Смородина червона Ровада | Ribes rubrum Rovada | Смородина красная Ровада

Модель: 1425
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 60 грн
Є в наявності

Смородина червона Ровада


Ribes rubrum Rovada


Смородина красная Ровада


Синоніми: смородина садова, Рібес рубрум Ровада, смородина звичайна, порічка, паричка, порічки.

Ареал: смородина червона сорт, родом з Нідерландів.

Походження / історія: у природі зустрічається в лісовій зоні Євразії. Зростає на лісових галявинах, берегах річок і струмків, де утворює великі зарості. Смородина Ровада виведена L.M. Wassenaar в 1980 р, в інституті селекції сільськогосподарських рослин, міста Вагенінген. З’явився від схрещування сортів Fay's Prolific і Heinemann Rote Spatlese.

Опис: кущ смородини Rovada - це компактний, листяний,кущ з міцними гілками, вирощується головним чином для використання в свіжому або переробленому вигляді і досягає до 1,5 м у висоту. Середнє зелене листя має 3-5 лопатей і ароматне при подрібненні. Порічка Rovada самозапильна рослина. Навесні розпускаються грона зеленувато-жовтих квіточок, які помітні, але не особливо декоративні. Квіти змінюються довгими гронами яскраво-червоних, злегка терпких, ароматних ягід.

Смородина червона Рованда дозріває на 3-4 тижні пізніше, ніж смородина Джонкір ван Тетс.

Форма: кущ середньої висоти з прямими пагонами, густо обвішаними плодовими кистями червоних ягід, кулястої форми.

Висота / діаметр: кущ досягає висоти 1-150 см і приблизно такого ж діаметру.

Швидкість зростання: кущі смородини червоної Ровада інтенсивніше ростуть в молодому віці і помірніше в період плодоношення.

Пагони: мають прямостоячі, жовтувато-сірі або сірі пагони. З віком гілки стають темнішими, і з лущеною корою.

Листя: ароматні, з зазубреними краями, темно-зелені, 3-5 лопатеві листя. Верхня частина листа у червоної смородини блискуча і гладка, а нижня - світліша. На дотик листки щільні, шкірясті і зморшкуваті.

Квіти: смородина червона Ровада квітне з квітня по травень непримітними, зеленувато-жовтими, дрібними квітами. Зібраними в 6-25-квіткові кисті 4-12 см завдовжки.

Плоди: плоди - соковиті ягоди округлі, яскраво-червоного кольору до 1,5 см в діаметрі, мають кислувато-солодкий смак. Плодоносить в кінці червня початку липня, але багато що залежить і від області. У ягодах містяться органічні кислоти, мінеральні солі, вітамін С, Р-активні речовини, вітаміни А, B1, B2, B6, фолієва кислота.

Коренева система: коренева система у смородини у Rovada потужна, сильно мичкувата, розташовується на глибині до 40 см.

Ставлення до світла: добре росте і плодоносить на сонячних ділянках, може рости і в півтіні, але в місцях без протягів.

Вид ґрунту: не вимоглива, але краще всього вирощувати від нейтрального до слабокислого, родючого, добре зволоженого, дренованого ґрунту.

Застосування: через високу врожайність, є цінним сортом для вживання в їжу в свіжому вигляді, для використання приготування джемів, морсів, пудингів, в якості наповнювача в пирогах, в супах.

Смородина червона Ровада стане прекрасним доповненням Вашої колекції плодових рослин!

Кліматична зона / морозостійкість: 4а абсолютно вся територія України (5а-7б) від Закарпаття (5б-6б), Луганська (5а-5б) і Криму (6а-7б).

Купити смородину червону Ровада в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».

Доступні варіанти
Контейнер/ком: Висота: Діаметр крони: Вік: Ціна: Кількість:
г.к. 90-100см 20-30см 60 грн
-
+
Від 60 грн

Посадка: як і всі інші рослини, смородина відмінно реагує на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчаючись його "обслуговувати", забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини», і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Щоб смородина Rovada добре росла, ґрунт перед посадкою повинен бути добре підготовлений, звільнений від бур'янів, особливо багаторічних, багатий на поживні елементи (чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт). Якщо Ви придбали імпортні сорти плодових кущів, привезені з Європи (6-9 зона), то перед настанням перших заморозків їх необхідно захистити. Навколо кореневої шийки насипається невеликий горбок ґрунту або мульчі, який навесні необхідно буде розкрити, але взимку він захистить кущ від підмерзання.

Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. . Також можна купити рослини з голим коренем (ранньою весною чи пізньою осінню), які також відмінно приживаються.

Полив: регулярно поливайте в міру необхідності, щоб забезпечити постійну вологість ґрунту. При посадці смородини Рованда (незалежно від погоди) рясно поливають з розрахунку 3-5 відер води під кожен кущ і мульчують (перегній, солома, трава, картон). Полив необхідно повторити через 5-7 днів - при 2-3 кратному поливі з'єднуються ґрунтові капіляри, посадковий ком не відділяється від іншого ґрунту і зберігається постійно у вологому стані.

Добриво / захист: висаджені рослини слід відразу ж підгодувати мінеральними добривами. Перша порція азоту вноситься в перший рік в середині травня. Друга - в середині червня. Завдяки цьому, вже до осені утворюються потужні прирости, необхідні для утворення крони. Якщо ріст саджанців у перший рік занадто інтенсивний, на наступний рік азотне добриво обмежуємо, залишивши тільки травневе внесення, але вже на початку місяця. Щоб спровокувати плодоношення, на третій і четвертий рік внесення азотних добрив зводимо до мінімуму. Доброму розвитку кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування перегноєм або компостом. Дуже важливо захистити Вашу рослину від різного виду хвороб і шкідників, які можуть завдати шкоди вашому врожаю. І найкращим способом цього захисту буде правильне вживання хімічних препаратів на різних стадіях розвитку.

У період набрякання бруньок: проти смородинового брунькового кліща необхідно провести механічне видалення пошкоджених кліщем бруньок. У фазі розпускання бруньок - початку квітнення (викидання квітконосів): проти попелиці, пильщика, галиці, а також борошнистої роси застосовують Актеллік, Енжіо або Актара + Топаз. Бакова суміш фунгіцидів і інсектицидів.

Кінець квітнення: проти брунькового смородинового кліща, попелиці, пильщика, галиці, борошнистої роси застосовують Актеллік, Енжіо або Актара + Тіовіт Джет.

Зростання ягід: проти попелиці, смородинового кліща, а також хвороб: борошнистої роси, іржі слід вживати Актеллік + Топаз через 20 днів після попереднього обприскування. Бакова суміш фунгіцидів і інсектицидів.

Після збору ягід: проти попелиці, смородинового кліща, а також іржі застосовують Актеллік + Топаз. Бакова суміш фунгіцидів і інсектицидів. Листопад-грудень місяці: вирізування і спалювання старих, відплодоносивших і пошкоджених склянницею стебел.

Обрізка: на першому році життя придбаного саджанця залишають 4-5 сильних прикореневих пагонів, розташованих не менше ніж на 10 см один від іншого. Протягом наступних років додають ще по 2-3 прикореневих паростки і також на відстані 10-15 см. В результаті у дорослого плодоносного куща має бути близько 12 добре розвинених гілок різного віку. Однорічні пагони червоної смородини, як правило, не обрізають. У верхній їх частині розташовуються плодові бруньки, що дають урожай на наступний рік. Старі пагони зберігають довше, ніж у чорної смородини (приблизно на 2-3 роки), так як плодухи червоної смородини багаторічні з більш тривалою здатністю до плодоношення. Рекомендується злегка вкорочувати лише 5-6-річні пагони при наявності всихання або без появи нових приростів.

Догляд: зазвичай рекомендується видаляти стебла старше 3 років на порічці. Добре переносить стрижку, підходить для формування живоплотів і бордюрів. Потребує проріджування (видалення старих стебел). Обрізку проводять навесні, для цього молоді гілки вкорочують на 5-6 очок і видаляють старі. Кожен кущ повинен складатись з 10-15 стебел. Старі гілки видаляють, так як великі ягоди ростуть на 3-4 літніх стебла.

Хвороби і шкідники: борошниста роса, септоріоз і антракноз, галловая тля, жовтий пильщик, смородина скляниця. Для того, щоб правильно обрати засоби захисту рослин, необхідно визначити шкідника. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Побачивши першого жука (середина квітня) ТЕРМІНОВО потрібно обробляти крону Актарою або будь-яким з багатьох препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Prestige (Байер), Антихрущ. Водночас частина розчину повинна потрапити на кореневу шийку стовбура (10 см вище ґрунту).

Саджаючи, замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт, обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актара( діюча речовина - тіаметоксам)розводимо 1 г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючі речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини.

