Сосна звичайна | Сосна обыкновенная | Pinus sylvestris

Код товару: 523
Акція
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 130 грн
Є в наявності

Сосна звичайна

Сосна обыкновенная

Pinus sylvestris


Синоніми: соснина, паросель, хвійка, хвоїна.

Походження / історія: Сосна звичайна - єдина по-справжньому рідна британська сосна. Вона була широко розповсюджена на стародавніх фермерських полях на рубежі століть. Ранні британські фермери були знайомі з цим видом, коли він вирощувався по всій Європі, і знали, що він може переносити бідний сухий ґрунт. Зрештою вони виявили, що дерева не дозрівали до гарних деревних насаджень, які вони собі передбачали, і часто зупинялися в рості або мали скручені стовбури. Це було початком усвідомлення того, що джерела насіння дуже різноманітні, і їх необхідно підбирати під місце посадки. Сьогодні насіння ретельно відбираються, а сортам сосни звичайної віддається перевага, щоб забезпечити найкращі якості виду, особливо під час посадки на ялинковий ринок. Остання місцева сосна звичайна (pinus sylvestris) в Англії була зрубана приблизно в 1670 році. Хоча деякі валлійські екземпляри можуть бути прямими нащадками диких дерев.

Сосна звичайна є національним деревом Шотландії. Це уродженець колись обширних каледонських соснових лісів і єдине хвойне дерево, яке є джерелом деревини в Шотландії. Він відомий як піонерський вид, завдяки своїй здатності відновлюватися та процвітати на бідних ґрунтах. Сосну звичайну широко висаджують у Європі та за її межами.

Опис сорту / переваги: Сосна звичайна (pinus sylvestris) - це вічнозелене хвойне дерево, як легко відрізнити за довгим високим червонуватим стовбуром і відносно невеликою пишною кроною. Витримує прибережні, вітряні та відкриті ділянки. Його можна висаджувати як зразок або групою, і можна вирощувати на більшості ґрунтів. Це найпоширеніша хвойна рослина в світі, яка все ще зустрічається в природі в Шотландії. Помітні шишки можуть падати або залишатися на дереві роками, хвоя синьо-зелена. Верхній стовбур і гілки оранжево-коричневі, з дозріванням розвиваються мальовничі неправильні контури. В Україні сосна звичайна займає третину лісів, в основному це Полісся. 

Форма: конусоподібна, пірамідальна (див. фото).

Розмір: дерево досягає висоти 25-40 м, стовбур - 1-1,5 м в діаметрі. В 20 років висота та ширина сосни звичайної досягає 20 м і 8 м відповідно.

Швидкість зростання / сила росту: швидкі темпи росту в молодому віці, потім зростання уповільнюється. Має один стрибок росту на рік, навесні, до 75 см.

Пагони: молоді пагони зеленого кольору, а пізніше стають жовтувато-сірими.

Кора: оранжево-коричнева, в нижній частині має глибокі тріщини.

Коренева система: стрижнева, але розміри та галуження кореня залежить від умов її зростання. 

Хвоя: сосна звичайна має довгу зелено-блакитну хвою (до 7 см завдовжки), яка росте парами. 

Шишки: чоловічі та жіночі квіти ростуть на одному дереві, і коли жіночі квіти запилюються вітром, вони зеленіють і перетворюються на шишки. Зрілі шишки мають сіро-коричневий колір,  яйцеподібної форми, зібрані в групи по два-чотири, спрямовані назад вздовж стебла, з невеликою гострою колючкою на кожній лусці.

Світло: світлолюбна рослина.

Волога: саджанці сосни звичайної краще ростуть і розвиваються при регулярному, помірному поливі.

Ґрунт: кислий, глинистий, суглинистий, вологий, піщаний, добре дренований.

