гусениць, а також від таких хвороб, як кокомікоз, моніліоз, «кишеньки слив» слід застосовувати бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів: Актара, Енжіо, Хорус. У фазі опадання пелюсток (95% опало) - для боротьби з листовійкою, попелицями, кліщами, сливовим пилильщиком і сливовою товстоніжкою та від хвороби моніліоз застосовують бакові суміші фунгіцидів та інсектицидів: Актеллік, Хорус, Енжіо. У фазі росту плоду (горішок) - від сливової товстоніжки, пильщика, листовійки і хвороби моніліоз застосовують Актеллік і Хорус. Обприскування проводять через 7-8 днів після попереднього, а гілки, уражені моніліозом, вирізають і спалюють. У фазі росту плоду (перед дозріванням) - від сливової та східної плодожерки, попелиці і від таких хвороб, як плямистість листя, плодова гниль, кокомікоз застосовують Енжіо, Актеллік, Хорус + Швидкість, а також бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів. Обробку проводять через 12-14 днів після попередньої. Після збирання врожаю від попелиці і хвороб плодова гниль, моніліоз, кокомікоз застосовують препарати Енжіо, Світч + Швидкість, знімають і знищують муміфіковані плоди. У жовтні-листопаді від довгоносика, пильщика, кліща і від плямистості листя, клястероспоріозу слід зробити обкопування пристовбурних кіл, закопування або спалювання опалого листя, а також внести добрива.

Ґрунтові шкідники: необроблена рослина може пошкоджуватися совкою. У порівнянні з ненажерливою ​​личинкою травневого хруща, інші шкідники на доглянутій рослині зустрічаються рідко. За останні 10 років хрущ, особливо на багатих перегноєм, чистих від бур'янів ґрунтах, перетворився найнебезпечнішого шкідника садових рослин України. З середини квітня, побачивши першого хруща, ТЕРМІНОВО обробляємо крону будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ, при цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище ґрунту) і кореневу шийку та не пролитися в бік. Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетації. Проливаємо в ґрунт згідно з інструкцією, також ефективна Актара. Обробка по кроні і підлив по кореневій шийці в ґрунт з кінця квітня до вересня - 1 раз в 40-60 днів.

Захист від бур'янів: в період до або після цвітіння для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1 л, дерево середнього віку - 2 л, дерево з великою кроною - більше 3 л. Всі матеріали, для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.

Слива домашня Президент (пізня)

Слива домашняя Президент (поздняя)

Prunus domestica Prezident

Plum tree Prezident


Походження / історія: Президент - пізньостиглий сорт сливи, відомий в Англії ще з ХІХ століття. Набув особливої ​​популярності в країнах Європи вже на початку ХХ століття.

Форма: невелике дерево, росте швидко, крона пірамідальна, у зрілому віці овальної форми, розлога.

Підщепа: пуміселект на половину зменшує силу росту дерева, а обсяг крони на 60-70%, не боїться морозів, має потужну кореневу систему. На цій підщепі дерева ростуть до 4 м.

Листя: зелені, блискучі, овальної форми, що нагадує човник із загостреною верхівкою.

Квітки: цвіте Prezident 11-20 травня. З невеликих бруньк сорту Prezident розвивається по дві квітки, середнього розміру. Пелюстки квітів невеликого розміру, білого кольору. Тичинки пофарбовані в оранжевий колір.

...

Слива домашня Президент (пізня)

Слива домашняя Президент (поздняя)

Prunus domestica Prezident

Plum tree Prezident


Походження / історія: Президент - пізньостиглий сорт сливи, відомий в Англії ще з ХІХ століття. Набув особливої ​​популярності в країнах Європи вже на початку ХХ століття.

Форма: невелике дерево, росте швидко, крона пірамідальна, у зрілому віці овальної форми, розлога.

Підщепа: пуміселект на половину зменшує силу росту дерева, а обсяг крони на 60-70%, не боїться морозів, має потужну кореневу систему. На цій підщепі дерева ростуть до 4 м.

Листя: зелені, блискучі, овальної форми, що нагадує човник із загостреною верхівкою.

Квітки: цвіте Prezident 11-20 травня. З невеликих бруньк сорту Prezident розвивається по дві квітки, середнього розміру. Пелюстки квітів невеликого розміру, білого кольору. Тичинки пофарбовані в оранжевий колір.

