Рододендрон Нова Зембла | Rhododendron Nova Zembla

Модель: 966
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 310 грн
Є в наявності

Рододендрон Нова Зембла (червоний, вічнозелений)

Rhododendron Nova Zembla (red, evergreen)


Синоніми: Рододендрон рубіновий Нова Зембла, Рододендрон червоний Нова Зембла, Рододендрон гібридний Гова Зембла.

Походження / історія: Батьківщиною природного зростання є Східна частина Америки і Східна Азія. Рододендрон сорти Nova Zembla – сорт голландської селекції, отриманий шляхом схрещування сортів Парсонса Гриндифлорум з безіменним витривалим червоним. Назва рододендрона Нова Зембла походить від назви острова Нова Земля. У XVI столітті цей острів був справжнім раєм для моряків, які шукали північний маршрут з Європи в Азію.

Опис сорту / гатунку: Рододендрон гібридний Нова Зембла – вічнозелений рясно квітучий кущ, унікальний у літній період темно-зеленим листям, що створюють фон для інших рослин, а в літній період захоплює погляди пишністю рубіново-червоних квітів з фіолетово-коричневим вкрапленням з золотистими пиляками. Ця рослина стане прикрасою вашої домашньої колекції декоративних рослин.

Форма: Щільний, лапатий, розлогий, сильногіллястий кущ (див. фото).

Розмір: Висота дорослої рослини досягає 200-250см, ширина близько 200см.

Швидкість росту / сила росту: Швидкоросла рослина, набирає дану висоту за 10 років.

Пагони: Молоді пагони зелені гнучкі, з віком дерев'яніють.

Кора: Сіра, вкрита чорними лусками.

Корінь: Плоска, поверхнева коренева система.

Листя: Великі (довжиною 16 см), еліпсоподібні, шкірясті, темно-зелені зверху і знизу сірі.

Квіти: Рубіново-червоні з фіолетово-коричневими вкрапленнями в середині і золотистими пиляками, великі (діаметром 4,5-6 см, зібрані в компактні суцвіття по 10-12шт.

Цвітіння: Цвіте в квітні–травні, іноді повторно восени.

Світло: Віддає перевагу тіні, півтіні, також прекрасно почуває себе на заліснених ділянках, особливо під соснами і не дуже густими ялинами.

Відношення до вологи: Рододендрон Нова Зембла воліє регулярний полив, не переносить засухи або надмірної заболоченості грунту.

Вид грунту: Свіжі, добре дреновані, супіщані, кислі або підкислені грунту.

Посадка: Найкраще місце для посадки рододендрона – північно-східна сторона вашого будинку. Для того, щоб Рододендрон добре ріс, перед посадкою рекомендуємо звільнити грунт від бур'янів, особливо багаторічних. Немає необхідності використовувати дорогі добрива, можемо використовувати чорнозем або будь-яку здоровий, удобрений гумусом, темний луговий / садовий грунт. Купити саджанці бажано у пластиковому контейнері з пролонгованими (довгограючими) добривами - рослина не піддається викопуванні з неминучим пошкодженням кореневої системи, після посадки вони гарантовано приживаються.

Найголовніше в посадці рододендрона – ретельна підготовка субстрату для посадки, незмінними складовими якого є кислий верховий (рудий, білий, молодий) торф, бажано сфагновий торф з рівнем рН не перевищує 4,5. Винятком є індивідуальні особливості кислотності ґрунтів в українському заболоченому Полісся (Житомирська, Рівненська), де трапляються ділянки з кислим середовищем.

На решті території України кислий природний грунт – велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку необхідно підкисляти. Це можна зробити за рахунок мульчування навколо пристовбурового кола рослини подрібненої корою сосни звичайної та хвойного лапника, зібраної в будь-якому прилеглому лісі і органікою з кислою реакцією. Для підкислення грунту українські садівники традиційно використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт). У Донецькій та Луганській областях України наші клієнти використовують розведену рідина з шахтарських таганків.

 

Читати більше про посадку, полив, догляд, удобрення, захист, відгуки – нижче - під фото, а також у розділі «Посадка і догляд».

