Жимолость камчатська Атут (їстівна) | Lonicera kamtschatica Atut (edible) | Жимолость камчатская Атут (съедобная)

Модель: 978
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 0 грн

Жимолость камчатська Атут (їстівна)

Lonicera kamtschatica Atut (edible) 

Жимолость камчатская Атут (съедобная)


Синоніми: Лоніцера камчатська Атут.

Походження / історія: Жимолость камчатська - дуже морозостійка рослина, в природі росте на торф'яних і мерзлотних ґрунтах Камчатки, в Магаданській області, на Сахаліні, Курильських островах, Арктичного і Східного Сибіру. Жимолость сорту Атут - ранній сорт жимолості, виведений на основі жимолості камчатської від вільного запилення.

Опис сорту: Жимолость Атут - плодово-ягідний кущ раннього терміну дозрівання з синіми кисло-солодкими ягодами. Жимолость Атут є виключно довголітньою і витривалою рослиною. Lonicera kamtschatica Atut - сама невибаглива і зимостійка з ягідних культур. Не потребує підготовки до зими, формування і обрізки, найдовговічніша ягідна культура (кущі можуть рости і плодоносити на одному місці десятки років). Ця рослина стане перлиною Вашої домашньої колекції декоративних рослин.

Форма: сильно гіллястий листопадний кущ з кулястою кроною.

Розмір: висота дорослої рослини Жимолості Атут становить близько 1-1,2, значно менше Жимолості камчатської.

Швидкість зростання: за сезон активного росту молодий приріст становить близько 50см.

Пагони: середньо і сильно опушені, спочатку яскравого забарвлення, потім стають коричнево-бурого. Завдяки щорічній появі стеблової порослі забезпечується довговічність куща.

Листя: темно-зелені, еліптичні з загостреними кінчиками, супротивні, довжиною 4-7 см і 3 см шириною. Молоде листя густо опушене (див. Фото).

Квітки: Жимолость має досить великі блідо-жовті дзвіночки квіти, розташовані попарно. На Алтаї один з основних медоносів.

Час цвітіння: з квітня по травень.

Плоди: кисло-солодкі з приємним ароматом, темно-сині з сизим восковим нальотом, довжиною до 3 см і вагою близько 1г. Зрілі ягоди можуть опадати і тому їх бажано регулярно збирати. Починає плодоносити на 2-3 рік після посадки в червні липні місяці.

Ставлення до світла: надають перевагу добре освітленим місцям, можуть виносити незначне затінення та навіть під пологом дерев. В таких умовах зберігається більш висока вологість повітря, що особливо істотно для цих рослин.

Ставлення до вологи: надає перевагу зволожену, добре дренованому ґрунту.

Вид ґрунту: рослини успішно ростуть і плодоносять на легких (піщаних і супіщаних), кислих, добре дренованих ґрунтах. Вміст гумусу в мінеральних ґрунтах повинен становити не менше 3,5%. Жимолость полюбляє постійний помірний полив, особливо в період вегетації. Ґрунт повинен бути вологоємним, але без застою води.

Застосування: Жимолость перевершує багато популярних культур за вмістом вітамінів і різних біологічно активних речовин. Ягоди жимолості камчатської Атут вживаються в замороженому і сушеному вигляді, а також свіжому вигляді як десерт. З них виходить смачний і поживний делікатесний сік, варення, джеми, компоти, напої. Ідеально підходять плоди жимолості для заморозки. Продукти з жимолості мають цілющі властивості: виводять радіоактивні речовини з організму, зміцнюють імунітет. Також це відомий засіб для поліпшення пам'яті у студентів, літніх людей і людей, що займаються розумовою працею. Сік з ягід цінується як антибактеріальний засіб. Настої квіток і листя використовують як дезинфікуючий і протизапальний засіб. Також плоди жимолості камчатської використовуються як загально зміцнюючий і відновлюючий сили засіб. Дуже широко використовують ягоди в розвантажувальні дні, вони рекомендовані в дієтичному харчуванні. Безсумнівно, посадивши Жимолость Атут на своїй садовій ділянці - Ви купуєте джерело здоров'я для Вашої родини.

Кислотність: рh 4,5-6 - рослина ацидофіл (кальцефоб) - любляча кислий ґрунт.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 3 - абсолютна морозостійкість на всій території України.

Купити Lonicera kamtschatica Atut в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».


