Гортензія широколиста Боденсі | Hydrangea macrophylla Bodensee | Гортензия широколистная Боденси
Гортензія широколиста Боденсі
Hydrangea macrophylla Bodensee
Гортензия крупнолистная Боденси
Синоніми: Гортензія садова, Гортензія макрофіла, Гідрангія, Гідрангія крупнолиста, Бодензее, Боденссе.
Походження / історія: слово Hydrangea утворено від двох грецьких слів: (hydor-вода та angeion-посудина). Сорт Hydrangea macrophylla Bodensee був отриманий Brugger у Тетнангу (Німеччина) у 1987 році.
Опис сорту / переваги: Гортензія Bodensee один з найулюбленіших сортів крупнолистої гортензії, який являє собою пишний, листяний кущ висотою до 1 м, цвіте на пагонах поточного року, суцвіття кулястої форми, колір залежить від ph ґрунту від блакитного до рожевого та червоного. Потребує укриття на зиму як і більшість крупнолистих гортензій. Гортензія Боденсі стане прикрасою Вашого саду з червня по вересень!
Форма: щільний кущ кулястої форми (див. фото).
Розмір: висота і діаметр дорослої рослини 1м.
Швидкість зростання / сила росту: за сезон підросте в висоту і ширину близько 10 см.
Пагони: зелені, вертикально зростаючі, міцні.
Листя: велике, зелене, яйцевидної форми з загостреним кінчиком і зазубрене по краях.
Квіти: невеликі, стерильні, зібрані у кулеподібні суцвіття завбільшки 19см, утворюються на кінцях стебел, забарвлення залежить від кислотності ґрунту: в нейтральному від рожевого до червоного, в кислому блакитні відтінки.
Цвітіння: з червня по вересень.
Світло: гортензія Боденсіі краще розвивається в півтіні росте і на сонці.
Волога: краще зростає у зволоженому ґрунті та захищеному від вітру місці.
Ґрунт: всі сорти крупнолистих Гортензій краще розвиваються на родючому, пухкому, кислому ґрунті.
Застосування: Hydrangea macrophylla Bodensee прекрасна аристократка саду, яка підкорює серця квітникарів рясним і тривалим цвітінням. Відомий факт, що кулясті рослини розширюють простір навколо себе. Цей віртуальний обман на маленьких ділянках просто творить чудеса. Завдяки такій властивості розширювати територію навколо, кулясті рослини вписуються в будь-який стиль. Вони є фаворитами у садівників-любителів та ландшафтних дизайнерів. Широко використовується гортензія в озелененні міських насаджень, присадибних ділянок, парків. Гортензія Боденсі гармонійно виглядає в одиночних, і в групових посадках, а також в контейнерах і алейних насадженнях.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 6в - при належному догляді абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).
Купити Гортензію великолисту Bodensee в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA. Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».
Контейнер/ком: | Висота: | Діаметр крони: | Вік: | Додатково: | Ціна: | Кількість: |
5л | 20-30см | 15-20см | 4 |
NEW
|
350 грн |
- + |
Посадка: всі садові сорти гортензії крупнолистої мають рожеве забарвлення різної інтенсивності. А для того, щоб надати рослинам в контейнерах чи висадженим в ґрунт еффектного блакитного чи синього окрасу потрібно їм забезпечити кислотність ґрунту значення ph не вище 4,5. Для того, щоб Hydrangea macrophylla Bodensee добре росла, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур'янів, особливо багаторічних, удобрити поживними речовинами (чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт). Саджанці краще купити в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами, так рослина не піддається викопуванню з неминучим пошкодженням кореневої системи та після посадки гарантовано приживається.
Вимоги до ґрунту: надає перевагу свіжому, вологому, родючому, гумусовому, пухкому і супіщаному садовому ґрунту з кислою реакцією. Найголовніше в посадці гортензій, рододендронів, азалій, магнолій - ретельна підготовка кислого субстрату для посадки, незмінним складником якого є кислий верховий (рудий, він же білий, він же «молодий») бажано сфагновий торф значенням кислотності PH не вище 4,5. За малим винятком індивідуальних особливостей кислотності ґрунтів в українському заболоченому Поліссі (Житомирська, Волинська, Рівненська), де можуть траплятися ділянки з кислим середовищем, в умовах практично всієї іншої території України кислий природний ґрунт - велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку необхідно підкислювати. Підкислити ґрунт навколо пристовбурного кола можна за рахунок мульчування подрібленою корою сосни звичайної та хвойного відпаду, які можна збирати в будь-якому прилеглому лісі. Для підкислення ґрунту садівники-українці традиційно використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту. На бідних піщаних ґрунтах Полісся, в тому числі та Київської області, рекомендуємо застосовувати Біогумус (вермикомпост від латинського «vermis» – «хробак») — це органічне, повністю екологічно чисте і найкраще з відомих добриво, вироблене шляхом переробки органічних відходів рослинництва і тваринництва популяціями дощового черв'яка. Біогумус призначений для активізації надходження до рослин поживних речовин, посилення діяльності ґрунтової мікрофлори, активізації в рослинах синтезу білків, вуглеводів і вітамінів, підвищення стійкості рослин до температур, зниження надходження в рослини радіонуклідів, важких металів і пестицидів, активізації росту і розвитку рослин. Органіка змінює структуру "легких" ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Прийшов час позбавлятися від згубних радянських звичок знищення (підкорення) природи на благо людини, і почати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління. Біогумус можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою поштою в нашому інтернет-магазині.
