Смородина чорна Вернісаж (середня) | Смородина чорная Вернисаж (средняя) | Ribes rubrum Vernissage

Модель: 1397
NEW
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 60 грн
Є в наявності

Смородина чорна Вернісаж (середня)

Смородина чорная Вернисаж (средняя)

Ribes rubrum Vernissage


Синоніми: смород, північний виноград, порічка.

Запилювачі: сорт самоплідний, тому запилювачів не потребує.

Походження / історія: сорт української селекції середнього терміну дозрівання, виведений у 1985 році в Інституті садівництва УААН в результаті схрещування сорту Клуссонівська та Тритон. Селекціонери: Копань К.М. та Копань В.П.

Опис сорту: Вернісаж - самоплідний сорт чорної смородини середнього періоду дозрівання. Ягоди великі, з приємним десертним кисло-солодким смаком. Високоврожайний сорт.

Форма: сильнорослий помірно розлогий кущ з міцними пагонами.

Розмір: висота і ширина - до 1,5 метра.

Швидкість зростання / сила росту: швидкі темпи зростання - від 25 до 50 см в рік.

Пагони: довгі, не надто товсті, прямостоячі, формують щільний кущ.

Листя: широке, зеленого кольору (нижня частина листа світліша), гладке, з зазубреними краями, ароматне.

Квітки: непримітні невеликі дзвіночки жовто-зеленого кольору.

Час цвітіння: з квітня по травень.

Плоди: великі, чорні (див. фото), вагою 1,5-2 грами, з сухим відривом. Шкірочка щільна, пружна, з глянцевим блиском. М'якоть зеленого кольору з коричневим відтінком, має десертний кисло-солодкий смак з  переважанням солодких ноток. Грона середнього розміру, щільно набиті ягодами. Дозрівання грон відбувається майже одночасно, в середині липня.

Збереження плодів: завдяки щільній шкірці ягоди добре зберігаються (при температурі +1 ... + 5 ° C близько двох-трьох тижнів) і мають високу транспортабельність.

Ставлення до світла / інсоляція: рослина надає перевагу сонячним місцям, але переносить і півтінь.

Ґрунт: пухкий, родючий, слабокислий ґрунт.

Переваги: самоплідність; високий рівень засухо- і морозостійкості; стійкість до грибкових захворювань та павутинного кліща; стабільне рясне плодоношення (до 8 кг з одного куща).

Застосування: ягоди і листя червоної смородини використовують в кулінарії і народній медицині. Чорну смородину вживають у свіжому вигляді, консервують, заморожують і сушать. З ягід чорної смородини готують соки, компоти, джеми, вино, мармелад і соуси.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 - абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a - 5b) і Криму (6a - 7b).

Купити Смородину чорну Вернісаж в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.

↓↓↓ Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд» ↓↓↓

 

Доступні варіанти
Контейнер/ком: Висота: Діаметр крони: Вік: Додатково: Ціна: Кількість:
г.к. 60-80см 20-30см
NEW
60 грн
-
+
Від 60 грн

Посадка: щоб Смородина чорна Вернісаж добре росла і щедро плодоносила, місце для посадки повинно бути сонячним і захищеним від вітру. Саджанець з відкритою кореневою системою висаджуємо в ґрунт або навесні до розпускання бруньок, або восени до настання заморозків. Посадка контейнерних рослин можлива з березня до грудня. Земельну ділянку очищаємо від бур'янів, особливо багаторічних. Викопуємо яму глибиною не менше 30 см і діаметром близько 60 см. Розмір лунки залежить від розміру саджанця. Потім обережно виймаємо рослину з контейнера так, щоб зберегти цілісність земляного кому. Якщо ж саджанець з голим коренем, тоді на дні посадкової ями насипаємо невеликий земляний горбок, встановлюємо на нього рослину і добре розправляємо зволожене коріння. Засипаємо ямку родючою землею, злегка притоптуємо. Для поліпшення збору дощової води за допомогою земляного валу формуємо пристовбурне коло. Рясно поливаємо (3-5 відер води під кожен кущ), щоб земля достатньо просочилася вологою. Через 5-7 днів полив слід повторити. Таким чином земляний ком зберігає вологу і з'єднується з рештою ґрунту.

Відстань при посадці між кущами має бути не менше 1,5 метра.

Вид землі / ґрунту: ґрунт для смородини повинен бути легким, слабокислим або з нейтральною реакцією. Підходять суглинні і супіщані, середньо- і слабопідзолисті ґрунти. Кущ потребує періодичних підкормок за допомогою органічних і мінеральних добрив. Рекомендуємо використовувати старий органічний перегній з компостованого гною, або компост з кухонних та садових відходів. Особливо це необхідно робити на бідних піщаних ґрунтах (Полісся, велика частина Київської області). Органіка явно покращує якісні характеристики "легких" ґрунтів. Вже давно пора відмовитися від згубних радянських уявлень про руйнування природи на користь людства, і розділяти відходи, як роблять це в Європі, тим самим виявляючи турботу про своє майбутнє.

