Рододендрон Фантастика
Rhododendron Fantastica
Синоніми: Рододендрон Фантастик, Рододендрон рожевий Фантастик, Рододендрон рожева Фантастика, Rhododendron yakushimanum Fantastica.
Походження / історія: Rhododendron Fantastica - один з популярних розкішно-квітучих кущів, що зустрічаються в саду. У перекладі з грецької «rhodon» - троянда, а «dendron» - дерево, рододендрон часто порівнюється з «трояндовим деревом» через велику кількість прекрасних рожевих квітів. В Європі існує думка, що, купивши цю квітку, здобуваєш силу духу, здоров'я, авторитет і вплив. Рододендрон Фантастика - сорт німецької селекції, виведений в 1968 році при схрещуванні сортів Марс і "Koichiro Wada '.
Опис сорту: Рододендрон Фантастика - кущова і компактна рослина, її велике листя практично зникає під великою кількістю цвітів. Вічнозелений кущ «загоряється» червоними бутонами, які при розкритті світлішають, стаючи насичено-рожевими по краю і світло-рожевими всередині. Рододендрон - рослина довгожитель. При належному догляді може рости 200 років.
Форма: Рододендрон Фантастика це, округлий кущ зі щільною кроною, повільно ростучий компактний, густий кущ.
Розмір: висота дорослої рослини 100 - 150см. Ширина куща може досягати до 1,5 метра.
Швидкість зростання: повільно росте і, набирає дану висоту за 10 років.
Пагони: молоді пагони зелені гнучкі, з віком дерев’яніють.
Кора: сіра, вкрита чорними лусками.
Корінь: плоска, поверхнева коренева система.
Листя: овальної форми, густі, зверху темно-зелені, знизу сірі. Вся поверхня пелюсток має рідкісний крап зеленого тону.
Квіти: неароматні, зібрані в суцвіття по 15-20шт. Тичинки світлі. Діаметр квітки 6 - 7.5 см.
Квітнення: травень-червень.
Ставлення до світла: надає перевагу тіні, півтіні, також прекрасно почуває себе на лісних ділянках, особливо під соснами і не дуже густими ялинами.
Ставлення до вологи: регулярний полив, не допускають посухи або надмірної заболоченості ґрунту.
Вид ґрунту: свіжі, родючі, пухкі і супіщані ґрунти з кислою реакцією.
Застосування: рододендрон дуже декоративний в одиночних і групових посадках, в квіткових композиціях, композиціях з хвойними породами, а також з листопадними і вічнозеленими декоративними кущами. Чудово виглядає в якості яскравого квітучого живоплоту або в створенні алеї. Часто практикується висадка рододендронів великими масивами. Рододендрон може стати чудовою прикрасою для кам'янистих садів і садів у східному стилі. Ще рододендрон велично називають «квіткою мудреців» за великі квіти, що дозволяють часом споглядати (медитувати) відключаючи звичайні думки і абстрагуючись, очищати мозок. Також рододендрон є лікувальною рослиною, здавна використовуються в традиційній китайській медицині.
Кислотність: рН 5-7 - рослина ацидофіл (кальцефоб) - любляча кислий ґрунт.
Кліматична зона / морозостійкість: 6а - при належному догляді абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).
Купити Рододендрон Фантастика в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.
Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».
Посадка: місце в тіні або півтіні вбереже листя від втрати соковитості кольору. Захист від вітру знизить ймовірність облому гілок і обриву квітів. Своєчасна обрізка відцвілих бутонів стимулює збільшення кількості квітучих бруньок на наступний рік. Практично всі види рододендронів відносяться до вологолюбних рослини, які не переносять в ґрунті надлишку води. При близькому заляганні ґрунтових вод, слід посадки піднімати на висоту до 15 см, садять на земляний пагорб, обкладений камінням, що запобігають осипанню землі. Полив частий, з урахуванням сухості повітря. При розпушуванні ґрунту необхідна обережність - коренева система куща поверхнева. У посушливий сезони рододендрон обприскують чистою водою з додаванням антистресових препаратів (Епін, Циркон), проводячи процедуру рано вранці або у вечірні години. Полив проводиться 3 рази на тиждень по 10 літрів на кущ. Якщо рослина низькоросла або має невеликий розмір, то достатньо 5 літрів води.