Застосування: Сосна звичайна — красива вічнозелена рослина, яка витривала та адаптована майже до будь-якого клімату.  Рекомендується застосовувати для заміських парків, лісопарків як в чистих, так і в змішаних насадженнях, масивами, групами і поодиноко. Сосну звичайну можна використовувати як захист від вітру. Завдяки здатності до пересіву сосну звичайну часто використовують для меліорації. Ці дерева є чудовими екземплярами біорізноманіття та є домівками та джерелами їжі для багатьох різних ссавців і птахів. Таку сосну класичної форми можна придбати як Новорічну ялинку в контейнері з подальшою висадкою в грунт на відкритій площі, де є багато вільного місця для її росту. 

ЗАПРОШУЄМО вибрати, доторкнутися і купити Живу Різдвяну королеву для свого палацу. А після свят в урочистій атмосфері всією родиною висадити шляхетну красуню в відведеному для неї місці, щоб в майбутньому не купувати та не викидати живу рослину, а прикрашати і плекати її як родове дерево - частину новітньої історії Вашої сім'ї. Купуючи живу новорічну ялинку, ви не тільки відновлюєте природу, а й економите власні кошти, заощаджуючи на щорічній купівлі нової ялинки. Виробництво, купівля і утилізація штучних ялинок завдає незворотної шкоди навколишньому середовищу.

Кислотність: рН 4.5-6.5 - рослина ацидофіл (кальцефоб) - полюбляє кислий ґрунт.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 6а – при належному догляді абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).

Купити Сосну звичайну в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин ПРОКСІМА.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».

 

Доступні варіанти
Контейнер/ком: Висота: Діаметр крони: Вік: Додатково: Ціна: Кількість:
ком20кг 60-80см 40-50см 450 грн
-
+
60-80см 20-30см
Акція
130 грн
-
+
ком20кг 80-100см 40-50см 570 грн
-
+
ком25кг 100-120см 50-60см 730 грн
-
+
ком30кг 120-140см 60-70см 930 грн
-
+
ком45кг 140-160см 80-90см 1180 грн
-
+
ком50кг 160-180см 80-90см 1480 грн
-
+
ком60кг 180-200см 90-100см 1850 грн
-
+
ком80кг 200-220см 110-120см 2350 грн
-
+
ком90кг 220-240см 120-140см 10р 2950 грн
-
+
ком120кг 240-260см 130-150см 10р 3650 грн
-
+
Від 130 грн

Посадка: для того, щоб сосна звичайна добре росла, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур'янів, особливо багаторічних. Можемо використовувати чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт. Купити саджанці бажано в пластиковому контейнері з пролонгованими (тривалої дії) добривами (рослина не викопується з неминучим пошкодженням кореневої системи), після посадки вона гарантовано приживається. Найголовніше у висадці сосни - ретельна підготовка субстрату для посадки, незмінним складником якої є кислий верховий (рудий, білий, молодий) торф, бажано сфагновий торф з рівнем рН, що не перевищує 4,5. Винятком є індивідуальні особливості кислотності ґрунтів в Українському заболоченому Поліссі (Житомирська, Рівненська), де трапляються ділянки з кислим середовищем. На решті території України кислий природний ґрунт - велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку необхідно підкислювати. Це можна зробити за рахунок мульчування навколо пристовбурного кола рослини подрібленою корою сосни звичайної та хвойного відпаду, зібраного у будь-якому хвойному лісі та органікою з кислою реакцією. Для підкислення ґрунту українські садівники традиційно використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт).

Мінеральні добрива: біля прикореневих кіл розсипаємо 3 г на 1 кг уявного кому збалансованими добривами. Регулярні позакореневі обробки мінеральними органічними добривами з прилипачем з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол), вермікультури та ін. Сосна звичайна з вдячністю відгукується на внесення мінеральних та органічних добрив. На території бідних піщаних ґрунтів рекомендуємо підсипати компост (отриманий з відходів городу, саду, кухні) або старий органічний гумус з компостного гною. Органіка значно поліпшує структуру «легких» ґрунтів і «запускає» вічний природний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки від сусідів самі мігрують до вас і запустять ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Прийшов час позбавлятися від диких згубних радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини». Доцільніше сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Полив: помірний, регулярний.

