Малина ремонтантна Ранкова Роса | Rubus idaeus Utrennyaya Rosa | Малина ремонтантная Утренняя Роса
Малина ремонтантна Ранкова Роса (жовта)
Rubus idaeus Utrennyaya Rosa
Малина ремонтантная Утренняя Роса (желтая)
Синоніми: поранна Роса, жовта ремонтантна малина, Poranna Rosa.
Запилювачі: самозапильна.
Походження: смачна і корисна ягода малина здавна була в пошані у людини, а історія її культивування йде в глибину століть. Малину шанували завжди, і навіть при вирубці лісу не чіпали малинові кущі. Перші відомості про культуру малини в західній Європі датуються XVI століттям. Сорт Porana Rosa, так звучить назва польською, виведений в Інституті Садівництва і Квітництва в Бзездні Яном Данеком. Цінується садівниками за велику, дуже гарну ягоду (жовтоплідних видів мало), а фермерами - за високу врожайність, невибагливість, відмінну транспортабельність.
Опис сорту: малина Ранкова роса - ремонтантний сорт польської селекції, що виділяється жовто-помаранчевими плодами. Щільні транспортабельні ягоди масою до 8 грамів. Дрібні кістянки зчеплені щільно, тому плоди здатні зберігати товарний вигляд тривалий час. Форма плодів округла або трохи витягнута. Смакові якості сорту добрі. Це один з кращих жовтоплідних сортів малини. Дозріває в кінці серпня і плодоносить до заморозків.
Форма: напівкущ з маленькими, ледве помітними шипами. Під вагою врожаю кущ потребує опори. Кореневої порослі дає мало.
Розмір: висота рослини досягає 1,5-1,8 метра, завширшки до 0,5 - 0,8 метра.
Швидкість зростання: швидкість росту пагонів малини Ранкова Роса дуже висока і досягає від метра до 1,2 метрів в рік.
Пагони: трав'янисті на першому році життя, зелені з сизим нальотом, тонкі, покриті мініатюрними шипами. На другий рік пагони дерев'яніють і стають коричневими, засихають відразу після плодоношення. Необхідно проводити нормування пагонів в кущі, залишати 7-9 шт., інакше вони будуть заважати один одному.
Листя: овальної форми, чергові, яскраво-зелені, зморшкуваті.
Квітки: на верхівках стебел і в пазухах листків розташовуються білі квіти, близько 1 см в діаметрі, зібрані в невеликі суцвіття. Квіти цієї малини не відрізняються від всіх інших представників сімейства, з'являються на кущах в травні-червні.
Час квітнення: з червня по липень.
Плоди: плоди Ранкової Роси округлі, сферичної форми, золотисто-жовті, щільні, кістянка дуже добре зчеплена. Смак солодкий з кислинкою, приємний. У посуху, при спеці цукристість втрачається. Домінуючі нотки кислоти виправдані за рахунок високого вмісту вітаміну С, фруктових кислот при відносно невеликому відсотку цукру. Крім того, грає роль і догляд, клімат, ґрунт.
Ставлення до світла: надає перевагу сонячним місцям, але може рости і в затіненні. Не страждає від сильних вітрів і посухи.
Ґрунт: краще росте в родючому, вологому і добре дренованому ґрунті, не виносить близького залягання ґрунтових вод.
Переваги: ароматна, солодка, соковита і неймовірно смачна малина завжди сприймається нами як ласощі. А це ж ще й «джерело вітамінів», якими необхідно запасатися в сезон, насолоджуючись малиною в свіжому або в замороженому вигляді весь рік. Малину використовують для компотів, сиропів, киселю, соків. Дуже смачними виходять мармелад, джем, пастила з малиною. А яке чудове з дитинства всіма улюблене наше малинове варення. Також малину вживають при виготовленні настоянок, наливок, лікеру, вина, прохолодних напоїв, начинки для цукерок, квасу і т.д. У народній медицині використовують і гілочки, і листя, і плоди малини (в свіжому або сушеному вигляді), які володіють цілющими властивостями. Застосовується малина не тільки в кулінарії, в народній медицині, а й у косметології.
В цілому спеку переносить нормально, ягоди не печуться. Проте, оптимальною температурою можна вважати до +30 С.