Добриво, підживлення: перед застосуванням будь-яких добрив радимо ретельно дослідити склад Вашого і завезеного ґрунту за допомогою аналізів в лабораторії. В межах Київської області в нашому садовому центрі ми порадимо відповідальних постачальників родючого ґрунту.
Весна - літо NPK+ME (N-азот, F-фосфор, K-калій - набір комплексних добрив з ME-мікроелементами) - більше азоту, наприклад NPK 20.10.10, NPK 20.20.20, або подібні формули.
Восени – калійні добрива NPK+ME. В умовах центральної України радимо азотні добрива використовувати не пізніше кінця липня. Таким чином ми захищаємо рослину від пізньої вегетації, щоб молоді прирости встигли задерев'яніти до перших морозів.
Дозування: 1,5 грам на 1л придбаного вами контейнера, або 1 грам, на кожні 10 см висоти рослини. Вносимо шляхом змішування добрив з верхнім шаром ґрунту пристовбурного кільця, або зробивши 2-4 невеликі отвори в ґрунті поблизу рослини. Двічі на рік з інтервалом 4 тижні звичайними (гранульованими, чи водорозчинними), або всього один раз навесні 2-3 грами пролонгованих, довготривалих добрив на кожні 10 см висоти, таким самим способом. Також, якщо у вас є крапельна система зрошування, надзвичайно ефективне внесення шляхом фертигації. Восени бажано давати збалансований комплекс добрив з підвищеним вмістом калію (осіннє).
Полив: регулярний полив, не допускаючи пересихання ґрунту, частіше в спеку.
Догляд: для того, щоб отримати блакитний колір потрібно раз на тиждень підкислювати амонійними квасцями або сульфатом алюмінію (концентрація 3 г на літр води). Цю процедуру потрібно повторити 4-5 разів в період цвітіння. Сорт гортензії Боденсі цвіте на пагонах минулого року тому обов’язково на зиму потрібно вкривати, тому що якщо пагони замерзнуть цвітіння взагалі не буде або буде дуже бідненьке. Потребує видалення бур'янів, розпушування ґрунту, прополювання.
Обрізка: обрізати крупнолисті гортензії не можна! Пам’ятаємо що квітнуть на пагонах минулого року, тому обрізаємо лише підсохлі пагони або ті що вивалюються з куща.
Хвороби та шкідники: гортензія крупнолиста може уражатися такими хворобами як: хлороз, біла і сіра гниль, борошниста роса, іржа. Та шкідниками: павутинним кліщем, попелицею, щитівкою, слимаками, нематодами. Для їх знищення використовуємо інсектициди та фунгіциди.
Обробки по кронам: починаючи з початку квітня і до середини осені спеціальними комплектами №1, №2, №3, №4. В склад кожного з чотирьох комплектів, входять різні інсектицид, фунгіцид, добриво, стимулятор, прилипач, інструкція по використанню з вказаним терміном застосування. Ми використовуємо препарати тільки всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer і Syngenta. Добрива Італія або Іспанія. Склад комплектів змінюється щороку в результаті аналізу наявних сезонних шкідників. Комплект на рік з чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акційній ціні. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше ніж купувати їх окремо. Комплекти можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою поштою в нашому інтернет-магазині.
Ґрунтові шкідники: від ґрунтових шкідників (хрущ, совка і т.д) ми використовуємо препарати на основі амідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік на 30-40 днів, починаючи з початку квітня до жовтня, або раз на рік одною великою гранулою комплексного пролонгованого препарату Ініціатор (Bayer Німеччина).
Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.
Гортензія широколиста Боденсі
Hydrangea macrophylla Bodensee
Гортензия крупнолистная Боденси
Синоніми: Гортензія садова, Гортензія макрофіла, Гідрангія, Гідрангія крупнолиста, Бодензее, Боденссе.
Походження / історія: слово Hydrangea утворено від двох грецьких слів: (hydor-вода та angeion-посудина). Сорт Hydrangea macrophylla Bodensee був отриманий Brugger у Тетнангу (Німеччина) у 1987 році.