Обрізка: рекомендуємо на початку весни провести санітарну обрізку, видаливши старі, пошкоджені і сухі гілки, а також кінчики примерзлих пагонів. Після обрізки необхідно підживити сосну, обробити фунгіцидом. Це забезпечить рівномірне відростання нових пагонів, захистить від грибкових захворювань.

Догляд: потребує регулярного поливу, видалення бур'янів, розпушування ґрунту. Ні в якому випадку не допускати заростання пристовбурного кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка садівника-початківця. Кращому розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування спочатку перегноєм або компостом і зверху корою.

Хвороби та шкідники: для того, щоб правильно обрати засіб захисту рослини, необхідно визначити шкідника. Як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин. Необроблені рослини можуть пошкоджуватися павутинним кліщем, щитівкою, рудою сосновою мухою Neodiprion sertifer, сосновою листоверткою Rhyacionia buoliana, вони нападають на молоді пагони й можуть завдати значної шкоди. Навесні і повторно влітку проводять профілактичне обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч). Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд і т.д).

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. При посадці замочуємо коріння або протруюємо всю рослину розпилювачем. Проливаючи в ґрунт, обов'язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару (діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1гр / л, або український препарат Антихрущ Люкс (діючі речовини - імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість використовуваного розчину залежить від препарату, дози та, безумовно, розміру рослини.

Обробку по кроні, підлив по кореневій шийці і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз в 40 днів до кінця вересня. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливі і лізуть в чужі сади. І перші і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см.

Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.

Сосна звичайна

Сосна обыкновенная

Pinus sylvestris


Синоніми: соснина, паросель, хвійка, хвоїна.

Походження / історія: Сосна звичайна - єдина по-справжньому рідна британська сосна. Вона була широко розповсюджена на стародавніх фермерських полях на рубежі століть. Ранні британські фермери були знайомі з цим видом, коли він вирощувався по всій Європі, і знали, що він може переносити бідний сухий ґрунт. Зрештою вони виявили, що дерева не дозрівали до гарних деревних насаджень, які вони собі передбачали, і часто зупинялися в рості або мали скручені стовбури. Це було початком усвідомлення того, що джерела насіння дуже різноманітні, і їх необхідно підбирати під місце посадки. Сьогодні насіння ретельно відбираються, а сортам сосни звичайної віддається перевага, щоб забезпечити найкращі якості виду, особливо під час посадки на ялинковий ринок. Остання місцева сосна звичайна (pinus sylvestris) в Англії була зрубана приблизно в 1670 році. Хоча деякі валлійські екземпляри можуть бути прямими нащадками диких дерев.

Сосна звичайна є національним деревом Шотландії. Це уродженець колись обширних каледонських соснових лісів і єдине хвойне дерево, яке є джерелом деревини в Шотландії. Він відомий як піонерський вид, завдяки своїй здатності відновлюватися та процвітати на бідних ґрунтах. Сосну звичайну широко висаджують у Європі та за її межами.

Опис сорту / переваги: Сосна звичайна (pinus sylvestris) - це вічнозелене хвойне дерево, як легко відрізнити за довгим високим червонуватим стовбуром і відносно невеликою пишною кроною. Витримує прибережні, вітряні та відкриті ділянки. Його можна висаджувати як зразок або групою, і можна вирощувати на більшості ґрунтів. Це найпоширеніша хвойна рослина в світі, яка все ще зустрічається в природі в Шотландії. Помітні шишки можуть падати або залишатися на дереві роками, хвоя синьо-зелена. Верхній стовбур і гілки оранжево-коричневі, з дозріванням розвиваються мальовничі неправильні контури. В Україні сосна звичайна займає третину лісів, в основному це Полісся. 