Морозостійкість: малина Ранкова Роса дуже стійка до морозів.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 5- абсолютно вся територія УКРАЇНИ (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a - 5b) і Криму (6a - 7b).
Купити Малину Ранкова Роса (жовта ремонтантна) в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.
Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд»
Посадка: щоб малина Poranna Rosa добре росла, ґрунт перед посадкою повинен бути добре підготовлений, звільнений від бур'янів, особливо багаторічних, багатий на поживні елементи (чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт). Рекомендується для поліпшення фізико-хімічного складу ґрунту переорювання з додаванням компосту. Ями повинні бути приблизно 60 см в діаметрі і глибиною від 30см, розмір диктує розмір саджанця. Перевалюємо рослину з тимчасового контейнера, не руйнуючи земляного кому (якщо рослина з голою кореневою системою, то на дно ямки насипаємо земляний горбок і розподіляємо по ньому зволожене коріння вниз). Засипаємо родючою землею, злегка притоптуючи. Немає необхідності купувати спеціальні субстрати. Чим більший родючий шар, тим менше доведеться вносити мін. добрив. Робимо пристовбурні кола з валиком, для природного збору дощової води і рясно заливаємо кілька разів.
Вид ґрунту: як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною, або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчаючись його "обслуговувати", забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Нерозумно удобрювати рослини нітратами, виловлюючи їх потім в організмі у вигляді нітритів і метгемоглобіну, що руйнують організм. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини», і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.
Всі сорти малини нашого інтернет-магазину вирощені в Україні, морозостійкі і не вимагають ніякого укриття на зиму, крім обов'язкового захисту кори від зайців на висоту 120см. Україна традиційно є найбільшим в східній Європі виробником плодових рослин, тому на 95% будьте впевнені, що куплений в Україні саджанець гарантовано морозостійкий. Наш садовий центр не продає імпортних плодових культур. Якщо Ви придбали імпортні сорти плодових кущів, завезених з Європи (6-9 зона), то перед настанням перших заморозків їх необхідно захистити. Саджанці краще купити в пластиковому контейнері. Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися у Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік.
Найбільша перевага покупки рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад - навіть у найспекотніші дні літа. Можна також купити рослини з голим коренем (ранньою весною чи пізньою осінню без листя), які також відмінно приживаються.
Полив: при посадці малини сорту Ранкова Роса, незалежно від погоди, рясно поливають з розрахунку 3-5 відер води під кожен кущ і мульчують, краще верховим торфом. Полив необхідно повторити через 5-7 днів - при 2-3 кратному поливі з'єднуються ґрунтові капіляри, посадковий ком не відділяється від решти ґрунту і зберігається постійно у вологому стані.
Обрізка: для ремонтантної малини найкращий час обрізки, який позитивно вплине на майбутній урожай - осінь. Обрізають ті пагони, які вже плодоносили в цьому році і ті, які квітли пізнім літом, але не встигли дати плодів у зв'язку з морозами. Їх треба вирізати до пеньків розміром близько 3 см. Обрізку проводять в жовтні-листопаді, коли з кущів вже ягоди всі зібрані. Молоді пагони висотою 25-30 см залишають зимувати - вони призначені для плодоношення в наступному році. Але також важливо їх прорідити раз або два за сезон. Рекомендуємо обмежити кількість скелетних гілок до 7-9 шт. Це необхідно для того, щоб інші стебла набрали силу і росли, а також буйна зелень може вплинути на розмір і кількість плодів.
Хвороби: необроблені рослини можуть пошкоджуватися такими хворобами як сіра гниль, рак коренів, септоріоз, а також шкідниками: малиновий жук, кліщі, довгоносик.