Плоди: сливи сорту Президент - великого розміру (середня маса 50-60 г), округлої форми, одномірні. Шкірочка не товста, гола, з малопомітним дрібним черевним швом, має восковий наліт, від м'якоті шкірка відділяється слабо. Основний колір плоду - зелений з темно-синім відтінком. Світлі точки добре помітні під шкіркою. Плоди легко відділяються від гілок. Кісточка відділяється від м'якоті без проблем. Жовта м'якоть - кислувато-солодка, соковита, ніжна. Сік прозорий. Сорт вирізняється  транспортабельністю.

Ставлення до світла / інсоляція: слива любить сонячні місця, але добре себе почуває і в тіні.

Ґрунт: слива Prezident не вимоглива до ґрунту, надає перевагу родючій, легкій, злегка вологій землі. Не переносить близького залягання ґрунтових вод.

Переваги: ​​великі і смачні плоди, можливість тривалого зберігання плодів, пізні терміни дозрівання, невибагливість у догляді, велика врожайність дерев. Сливи в свіжому і сушеному вигляді (чорнослив) здатні виводити з організму людини холестерин, рекомендовані при порушенні обміну речовин. А в народній медицині використовується листя сливи як ранозагоювальний засіб. Особливо смачними виходить варення зі сливи, джеми і начинки для пирогів.

Кліматична зона / зона морозостійкості: абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a - 5b) та Крим (6a - 7b).

Купити Сливу Президент в Києві за низькими цінами можна в розпліднику рослин PROXIMA. Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист - з фото в розділі "Посадка, догляд".

↓↓↓ Більше інформації про дану рослину можна знайти під фото ↓↓↓


Посадка: щоб слива колоновидна Президент добре росла, ґрунт перед посадкою повинен бути добре підготовлений, звільнений від бур'янів, особливо багаторічних, багатий на поживні елементи (чорнозем або будь-яка здорова гумусована темна лугова / садова земля). Рекомендується для поліпшення фізико-хімічного складу ґрунту переорювання з зеленим гноєм або додавання компосту. Ями повинні бути приблизно 60 см в діаметрі і глибиною від 30см, розмір диктує розмір саджанця. Виймаємо рослину з тимчасового контейнера, не руйнуючи земляний ком (якщо рослина з голою кореневою системою, то на дно ямки насипаємо земляний горбок і розподіляємо по ньому зволожені корені вниз). Засипаємо родючою землею, злегка притоптуємо. Немає необхідності купувати спеціальні субстрати. Чим більш родючий шар, тим менше доведеться вносити мінеральних добрив. Робимо пристовбурні кола, для природного збору дощової води, і рясно заливаємо декілька разів.

Вид ґрунту: як і всі інші рослини добре реагує на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною, або компост. Всі сорти слив нашого інтернет-магазину вирощені в Україні, морозостійкі і не вимагають ніякого укриття на зиму, крім обов'язкового захисту кори від зайців на висоту 120см. Україна традиційно є найбільшим в східній Європі виробником плодових дерев, тому на 95% будьте впевнені, що куплений в Україні саджанець гарантовано морозостійкий. Наш садовий центр не продає імпортних плодових дерев. Якщо Ви придбали імпортні сорти плодових дерев, завезені з Європи (6-9 зона), то перед настанням перших заморозків їх необхідно захистити. Навколо кореневої шийки насипається невеликий горбок ґрунту або мульчі, який навесні необхідно буде розкрити, але взимку він захистить шийку і місце щеплення від підмерзання. Саджанці краще купити в пластиковому контейнері з добривами, так рослина не піддається викопці з неминучим пошкодженням кореневої системи і після посадки гарантовано приживається. Також можна купити саджанці з голим коренем (ранньою весною чи пізньою осінню без листя), які відмінно приживаються.

Полив: слива Prezident - вологолюбна рослина. Полив слід проводити 4-5 разів на місяць з розрахунку одне відро води на доросле дерево двічі в день (вранці і ввечері). Дуже важливий полив в період червень-липень: тоді відбувається дозрівання плодів (таким чином можна запобігти їх розтріскуванню), закладаються квіткові бруньки, що формують урожай майбутнього року. При близькому заляганні ґрунтових вод норми поливу коригуються.

Обрізка: дуже важливим фактором у вирощуванні слив є грамотна обрізка, завдяки якій можна регулювати врожайність дерева, розмір плодів, цукристість, а також позбавити його від хвороб. При посадці гілки молодого саджанця сливи обрізають на третину. Це сприяє швидкій закладці крони. Обрізку сливи слід проводити щорічно до розпускання бруньок, приблизно в квітні місяці. Необхідно щорічно проріджувати крону дерева, це сприяє збільшенню врожаю і запобігає появі хвороб і шкідників. З молодих пагонів слід залишати тільки сильні і прямостоячі, а криві і слабкі слід видаляти. Формуйте крислату і добре освітлену крону, щоб до плоду можна було легко протягнути руку. Саме тому обрізайте гілки, що ростуть вертикально вгору, даючи місце розвиватися боковим гілкам, але не більше ¼ від загальної маси гілок.