Форма: конусоподібна, пірамідальна (див. фото).

Розмір: дерево досягає висоти 25-40 м, стовбур - 1-1,5 м в діаметрі. В 20 років висота та ширина сосни звичайної досягає 20 м і 8 м відповідно.

Швидкість зростання / сила росту: швидкі темпи росту в молодому віці, потім зростання уповільнюється. Має один стрибок росту на рік, навесні, до 75 см.

Пагони: молоді пагони зеленого кольору, а пізніше стають жовтувато-сірими.

Кора: оранжево-коричнева, в нижній частині має глибокі тріщини.

Коренева система: стрижнева, але розміри та галуження кореня залежить від умов її зростання. 

Хвоя: сосна звичайна має довгу зелено-блакитну хвою (до 7 см завдовжки), яка росте парами. 

Шишки: чоловічі та жіночі квіти ростуть на одному дереві, і коли жіночі квіти запилюються вітром, вони зеленіють і перетворюються на шишки. Зрілі шишки мають сіро-коричневий колір,  яйцеподібної форми, зібрані в групи по два-чотири, спрямовані назад вздовж стебла, з невеликою гострою колючкою на кожній лусці.

Світло: світлолюбна рослина.

Волога: саджанці сосни звичайної краще ростуть і розвиваються при регулярному, помірному поливі.

Ґрунт: кислий, глинистий, суглинистий, вологий, піщаний, добре дренований.

Застосування: Сосна звичайна — красива вічнозелена рослина, яка витривала та адаптована майже до будь-якого клімату.  Рекомендується застосовувати для заміських парків, лісопарків як в чистих, так і в змішаних насадженнях, масивами, групами і поодиноко. Сосну звичайну можна використовувати як захист від вітру. Завдяки здатності до пересіву сосну звичайну часто використовують для меліорації. Ці дерева є чудовими екземплярами біорізноманіття та є домівками та джерелами їжі для багатьох різних ссавців і птахів. Таку сосну класичної форми можна придбати як Новорічну ялинку в контейнері з подальшою висадкою в грунт на відкритій площі, де є багато вільного місця для її росту. 

ЗАПРОШУЄМО вибрати, доторкнутися і купити Живу Різдвяну королеву для свого палацу. А після свят в урочистій атмосфері всією родиною висадити шляхетну красуню в відведеному для неї місці, щоб в майбутньому не купувати та не викидати живу рослину, а прикрашати і плекати її як родове дерево - частину новітньої історії Вашої сім'ї. Купуючи живу новорічну ялинку, ви не тільки відновлюєте природу, а й економите власні кошти, заощаджуючи на щорічній купівлі нової ялинки. Виробництво, купівля і утилізація штучних ялинок завдає незворотної шкоди навколишньому середовищу.

Кислотність: рН 4.5-6.5 - рослина ацидофіл (кальцефоб) - полюбляє кислий ґрунт.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 6а – при належному догляді абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).

Купити Сосну звичайну в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин ПРОКСІМА.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».

 

Посадка: для того, щоб сосна звичайна добре росла, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур'янів, особливо багаторічних. Можемо використовувати чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт. Купити саджанці бажано в пластиковому контейнері з пролонгованими (тривалої дії) добривами (рослина не викопується з неминучим пошкодженням кореневої системи), після посадки вона гарантовано приживається. Найголовніше у висадці сосни - ретельна підготовка субстрату для посадки, незмінним складником якої є кислий верховий (рудий, білий, молодий) торф, бажано сфагновий торф з рівнем рН, що не перевищує 4,5. Винятком є індивідуальні особливості кислотності ґрунтів в Українському заболоченому Поліссі (Житомирська, Рівненська), де трапляються ділянки з кислим середовищем. На решті території України кислий природний ґрунт - велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку необхідно підкислювати. Це можна зробити за рахунок мульчування навколо пристовбурного кола рослини подрібленою корою сосни звичайної та хвойного відпаду, зібраного у будь-якому хвойному лісі та органікою з кислою реакцією. Для підкислення ґрунту українські садівники традиційно використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт).