Полив: смородина Вернісаж дуже позитивно відгукується на зрошення, але не витримує перезволоження. При достатній кількості природних опадів додаткового поливу рослина не потребує. У разі, коли вологи недостатньо, важливо здійснювати три основних поливи за сезон: під час формування плодів; після збору врожаю; перед зимівлею. Земля повинна просочитися вологою на 50 см углиб.

Обрізка: на першому році життя придбаного саджанця залишають 4-5 сильних прикореневих пагонів, розташованих не менше ніж на 10 см один від іншого. Протягом наступних років додають ще по 2-3 прикореневих паростки і також на відстані 10-15 см. В результаті у дорослого плодоносного куща має бути близько 15-20 добре розвинених гілок різного віку. Однорічні пагони червоної смородини, як правило, не обрізають. У верхній їх частині розташовуються плодові бруньки, що дають урожай на наступний рік. Старі пагони зберігають довше, ніж у чорної смородини (приблизно на 2-3 роки), так як плодухи червоної смородини багаторічні з більш тривалою здатністю до плодоношення. Рекомендується злегка вкорочувати лише 5-6-річні пагони при наявності всихання або без появи нових приростів. Важливу роль відіграє і санітарна обрізка. Видалені старі, зламані, засохлі і уражені хворобами гілки слід виносити з ділянки і спалювати. 

Хвороби і шкідники: необроблені рослини можуть вражатися такими хворобами, як антракоз, махровість, стовпчикова іржа, прожилкова мозаїка. Шкідники смородини: смородинова пагонова галлиця, павутинний кліщ, смородинова стекляниця, чорносмородиновий плодовий пильщик.

Добриво / захист: висаджені плодові кущі потребують внесення мінеральних добрив. Спочатку азот вноситься в перший рік в середині травня, вдруге - в середині червня. Це благотворно впливає на формування крони за рахунок сильних осінніх приростів. Якщо молодий кущ в перший рік росте дуже швидко, тоді в наступному році азотне добриво використовуємо тільки на початку травня. Наступні два роки, щоб не зашкодити процесу формування плодів, добриво азотом мінімізуємо. Мульчування за допомогою перегною або компосту позитивно впливає на розвиток кущів.

Щоб захистити рослину від різних хвороб і шкідників важливо правильно використовувати хімічні препарати в залежності від стадії розвитку. Під час розпускання бруньок слід використовувати бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів: Актара, Енжіо + Хорус. У фазі розпускання бутонів - Хорус + Енжіо. Під час опадання листя застосовують Енжіо або Актеллік + Хорус. У період росту плода -Актеллік + Хорус. Обробка здійснюється через 10-12 днів після попередньої. Після збору врожаю застосовують Хорус. У жовтні-листопаді обкопують пристовбурні кола, закопують або спалюють опале листя, а також вносять добрива. Всі вище згадані препарати можна поєднувати без обмежень і без ризику зниження їх ефективності. 

У нашому інтернет-магазині всі представлені сорти смородини вирощені в Україні, тому вони стійкі до морозів і не потребують укриття на зиму. 

У разі, якщо Ви купили імпортні саджанці плодових кущів з Європи 6-9 зони, то їх обов'язково потрібно вкрити на зиму. Для цього навколо кореневої шийки формуємо невеликий горбок із землі або мульчі, який вбереже шийку і місце щеплення від обмерзання. Навесні кущ слід розкрити.

Всі рослини з розсадника Проксіма забезпечені добривами кращої європейської якості пролонгованої дії. Купуючи рослини в контейнері, Ви маєте можливість висаджувати їх без додаткових добрив з березня до грудня - навіть в літню спеку.

Ґрунтові шкідники: в наш час найбільшу небезпеку становить такий ґрунтовий шкідник, як хрущ. Крону куща треба захистити, обробивши її Актарою або іншим препаратом, в складі якого є імідаклоприд (Престиж / Байєр, Антихрущ). Обробка здійснюється з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище ґрунту) і кореневу шийку та не пролитися в сторону. Краще 1 раз на місяць робити профілактичні обробки, ніж вдаватися до лікування, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - боротьба садівників України з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні однофамільці» - кремлівські окупанти «колоради», ненаситні та лізуть в чужі сади. І від перших, і від других потрібно позбавлятися до моменту їх широкого розповсюдження.

Захист від бур'янів: у боротьбі з однорічними і багаторічними бур'янами застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Його використовують в період до або після цвітіння за умови захисту культури. Всі препарати, що використовуються, для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.

