Яблуня домашня Ембасі (осіння) | Яблоня домашняя Эмбасси (осенняя) | Malus domestica Ambasy
Яблуня домашня Ембасі (осіння)
Яблоня домашняя Эмбасси (осенняя)
Malus domestica Ambasy
Apple tree Ambasy
Синоніми: Ембесі, Амбассі, Ембасі, Амбаса, Ембессі, Амбессі.
Запилювачі: Айдаред, Голден Делішес, Лігол, Чемпіон, Женева Ерлі, Гала, Пауларед, Алкмене, Делікатес, Джеймс Грів, Ельстар, Фієста, Санрайз, Діскавері.
Походження / історія: Французький річний сорт яблуні. Отриманий при схрещуванні сортів голден Делішес і Старк Джон Граймз. З'їж яблучко на вечерю і лікар тобі не потрібен! Яблуня домашня Ambasy - скороплідний сорт з ароматними червоними плодами, соковитою м'якоттю і хорошим співвідношенням цукру і кислоти. Частково самозапильний сорт, дуже цінується серед сортів з аналогічним терміном дозрівання.
Форма: крона густа, широко пірамідальна, плоско або розлогої форми, зі звисаючими гілками.
Розмір: доросла рослина досягає 2,5-3,5м у висоту.
Швидкість зростання / сила росту: дерева інтенсивно ростуть в молодому віці, помірно - в період плодоношення.
Листя: насичено темно-зелені знизу густо опушені. За формою довгасті або подовжено-яйцеподібні, з загостреною або з заокругленою підставою і явно вираженим кінчиком. Іноді злегка закручені за годинниковою стрілкою, з крупно хвилястими двояко зубчатими краями.
Квітки: середніх розмірів, білі, блюдце подібної форми. Сорт самозапильний.
Час цвітіння: яблуня домашня квітне в ранні терміни.
Плоди опис: великі, масою 180-210 г., овально-циліндричної форми, жовтого кольору, з яскраво-червоним смугастим рум'янцем на 50-70% поверхні плоду. М'якоть хрустка, жовта, соковита, тане, має відмінний, кисло-солодкий смак і дуже смачна. Плоди знімають в останніх числах серпня і зберігають в холодильнику 8-12 місяців. Зимостійкість підвищена. Стійкість середня до таких захворювань як борошниста роса і парша. Добре запилює інші сорти яблуні.
Ставлення до світла: яблуня надає перевагу сонячним місцям, але може рости і в затіненні. Не страждає від сильних вітрів і посухи.
Ґрунт: сорт не вимогливий, любить легкий родючий вологий ґрунт. Не любить близького залягання ґрунтових вод. Посухостійкий, може переносити тривалу повітряну посуху спекотного літа.
Переваги: гарно пристосовується до різних умов вирощування. Висока врожайність, регулярність плодоношення і товарність плодів. Літні плоди підходять для виготовлення соків і повидла.
Морозостійкість: зимостійкість підвищена. Відгуки садівників позитивні.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 5В - абсолютно вся територія УКРАЇНИ (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) та Крим (6a-7b).
Купити Яблуню Ембассі в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.
Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист - з фото в розділі "Посадка, догляд".
Більше інформації про дану рослину можна знайти під фото.
Посадка: щоб Яблуня Ембасі добре росла, ґрунт перед посадкою повинен бути добре підготовлений, звільнений від бур'янів, особливо багаторічних, багатий на поживні елементи (чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт). Рекомендується для поліпшення фізико-хімічного складу ґрунту переорювання з зеленим гноєм або додавання компосту. Ями повинні бути приблизно 60 см в діаметрі і глибиною від 30см, розмір ями диктує розмір саджанця.
Перевалюємо рослину з тимчасового контейнера, не руйнуючи земляного кому (якщо рослина з голою кореневою системою, то на дно ямки насипаємо земляний горбок і розподіляємо по ньому зволожені коріння вниз). Засипаємо родючою землею, злегка притоптуючи. Немає необхідності купувати спеціальні субстрати. Чим більший родючий шар, тим менше доведеться вносити мін. добрив. Робимо пристовбурні кола з валиком, для природного збору дощової води і рясно заливаємо кілька разів. Всі сорти яблунь нашого інтернет-магазину вирощені в Україні, морозостійкі і не вимагають ніякого укриття на зиму, крім обов'язкового захисту кори від зайців на висоту 120см. Україна традиційно є найбільшим в східній Європі виробником плодових дерев, тому на 95% будьте впевнені, що куплений в Україні саджанець гарантовано морозостійкий. Наш садовий центр не продає імпортних плодових. Якщо Ви придбали імпортні сорти плодових дерев, завезені з Європи (6-9 зона), то перед настанням перших заморозків їх необхідно захистити. Навколо кореневої шийки насипається невеликий горбок ґрунту або мульчі, який навесні необхідно буде розкрити, але взимку він захистить шийку і місце щеплення від підмерзання.
Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа. Відмінно приживаються рослини з голим коренем (ранньою весною чи пізньою осінню без листя).
