Кедр ліванський Глаука
Cedrus libani Glauca
Кедр ливанский Глаука
Ареал: гори Азії (Тавр, Ліван, Сирія) в межах 1000-2100 м над рівнем моря.
Походження / історія: кедр ліванський - національний символ Лівану. Його величний профіль - на гербі країни, на прапорі, на монетах і поштових марках і навіть на поліцейських касках. Вищий орден Лівану, яким нагороджують видатних людей тільки своєї країни, також несе зображення кедра. Кедр ліванський за морфологічними ознаками дуже близький до кедра Атласького, від якого відрізняється розташуванням гілок (в одній площині), будовою шишки (чіткої бочкоподібної форми). Єгиптяни, фінікійці, іудеї, араби, індуси, греки, римляни високо цінували кедрову деревину, стійку до гниття і пошкодження комахами, міцну і ароматну. З ліванського кедра побудовані Єрусалимський храм, храм Діани в Ефесі, храм Аполлона в Греції, яким вже понад 2000 років.
Опис: кедр Глаука - велике вічнозелене, хвойне дерево висотою 20-25 м, з приємною на дотик, м'якою, сріблясто-блакитною хвоєю і цікавими світло-коричневими циліндричними шишками. Головна перевага цієї рослини надзвичайно гарний колір хвої, а також посухостійкість і морозостійкість. Кедр ліванський Глаука стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!
Форма: велике, вічнозелене дерево.
Висота / діаметр: може досягати висоти 20-25м і діаметра 4-6 м.
Швидкість зростання / сила росту: швидко зростаюча рослина. Cedrus libani Glauca - рослина-довгожитель.
Хвоя: кедр Глаука має вічнозелену, сріблясто-блакитну, м'яку, приємну на дотик хвою завдовжки 2-2,5см.
Гілки: піднімаються вгору.
Кора: темно-сіра.
Шишки: бочкоподібні, 5-7 см. завдовжки, спочатку зелені, потім стають коричневі.
Світло: кедр Глаука полюбляє гарно освітлені, відкриті місця.
Волога: ця рослина не любить занадто вологий ґрунт. Не витримує застою води.
Ґрунт: кедр ліванський полюбляє дренований, родючий, слабокислий ґрунт. Не любить сильно лужні ґрунти.
Коріння: стрижнева коренева система.
Застосування: кедр ліванський Глаука прекрасний в парках, на великих ділянках, коли росте сольно на зеленому газоні і взимку, на тлі білого снігу, а завдяки сріблясто-блакитній хвої має гарний вигляд на фоні зелені інших рослин. Любителів декоративних рослин дуже приваблюють незвичайні насичені кольори, які створюють мальовничий ефект і в будь-яку пору року не втрачають своєї краси допомагаючи створювати вражаючі ландшафтні композиції в одиночних і групових посадках. Добре витримує стрижку.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 7а - при належному догляді абсолютно вся територія УКРАЇНИ (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).
Купити Кедр ліванський Глаука в Києві за низькими цінами можна в розсаднику найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату ПРОКСІМА.
Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».
Контейнер/ком: | Висота: | Діаметр крони: | Вік: | Додатково: | Ціна: | Кількість: |
20л | 160-180см | 50-60см | 7років |
NEW
|
5230 грн |
- + |
Посадка: для того, щоб Кедр ліванський Глаука добре ріс і розвивався, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур'янів особливо багаторічних, удобрити поживними речовинами (чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий/садовий ґрунт). Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися у Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Але найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, з березня по грудень - навіть у самі спекотні дні літа. Найголовніше в посадці кедра Глаука - ретельна підготовка субстрату для посадки, незмінним складником якого є кислий верховий (рудий, білий, молодий) торф, бажано сфагновий торф з рівнем рН що не перевищує 4,5. Винятком є індивідуальні особливості кислотності ґрунтів в Українському заболоченому Поліссі (Житомирська, Волинська, Рівненська), де трапляються ділянки з кислим середовищем. На решті території України кислий природний ґрунт - велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку необхідно підкислювати. Це можна зробити за рахунок мульчування навколо пристовбурного кола рослини подрібненою корою сосни звичайної.
Полив: помірний.
Обрізка: рекомендуємо на початку весни провести санітарну обрізку, видаливши старі, пошкоджені і сухі гілки, а також кінчики підмерзлих пагонів. Після обрізки необхідно підгодувати Кедр ліванський, обробити фунгіцидом. Це забезпечить рівномірне відростання нових пагонів, захистить від грибкових захворювань.
