Ялина сербська Карел | Ель сербская Карел | Picea omorika Karel

Код товару: 633
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 780 грн
Є в наявності

Ялина сербська Карел 

Ель сербская Карел

Picea omorika Karel


Синоніми: ялина темно-зелена Карел, ялина карликова.

Походження / історія: ялина сербська Карел була знайдена Mr.Karel Buntinx в 1991 році в Бельгії, серед сіянців сербської ялини. Швидше за все з'явилася вона від схрещування з ялиною чорною або, з якоюсь її гібридною формою.

Опис: ялина сербська Karel - не щеплена, карликова, дуже приваблива, невибаглива форма сербської ялини. Доглядати за нею зовсім не складно. Крона рослини дуже щільна, компактна, круглої, іноді плоско кулястої форми. За темпом зростання і формою ялина Карел схожа на Нідіформіс, але колір хвої у неї набагато темніший.

Ялина сербська Карел стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!

Форма: компактне карликове деревце з подушкоподібною формою крони.

Висота / діаметр: у висоту досягає 50-60 см (іноді до 80 см) і до 120 см в діаметрі.

Швидкість зростання: зростає дуже повільно, в рік до 5 см у висоту і до 7 см в ширину.

Плоди: ялина сербська Karel має дуже декоративні фіолетово-коричневі шишки.

Хвоя: блискучі, короткі і жорсткі, густо розташовані, темно-зеленого кольору, з синім відливом хвоїнки. На нижній частині є дві майже непомітні білі смужки.

Пагони: у ялини сербської Карел вони тонкі і щільні.

Коренева система: широка, поверхнева, чутлива до ущільнення ґрунту.

Ставлення до світла: відмінно почуває себе на сонячних ділянках, але також зростає і при легкому затіненні.

Вид ґрунту: не виносить ущільнення ґрунту і застою води. Краще підійде свіжий, суглинний, злегка кислий ґрунт.

Застосування: через невеликий зріст, ялина сербська Karel ідеально підходить для посадки в альпінаріях, рокаріях або в контейнерах. Вона зможе прикрасити будь-яку ландшафтну композицію, прекрасно буде виглядати в одиночних і групових посадках.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 - абсолютно вся територія України (5а-7б) від Закарпаття (5б-6б) до Луганська (5а-5б) і Криму (6а-7б).

Купити Ялинку сербську Карел в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшій колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».


Доступні варіанти
Контейнер/ком: Висота: Діаметр крони: Вік: Ціна: Кількість:
7,5л 25-30см 30-40см 780 грн
-
+
ком20кг 30-35см 30-40см 940 грн
-
+
ком30кг 35-40см 40-50см 1150 грн
-
+
ком40кг 40-45см 50-60см 1450 грн
-
+
Від 780 грн

Посадка: щоб саджанець добре ріс, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт. Місце для посадки повинно знаходитися подалі від ґрунтових вод. І обов'язково необхідно зробити дренажний шар, у вигляді піску або битої цегли товщиною 15-20 см.

Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа.

Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. .

Як і всі інші рослини, відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчаючись його "обслуговувати", забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини», і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Мінеральні добрива: біля пристовбурних кіл розсипаємо 3 г на 1 кг уявного кома збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами. Регулярні позакореневі обробки мінеральними органічними добривами з прилипачем, з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол) і т.д.

Полив: ялина не любить суху і спекотну погоду, тому в літній період її необхідно поливати раз на тиждень, приблизно 10-12 л на рослину.

Обрізка: потребує тільки санітарної стрижки. Як правило, видаляються хворі і сухі гілки.

Догляд: потребує регулярного поливу, видалення бур'янів, розпушування ґрунту. Ні в якому разі не допускати заростання / задерніння пристовбурного кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка початківця садівника. Доброму розвитку дерев, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування спочатку перегноєм або компостом і корою зверху.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрат робочого розчину: молоде дерево - 1 л, дерево середнього віку – 2 - 3 л, дерево з великою кроною - більш 3 л.

Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.

Хвороби і шкідники: найбільш поширені - попелиця ялинова сітхінська - небезпечний шкідник ялини колючої, ялинки сербської та ялинки ситхинскої. Попелиця - це зелена сисна комаха розміром всього 1-2 мм, викликає появу жовтих плям на старій хвої, пізніше хвоя опадає. Червона і жовта галова тля - висмоктує соки ялинової хвої навесні, в результаті чого на хвойних утворюються шишкуваті, схожі на ананас галли. Уражені гілки відмирають. Брудно-білі до чорнуватих гусениці нічного метелика монашки, довжиною до 5 см, об'їдають хвою ялини повністю.

Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд).

Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин.

Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Саджаючи, замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт, обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару ( діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1 г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючі речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини.

Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.

Ялина сербська Карел 

Ель сербская Карел

Picea omorika Karel


Синоніми: ялина темно-зелена Карел, ялина карликова.

Походження / історія: ялина сербська Карел була знайдена Mr.Karel Buntinx в 1991 році в Бельгії, серед сіянців сербської ялини. Швидше за все з'явилася вона від схрещування з ялиною чорною або, з якоюсь її гібридною формою.