Доступні варіанти
Контейнер/ком: Висота: Діаметр крони: Вік: Ціна: Кількість:
1-3л 15-20см 15-20см 310 грн
-
+
5-7,5л 30-40см 30-40см 1015 грн
-
+
Від 310 грн

Мінеральні добрива: Біля пристовбурних кіл розсипаємо 3г на 1кг уявного кома збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні азотними, влітку – фосфорними, серпень – вересень – калійними добривами. Регулярні позакореневі обробки мінеральними органічними добривами з прилипачем з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол), вермикультурой і т. д.

Рододендрон з вдячністю відгукується на внесення мінеральних і органічних добрив. На території бідних піщаних ґрунтів (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) рекомендуємо підсипати компост (отриманий з відходів городу, саду, кухні) або старий органічний гумус з компостируваного гною. Органіка значно поліпшить структуру «легких» ґрунтів і «запускає» вічний природний двигун грунтових бактерій. Внаслідок чого черв'яки від сусідів самі мігрують до вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчившись його «обслуговувати», ми позабудем про дорогих імпортних мінеральних добривах назавжди. Прийшов час позбавлятися від диких згубних радянських звичок знищення (підкорення природи на благо людини. Доцільніше сортувати відходи, як у Європі, дбаючи про майбутні покоління.

 

Полив: Квітучі кущі потребують рясному поливі, особливо навесні, коли не йдуть дощі. Для поливу бажано використовувати тільки м'яку воду, що не містить вапно. Ще краще поливати рослину дощовою водою. У суху і жарку погоду вранці і ввечері крім поливу рекомендуємо проводити обприскування кущів. Бажано мульчувати грунт під кущами для затримки води.

 

Обрізка: Рекомендуємо на початку весни провести санітарну обрізку, видаливши старі, пошкоджені, сухі гілки, а також кінчики підмерзлих пагонів. Також бажано проводити обрізування суцвіть, які вже відцвіли (не пізніше 20 днів після цвітіння) – це необхідно для повноцінного закладання квітконосних бруньок на наступний рік. Рекомендуємо періодично обрізати минулорічні пагони на 1/2-1/3 і для збереження компактності крони і квіткових бруньок під сніговим покривом

 

Догляд: Рододендрон потребує регулярного поливу, видаленні бур'янів, розпушуванні пристовбурового кола, мульчування, добриві, укритті на зиму нетканим матеріалом. Рекомендуємо також захистити рослину від весняних сонячних опіків. Ні в якому разі не допускати заростання / задерніння пристовбурового кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка початківця садівника. Гарного розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування спочатку перегноєм або компостом і корою зверху.

 

Хвороби та шкідники: На території України не знайдеться навіть половини шкідників і хвороб, які переслідують рослини в теплій і вологій Європі. Найвідомішим шкідником для рододендронів є Otiorhynchus sulcatus. Це невеликий жук, руйнує листя, а його личинки живляться корінням рослини. Він з'являється зазвичай в кінці травня. При його появі рослину слід триразово обприскати хімічними препаратами Fastak, Decis або іншими подібними, наприклад, для боротьби з колорадським жуком, який також небезпечний, як і його «ватяний» однофамілець - знищивши все на окупованій території, лізе в чужі, здорові сади.

Також для рододендрона є небезпечними борошнисті гриби, вони нагадують білий наліт борошняного кольору. Рішення – підкислення грунту і регулярні позакореневі обробки хелатом заліза з підкисленим позакореневим добривами 1 раз в тиждень. Існує помилкова думка, що підвищений вміст заліза в українських свердловинах позитивно впливає на ацидофільні рослини. Але рододендрони абсолютно байдужі до залозу з свердловин. Тільки препарат хелат заліза оживляє рослини, що люблять кислий грунт на лужних і нейтральних грунтах. Рекомендуємо видаляти уражені листя і пагони з рослини і надалі спалювати. Також зупинити поширення грибка можливо і методом обприскування препаратами Скор, Дискус, Німрод або Сапрол. Ефективна дія надає застосування біологічні препарати Biosept 33 SL, Bioczos BR.

