Жимолость їстівна Ведмедиця | Lonicera edulis Medveditsa | Жимолость съедобная Медведица
Жимолость їстівна Ведмедиця
Lonicera edulis Medveditsa
Жимолость съедобная Медведица
Синоніми: Жимолость їстівна Велика Ведмедиця, Лоніцера їстівна Ведмедиця.
Запилювачі: Блакитне Веретено, Лазурна, Морена, Попелюшка, Камчадалка, Синій Птах або будь-який інший сорт, що квітне одночасно з сортом Велика Ведмедиця.
Походження / історія: У природному середовищі жимолость поширилася в Північній півкулі. Але більш за все різноманітність видів жимолості росте в Гімалаях і Східній Азії. Свою латинську назву «Lonicera» рослина отримала на честь німецького вченого ХVI століття Адама Лоніцера.
Опис сорту: Велика Ведмедиця - надранній сорт великоплідної жимолості, стабільно плодоносить синіми з сизим нальотом ягодами бочковидної форми, солодко-кислими на смак з приємним фруктовим ароматом. Перевагою сорту вважається ранній термін плодоношення в кінці травня - це набагато раніше за інші ягідні кущі, наприклад, суниці або полуниці.
Форма: кущ компактного розміру з густою кулястою кроною.
Розмір: жимолость Bol`shaya Medveditsa досягає висоти близько 1,2-1,5 м і 1,5 м в діаметрі.
Швидкість зростання / сила росту: рослина середньої сили росту, за рік додає 40-50 см.
Пагони: молоді пагони тонкі, зеленого кольору, злегка опушені, з віком стають тугими гілками бурого кольору з поздовжніми смужками кори, що відшаровується.
Листя: темно-зеленого кольору, еліпсовидної форми, без зазубрин по краях, але із загостреною верхівкою.
Коріння: поверхневі.
Квітки: невеликого розміру, світло-жовтого забарвлення, в формі дзвіночків, що ростуть на гілках попарно, пахнуть медовим ароматом.
Час цвітіння: ранній (в квітні місяці), квіти не бояться весняних заморозків.
Плоди: ягоди жимолості сорту Велика Ведмедиця великого розміру (масою 1,2-1,5 г), довжиною до 2 см, темно-синього забарвлення з сизим нальотом, злегка бочковидної форми з щільною шкірочкою, яка покриває соковиту і дуже ніжну кисло-солодку м'якоть. Плоди досягають своєї зрілості поступово в кінці травня і тому рекомендуємо проводити своєчасний збір урожаю в кілька прийомів. Збір врожаю жимолості плодової - це одне задоволення: просто необхідно простелити під кущем тканину або клейонку і потрусити гілочки - дозрілі плоди самі обсипаються. Середня врожайність жимолості сорту Bol`shaya Medveditsa становить 1,7 кг з одного куща - що вважається досить гідним показником плодоношення для багатьох сортів жимолості (див.фото).
Відношення до світла / інсоляція: для жимолості Велика Ведмедиця бажано вибрати сонячне місце на садовій ділянці.
Полив: жимолость - дуже посухостійка рослина, але в період тривалої літньої спеки її необхідно поливати - хоча б раз в 2 тижні вилити під корінь три відра води.
Вид грунту: жимолость пристосовується до будь-якого типу грунтів, бажані родючі грунти, без близького залягання грунтових вод.
Застосування: ще в стародавні часи тибетські цілителі застосовували екстракти кори жимолості як болезаспокійливий засіб. У косметології жимолость використовується в засобах для зміцнення волосся. Але найбільше жимолость цінується в якості смачною і корисною садової ягоди, багатої на вітаміни і мікроелементи, так необхідні для зміцнення імунітету людини. Її ягодами можна насолоджуватися влітку в свіжому вигляді, взимку в замороженому вигляді, а при консервуванні вона стає надзвичайно смачними ласощами у вигляді соків, компотів, вин, варення.
Кислотність: pH 4,5-6 - рослина ацидофіл (кальцефоб) - любляча кислий грунт.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 3 - абсолютно вся територія УКРАЇНИ (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).
Купити Жимолость їстівну Велика Ведмедиця в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.