Смородина чорна Вернісаж (середня)

Смородина чорная Вернисаж (средняя)

Ribes rubrum Vernissage


Синоніми: смород, північний виноград, порічка.

Запилювачі: сорт самоплідний, тому запилювачів не потребує.

Походження / історія: сорт української селекції середнього терміну дозрівання, виведений у 1985 році в Інституті садівництва УААН в результаті схрещування сорту Клуссонівська та Тритон. Селекціонери: Копань К.М. та Копань В.П.

Опис сорту: Вернісаж - самоплідний сорт чорної смородини середнього періоду дозрівання. Ягоди великі, з приємним десертним кисло-солодким смаком. Високоврожайний сорт.

Форма: сильнорослий помірно розлогий кущ з міцними пагонами.

Розмір: висота і ширина - до 1,5 метра.

Швидкість зростання / сила росту: швидкі темпи зростання - від 25 до 50 см в рік.

Пагони: довгі, не надто товсті, прямостоячі, формують щільний кущ.

Листя: широке, зеленого кольору (нижня частина листа світліша), гладке, з зазубреними краями, ароматне.

Квітки: непримітні невеликі дзвіночки жовто-зеленого кольору.

Час цвітіння: з квітня по травень.

Плоди: великі, чорні (див. фото), вагою 1,5-2 грами, з сухим відривом. Шкірочка щільна, пружна, з глянцевим блиском. М'якоть зеленого кольору з коричневим відтінком, має десертний кисло-солодкий смак з  переважанням солодких ноток. Грона середнього розміру, щільно набиті ягодами. Дозрівання грон відбувається майже одночасно, в середині липня.

Збереження плодів: завдяки щільній шкірці ягоди добре зберігаються (при температурі +1 ... + 5 ° C близько двох-трьох тижнів) і мають високу транспортабельність.

Ставлення до світла / інсоляція: рослина надає перевагу сонячним місцям, але переносить і півтінь.

Ґрунт: пухкий, родючий, слабокислий ґрунт.

Переваги: самоплідність; високий рівень засухо- і морозостійкості; стійкість до грибкових захворювань та павутинного кліща; стабільне рясне плодоношення (до 8 кг з одного куща).

Застосування: ягоди і листя червоної смородини використовують в кулінарії і народній медицині. Чорну смородину вживають у свіжому вигляді, консервують, заморожують і сушать. З ягід чорної смородини готують соки, компоти, джеми, вино, мармелад і соуси.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 - абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a - 5b) і Криму (6a - 7b).

Купити Смородину чорну Вернісаж в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.

↓↓↓ Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд» ↓↓↓

 

Посадка: щоб Смородина чорна Вернісаж добре росла і щедро плодоносила, місце для посадки повинно бути сонячним і захищеним від вітру. Саджанець з відкритою кореневою системою висаджуємо в ґрунт або навесні до розпускання бруньок, або восени до настання заморозків. Посадка контейнерних рослин можлива з березня до грудня. Земельну ділянку очищаємо від бур'янів, особливо багаторічних. Викопуємо яму глибиною не менше 30 см і діаметром близько 60 см. Розмір лунки залежить від розміру саджанця. Потім обережно виймаємо рослину з контейнера так, щоб зберегти цілісність земляного кому. Якщо ж саджанець з голим коренем, тоді на дні посадкової ями насипаємо невеликий земляний горбок, встановлюємо на нього рослину і добре розправляємо зволожене коріння. Засипаємо ямку родючою землею, злегка притоптуємо. Для поліпшення збору дощової води за допомогою земляного валу формуємо пристовбурне коло. Рясно поливаємо (3-5 відер води під кожен кущ), щоб земля достатньо просочилася вологою. Через 5-7 днів полив слід повторити. Таким чином земляний ком зберігає вологу і з'єднується з рештою ґрунту.

Відстань при посадці між кущами має бути не менше 1,5 метра.

Вид землі / ґрунту: ґрунт для смородини повинен бути легким, слабокислим або з нейтральною реакцією. Підходять суглинні і супіщані, середньо- і слабопідзолисті ґрунти. Кущ потребує періодичних підкормок за допомогою органічних і мінеральних добрив. Рекомендуємо використовувати старий органічний перегній з компостованого гною, або компост з кухонних та садових відходів. Особливо це необхідно робити на бідних піщаних ґрунтах (Полісся, велика частина Київської області). Органіка явно покращує якісні характеристики "легких" ґрунтів. Вже давно пора відмовитися від згубних радянських уявлень про руйнування природи на користь людства, і розділяти відходи, як роблять це в Європі, тим самим виявляючи турботу про своє майбутнє.