 

Грунтові шкідники: На сьогоднішній день хрущ (хрущ), совка є найбільш небезпечними грунтовими шкідниками. Побачивши першого жука (середина квітня) ТЕРМІНОВО обробляємо крону Актара або будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ. При цьому частина розчину повинна потрапити на кореневу шийку стовбура (10 см вище ґрунту). Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів.

 

Застосування: Рододендрон Nova Zembla – найпопулярніший з червоних рододендронів, дуже декоративний в одиночних і групових посадках, в квіткових композиціях, композиціях з хвойними породами, а також в компанії з листопадними і вічнозеленими декоративними кущами. Чудово виглядає в якості яскравої квітучої живоплоту або у створенні алеї. Часто практикується висадка рододендронів великими масивами. Рододендрон може стати відмінною прикрасою для кам'янистих садів, є одним із складових компонентів садів в східному стилі. Ще рододендрон велично називають «квіткою мудреців» за великі квітки, що дозволяють годинами споглядати (медитувати) відключаючи буденні думки, і абстрагуючись, очищати мозок від різного «кеша». Також рододендрон є лікувальною рослиною, здавна використовується в традиційній китайській медицині. Безумовно, навіть просто посадивши рододендрон в саду змішаного стилю, ваша ділянка буде радувати кожну весну пишним цвітінням цих екзотів.

 

Кислотність: рН 5-7 - рослина ацидофил (кальцефоб) – полюбляє кислий грунт.

 

Кліматична зона / зона морозостійкості: 6а – при належному догляді абсолютно вся територія України (5a – 7b) від Закарпаття (5b – 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).

 

Купити Рододендрон Нова Зембла в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.

Рододендрон Нова Зембла (червоний, вічнозелений)

Rhododendron Nova Zembla (red, evergreen)


Синоніми: Рододендрон рубіновий Нова Зембла, Рододендрон червоний Нова Зембла, Рододендрон гібридний Гова Зембла.

Походження / історія: Батьківщиною природного зростання є Східна частина Америки і Східна Азія. Рододендрон сорти Nova Zembla – сорт голландської селекції, отриманий шляхом схрещування сортів Парсонса Гриндифлорум з безіменним витривалим червоним. Назва рододендрона Нова Зембла походить від назви острова Нова Земля. У XVI столітті цей острів був справжнім раєм для моряків, які шукали північний маршрут з Європи в Азію.

Опис сорту / гатунку: Рододендрон гібридний Нова Зембла – вічнозелений рясно квітучий кущ, унікальний у літній період темно-зеленим листям, що створюють фон для інших рослин, а в літній період захоплює погляди пишністю рубіново-червоних квітів з фіолетово-коричневим вкрапленням з золотистими пиляками. Ця рослина стане прикрасою вашої домашньої колекції декоративних рослин.

Форма: Щільний, лапатий, розлогий, сильногіллястий кущ (див. фото).

Розмір: Висота дорослої рослини досягає 200-250см, ширина близько 200см.

Швидкість росту / сила росту: Швидкоросла рослина, набирає дану висоту за 10 років.

Пагони: Молоді пагони зелені гнучкі, з віком дерев'яніють.

Кора: Сіра, вкрита чорними лусками.

Корінь: Плоска, поверхнева коренева система.

Листя: Великі (довжиною 16 см), еліпсоподібні, шкірясті, темно-зелені зверху і знизу сірі.

Квіти: Рубіново-червоні з фіолетово-коричневими вкрапленнями в середині і золотистими пиляками, великі (діаметром 4,5-6 см, зібрані в компактні суцвіття по 10-12шт.

Цвітіння: Цвіте в квітні–травні, іноді повторно восени.

Світло: Віддає перевагу тіні, півтіні, також прекрасно почуває себе на заліснених ділянках, особливо під соснами і не дуже густими ялинами.

Відношення до вологи: Рододендрон Нова Зембла воліє регулярний полив, не переносить засухи або надмірної заболоченості грунту.

Вид грунту: Свіжі, добре дреновані, супіщані, кислі або підкислені грунту.