Від 0 грн

Посадка: cаджанці Жимолості Атут, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими (довгограючі) добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по грудень – навіть у найспекотніші дні літа. Більшість сортів жимолості самобезплідні, для забезпечення перехресного запилення знадобляться мінімум два різних сорти, що квітнуть одночасно, а краще три - п'ять. Для підкислення ґрунту українські садівники традиційно використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт). У Донецькій і Луганській областях України наші клієнти використовують розведену рідину з шахтарських каганців. На бідних піщаних ґрунтах Полісся, в тому числі і Київської області, рекомендуємо застосовувати перепрілий органічний гумус, отриманий з гною або компосту. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчаючись його "обслуговувати", забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Нерозумно удобрювати рослини нітратами, виловлюючи їх потім в організмі у вигляді нітритів і метгемоглобіну, що руйнують організм. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини», і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Обрізка: обрізують жимолость ранньою весною перед набуханням бруньок, або восени після листопаду. Видаляють пошкоджені, а також що лежать на землі гілки, потім вирізують старі гілки і верхні частини гілок, що не дають сильних приростів. Видаляють тонкі, загущаючі центр куща розгалужені пагони, навіть якщо на них є численні квіткові бруньки. Верхівки молодих пагонів, на яких знаходиться максимальна кількість квіткових бруньок, не видаляють.

Догляд: полив, підживлення, обрізка.

Хвороби і шкідники: у спекотну посушливу погоду жимолость може пошкодитися попелицею або павутинним кліщем, в результаті чого її листя починає згортатися. Навесні і повторно влітку проводять профілактичне обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч). Головне визначити шкідника (діагноз) для того, щоб правильно обрати засіб захисту рослин. Необроблені рослини можуть пошкодитися антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою і попелицею. Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій необхідно обробляти фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд і т.д). Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Ґрунтові шкідники: необроблену рослину може пошкоджувати совка. У порівнянні з ненажерливою личинкою травневого хруща, інші шкідники на доглянутій рослині зустрічаються рідко. За останні 10 років хрущ, особливо на багатих перегноєм, чистих від бур'янів ґрунтах, перетворився в самого небезпечного шкідника садових рослин України. Одна личинка хруща може за 1 день обгризти кореневу систему молодого 10-30см саджанця, повністю його знищивши. З середини квітня, побачивши першого жука, ТЕРМІНОВО обробляємо крону будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ. Водночас частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10 см вище ґрунту) і кореневу шийку. Саджаючи замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актара( діюча речовина - тіаметоксам)розводимо 1г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючи речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини. Обробку по кроні, підлив по кореневій шийці і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз на 40 днів до кінця вересня.

Жимолость камчатська Атут (їстівна)

Lonicera kamtschatica Atut (edible) 

Жимолость камчатская Атут (съедобная)


Синоніми: Лоніцера камчатська Атут.

Походження / історія: Жимолость камчатська - дуже морозостійка рослина, в природі росте на торф'яних і мерзлотних ґрунтах Камчатки, в Магаданській області, на Сахаліні, Курильських островах, Арктичного і Східного Сибіру. Жимолость сорту Атут - ранній сорт жимолості, виведений на основі жимолості камчатської від вільного запилення.

Опис сорту: Жимолость Атут - плодово-ягідний кущ раннього терміну дозрівання з синіми кисло-солодкими ягодами. Жимолость Атут є виключно довголітньою і витривалою рослиною. Lonicera kamtschatica Atut - сама невибаглива і зимостійка з ягідних культур. Не потребує підготовки до зими, формування і обрізки, найдовговічніша ягідна культура (кущі можуть рости і плодоносити на одному місці десятки років). Ця рослина стане перлиною Вашої домашньої колекції декоративних рослин.

Форма: сильно гіллястий листопадний кущ з кулястою кроною.

Розмір: висота дорослої рослини Жимолості Атут становить близько 1-1,2, значно менше Жимолості камчатської.

Швидкість зростання: за сезон активного росту молодий приріст становить близько 50см.

Пагони: середньо і сильно опушені, спочатку яскравого забарвлення, потім стають коричнево-бурого. Завдяки щорічній появі стеблової порослі забезпечується довговічність куща.

Листя: темно-зелені, еліптичні з загостреними кінчиками, супротивні, довжиною 4-7 см і 3 см шириною. Молоде листя густо опушене (див. Фото).

Квітки: Жимолость має досить великі блідо-жовті дзвіночки квіти, розташовані попарно. На Алтаї один з основних медоносів.

Час цвітіння: з квітня по травень.

Плоди: кисло-солодкі з приємним ароматом, темно-сині з сизим восковим нальотом, довжиною до 3 см і вагою близько 1г. Зрілі ягоди можуть опадати і тому їх бажано регулярно збирати. Починає плодоносити на 2-3 рік після посадки в червні липні місяці.

Ставлення до світла: надають перевагу добре освітленим місцям, можуть виносити незначне затінення та навіть під пологом дерев. В таких умовах зберігається більш висока вологість повітря, що особливо істотно для цих рослин.

Ставлення до вологи: надає перевагу зволожену, добре дренованому ґрунту.