Полив: смородина Вернісаж дуже позитивно відгукується на зрошення, але не витримує перезволоження. При достатній кількості природних опадів додаткового поливу рослина не потребує. У разі, коли вологи недостатньо, важливо здійснювати три основних поливи за сезон: під час формування плодів; після збору врожаю; перед зимівлею. Земля повинна просочитися вологою на 50 см углиб.

Обрізка: на першому році життя придбаного саджанця залишають 4-5 сильних прикореневих пагонів, розташованих не менше ніж на 10 см один від іншого. Протягом наступних років додають ще по 2-3 прикореневих паростки і також на відстані 10-15 см. В результаті у дорослого плодоносного куща має бути близько 15-20 добре розвинених гілок різного віку. Однорічні пагони червоної смородини, як правило, не обрізають. У верхній їх частині розташовуються плодові бруньки, що дають урожай на наступний рік. Старі пагони зберігають довше, ніж у чорної смородини (приблизно на 2-3 роки), так як плодухи червоної смородини багаторічні з більш тривалою здатністю до плодоношення. Рекомендується злегка вкорочувати лише 5-6-річні пагони при наявності всихання або без появи нових приростів. Важливу роль відіграє і санітарна обрізка. Видалені старі, зламані, засохлі і уражені хворобами гілки слід виносити з ділянки і спалювати. 

Хвороби і шкідники: необроблені рослини можуть вражатися такими хворобами, як антракоз, махровість, стовпчикова іржа, прожилкова мозаїка. Шкідники смородини: смородинова пагонова галлиця, павутинний кліщ, смородинова стекляниця, чорносмородиновий плодовий пильщик.

Добриво / захист: висаджені плодові кущі потребують внесення мінеральних добрив. Спочатку азот вноситься в перший рік в середині травня, вдруге - в середині червня. Це благотворно впливає на формування крони за рахунок сильних осінніх приростів. Якщо молодий кущ в перший рік росте дуже швидко, тоді в наступному році азотне добриво використовуємо тільки на початку травня. Наступні два роки, щоб не зашкодити процесу формування плодів, добриво азотом мінімізуємо. Мульчування за допомогою перегною або компосту позитивно впливає на розвиток кущів.

Щоб захистити рослину від різних хвороб і шкідників важливо правильно використовувати хімічні препарати в залежності від стадії розвитку. Під час розпускання бруньок слід використовувати бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів: Актара, Енжіо + Хорус. У фазі розпускання бутонів - Хорус + Енжіо. Під час опадання листя застосовують Енжіо або Актеллік + Хорус. У період росту плода -Актеллік + Хорус. Обробка здійснюється через 10-12 днів після попередньої. Після збору врожаю застосовують Хорус. У жовтні-листопаді обкопують пристовбурні кола, закопують або спалюють опале листя, а також вносять добрива. Всі вище згадані препарати можна поєднувати без обмежень і без ризику зниження їх ефективності. 

У нашому інтернет-магазині всі представлені сорти смородини вирощені в Україні, тому вони стійкі до морозів і не потребують укриття на зиму. 

У разі, якщо Ви купили імпортні саджанці плодових кущів з Європи 6-9 зони, то їх обов'язково потрібно вкрити на зиму. Для цього навколо кореневої шийки формуємо невеликий горбок із землі або мульчі, який вбереже шийку і місце щеплення від обмерзання. Навесні кущ слід розкрити.

Всі рослини з розсадника Проксіма забезпечені добривами кращої європейської якості пролонгованої дії. Купуючи рослини в контейнері, Ви маєте можливість висаджувати їх без додаткових добрив з березня до грудня - навіть в літню спеку.

Ґрунтові шкідники: в наш час найбільшу небезпеку становить такий ґрунтовий шкідник, як хрущ. Крону куща треба захистити, обробивши її Актарою або іншим препаратом, в складі якого є імідаклоприд (Престиж / Байєр, Антихрущ). Обробка здійснюється з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище ґрунту) і кореневу шийку та не пролитися в сторону. Краще 1 раз на місяць робити профілактичні обробки, ніж вдаватися до лікування, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - боротьба садівників України з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні однофамільці» - кремлівські окупанти «колоради», ненаситні та лізуть в чужі сади. І від перших, і від других потрібно позбавлятися до моменту їх широкого розповсюдження.

Захист від бур'янів: у боротьбі з однорічними і багаторічними бур'янами застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Його використовують в період до або після цвітіння за умови захисту культури. Всі препарати, що використовуються, для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.

Читати більше
Характеристики
Видова назва плодового куща Смородина;
Запилення рослини Самозапильна;
Плоди Великі;
Сезон плодоношення Середній;
Смакові якості Кисло-солодкі;
Тип рослини Плодовий кущ;
Форма рослини Розлога;
Висота рослини 1,5-3м;
Кліматична зона України 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Смородина чорна Вернісаж (середня) | Смородина чорная Вернисаж (средняя) | Ribes rubrum Vernissage