Посадка: Найкраще місце для посадки рододендрона – північно-східна сторона вашого будинку. Для того, щоб Рододендрон добре ріс, перед посадкою рекомендуємо звільнити грунт від бур'янів, особливо багаторічних. Немає необхідності використовувати дорогі добрива, можемо використовувати чорнозем або будь-яку здоровий, удобрений гумусом, темний луговий / садовий грунт. Купити саджанці бажано у пластиковому контейнері з пролонгованими (довгограючими) добривами - рослина не піддається викопуванні з неминучим пошкодженням кореневої системи, після посадки вони гарантовано приживаються.

Найголовніше в посадці рододендрона – ретельна підготовка субстрату для посадки, незмінними складовими якого є кислий верховий (рудий, білий, молодий) торф, бажано сфагновий торф з рівнем рН не перевищує 4,5. Винятком є індивідуальні особливості кислотності ґрунтів в українському заболоченому Полісся (Житомирська, Рівненська), де трапляються ділянки з кислим середовищем.

На решті території України кислий природний грунт – велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку необхідно підкисляти. Це можна зробити за рахунок мульчування навколо пристовбурового кола рослини подрібненої корою сосни звичайної та хвойного лапника, зібраної в будь-якому прилеглому лісі і органікою з кислою реакцією. Для підкислення грунту українські садівники традиційно використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт). У Донецькій та Луганській областях України наші клієнти використовують розведену рідина з шахтарських таганків.

 

Читати більше про посадку, полив, догляд, удобрення, захист, відгуки – нижче - під фото, а також у розділі «Посадка і догляд».

Мінеральні добрива: Біля пристовбурних кіл розсипаємо 3г на 1кг уявного кома збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні азотними, влітку – фосфорними, серпень – вересень – калійними добривами. Регулярні позакореневі обробки мінеральними органічними добривами з прилипачем з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол), вермикультурой і т. д.

Рододендрон з вдячністю відгукується на внесення мінеральних і органічних добрив. На території бідних піщаних ґрунтів (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) рекомендуємо підсипати компост (отриманий з відходів городу, саду, кухні) або старий органічний гумус з компостируваного гною. Органіка значно поліпшить структуру «легких» ґрунтів і «запускає» вічний природний двигун грунтових бактерій. Внаслідок чого черв'яки від сусідів самі мігрують до вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчившись його «обслуговувати», ми позабудем про дорогих імпортних мінеральних добривах назавжди. Прийшов час позбавлятися від диких згубних радянських звичок знищення (підкорення природи на благо людини. Доцільніше сортувати відходи, як у Європі, дбаючи про майбутні покоління.

 

Полив: Квітучі кущі потребують рясному поливі, особливо навесні, коли не йдуть дощі. Для поливу бажано використовувати тільки м'яку воду, що не містить вапно. Ще краще поливати рослину дощовою водою. У суху і жарку погоду вранці і ввечері крім поливу рекомендуємо проводити обприскування кущів. Бажано мульчувати грунт під кущами для затримки води.

 

Обрізка: Рекомендуємо на початку весни провести санітарну обрізку, видаливши старі, пошкоджені, сухі гілки, а також кінчики підмерзлих пагонів. Також бажано проводити обрізування суцвіть, які вже відцвіли (не пізніше 20 днів після цвітіння) – це необхідно для повноцінного закладання квітконосних бруньок на наступний рік. Рекомендуємо періодично обрізати минулорічні пагони на 1/2-1/3 і для збереження компактності крони і квіткових бруньок під сніговим покривом

 

Догляд: Рододендрон потребує регулярного поливу, видаленні бур'янів, розпушуванні пристовбурового кола, мульчування, добриві, укритті на зиму нетканим матеріалом. Рекомендуємо також захистити рослину від весняних сонячних опіків. Ні в якому разі не допускати заростання / задерніння пристовбурового кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка початківця садівника. Гарного розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування спочатку перегноєм або компостом і корою зверху.

 

Хвороби та шкідники: На території України не знайдеться навіть половини шкідників і хвороб, які переслідують рослини в теплій і вологій Європі. Найвідомішим шкідником для рододендронів є Otiorhynchus sulcatus. Це невеликий жук, руйнує листя, а його личинки живляться корінням рослини. Він з'являється зазвичай в кінці травня. При його появі рослину слід триразово обприскати хімічними препаратами Fastak, Decis або іншими подібними, наприклад, для боротьби з колорадським жуком, який також небезпечний, як і його «ватяний» однофамілець - знищивши все на окупованій території, лізе в чужі, здорові сади.