Найкраще місце для посадки рододендрону - північно-східна сторона Вашого будинку. Для того, щоб Rhododendron Fantastica добре ріс, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур'янів, особливо багаторічних. Немає необхідності використовувати дорогі добрива, можемо застосовувати чорнозем або будь-яку здоровий, удобрений гумусом, темний луговий / садовий ґрунт. Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися у Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага покупки рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад - навіть у найспекотніші дні літа.
Найголовніше в посадці рододендрону - ретельна підготовка субстрату для посадки, незмінним складником якої є кислий верховий (рудий, білий, молодий) торф, бажано сфагновий торф з рівнем рН перевищує 4,5. Винятком є індивідуальні особливості кислотності ґрунтів в українському Поліссі (Житомирська, Рівненська), де трапляються ділянки з кислим середовищем. На решті території України кислий природний ґрунт - велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку необхідно окислити. Це можна зробити за рахунок мульчування навколо пристовбурного кола рослини подрібненою корою сосни звичайної та хвойного гілля, зібраних в будь-якому прилеглому лісі і органікою з кислою реакцією. Для підкислення ґрунту українські садівники зазвичай використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт). У Донецькій і Луганській областях України наші клієнти вживають розведену рідину шахтарських каганці.
Мінеральні добрива: біля пристовбурних кіл розсипаємо 3г на 1кг уявного кому збалансованим NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами. Регулярні позакореневі обробки мінеральними органічними добривами з прилипачем з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол), вермікультур і т.д. Рододендрон із вдячністю відгукується на внесення мінеральних і органічних добрив. На території бідних піщаних ґрунтів (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) рекомендуємо Вам підсипати компост (отриманий з відходів городу, саду, кухні) або старий органічний гумус з компостованого гною. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій. В результаті хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчаючись його "обслуговувати", забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підпорядкування) природи «на благо людини», і починати сортувати відходи, в Європі, піклуючись про майбутні покоління.
Полив: квітучі кущі потребують рясного поливу, особливо навесні, коли не йдуть дощі. Для поливу бажано використовувати тільки м'яку воду, що не містить вапно. Ще краще поливати рослину дощовою водою. У суху і спекотну погоду вранці і ввечері крім поливу рекомендуємо проводити і обприскування кущів. Бажано мульчувати ґрунт під кущем для затримки води.
Обрізка: рекомендуємо на початку весни провести санітарну обрізку, видаливши старі, пошкоджені і сухі гілки, а також кінчики підмерзлих пагонів.Бажано проводити обрізання суцвіть, які вже відцвіли - це гарантує пишне квітнення рододендрону в наступному році (кущ сконцентрується на утворення квіток, а не насіння).
Догляд: потребує регулярного поливу, видалення бур'янів, розпушування пристовбурного кола, мульчування, добрива, укритті на зиму нетканим матеріалом. Ні в якому разі не допускати заростання / задерніння пристовбурного кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка початківця садівника. Доброму розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування спочатку перегноєм або компостом і корою зверху.