Догляд: поки рослина ще молода, вона росте дуже повільно, поступаючись в зростанні іншим хвойним і листяним породам. Тому необхідно стежити, щоб маленькі і ще слабкі кедрові саджанці не пропали в тіні і заростях своїх ближчих сусідів. Потрібно вчасно видаляти самосіви сторонніх рослин. Потребує регулярного поливу, видалення бур'янів, розпушування ґрунту. Ні в якому разі не допускати заростання пристовбурного кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка садівника-початківця. Гарному розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування спочатку перегноєм або компостом і корою зверху.
Підготовка до зими: не так страждає від сильних морозів, скільки від незавершених до настання холодів важливих життєвих процесів - формування кореневої системи, запасу достатньої кількості вологи і повноцінного приживання на місці посадки. Для захисту саджанців від морозу обернути його сіткою або шпагатом, зверху знадобиться укриття.
Добриво, підживлення: перед застосуванням будь-яких добрив радимо ретельно дослідити склад Вашого і завезеного ґрунту за допомогою аналізів в лабораторії. В межах Київської області в нашому садовому центрі ми порадимо відповідальних постачальників родючого ґрунту. Весна - літо NPK+ME (N-азот, F-фосфор, K-калій - набір комплексних добрив з ME-мікроелементами) - більше азоту, наприклад NPK 20.10.10, NPK 20.20.20, або подібні формули. Восени – калійні добрива NPK+ME. В умовах центральної України радимо азотні добрива використовувати не пізніше кінця липня. Таким чином ми захищаємо рослину від пізньої вегетації, щоб молоді прирости встигли задерев'яніти до перших морозів.
Дозування: 1,5 грам на 1л придбаного вами контейнера, або 1грам, на кожні 10см висоти рослини. Вносимо шляхом змішування добрив з верхнім шаром ґрунту пристовбурного кільця, або зробивши 2-4 невеликі отвори в ґрунті поблизу рослини. Двічі на рік з інтервалом 4 тижні звичайними (гранульованими, чи водорозчинними), або всього один раз навесні 2-3 грами пролонгованих, довготривалих добрив на кожні 10см висоти, таким самим способом. Також, якщо у вас є крапельна система зрошування, надзвичайно ефективне внесення шляхом фертигації. Восени бажано давати збалансований комплекс добрив з підвищеним вмістом калію (осіннє). З весни до осені окрім позакореневих обробок пестицидами не забуваємо про додавання до вашої бакової суміші стимуляторів і мікроелементів. Особливо на піщаних бідних ґрунтах рекомендуємо застосовувати органічний гумус: перепрілий 2-4 річний перегній або компост. Біогумус найкраще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Для економії Вашого часу продуктивніше вносити добрива в ґрунтові отвори додаючи протруйник (ґрунтовий інсектицид). Хвороби і шкідники: необроблені рослини можуть пошкоджуватися павутинним кліщем і щитівкою.
Обробки ЗЗР (засобами захисту рослин):
Ґрунтові шкідники: від ґрунтових шкідників (хрущ, совка і т.д) ми використовуємо препарати на основі амідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік на 30-40 днів, починаючи з початку квітня до жовтня, або раз на рік одною великою гранулою комплексного пролонгованого препарату Ініціатор (Bayer Німеччина).
Позакореневі обробки по кронам: починаючи з початку квітня і до середини осені спеціальними комплектами №1, №2, №3, №4. В склад кожного з чотирьох комплектів, входять різні інсектицид, фунгіцид, добриво, стимулятор, прилипач, інструкція по використанню з вказаним терміном застосування. Ми використовуємо препарати тільки всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer і Syngenta. Добрива Італія або Іспанія. Склад комплектів змінюється щороку в результаті аналізу наявних сезонних шкідників. Комплект на рік з чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акційній ціні. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше ніж купувати їх окремо. Комплекти можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою швидкою поштою в нашому інтернет-магазині.
Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури.
Кедр ліванський Глаука
Cedrus libani Glauca
Кедр ливанский Глаука
Ареал: гори Азії (Тавр, Ліван, Сирія) в межах 1000-2100 м над рівнем моря.