Опис сорту / переваги: Гортензія Bodensee один з найулюбленіших сортів крупнолистої гортензії, який являє собою пишний, листяний кущ висотою до 1 м, цвіте на пагонах поточного року, суцвіття кулястої форми, колір залежить від ph ґрунту від блакитного до рожевого та червоного. Потребує укриття на зиму як і більшість крупнолистих гортензій. Гортензія Боденсі стане прикрасою Вашого саду з червня по вересень!
Форма: щільний кущ кулястої форми (див. фото).
Розмір: висота і діаметр дорослої рослини 1м.
Швидкість зростання / сила росту: за сезон підросте в висоту і ширину близько 10 см.
Пагони: зелені, вертикально зростаючі, міцні.
Листя: велике, зелене, яйцевидної форми з загостреним кінчиком і зазубрене по краях.
Квіти: невеликі, стерильні, зібрані у кулеподібні суцвіття завбільшки 19см, утворюються на кінцях стебел, забарвлення залежить від кислотності ґрунту: в нейтральному від рожевого до червоного, в кислому блакитні відтінки.
Цвітіння: з червня по вересень.
Світло: гортензія Боденсіі краще розвивається в півтіні росте і на сонці.
Волога: краще зростає у зволоженому ґрунті та захищеному від вітру місці.
Ґрунт: всі сорти крупнолистих Гортензій краще розвиваються на родючому, пухкому, кислому ґрунті.
Застосування: Hydrangea macrophylla Bodensee прекрасна аристократка саду, яка підкорює серця квітникарів рясним і тривалим цвітінням. Відомий факт, що кулясті рослини розширюють простір навколо себе. Цей віртуальний обман на маленьких ділянках просто творить чудеса. Завдяки такій властивості розширювати територію навколо, кулясті рослини вписуються в будь-який стиль. Вони є фаворитами у садівників-любителів та ландшафтних дизайнерів. Широко використовується гортензія в озелененні міських насаджень, присадибних ділянок, парків. Гортензія Боденсі гармонійно виглядає в одиночних, і в групових посадках, а також в контейнерах і алейних насадженнях.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 6в - при належному догляді абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).
Купити Гортензію великолисту Bodensee в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA. Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».
Посадка: всі садові сорти гортензії крупнолистої мають рожеве забарвлення різної інтенсивності. А для того, щоб надати рослинам в контейнерах чи висадженим в ґрунт еффектного блакитного чи синього окрасу потрібно їм забезпечити кислотність ґрунту значення ph не вище 4,5. Для того, щоб Hydrangea macrophylla Bodensee добре росла, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур'янів, особливо багаторічних, удобрити поживними речовинами (чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт). Саджанці краще купити в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами, так рослина не піддається викопуванню з неминучим пошкодженням кореневої системи та після посадки гарантовано приживається.
Вимоги до ґрунту: надає перевагу свіжому, вологому, родючому, гумусовому, пухкому і супіщаному садовому ґрунту з кислою реакцією. Найголовніше в посадці гортензій, рододендронів, азалій, магнолій - ретельна підготовка кислого субстрату для посадки, незмінним складником якого є кислий верховий (рудий, він же білий, він же «молодий») бажано сфагновий торф значенням кислотності PH не вище 4,5. За малим винятком індивідуальних особливостей кислотності ґрунтів в українському заболоченому Поліссі (Житомирська, Волинська, Рівненська), де можуть траплятися ділянки з кислим середовищем, в умовах практично всієї іншої території України кислий природний ґрунт - велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку необхідно підкислювати. Підкислити ґрунт навколо пристовбурного кола можна за рахунок мульчування подрібленою корою сосни звичайної та хвойного відпаду, які можна збирати в будь-якому прилеглому лісі. Для підкислення ґрунту садівники-українці традиційно використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту. На бідних піщаних ґрунтах Полісся, в тому числі та Київської області, рекомендуємо застосовувати Біогумус (вермикомпост від латинського «vermis» – «хробак») — це органічне, повністю екологічно чисте і найкраще з відомих добриво, вироблене шляхом переробки органічних відходів рослинництва і тваринництва популяціями дощового черв'яка. Біогумус призначений для активізації надходження до рослин поживних речовин, посилення діяльності ґрунтової мікрофлори, активізації в рослинах синтезу білків, вуглеводів і вітамінів, підвищення стійкості рослин до температур, зниження надходження в рослини радіонуклідів, важких металів і пестицидів, активізації росту і розвитку рослин. Органіка змінює структуру "легких" ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Прийшов час позбавлятися від згубних радянських звичок знищення (підкорення) природи на благо людини, і почати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління. Біогумус можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою поштою в нашому інтернет-магазині.
Добриво, підживлення: перед застосуванням будь-яких добрив радимо ретельно дослідити склад Вашого і завезеного ґрунту за допомогою аналізів в лабораторії. В межах Київської області в нашому садовому центрі ми порадимо відповідальних постачальників родючого ґрунту.