Опис: ялина сербська Karel - не щеплена, карликова, дуже приваблива, невибаглива форма сербської ялини. Доглядати за нею зовсім не складно. Крона рослини дуже щільна, компактна, круглої, іноді плоско кулястої форми. За темпом зростання і формою ялина Карел схожа на Нідіформіс, але колір хвої у неї набагато темніший.

Ялина сербська Карел стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!

Форма: компактне карликове деревце з подушкоподібною формою крони.

Висота / діаметр: у висоту досягає 50-60 см (іноді до 80 см) і до 120 см в діаметрі.

Швидкість зростання: зростає дуже повільно, в рік до 5 см у висоту і до 7 см в ширину.

Плоди: ялина сербська Karel має дуже декоративні фіолетово-коричневі шишки.

Хвоя: блискучі, короткі і жорсткі, густо розташовані, темно-зеленого кольору, з синім відливом хвоїнки. На нижній частині є дві майже непомітні білі смужки.

Пагони: у ялини сербської Карел вони тонкі і щільні.

Коренева система: широка, поверхнева, чутлива до ущільнення ґрунту.

Ставлення до світла: відмінно почуває себе на сонячних ділянках, але також зростає і при легкому затіненні.

Вид ґрунту: не виносить ущільнення ґрунту і застою води. Краще підійде свіжий, суглинний, злегка кислий ґрунт.

Застосування: через невеликий зріст, ялина сербська Karel ідеально підходить для посадки в альпінаріях, рокаріях або в контейнерах. Вона зможе прикрасити будь-яку ландшафтну композицію, прекрасно буде виглядати в одиночних і групових посадках.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 - абсолютно вся територія України (5а-7б) від Закарпаття (5б-6б) до Луганська (5а-5б) і Криму (6а-7б).

Купити Ялинку сербську Карел в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшій колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».


Посадка: щоб саджанець добре ріс, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт. Місце для посадки повинно знаходитися подалі від ґрунтових вод. І обов'язково необхідно зробити дренажний шар, у вигляді піску або битої цегли товщиною 15-20 см.

Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа.

Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. .

Як і всі інші рослини, відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчаючись його "обслуговувати", забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини», і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Мінеральні добрива: біля пристовбурних кіл розсипаємо 3 г на 1 кг уявного кома збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами. Регулярні позакореневі обробки мінеральними органічними добривами з прилипачем, з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол) і т.д.

Полив: ялина не любить суху і спекотну погоду, тому в літній період її необхідно поливати раз на тиждень, приблизно 10-12 л на рослину.

Обрізка: потребує тільки санітарної стрижки. Як правило, видаляються хворі і сухі гілки.

Догляд: потребує регулярного поливу, видалення бур'янів, розпушування ґрунту. Ні в якому разі не допускати заростання / задерніння пристовбурного кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка початківця садівника. Доброму розвитку дерев, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування спочатку перегноєм або компостом і корою зверху.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрат робочого розчину: молоде дерево - 1 л, дерево середнього віку – 2 - 3 л, дерево з великою кроною - більш 3 л.

Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.

Хвороби і шкідники: найбільш поширені - попелиця ялинова сітхінська - небезпечний шкідник ялини колючої, ялинки сербської та ялинки ситхинскої. Попелиця - це зелена сисна комаха розміром всього 1-2 мм, викликає появу жовтих плям на старій хвої, пізніше хвоя опадає. Червона і жовта галова тля - висмоктує соки ялинової хвої навесні, в результаті чого на хвойних утворюються шишкуваті, схожі на ананас галли. Уражені гілки відмирають. Брудно-білі до чорнуватих гусениці нічного метелика монашки, довжиною до 5 см, об'їдають хвою ялини повністю.

Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд).

Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин.

Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Саджаючи, замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт, обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару ( діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1 г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючі речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини.

Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.

Читати більше

Характеристики

Тип рослини Кущі; Вічнозелені;
Форма росту Гніздовидні; Кулясті;
Висота рослини 0,5-1м;
Діаметр дорослої рослини 1-1,5м;
Щільність крони Щільна крона, яка створює тінь;
Колір крони Блакитний;
Колір крони восени Блакитний;
Світло Сонце; Напівтінь;
Вимоги до поливу Посухостійкі; Помірний полив;
Умови навколишнього середовища Сухі степи і луки; Надмірна загазованість та міські умови;
Кліматична зона України 4 зона (34,4°С-28,9°С) вся Україна;
Кислотність грунту / РН Рослини для кислих ґрунтів РН 4-6,5; Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2;
Використання в ландшафтному дизайні Маленькі компактні сади (до 6 соток); Сади на даху; Сади каменів/альпінарії/; Акценти / солітери;
Рослина для живоплоту Низький (0,5-1м);
Особливості рослини Колючі рослини;
Сезон декоративності Весна; Літо; Осінь; Зима;
Потреба у догляді Середня;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Ялина сербська Карел | Ель сербская Карел | Picea omorika Karel