Походження / історія: кедр ліванський - національний символ Лівану. Його величний профіль - на гербі країни, на прапорі, на монетах і поштових марках і навіть на поліцейських касках. Вищий орден Лівану, яким нагороджують видатних людей тільки своєї країни, також несе зображення кедра. Кедр ліванський за морфологічними ознаками дуже близький до кедра Атласького, від якого відрізняється розташуванням гілок (в одній площині), будовою шишки (чіткої бочкоподібної форми). Єгиптяни, фінікійці, іудеї, араби, індуси, греки, римляни високо цінували кедрову деревину, стійку до гниття і пошкодження комахами, міцну і ароматну. З ліванського кедра побудовані Єрусалимський храм, храм Діани в Ефесі, храм Аполлона в Греції, яким вже понад 2000 років.
Опис: кедр Глаука - велике вічнозелене, хвойне дерево висотою 20-25 м, з приємною на дотик, м'якою, сріблясто-блакитною хвоєю і цікавими світло-коричневими циліндричними шишками. Головна перевага цієї рослини надзвичайно гарний колір хвої, а також посухостійкість і морозостійкість. Кедр ліванський Глаука стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!
Форма: велике, вічнозелене дерево.
Висота / діаметр: може досягати висоти 20-25м і діаметра 4-6 м.
Швидкість зростання / сила росту: швидко зростаюча рослина. Cedrus libani Glauca - рослина-довгожитель.
Хвоя: кедр Глаука має вічнозелену, сріблясто-блакитну, м'яку, приємну на дотик хвою завдовжки 2-2,5см.
Гілки: піднімаються вгору.
Кора: темно-сіра.
Шишки: бочкоподібні, 5-7 см. завдовжки, спочатку зелені, потім стають коричневі.
Світло: кедр Глаука полюбляє гарно освітлені, відкриті місця.
Волога: ця рослина не любить занадто вологий ґрунт. Не витримує застою води.
Ґрунт: кедр ліванський полюбляє дренований, родючий, слабокислий ґрунт. Не любить сильно лужні ґрунти.
Коріння: стрижнева коренева система.
Застосування: кедр ліванський Глаука прекрасний в парках, на великих ділянках, коли росте сольно на зеленому газоні і взимку, на тлі білого снігу, а завдяки сріблясто-блакитній хвої має гарний вигляд на фоні зелені інших рослин. Любителів декоративних рослин дуже приваблюють незвичайні насичені кольори, які створюють мальовничий ефект і в будь-яку пору року не втрачають своєї краси допомагаючи створювати вражаючі ландшафтні композиції в одиночних і групових посадках. Добре витримує стрижку.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 7а - при належному догляді абсолютно вся територія УКРАЇНИ (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).
Купити Кедр ліванський Глаука в Києві за низькими цінами можна в розсаднику найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату ПРОКСІМА.
Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».
Посадка: для того, щоб Кедр ліванський Глаука добре ріс і розвивався, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур'янів особливо багаторічних, удобрити поживними речовинами (чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий/садовий ґрунт). Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися у Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Але найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, з березня по грудень - навіть у самі спекотні дні літа. Найголовніше в посадці кедра Глаука - ретельна підготовка субстрату для посадки, незмінним складником якого є кислий верховий (рудий, білий, молодий) торф, бажано сфагновий торф з рівнем рН що не перевищує 4,5. Винятком є індивідуальні особливості кислотності ґрунтів в Українському заболоченому Поліссі (Житомирська, Волинська, Рівненська), де трапляються ділянки з кислим середовищем. На решті території України кислий природний ґрунт - велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку необхідно підкислювати. Це можна зробити за рахунок мульчування навколо пристовбурного кола рослини подрібненою корою сосни звичайної.
Полив: помірний.
Обрізка: рекомендуємо на початку весни провести санітарну обрізку, видаливши старі, пошкоджені і сухі гілки, а також кінчики підмерзлих пагонів. Після обрізки необхідно підгодувати Кедр ліванський, обробити фунгіцидом. Це забезпечить рівномірне відростання нових пагонів, захистить від грибкових захворювань.
Догляд: поки рослина ще молода, вона росте дуже повільно, поступаючись в зростанні іншим хвойним і листяним породам. Тому необхідно стежити, щоб маленькі і ще слабкі кедрові саджанці не пропали в тіні і заростях своїх ближчих сусідів. Потрібно вчасно видаляти самосіви сторонніх рослин. Потребує регулярного поливу, видалення бур'янів, розпушування ґрунту. Ні в якому разі не допускати заростання пристовбурного кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка садівника-початківця. Гарному розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування спочатку перегноєм або компостом і корою зверху.
Підготовка до зими: не так страждає від сильних морозів, скільки від незавершених до настання холодів важливих життєвих процесів - формування кореневої системи, запасу достатньої кількості вологи і повноцінного приживання на місці посадки. Для захисту саджанців від морозу обернути його сіткою або шпагатом, зверху знадобиться укриття.