Хвороби: загальна стійкість до хвороб оцінюється як середня. Слива стійка до парші та основних грибкових захворювань. Поразка моніліозом становить 0,1 - 0,2%, сливовою плодожеркою - 0,3 - 0,5%. Камедотечіння проявляється рідко. В окремі роки дерева в середньому ступені уражаються сливовою запиленою попелицею.

Добриво / захист: висаджені дерева слід відразу ж підгодувати мінеральними добривами. Перша порція азоту вноситься в перший рік в середині травня, друга - в середині червня. Завдяки цьому, вже до осені утворюються потужні прирости, необхідні для утворення крони. Якщо ріст саджанців у перший рік занадто інтенсивний, на наступний рік азотне добриво обмежуємо, залишивши тільки травневе внесення, але вже на початку місяця. Щоб спровокувати плодоношення, на третій і четвертий рік удобрення азотом зводимо до мінімуму. Хорошому розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування перегноєм або компостом. Дуже важливо захистити ваше деревце від різного виду хвороб та шкідників, які можуть завдати шкоди вашому врожаю. І найкращим способом цього захисту буде правильне використання хімічних препаратів на різних стадіях розвитку. У фазі розпускання бруньок (зелений конус «ведмежі вушка») з метою захисту від брунькового довгоносика, пильщика, щитівки, листогризучих гусениць, а також від таких хвороб, як кокомікоз, моніліоз, «кишеньки слив» слід застосовувати бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів: Актара, Енжіо, Хорус. У фазі опадання пелюсток (95% опало) - для боротьби з листовійкою, попелицями, кліщами, сливовим пилильщиком і сливовою товстоніжкою та від хвороби моніліоз застосовують бакові суміші фунгіцидів та інсектицидів: Актеллік, Хорус, Енжіо. У фазі росту плоду (горішок) - від сливової товстоніжки, пильщика, листовійки і хвороби моніліоз застосовують Актеллік і Хорус. Обприскування проводять через 7-8 днів після попереднього, а гілки, уражені моніліозом, вирізають і спалюють. У фазі росту плоду (перед дозріванням) - від сливової та східної плодожерки, попелиці і від таких хвороб, як плямистість листя, плодова гниль, кокомікоз застосовують Енжіо, Актеллік, Хорус + Швидкість, а також бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів. Обробку проводять через 12-14 днів після попередньої. Після збирання врожаю від попелиці і хвороб плодова гниль, моніліоз, кокомікоз застосовують препарати Енжіо, Світч + Швидкість, знімають і знищують муміфіковані плоди. У жовтні-листопаді від довгоносика, пильщика, кліща і від плямистості листя, клястероспоріозу слід зробити обкопування пристовбурних кіл, закопування або спалювання опалого листя, а також внести добрива.

Ґрунтові шкідники: необроблена рослина може пошкоджуватися совкою. У порівнянні з ненажерливою ​​личинкою травневого хруща, інші шкідники на доглянутій рослині зустрічаються рідко. За останні 10 років хрущ, особливо на багатих перегноєм, чистих від бур'янів ґрунтах, перетворився найнебезпечнішого шкідника садових рослин України. З середини квітня, побачивши першого хруща, ТЕРМІНОВО обробляємо крону будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ, при цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище ґрунту) і кореневу шийку та не пролитися в бік. Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетації. Проливаємо в ґрунт згідно з інструкцією, також ефективна Актара. Обробка по кроні і підлив по кореневій шийці в ґрунт з кінця квітня до вересня - 1 раз в 40-60 днів.

Захист від бур'янів: в період до або після цвітіння для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1 л, дерево середнього віку - 2 л, дерево з великою кроною - більше 3 л. Всі матеріали, для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.

Читати більше

Характеристики

Видова назва дерева Слива;
Запилення рослини Потребує запилювача;
Плоди Великі;
Сезон плодоношення Пізній;
Смакові якості Кисло-солодкі;
Тип рослини Плодове дерево;
Форма рослини Розлога;
Висота рослини 3-7м;
Кліматична зона України 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна;

Слива домашня Президент (пізня) | Слива домашняя Президент (поздняя) | Prunus domestica Prezident