Хвороби і шкідники: в Україні не знайдеться навіть половини шкідників і хвороб, які переслідують рослини в теплій і вологій Європі. Найвідомішим шкідником для рододендронів є Otiorhynchus sulcatus. Це невеликий жук, що руйнує листя, а його личинки живляться корінням рослини. Він з'являється зазвичай в кінці травня. При його появі рослину слід триразово обприскати хімічними препаратами Fastak, Decis або іншими подібними, наприклад, для боротьби з колорадськими жуками. Вони також небезпечні, як і «ватяні» однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть в чужі здорові сади. Перші і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території. Також для рододендрону є небезпечними борошнисторосні гриби. Вони нагадують білий наліт борошнистого кольору. Рішення - підкислення ґрунту і регулярні позакореневі обробки хелатом заліза з підкисленими позакореневими добривами 1 раз в тиждень. Існує помилкова думка, що підвищений вміст заліза в українських свердловинах позитивно впливає на ацидофільні рослини. Але рододендрони абсолютно байдужі до заліза з свердловин. Тільки препарат хелат заліза оживляє рослини, що люблять кислий ґрунт на лужних і нейтральних ґрунтах. Рекомендуємо видаляти уражене листя і пагони з рослини і згодом спалювати. Також зупинити поширення грибка можливо і методом обприскування препаратами Скор, Дискус, Німрод або Сапроль. Ефективну дію надає застосування біологічними препаратами Biosept 33 SL, Bioczos BR.
Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ, совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Побачивши першого жука (середина квітня) терміново потрібно обробляти крону Актара або будь-яким з багатьох препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Prestige (Байєр), Антихрущ. У той же час частина розчину повинна потрапити на кореневу шийку стовбура (10 см вище ґрунту).
Саджаючи, замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт, обов'язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актара (діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1 г / л, і український препарат Антихрущ Люкс (діючі речовини -імідаклопрід + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози та, безумовно, розміру рослини. Обробку по кроні, підлив по кореневій шийці і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз в 40 днів до кінця вересня
Рододендрон Фантастика
Rhododendron Fantastica
Синоніми: Рододендрон Фантастик, Рододендрон рожевий Фантастик, Рододендрон рожева Фантастика, Rhododendron yakushimanum Fantastica.
Походження / історія: Rhododendron Fantastica - один з популярних розкішно-квітучих кущів, що зустрічаються в саду. У перекладі з грецької «rhodon» - троянда, а «dendron» - дерево, рододендрон часто порівнюється з «трояндовим деревом» через велику кількість прекрасних рожевих квітів. В Європі існує думка, що, купивши цю квітку, здобуваєш силу духу, здоров'я, авторитет і вплив. Рододендрон Фантастика - сорт німецької селекції, виведений в 1968 році при схрещуванні сортів Марс і "Koichiro Wada '.
Опис сорту: Рододендрон Фантастика - кущова і компактна рослина, її велике листя практично зникає під великою кількістю цвітів. Вічнозелений кущ «загоряється» червоними бутонами, які при розкритті світлішають, стаючи насичено-рожевими по краю і світло-рожевими всередині. Рододендрон - рослина довгожитель. При належному догляді може рости 200 років.
Форма: Рододендрон Фантастика це, округлий кущ зі щільною кроною, повільно ростучий
...Характеристики |
|
Тип рослини | Кущі; Вічнозелені; |
Форма росту | Розлогі; Кулясті; |
Висота рослини | 1-1,5м; |
Діаметр дорослої рослини | 1-1,5м; |
Щільність крони | Щільна крона, яка створює тінь; |
Колір крони | Темно-зелений; |
Колір крони восени | Темно-зелений; |
Декоративні квіти | Квітучі рослини; Тривале цвітіння; |
Період цвітіння | Травень; Червень; |
Світло | Тінь; Напівтінь; |
Вимоги до поливу | Помірний полив; Регулярний полив; |
Умови навколишнього середовища | Потребує захисту від вітру; |
Кліматична зона України | 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна; |
Кислотність грунту / РН | Рослини для кислих ґрунтів РН 4-6,5; |
Використання в ландшафтному дизайні | Маленькі компактні сади (до 6 соток); Сади на даху; Сади каменів/альпінарії/; Східні сади; Вересові і кислі сади; Акценти / солітери; |
Особливості рослини | Декоративність листя; |
Сезон декоративності | Весна; Літо; Осінь; Зима; |
Потреба у догляді | Середня; |
Потреба укриття на зиму | Укриття агротканиною від морозу лише в молодому віці; Бажане мульчування і утеплення коріння на зиму; |
На жаль ще не було відгуків про цей товар. Будьте першим хто залишить відгук!