Добриво / захист: висаджені рослини слід відразу ж підгодувати мінеральними добривами. Перша порція азоту вноситься в перший рік в середині травня. Друга - в середині червня. Доброму розвитку кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування перегноєм або компостом. Дуже важливо захистити Вашу рослину від різного виду хвороб і шкідників, які можуть завдати шкоди Вашому врожаю. І найкращим способом цього захисту буде правильне вживання хімічних препаратів на різних стадіях розвитку. Посадка саджанців: проти ґрунтових шкідників (личинки жуків, дротяників), гнилі - замочування коренів саджанців в сметаноподібній масі, що складається з рудої глини, перегною і води в співвідношенні 0,7: 0,8: 1, з доповненням до отриманої маси Актара та Максим . Розпускання бруньок: проти листової попелиці, а також хвороб: дедімелез, сіра гниль застосовують Актеллік, Енжіо або Актара + Хорус. Бакова суміш фунгіцидів і інсектицидів. Відокремлення бутонів: проти попелиці, малиново-суничного довгоносика, малинового жука, кліщів, а також хвороби дедімелез застосовують Актеллік + Хорус. Перед квітненням: проти попелиці, малиново-суничного довгоносика, малинового жука, галиці, а також хвороб: дедімельоз, сіра гниль застосовують Актеллік + Свитч. Бакова суміш фунгіцидів і інсектицидів. Після квітнення - формування ягід: проти малинової галиці, а також хвороби: антракноз, дедімелез проводять вирізання і спалювання зів'ялих пагонів з потовщенням (раз в 10 днів). Після збору ягід: проти дедімільоза, септоріозу - застосовується Хорус. Листопад грудень: проти збудників хвороб і шкідники необхідно провести розчистку і спалювання старих стебел, які плодоносили.
Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Побачивши першого жука (середина квітня) ТЕРМІНОВО потрібно обробляти крону Актарою або будь-яким з багатьох препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Prestige (Байер), Антихрущ. Водночас частина розчину повинна потрапити на кореневу шийку стовбура (10 см вище ґрунту). Подібні обробки потрібно повторювати кожні 40-50 днів.
Саджаючи, замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт, обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актара( діюча речовина - тіаметоксам)розводимо 1г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючи речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини.
Обробку по кроні, підлив по кореневій шийці і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз на 40 днів до кінця вересня Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.
Захист від бур'янів: в період до або після квітнення для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази квітнення, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молодий кущ - 0,3 л, кущ середнього віку - 0,5 -0,7 л, кущ з великою кроною - більше 0,7 л.
Спасибі компанії Syngenta за інформаційне сприяння.
Малина ремонтантна Ранкова Роса (жовта)
Rubus idaeus Utrennyaya Rosa
Малина ремонтантная Утренняя Роса (желтая)
Синоніми: поранна Роса, жовта ремонтантна малина, Poranna Rosa.
Запилювачі: самозапильна.
Походження: смачна і корисна ягода малина здавна була в пошані у людини, а історія її культивування йде в глибину століть. Малину шанували завжди, і навіть при вирубці лісу не чіпали малинові кущі. Перші відомості про культуру малини в західній Європі датуються XVI століттям. Сорт Porana Rosa, так звучить назва польською, виведений в Інституті Садівництва і Квітництва в Бзездні Яном Данеком. Цінується садівниками за велику, дуже гарну ягоду (жовтоплідних видів мало), а фермерами - за високу врожайність, невибагливість, відмінну транспортабельність.
Опис сорту: малина Ранкова роса - ремонтантний сорт польської селекції, що виділяється жовто-помаранчевими плодами. Щільні транспортабельні ягоди масою до 8 грамів. Дрібні кістянки зчеплені щільно, тому плоди здатні зберігати товарний вигляд тривалий час. Форма плодів округла або трохи витягнута. Смакові якості сорту добрі. Це один з кращих жовтоплідних сортів малини. Дозріває в кінці серпня і плодоносить до заморозків.
Форма: напівкущ з маленькими, ледве помітними шипами. Під вагою врожаю кущ потребує опори. Кореневої порослі дає мало.
Розмір: висота рослини досягає 1,5-1,8 метра, завширшки до 0,5 - 0,8 метра.
Швидкість зростання: швидкість росту пагонів малини Ранкова Роса дуже висока і досягає від метра до 1,2 метрів в рік.
Пагони: трав'янисті на першому році життя, зелені з сизим нальотом, тонкі, покриті мініатюрними шипами. На другий рік пагони дерев'яніють і стають коричневими, засихають відразу після плодоношення. Необхідно проводити нормування пагонів в кущі, залишати 7-9 шт., інакше вони будуть заважати один одному.
Листя: овальної форми, чергові, яскраво-зелені, зморшкуваті.
Квітки: на верхівках стебел і в пазухах листків розташовуються білі квіти, близько 1 см в діаметрі, зібрані в невеликі суцвіття. Квіти цієї малини не відрізняються від всіх інших представників сімейства, з'являються на кущах в травні-червні.