Смородина червона Ровада


Ribes rubrum Rovada


Смородина красная Ровада


Синоніми: смородина садова, Рібес рубрум Ровада, смородина звичайна, порічка, паричка, порічки.

Ареал: смородина червона сорт, родом з Нідерландів.

Походження / історія: у природі зустрічається в лісовій зоні Євразії. Зростає на лісових галявинах, берегах річок і струмків, де утворює великі зарості. Смородина Ровада виведена L.M. Wassenaar в 1980 р, в інституті селекції сільськогосподарських рослин, міста Вагенінген. З’явився від схрещування сортів Fay's Prolific і Heinemann Rote Spatlese.

Опис: кущ смородини Rovada - це компактний, листяний,кущ з міцними гілками, вирощується головним чином для використання в свіжому або переробленому вигляді і досягає до 1,5 м у висоту. Середнє зелене листя має 3-5 лопатей і ароматне при подрібненні. Порічка Rovada самозапильна рослина. Навесні розпускаються грона зеленувато-жовтих квіточок, які помітні, але не особливо декоративні. Квіти змінюються довгими гронами яскраво-червоних, злегка терпких, ароматних ягід.

Смородина червона Рованда дозріває на 3-4 тижні пізніше, ніж смородина Джонкір ван Тетс.

Форма: кущ середньої висоти з прямими пагонами, густо обвішаними плодовими кистями червоних ягід, кулястої форми.

Висота / діаметр: кущ досягає висоти 1-150 см і приблизно такого ж діаметру.

Швидкість зростання: кущі смородини червоної Ровада інтенсивніше ростуть в молодому віці і помірніше в період плодоношення.

Пагони: мають прямостоячі, жовтувато-сірі або сірі пагони. З віком гілки стають темнішими, і з лущеною корою.

Листя: ароматні, з зазубреними краями, темно-зелені, 3-5 лопатеві листя. Верхня частина листа у червоної смородини блискуча і гладка, а нижня - світліша. На дотик листки щільні, шкірясті і зморшкуваті.

Квіти: смородина червона Ровада квітне з квітня по травень непримітними, зеленувато-жовтими, дрібними квітами. Зібраними в 6-25-квіткові кисті 4-12 см завдовжки.

Плоди: плоди - соковиті ягоди округлі, яскраво-червоного кольору до 1,5 см в діаметрі, мають кислувато-солодкий смак. Плодоносить в кінці червня початку липня, але багато що залежить і від області. У ягодах містяться органічні кислоти, мінеральні солі, вітамін С, Р-активні речовини, вітаміни А, B1, B2, B6, фолієва кислота.

Коренева система: коренева система у смородини у Rovada потужна, сильно мичкувата, розташовується на глибині до 40 см.

Ставлення до світла: добре росте і плодоносить на сонячних ділянках, може рости і в півтіні, але в місцях без протягів.

Вид ґрунту: не вимоглива, але краще всього вирощувати від нейтрального до слабокислого, родючого, добре зволоженого, дренованого ґрунту.

Застосування: через високу врожайність, є цінним сортом для вживання в їжу в свіжому вигляді, для використання приготування джемів, морсів, пудингів, в якості наповнювача в пирогах, в супах.

Смородина червона Ровада стане прекрасним доповненням Вашої колекції плодових рослин!

Кліматична зона / морозостійкість: 4а абсолютно вся територія України (5а-7б) від Закарпаття (5б-6б), Луганська (5а-5б) і Криму (6а-7б).

Купити смородину червону Ровада в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».

Посадка: як і всі інші рослини, смородина відмінно реагує на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчаючись його "обслуговувати", забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини», і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Щоб смородина Rovada добре росла, ґрунт перед посадкою повинен бути добре підготовлений, звільнений від бур'янів, особливо багаторічних, багатий на поживні елементи (чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт). Якщо Ви придбали імпортні сорти плодових кущів, привезені з Європи (6-9 зона), то перед настанням перших заморозків їх необхідно захистити. Навколо кореневої шийки насипається невеликий горбок ґрунту або мульчі, який навесні необхідно буде розкрити, але взимку він захистить кущ від підмерзання.

Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. . Також можна купити рослини з голим коренем (ранньою весною чи пізньою осінню), які також відмінно приживаються.

Полив: регулярно поливайте в міру необхідності, щоб забезпечити постійну вологість ґрунту. При посадці смородини Рованда (незалежно від погоди) рясно поливають з розрахунку 3-5 відер води під кожен кущ і мульчують (перегній, солома, трава, картон). Полив необхідно повторити через 5-7 днів - при 2-3 кратному поливі з'єднуються ґрунтові капіляри, посадковий ком не відділяється від іншого ґрунту і зберігається постійно у вологому стані.