Добриво, підживлення: перед застосуванням будь-яких добрив радимо ретельно дослідити склад Вашого і завезеного ґрунту за допомогою аналізів в лабораторії. В межах Київської області в нашому садовому центрі ми порадимо відповідальних постачальників родючого ґрунту. Весна - літо NPK+ME (N-азот, F-фосфор, K-калій - набір комплексних добрив з ME-мікроелементами) - більше азоту, наприклад NPK 20.10.10, NPK 20.20.20, або подібні формули. Восени – калійні добрива NPK+ME. В умовах центральної України радимо азотні добрива використовувати не пізніше кінця липня. Таким чином ми захищаємо рослину від пізньої вегетації, щоб молоді прирости встигли задерев'яніти до перших морозів.
Дозування: 1,5 грам на 1л придбаного вами контейнера, або 1грам, на кожні 10см висоти рослини. Вносимо шляхом змішування добрив з верхнім шаром ґрунту пристовбурного кільця, або зробивши 2-4 невеликі отвори в ґрунті поблизу рослини. Двічі на рік з інтервалом 4 тижні звичайними (гранульованими, чи водорозчинними), або всього один раз навесні 2-3 грами пролонгованих, довготривалих добрив на кожні 10см висоти, таким самим способом. Також, якщо у вас є крапельна система зрошування, надзвичайно ефективне внесення шляхом фертигації. Восени бажано давати збалансований комплекс добрив з підвищеним вмістом калію (осіннє). З весни до осені окрім позакореневих обробок пестицидами не забуваємо про додавання до вашої бакової суміші стимуляторів і мікроелементів. Особливо на піщаних бідних ґрунтах рекомендуємо застосовувати органічний гумус: перепрілий 2-4 річний перегній або компост. Біогумус найкраще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Для економії Вашого часу продуктивніше вносити добрива в ґрунтові отвори додаючи протруйник (ґрунтовий інсектицид). Хвороби і шкідники: необроблені рослини можуть пошкоджуватися павутинним кліщем і щитівкою.
Обробки ЗЗР (засобами захисту рослин):
Ґрунтові шкідники: від ґрунтових шкідників (хрущ, совка і т.д) ми використовуємо препарати на основі амідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік на 30-40 днів, починаючи з початку квітня до жовтня, або раз на рік одною великою гранулою комплексного пролонгованого препарату Ініціатор (Bayer Німеччина).
Позакореневі обробки по кронам: починаючи з початку квітня і до середини осені спеціальними комплектами №1, №2, №3, №4. В склад кожного з чотирьох комплектів, входять різні інсектицид, фунгіцид, добриво, стимулятор, прилипач, інструкція по використанню з вказаним терміном застосування. Ми використовуємо препарати тільки всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer і Syngenta. Добрива Італія або Іспанія. Склад комплектів змінюється щороку в результаті аналізу наявних сезонних шкідників. Комплект на рік з чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акційній ціні. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше ніж купувати їх окремо. Комплекти можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою швидкою поштою в нашому інтернет-магазині.
Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури.
Характеристики |
|
Тип рослини | Дерева; Вічнозелені; |
Форма росту | Одностовбурні дерева; Пірамідальні та конусовидні; Розлогі; |
Висота рослини | 15-20м; |
Діаметр дорослої рослини | 5-8м; |
Щільність крони | Рихла крона, яка пропускає світло; |
Колір крони | Сизий; Блакитний; |
Колір крони восени | Сизий; Блакитний; |
Світло | Сонце; |
Вимоги до поливу | Посухостійкі; Помірний полив; |
Умови навколишнього середовища | Піщані сухі бідні ґрунти; Сухі степи і луки; Надмірна загазованість та міські умови; Потребує захисту від вітру; |
Кліматична зона України | 6 зона (-23,3°С - 17,8°С); 7 зона (-17,7°С - 12,3°С); |
Кислотність грунту / РН | Рослини для кислих ґрунтів РН 4-6,5; Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2; Рослини для лужних ґрунтів РН 7,2-8,5; |
Використання в ландшафтному дизайні | Акценти / солітери; |
Особливості рослини | Ароматичні рослині; |
Сезон декоративності | Весна; Літо; Осінь; Зима; |
Потреба у догляді | Низька; Середня; |
Кедр ліванський Глаука | Cedrus libani Glauca | Кедр ливанский Глаука