Час квітнення: з червня по липень.
Плоди: плоди Ранкової Роси округлі, сферичної форми, золотисто-жовті, щільні, кістянка дуже добре зчеплена. Смак солодкий з кислинкою, приємний. У посуху, при спеці цукристість втрачається. Домінуючі нотки кислоти виправдані за рахунок високого вмісту вітаміну С, фруктових кислот при відносно невеликому відсотку цукру. Крім того, грає роль і догляд, клімат, ґрунт.
Ставлення до світла: надає перевагу сонячним місцям, але може рости і в затіненні. Не страждає від сильних вітрів і посухи.
Ґрунт: краще росте в родючому, вологому і добре дренованому ґрунті, не виносить близького залягання ґрунтових вод.
Переваги: ароматна, солодка, соковита і неймовірно смачна малина завжди сприймається нами як ласощі. А це ж ще й «джерело вітамінів», якими необхідно запасатися в сезон, насолоджуючись малиною в свіжому або в замороженому вигляді весь рік. Малину використовують для компотів, сиропів, киселю, соків. Дуже смачними виходять мармелад, джем, пастила з малиною. А яке чудове з дитинства всіма улюблене наше малинове варення. Також малину вживають при виготовленні настоянок, наливок, лікеру, вина, прохолодних напоїв, начинки для цукерок, квасу і т.д. У народній медицині використовують і гілочки, і листя, і плоди малини (в свіжому або сушеному вигляді), які володіють цілющими властивостями. Застосовується малина не тільки в кулінарії, в народній медицині, а й у косметології.
В цілому спеку переносить нормально, ягоди не печуться. Проте, оптимальною температурою можна вважати до +30 С.
Морозостійкість: малина Ранкова Роса дуже стійка до морозів.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 5- абсолютно вся територія УКРАЇНИ (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a - 5b) і Криму (6a - 7b).
Купити Малину Ранкова Роса (жовта ремонтантна) в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.
Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд»
Посадка: щоб малина Poranna Rosa добре росла, ґрунт перед посадкою повинен бути добре підготовлений, звільнений від бур'янів, особливо багаторічних, багатий на поживні елементи (чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт). Рекомендується для поліпшення фізико-хімічного складу ґрунту переорювання з додаванням компосту. Ями повинні бути приблизно 60 см в діаметрі і глибиною від 30см, розмір диктує розмір саджанця. Перевалюємо рослину з тимчасового контейнера, не руйнуючи земляного кому (якщо рослина з голою кореневою системою, то на дно ямки насипаємо земляний горбок і розподіляємо по ньому зволожене коріння вниз). Засипаємо родючою землею, злегка притоптуючи. Немає необхідності купувати спеціальні субстрати. Чим більший родючий шар, тим менше доведеться вносити мін. добрив. Робимо пристовбурні кола з валиком, для природного збору дощової води і рясно заливаємо кілька разів.
Вид ґрунту: як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною, або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчаючись його "обслуговувати", забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Нерозумно удобрювати рослини нітратами, виловлюючи їх потім в організмі у вигляді нітритів і метгемоглобіну, що руйнують організм. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини», і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.
Всі сорти малини нашого інтернет-магазину вирощені в Україні, морозостійкі і не вимагають ніякого укриття на зиму, крім обов'язкового захисту кори від зайців на висоту 120см. Україна традиційно є найбільшим в східній Європі виробником плодових рослин, тому на 95% будьте впевнені, що куплений в Україні саджанець гарантовано морозостійкий. Наш садовий центр не продає імпортних плодових культур. Якщо Ви придбали імпортні сорти плодових кущів, завезених з Європи (6-9 зона), то перед настанням перших заморозків їх необхідно захистити. Саджанці краще купити в пластиковому контейнері. Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися у Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік.
Найбільша перевага покупки рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад - навіть у найспекотніші дні літа. Можна також купити рослини з голим коренем (ранньою весною чи пізньою осінню без листя), які також відмінно приживаються.
Полив: при посадці малини сорту Ранкова Роса, незалежно від погоди, рясно поливають з розрахунку 3-5 відер води під кожен кущ і мульчують, краще верховим торфом. Полив необхідно повторити через 5-7 днів - при 2-3 кратному поливі з'єднуються ґрунтові капіляри, посадковий ком не відділяється від решти ґрунту і зберігається постійно у вологому стані.