Полив: необхідно регулярно поливати ще не плодоносну Яблуню Ambasy, не допускаючи пересихання землі - приблизно 5 разів за сезон в посушливі періоди по 3-5шт (10л) відер на дерево. Недолік вологи відіб'ється на зростанні пагонів, відповідно, і на майбутній урожай. Починаючи з кінця липня полив припиняється, щоб яблуня готувалася до зими. Норми за кількістю відер для плодоносних дерев такі ж, але полив повинен проводитися на наступних етапах: під час квітнення, перед червневим утворенням зав'язі, за 2 чи 3 тижні до повного дозрівання яблук. При близькому заляганні ґрунтових вод норми поливу коригуються.
Обрізка: на наступний рік після посадки, перед початком вегетації, необхідно виконати формуючу обрізку (занадто густа крона і підмерзлі за зиму гілки вимагають регулярного і своєчасного проріджування), але при обрізанні будьте обережні, щоб не видалити гілки з плодовими утвореннями. В іншому випадку обсяг майбутнього врожаю значно скоротиться. Деревця без гілок обрізаємо на 20см вище планованого розгалуження. У розгалужених дерев провідник укорочуємо, а гілки розташовані занадто низько - видаляємо цілком.
Хвороби: стійкість середня до таких захворювань як борошниста роса і парша.
Добриво / догляд: без хімічного захисту якісний ріст рослин в перші роки життя практично неможливий. У фазі розпускання бруньок (зелений конус «ведмежі вушка») для захисту від яблуневого квіткоїда, брунькових довгоносиків, зимуючої стадії збудників таких хвороб, як парша, борошниста роса і плодова гниль, застосовують бакові суміші препаратів Актара + Хорус. Наступне обприскування проводять сумішшю препаратів Енжіо + Хорус в фазі висування бутонів - рожевий бутон. Ця обробка захищає дерева від яблуневого квіткоїда, листокруток, попелиць, мідяниці і проти комплексу збудників хвороб: парші, борошнистої роси, альтернаріозу, плодової гнилі. У зоні Степу в Україні для боротьби з плодовими кліщами в бакових сумішах додають Тіовіт Джет. У фазі опадання пелюсток - після квітнення для одночасної боротьби з яблуневим пильщиком, листовійкою (зокрема яблуневою плодожеркою), личинками-мандрівницями каліфорнійської щитівки, попелицею, мідяницею, молями, з хворобами (наприклад парша, борошниста роса, альтернаріоз) застосовують бакові суміші препаратів Актара або Енжіо® + Матч® або Проклейм® і додають Скор®. Під час тривалих дощових періодів і при рясних росах додають препарат Хорус. Орієнтовні терміни боротьби з першим поколінням яблуневої плодожерки - початок квітнення білої акації або після закінчення квітнення пізніх сортів яблунь. Обприскування проти гусениць наступних поколінь яблуневої плодожерки припадають на 30-35-й день після попереднього. Сорти, чутливі до пошкодження борошнистою росою, обприскують сумішшю препаратів Актара® + Проклейм® і Топаз, а якщо є загроза розвитку парші, додають ще Хорус.
Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Побачивши першого жука (середина квітня) ТЕРМІНОВО потрібно обробляти крону Актарою або будь-яким з багатьох препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Prestige (Байер), Антихрущ. Водночас частина розчину повинна потрапити на кореневу шийку стовбура (10 см вище ґрунту). Подібні обробки потрібно повторювати кожні 40-50 днів.
Саджаючи замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актара( діюча речовина - тіаметоксам)розводимо 1г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючи речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини. Обробку по кроні, підлив по кореневій шийці і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз на 40 днів до кінця вересня. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.
Захист від бур'янів: в період до або після квітнення для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази квітнення, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1 л, дерево середнього віку - 2 л, дерево з великою кроною - більше 3 л.
Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.
Яблуня домашня Ембасі (осіння)
Яблоня домашняя Эмбасси (осенняя)
Malus domestica Ambasy
Apple tree Ambasy
Синоніми: Ембесі, Амбассі, Ембасі, Амбаса, Ембессі, Амбессі.
Запилювачі: Айдаред, Голден Делішес, Лігол, Чемпіон, Женева Ерлі, Гала, Пауларед, Алкмене, Делікатес, Джеймс Грів, Ельстар, Фієста, Санрайз, Діскавері.
Походження / історія: Французький річний сорт яблуні. Отриманий при схрещуванні сортів голден Делішес і Старк Джон Граймз. З'їж яблучко на вечерю і лікар тобі не потрібен! Яблуня домашня Ambasy - скороплідний сорт з ароматними червоними плодами, соковитою м'якоттю і хорошим співвідношенням цукру і кислоти. Частково самозапильний сорт, дуже цінується серед сортів з аналогічним терміном дозрівання.
...Характеристики |
|
Видова назва дерева | Яблуня; |
Запилення рослини | Потребує запилювача; |
Плоди | Великі; |
Сезон плодоношення | Середній; |
Смакові якості | Кисло-солодкі; |
Тип рослини | Плодове дерево; |
Форма рослини | Розлога; |
Висота рослини | 3-7м; |
Кліматична зона України | 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна; |
Яблуня домашня Ембасі (осіння) | Яблоня домашняя Эмбасси (осенняя) | Malus domestica Ambasy