Вид ґрунту: рослини успішно ростуть і плодоносять на легких (піщаних і супіщаних), кислих, добре дренованих ґрунтах. Вміст гумусу в мінеральних ґрунтах повинен становити не менше 3,5%. Жимолость полюбляє постійний помірний полив, особливо в період вегетації. Ґрунт повинен бути вологоємним, але без застою води.

Застосування: Жимолость перевершує багато популярних культур за вмістом вітамінів і різних біологічно активних речовин. Ягоди жимолості камчатської Атут вживаються в замороженому і сушеному вигляді, а також свіжому вигляді як десерт. З них виходить смачний і поживний делікатесний сік, варення, джеми, компоти, напої. Ідеально підходять плоди жимолості для заморозки. Продукти з жимолості мають цілющі властивості: виводять радіоактивні речовини з організму, зміцнюють імунітет. Також це відомий засіб для поліпшення пам'яті у студентів, літніх людей і людей, що займаються розумовою працею. Сік з ягід цінується як антибактеріальний засіб. Настої квіток і листя використовують як дезинфікуючий і протизапальний засіб. Також плоди жимолості камчатської використовуються як загально зміцнюючий і відновлюючий сили засіб. Дуже широко використовують ягоди в розвантажувальні дні, вони рекомендовані в дієтичному харчуванні. Безсумнівно, посадивши Жимолость Атут на своїй садовій ділянці - Ви купуєте джерело здоров'я для Вашої родини.

Кислотність: рh 4,5-6 - рослина ацидофіл (кальцефоб) - любляча кислий ґрунт.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 3 - абсолютна морозостійкість на всій території України.

Купити Lonicera kamtschatica Atut в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».


Посадка: cаджанці Жимолості Атут, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими (довгограючі) добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по грудень – навіть у найспекотніші дні літа. Більшість сортів жимолості самобезплідні, для забезпечення перехресного запилення знадобляться мінімум два різних сорти, що квітнуть одночасно, а краще три - п'ять. Для підкислення ґрунту українські садівники традиційно використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт). У Донецькій і Луганській областях України наші клієнти використовують розведену рідину з шахтарських каганців. На бідних піщаних ґрунтах Полісся, в тому числі і Київської області, рекомендуємо застосовувати перепрілий органічний гумус, отриманий з гною або компосту. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчаючись його "обслуговувати", забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Нерозумно удобрювати рослини нітратами, виловлюючи їх потім в організмі у вигляді нітритів і метгемоглобіну, що руйнують організм. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини», і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Обрізка: обрізують жимолость ранньою весною перед набуханням бруньок, або восени після листопаду. Видаляють пошкоджені, а також що лежать на землі гілки, потім вирізують старі гілки і верхні частини гілок, що не дають сильних приростів. Видаляють тонкі, загущаючі центр куща розгалужені пагони, навіть якщо на них є численні квіткові бруньки. Верхівки молодих пагонів, на яких знаходиться максимальна кількість квіткових бруньок, не видаляють.

Догляд: полив, підживлення, обрізка.

Хвороби і шкідники: у спекотну посушливу погоду жимолость може пошкодитися попелицею або павутинним кліщем, в результаті чого її листя починає згортатися. Навесні і повторно влітку проводять профілактичне обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч). Головне визначити шкідника (діагноз) для того, щоб правильно обрати засіб захисту рослин. Необроблені рослини можуть пошкодитися антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою і попелицею. Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій необхідно обробляти фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд і т.д). Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Ґрунтові шкідники: необроблену рослину може пошкоджувати совка. У порівнянні з ненажерливою личинкою травневого хруща, інші шкідники на доглянутій рослині зустрічаються рідко. За останні 10 років хрущ, особливо на багатих перегноєм, чистих від бур'янів ґрунтах, перетворився в самого небезпечного шкідника садових рослин України. Одна личинка хруща може за 1 день обгризти кореневу систему молодого 10-30см саджанця, повністю його знищивши. З середини квітня, побачивши першого жука, ТЕРМІНОВО обробляємо крону будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ. Водночас частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10 см вище ґрунту) і кореневу шийку. Саджаючи замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актара( діюча речовина - тіаметоксам)розводимо 1г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючи речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини. Обробку по кроні, підлив по кореневій шийці і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз на 40 днів до кінця вересня.

Читати більше

Характеристики

Видова назва плодового куща Жимолость;
Запилення рослини Потребує запилювача;
Плоди Середні;
Сезон плодоношення Ранній;
Смакові якості Кисло-солодкі;
Тип рослини Плодовий кущ;
Форма рослини Розлога;
Висота рослини 1-1,5м;
Кліматична зона України 4 зона (34,4°С-28,9°С);
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Жимолость камчатська Атут (їстівна) | Lonicera kamtschatica Atut (edible) | Жимолость камчатская Атут (съедобная)