Мінеральні добрива: біля прикореневих кіл розсипаємо 3 г на 1 кг уявного кому збалансованими добривами. Регулярні позакореневі обробки мінеральними органічними добривами з прилипачем з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол), вермікультури та ін. Сосна звичайна з вдячністю відгукується на внесення мінеральних та органічних добрив. На території бідних піщаних ґрунтів рекомендуємо підсипати компост (отриманий з відходів городу, саду, кухні) або старий органічний гумус з компостного гною. Органіка значно поліпшує структуру «легких» ґрунтів і «запускає» вічний природний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки від сусідів самі мігрують до вас і запустять ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Прийшов час позбавлятися від диких згубних радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини». Доцільніше сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Полив: помірний, регулярний.

Обрізка: рекомендуємо на початку весни провести санітарну обрізку, видаливши старі, пошкоджені і сухі гілки, а також кінчики примерзлих пагонів. Після обрізки необхідно підживити сосну, обробити фунгіцидом. Це забезпечить рівномірне відростання нових пагонів, захистить від грибкових захворювань.

Догляд: потребує регулярного поливу, видалення бур'янів, розпушування ґрунту. Ні в якому випадку не допускати заростання пристовбурного кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка садівника-початківця. Кращому розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування спочатку перегноєм або компостом і зверху корою.

Хвороби та шкідники: для того, щоб правильно обрати засіб захисту рослини, необхідно визначити шкідника. Як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин. Необроблені рослини можуть пошкоджуватися павутинним кліщем, щитівкою, рудою сосновою мухою Neodiprion sertifer, сосновою листоверткою Rhyacionia buoliana, вони нападають на молоді пагони й можуть завдати значної шкоди. Навесні і повторно влітку проводять профілактичне обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч). Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд і т.д).

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. При посадці замочуємо коріння або протруюємо всю рослину розпилювачем. Проливаючи в ґрунт, обов'язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару (діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1гр / л, або український препарат Антихрущ Люкс (діючі речовини - імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість використовуваного розчину залежить від препарату, дози та, безумовно, розміру рослини.

Обробку по кроні, підлив по кореневій шийці і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз в 40 днів до кінця вересня. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливі і лізуть в чужі сади. І перші і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см.

Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.

Читати більше

Характеристики

Тип рослини Дерева; Вічнозелені;
Форма росту Одностовбурні дерева; Пірамідальні та конусовидні; Розлогі;
Висота рослини 15-20м;
Діаметр дорослої рослини 8-12м;
Щільність крони Рихла крона, яка пропускає світло;
Колір крони Зелений; Сизий;
Колір крони восени Зелений; Сизий;
Світло Сонце;
Вимоги до поливу Посухостійкі; Помірний полив;
Умови навколишнього середовища Піщані сухі бідні ґрунти; Сухі степи і луки; Вологі і тимчасово підтоплювані ґрунти; Берег прісної водойми; Берег моря; Надмірна загазованість та міські умови; Рослини для стримування вітру;
Кліматична зона України 4 зона (34,4°С-28,9°С) вся Україна;
Кислотність грунту / РН Рослини для кислих ґрунтів РН 4-6,5; Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2; Рослини для лужних ґрунтів РН 7,2-8,5;
Використання в ландшафтному дизайні Природні пейзажні парки; Укріплення схилів;
Рослина для живоплоту Вітролом (більше 5м);
Особливості рослини Зимова декоративність плодів; Ароматичні рослини;
Сезон декоративності Весна; Літо; Осінь; Зима;
Потреба у догляді Низька; Середня;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Сосна звичайна | Сосна обыкновенная | Pinus sylvestris