Посадка: Саджанці Жимолості Велика Ведмедиця, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими (довгограючими) добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть продаватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Але найбільша перевага покупки рослин в горщику в тому, що їх можна садити без купівлі додаткових добрив, з березня по грудень - навіть у найспекотніші дні літа. Більшість сортів жимолості самобезплідні, для забезпечення перехресного запилення знадобляться мінімум два різних сорти, що квітнуть одночасно, а краще три - п'ять. Для підкислення грунту українські садівники традиційно використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт). У Донецькій і Луганській областях України наші клієнти використовують розведену рідину з шахтарських таганців. На бідних піщаних ґрунтах Полісся, в тому числі і Київської області, рекомендуємо застосовувати перепрілий відстояний органічний гумус, отриманий з перегною або компосту. Органіка змінює структуру "легких" грунтів і «запускає» природний вічний двигун грунтових бактерій. Черви самі від сусідів до вас мігрують і запускають ланцюгову реакцію. Якщо Ви навчитеся його підтримувати, то забудете про дорогі мінеральні добрива назавжди.
Обрізка: Обрізують жимолость ранньою весною перед набуханням бруньок, або восени після листопаду. Видаляють пошкоджені, а також що лежать на землі гілки, потім вирізують старі гілки і верхні частини гілок, що не дають сильних приростів. Видаляють тонкі, загущаючі центр куща розгалужені пагони, навіть якщо на них є численні квіткові бруньки. Верхівки молодих пагонів, на яких знаходиться максимальна кількість квіткових бруньок, не зрізають.
Догляд: Полив, підживлення, обрізка.
Хвороби і шкідники: У спекотну посушливу погоду жимолость може бути піддана атаці попелиці або павутинного кліща, в результаті яких її листя починає згортатися. Навесні і повторно влітку проводять профілактичне обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч). Головне визначити шкідника (діагноз) для того, щоб правильно вибрати засіб захисту рослин. Необроблені рослини можуть уражатися антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою і попелицею. Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд і т.д). Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливі, і лізуть в чужі сади. Перші і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.
Грунтові шкідники: Недоглянуті рослини можуть пошкоджуватися ненажерливою личинкою хруща (рос. - майский жук), совки. За останні 10 років хрущ, особливо на багатих перегноєм, чистих від бур'янів грунтах, перетворився в самого небезпечного шкідника садових рослин України. Одна личинка хруща може за 1 день обгризти кореневу систему молодого 10-30см саджанця, повністю його знищивши. З середини квітня, побачивши першого летючого жука, ТЕРМІНОВО обробляємо крону будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ, при цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище грунту) і кореневу шийку і не пролитися в сторону. Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетації. Проливаємо грунт згідно з інструкцією, також ефективна Актара. Обробка по кроні і підлив по кореневій шийці в грунт з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Актара 1 г на 1 л полив під корінь по 30-100 грам під рослину в залежності від розміру.
Жимолость їстівна Ведмедиця
Lonicera edulis Medveditsa
Жимолость съедобная Медведица
Синоніми: Жимолость їстівна Велика Ведмедиця, Лоніцера їстівна Ведмедиця.
Запилювачі: Блакитне Веретено, Лазурна, Морена, Попелюшка, Камчадалка, Синій Птах або будь-який інший сорт, що квітне одночасно з сортом Велика Ведмедиця.
Походження / історія: У природному середовищі жимолость поширилася в Північній півкулі. Але більш за все різноманітність видів жимолості росте в Гімалаях і Східній Азії. Свою латинську назву «Lonicera» рослина отримала на честь німецького вченого ХVI століття Адама Лоніцера.
Опис сорту: Велика Ведмедиця - надранній сорт великоплідної жимолості, стабільно плодоносить синіми з сизим нальотом ягодами бочковидної форми, солодко-кислими на смак з приємним фруктовим ароматом. Перевагою сорту вважається
...Характеристики |
|
Видова назва плодового куща | Жимолость; |
Запилення рослини | Потребує запилювача; |
Плоди | Великі; |
Сезон плодоношення | Ранній; |
Смакові якості | Кисло-солодкі; |
Тип рослини | Плодовий кущ; |
Форма рослини | Розлога; |
Висота рослини | 1-1,5м; |
Кліматична зона України | 4 зона (34,4°С-28,9°С); |
Жимолость їстівна Велика Ведмедиця | Lonicera edible Bol`shaya Medveditsa | Жимолость съедобная Большая Медведица