Весна - літо NPK+ME (N-азот, F-фосфор, K-калій - набір комплексних добрив з ME-мікроелементами) - більше азоту, наприклад NPK 20.10.10, NPK 20.20.20, або подібні формули.
Восени – калійні добрива NPK+ME. В умовах центральної України радимо азотні добрива використовувати не пізніше кінця липня. Таким чином ми захищаємо рослину від пізньої вегетації, щоб молоді прирости встигли задерев'яніти до перших морозів.
Дозування: 1,5 грам на 1л придбаного вами контейнера, або 1 грам, на кожні 10 см висоти рослини. Вносимо шляхом змішування добрив з верхнім шаром ґрунту пристовбурного кільця, або зробивши 2-4 невеликі отвори в ґрунті поблизу рослини. Двічі на рік з інтервалом 4 тижні звичайними (гранульованими, чи водорозчинними), або всього один раз навесні 2-3 грами пролонгованих, довготривалих добрив на кожні 10 см висоти, таким самим способом. Також, якщо у вас є крапельна система зрошування, надзвичайно ефективне внесення шляхом фертигації. Восени бажано давати збалансований комплекс добрив з підвищеним вмістом калію (осіннє).
Полив: регулярний полив, не допускаючи пересихання ґрунту, частіше в спеку.
Догляд: для того, щоб отримати блакитний колір потрібно раз на тиждень підкислювати амонійними квасцями або сульфатом алюмінію (концентрація 3 г на літр води). Цю процедуру потрібно повторити 4-5 разів в період цвітіння. Сорт гортензії Боденсі цвіте на пагонах минулого року тому обов’язково на зиму потрібно вкривати, тому що якщо пагони замерзнуть цвітіння взагалі не буде або буде дуже бідненьке. Потребує видалення бур'янів, розпушування ґрунту, прополювання.
Обрізка: обрізати крупнолисті гортензії не можна! Пам’ятаємо що квітнуть на пагонах минулого року, тому обрізаємо лише підсохлі пагони або ті що вивалюються з куща.
Хвороби та шкідники: гортензія крупнолиста може уражатися такими хворобами як: хлороз, біла і сіра гниль, борошниста роса, іржа. Та шкідниками: павутинним кліщем, попелицею, щитівкою, слимаками, нематодами. Для їх знищення використовуємо інсектициди та фунгіциди.
Обробки по кронам: починаючи з початку квітня і до середини осені спеціальними комплектами №1, №2, №3, №4. В склад кожного з чотирьох комплектів, входять різні інсектицид, фунгіцид, добриво, стимулятор, прилипач, інструкція по використанню з вказаним терміном застосування. Ми використовуємо препарати тільки всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer і Syngenta. Добрива Італія або Іспанія. Склад комплектів змінюється щороку в результаті аналізу наявних сезонних шкідників. Комплект на рік з чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акційній ціні. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше ніж купувати їх окремо. Комплекти можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою поштою в нашому інтернет-магазині.
Ґрунтові шкідники: від ґрунтових шкідників (хрущ, совка і т.д) ми використовуємо препарати на основі амідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік на 30-40 днів, починаючи з початку квітня до жовтня, або раз на рік одною великою гранулою комплексного пролонгованого препарату Ініціатор (Bayer Німеччина).
Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.
Характеристики |
|
Тип рослини | Кущі; |
Форма росту | Розлогі; Кулясті; |
Висота рослини | 1-1,5м; |
Діаметр дорослої рослини | 1-1,5м; |
Щільність крони | Щільна крона, яка створює тінь; |
Колір крони | Зелений; |
Колір крони восени | Зелений; |
Колір квітів | Рожевий; Блакитний; Синій; Бузковий; |
Декоративні квіти | Квітучі рослини; Тривале цвітіння; |
Період цвітіння | Червень; Липень; Серпень; Вересень; |
Світло | Сонце; Напівтінь; |
Вимоги до поливу | Регулярний полив; |
Умови навколишнього середовища | Вологі і тимчасово підтоплювані ґрунти; Стійкість до дорожньої солі; Потребує захисту від вітру; Витримує контейнерне вирощування; |
Кліматична зона України | 6 зона (-23,3°С - 17,8°С); |
Кислотність грунту / РН | Рослини для кислих ґрунтів РН 4-6,5; |
Використання в ландшафтному дизайні | Маленькі компактні сади (до 6 соток); Природні пейзажні парки; Східні сади; Акценти / солітери; |
Рослина для живоплоту | Низький (0,5-1м); |
Сезон декоративності | Весна; Літо; Осінь; |
Потреба у догляді | Висока; |
Потреба укриття на зиму | Укриття агротканиною від морозу лише в молодому віці; Бажане мульчування і утеплення коріння на зиму; |