Обрізка: для ремонтантної малини найкращий час обрізки, який позитивно вплине на майбутній урожай - осінь. Обрізають ті пагони, які вже плодоносили в цьому році і ті, які квітли пізнім літом, але не встигли дати плодів у зв'язку з морозами. Їх треба вирізати до пеньків розміром близько 3 см. Обрізку проводять в жовтні-листопаді, коли з кущів вже ягоди всі зібрані. Молоді пагони висотою 25-30 см залишають зимувати - вони призначені для плодоношення в наступному році. Але також важливо їх прорідити раз або два за сезон. Рекомендуємо обмежити кількість скелетних гілок до 7-9 шт. Це необхідно для того, щоб інші стебла набрали силу і росли, а також буйна зелень може вплинути на розмір і кількість плодів.
Хвороби: необроблені рослини можуть пошкоджуватися такими хворобами як сіра гниль, рак коренів, септоріоз, а також шкідниками: малиновий жук, кліщі, довгоносик.
Добриво / захист: висаджені рослини слід відразу ж підгодувати мінеральними добривами. Перша порція азоту вноситься в перший рік в середині травня. Друга - в середині червня. Доброму розвитку кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування перегноєм або компостом. Дуже важливо захистити Вашу рослину від різного виду хвороб і шкідників, які можуть завдати шкоди Вашому врожаю. І найкращим способом цього захисту буде правильне вживання хімічних препаратів на різних стадіях розвитку. Посадка саджанців: проти ґрунтових шкідників (личинки жуків, дротяників), гнилі - замочування коренів саджанців в сметаноподібній масі, що складається з рудої глини, перегною і води в співвідношенні 0,7: 0,8: 1, з доповненням до отриманої маси Актара та Максим . Розпускання бруньок: проти листової попелиці, а також хвороб: дедімелез, сіра гниль застосовують Актеллік, Енжіо або Актара + Хорус. Бакова суміш фунгіцидів і інсектицидів. Відокремлення бутонів: проти попелиці, малиново-суничного довгоносика, малинового жука, кліщів, а також хвороби дедімелез застосовують Актеллік + Хорус. Перед квітненням: проти попелиці, малиново-суничного довгоносика, малинового жука, галиці, а також хвороб: дедімельоз, сіра гниль застосовують Актеллік + Свитч. Бакова суміш фунгіцидів і інсектицидів. Після квітнення - формування ягід: проти малинової галиці, а також хвороби: антракноз, дедімелез проводять вирізання і спалювання зів'ялих пагонів з потовщенням (раз в 10 днів). Після збору ягід: проти дедімільоза, септоріозу - застосовується Хорус. Листопад грудень: проти збудників хвороб і шкідники необхідно провести розчистку і спалювання старих стебел, які плодоносили.
Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Побачивши першого жука (середина квітня) ТЕРМІНОВО потрібно обробляти крону Актарою або будь-яким з багатьох препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Prestige (Байер), Антихрущ. Водночас частина розчину повинна потрапити на кореневу шийку стовбура (10 см вище ґрунту). Подібні обробки потрібно повторювати кожні 40-50 днів.
Саджаючи, замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт, обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актара( діюча речовина - тіаметоксам)розводимо 1г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючи речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини.
Обробку по кроні, підлив по кореневій шийці і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз на 40 днів до кінця вересня Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.
Захист від бур'янів: в період до або після квітнення для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази квітнення, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молодий кущ - 0,3 л, кущ середнього віку - 0,5 -0,7 л, кущ з великою кроною - більше 0,7 л.
Спасибі компанії Syngenta за інформаційне сприяння.
Характеристики |
|
Видова назва плодового куща | Малина; |
Запилення рослини | Самозапильна; |
Плоди | Середні; |
Сезон плодоношення | Ремонтантний; |
Смакові якості | Кисло-солодкі; |
Тип рослини | Плодовий кущ; |
Форма рослини | Розлога; |
Висота рослини | 1,5-3м; |
Кліматична зона України | 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна; |
Малина Ранкова Роса (жовта ремонтантна) | Rubus idaeus Utrennyaya Rosa | Малина Утренняя Роса (желтая ремонтантная)