Добриво / захист: висаджені рослини слід відразу ж підгодувати мінеральними добривами. Перша порція азоту вноситься в перший рік в середині травня. Друга - в середині червня. Завдяки цьому, вже до осені утворюються потужні прирости, необхідні для утворення крони. Якщо ріст саджанців у перший рік занадто інтенсивний, на наступний рік азотне добриво обмежуємо, залишивши тільки травневе внесення, але вже на початку місяця. Щоб спровокувати плодоношення, на третій і четвертий рік внесення азотних добрив зводимо до мінімуму. Доброму розвитку кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування перегноєм або компостом. Дуже важливо захистити Вашу рослину від різного виду хвороб і шкідників, які можуть завдати шкоди вашому врожаю. І найкращим способом цього захисту буде правильне вживання хімічних препаратів на різних стадіях розвитку.

У період набрякання бруньок: проти смородинового брунькового кліща необхідно провести механічне видалення пошкоджених кліщем бруньок. У фазі розпускання бруньок - початку квітнення (викидання квітконосів): проти попелиці, пильщика, галиці, а також борошнистої роси застосовують Актеллік, Енжіо або Актара + Топаз. Бакова суміш фунгіцидів і інсектицидів.

Кінець квітнення: проти брунькового смородинового кліща, попелиці, пильщика, галиці, борошнистої роси застосовують Актеллік, Енжіо або Актара + Тіовіт Джет.

Зростання ягід: проти попелиці, смородинового кліща, а також хвороб: борошнистої роси, іржі слід вживати Актеллік + Топаз через 20 днів після попереднього обприскування. Бакова суміш фунгіцидів і інсектицидів.

Після збору ягід: проти попелиці, смородинового кліща, а також іржі застосовують Актеллік + Топаз. Бакова суміш фунгіцидів і інсектицидів. Листопад-грудень місяці: вирізування і спалювання старих, відплодоносивших і пошкоджених склянницею стебел.

Обрізка: на першому році життя придбаного саджанця залишають 4-5 сильних прикореневих пагонів, розташованих не менше ніж на 10 см один від іншого. Протягом наступних років додають ще по 2-3 прикореневих паростки і також на відстані 10-15 см. В результаті у дорослого плодоносного куща має бути близько 12 добре розвинених гілок різного віку. Однорічні пагони червоної смородини, як правило, не обрізають. У верхній їх частині розташовуються плодові бруньки, що дають урожай на наступний рік. Старі пагони зберігають довше, ніж у чорної смородини (приблизно на 2-3 роки), так як плодухи червоної смородини багаторічні з більш тривалою здатністю до плодоношення. Рекомендується злегка вкорочувати лише 5-6-річні пагони при наявності всихання або без появи нових приростів.

Догляд: зазвичай рекомендується видаляти стебла старше 3 років на порічці. Добре переносить стрижку, підходить для формування живоплотів і бордюрів. Потребує проріджування (видалення старих стебел). Обрізку проводять навесні, для цього молоді гілки вкорочують на 5-6 очок і видаляють старі. Кожен кущ повинен складатись з 10-15 стебел. Старі гілки видаляють, так як великі ягоди ростуть на 3-4 літніх стебла.

Хвороби і шкідники: борошниста роса, септоріоз і антракноз, галловая тля, жовтий пильщик, смородина скляниця. Для того, щоб правильно обрати засоби захисту рослин, необхідно визначити шкідника. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Побачивши першого жука (середина квітня) ТЕРМІНОВО потрібно обробляти крону Актарою або будь-яким з багатьох препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Prestige (Байер), Антихрущ. Водночас частина розчину повинна потрапити на кореневу шийку стовбура (10 см вище ґрунту).

Саджаючи, замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт, обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актара( діюча речовина - тіаметоксам)розводимо 1 г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючі речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини.

Читати більше
Характеристики
Видова назва плодового куща Смородина;
Запилення рослини Самозапильна;
Плоди Середні;
Сезон плодоношення Пізній:
Смакові якості Кисло-солодкі;
Тип рослини Плодовий кущ;
Форма рослини Розлога;
Висота рослини 1-1,5м;
Кліматична зона України 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Смородина червона Ровада | Ribes rubrum Rovada | Смородина красная Ровада