Також для рододендрона є небезпечними борошнисті гриби, вони нагадують білий наліт борошняного кольору. Рішення – підкислення грунту і регулярні позакореневі обробки хелатом заліза з підкисленим позакореневим добривами 1 раз в тиждень. Існує помилкова думка, що підвищений вміст заліза в українських свердловинах позитивно впливає на ацидофільні рослини. Але рододендрони абсолютно байдужі до залозу з свердловин. Тільки препарат хелат заліза оживляє рослини, що люблять кислий грунт на лужних і нейтральних грунтах. Рекомендуємо видаляти уражені листя і пагони з рослини і надалі спалювати. Також зупинити поширення грибка можливо і методом обприскування препаратами Скор, Дискус, Німрод або Сапрол. Ефективна дія надає застосування біологічні препарати Biosept 33 SL, Bioczos BR.

 

Грунтові шкідники: На сьогоднішній день хрущ (хрущ), совка є найбільш небезпечними грунтовими шкідниками. Побачивши першого жука (середина квітня) ТЕРМІНОВО обробляємо крону Актара або будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ. При цьому частина розчину повинна потрапити на кореневу шийку стовбура (10 см вище ґрунту). Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів.

 

Застосування: Рододендрон Nova Zembla – найпопулярніший з червоних рододендронів, дуже декоративний в одиночних і групових посадках, в квіткових композиціях, композиціях з хвойними породами, а також в компанії з листопадними і вічнозеленими декоративними кущами. Чудово виглядає в якості яскравої квітучої живоплоту або у створенні алеї. Часто практикується висадка рододендронів великими масивами. Рододендрон може стати відмінною прикрасою для кам'янистих садів, є одним із складових компонентів садів в східному стилі. Ще рододендрон велично називають «квіткою мудреців» за великі квітки, що дозволяють годинами споглядати (медитувати) відключаючи буденні думки, і абстрагуючись, очищати мозок від різного «кеша». Також рододендрон є лікувальною рослиною, здавна використовується в традиційній китайській медицині. Безумовно, навіть просто посадивши рододендрон в саду змішаного стилю, ваша ділянка буде радувати кожну весну пишним цвітінням цих екзотів.

 

Кислотність: рН 5-7 - рослина ацидофил (кальцефоб) – полюбляє кислий грунт.

 

Кліматична зона / зона морозостійкості: 6а – при належному догляді абсолютно вся територія України (5a – 7b) від Закарпаття (5b – 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).

 

Купити Рододендрон Нова Зембла в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.

Читати більше
Характеристики
Тип рослини Кущі; Вічнозелені;
Форма росту Розлогі; Кулясті;
Висота рослини 1,5-3м;
Діаметр дорослої рослини 1,5-2м;
Щільність крони Щільна крона, яка створює тінь;
Колір крони Темно-зелений;
Колір крони восени Темно-зелений;
Колір квітів Багряний; Червоний;
Декоративні квіти Квітучі рослини; Тривале цвітіння; Повторне цвітіння;
Період цвітіння Травень; Червень; Серпень; Вересень;
Світло Тінь; Напівтінь;
Вимоги до поливу Помірний полив; Регулярний полив;
Умови навколишнього середовища Потребує захисту від вітру;
Кліматична зона України 6 зона (-23,3°С - 17,8°С);
Кислотність грунту / РН Рослини для кислих ґрунтів РН 4-6,5;
Використання в ландшафтному дизайні Маленькі компактні сади (до 6 соток); Сади на даху; Сади каменів/альпінарії/; Східні сади; Вересові і кислі сади; Акценти / солітери;
Особливості рослини Декоративність листя;
Сезон декоративності Весна; Літо; Осінь; Зима;
Потреба у догляді Середня;
Потреба укриття на зиму Постійне укриття взимку агротканиною від морозу; Бажане мульчування і утеплення коріння на зиму;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Рододендрон Нова Зембла | Rhododendron Nova Zembla