Малина ремонтантна Жовтий Гігант | Rubus idaeus Zhovtyy Gigant | Малина ремонтантная Жёлтый Гигант

Код товару: 1369
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 60 грн
Є в наявності

Малина ремонтантна Жовтий Гігант

Малина ремонтантная Жёлтый Гигант

Rubus idaeus Zhovtyy Gigant


Синоніми: малина європейська, малина звичайна.

Запилювачі: самозапилюється.

Походження / історія: малина Жовтий Гігант - результат схрещування сортів Маросейка та Івановська. Гібрид був виведений селекціонером В.В. Кичиною в 1979 році, а починаючи з 1991 року його стали розводити в розсадниках. Свою назву сорт отримав не лише завдяки велики плодам жовтого кольору, але також і за висоту пагонів, яка може досягати 2 метрів і навіть більше. На сьогоднішній день Жовтий Гігант - один з найпопулярніших сортів жовтої малини.

Опис сорту: середньоранній сорт малини, який приваблює сонячним забарвленням плодів, їх неповторним смаком і ніжною м'якоттю. Відгуки садівників свідчать про тривале і рясне плодоношення аж до самої осені.

Форма: кущ з потужними довгими пагонами.

Розмір: висота рослини досягає 2 метрів, тому важливо встановити підпору або шпалеру.

Швидкість зростання / сила росту: кущі інтенсивно ростуть в молодому віці, помірно - в період плодоношення.

Пагони: товсті, міцні і пружні, з невеликими шипами по всій поверхні. Однорічні пагони бурого відтінку, а дворічні - сірого.

Листя: овальної форми, чергове, зверху темно-зелене, знизу білувате, опушене дрібними волосками.

Квітки: на верхівках стебел і в пазухах листків розташовуються білі квіти, близько 1 см в діаметрі, зібрані в невеликі суцвіття.

Час цвітіння: з червня по липень місяць.

Плоди: світло-жовті, великі, вагою до 8 грам, тупоконічної форми, зібрані в кисті. На смак плоди солодкі з приємною легкою кислинкою, дуже соковиті і ніжні, ароматні. Насіння дрібне. Період дозрівання - перша декада липня, другий урожай формується на верхівках пагонів восени (ознаки ремонтантності).

Збереження плодів: недолік цього сорту - дуже короткий термін зберігання. Плоди швидко втрачають товарний вигляд, тому нетранспортабельні.

Ставлення до світла / інсоляція: надає перевагу сонячним місцям, але може рости і в затіненні. Не страждає від сильних вітрів і посухи.

Ґрунт: краще росте на родючому, вологою і добре дренованому грунті, не виносить близького залягання грунтових вод.

Переваги: ​​для малини Жовтий Гігант характерні скороплодність і висока врожайність. Сорт стійкий до захворювань і практично не уражається шкідниками. Плодоношення тривале. Великі плоди мають чудовий десертний смак, соковиту і ароматну м'якоть. Завдяки тому, що в складі плодів практично не містяться природні барвники антоціани, Жовтий гігант можна вживати алергікам, дітям і вагітним жінкам.

Морозостійкість: на перезволожених грунтах, особливо в низинах, молоді пагони можуть пошкоджуватися морозами.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 6 – при правильному догляді абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a - 5b) та Криму (6a - 7b).

Купити Малину Жовтий Гігант в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.

↓↓↓ Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд»↓↓↓ 


Доступні варіанти
Контейнер/ком: Висота: Діаметр крони: Вік: Ціна: Кількість:
15-20см 10-15см 2 60 грн
-
+
Від 60 грн

Посадка: щоб Малина Жовтий Гігант добре росла і щедро плодоносила, місце для посадки повинно бути сонячним і захищеним від вітру. Саджанець з відкритою кореневою системою висаджуємо в ґрунт або навесні до розпускання бруньок, або восени до настання заморозків. Посадка контейнерних рослин можлива з березня до грудня. Земельну ділянку очищаємо від бур'янів, особливо багаторічних. Викопуємо яму глибиною не менше 30 см і діаметром близько 60 см. Розмір лунки залежить від розміру саджанця. Потім обережно виймаємо рослину з контейнера так, щоб зберегти цілісність земляного кому. Якщо ж саджанець з голим коренем, тоді на дні посадкової ями насипаємо невеликий земляний горбок, встановлюємо на нього рослину і добре розправляємо зволожене коріння. Засипаємо ямку родючою землею, злегка притоптуємо. Для поліпшення збору дощової води за допомогою земляного валу формуємо пристовбурне коло. Рясно поливаємо (3-5 відер води під кожен кущ), щоб земля достатньо просочилася вологою. Через 5-7 днів полив слід повторити. Таким чином земляний ком зберігає вологу і з'єднується з рештою ґрунту.

Відстань при посадці між кущами має бути 0,7-1 метр, між рядами – не менше 1,5 метри.

Вид землі / ґрунту: малина Zhovtyy Gigant не виносить заболоченості, близького залягання ґрунтових вод, а також занадто сухого ґрунту. Ці фактори знижують врожайність сорту, а ягоди стає дрібнішими. Регулярне розпушування забезпечує хороший приплив кисню, насичує малину поживними речовинами. Кущ потребує періодичних підкормок за допомогою органічних і мінеральних добрив. Рекомендуємо використовувати старий органічний перегній з компостованого гною, або компост з кухонних та садових відходів. Особливо це необхідно робити на бідних піщаних ґрунтах (Полісся, велика частина Київської області). Органіка явно покращує якісні характеристики "легких" ґрунтів. Вже давно пора відмовитися від згубних радянських уявлень про руйнування природи на користь людства, і розділяти відходи, як роблять це в Європі, тим самим виявляючи турботу про своє майбутнє.

Полив: від поливу залежить врожайність і крупноплідність малини. Здійснюється полив на таких етапах: в період вегетації, під час інтенсивного росту пагонів, в період цвітіння, коли формується зав'язь, після збору врожаю. Норма води на один кущ - 3-5 відер. Найкраще підходить дощування або полив в спеціальні борозенки.

Обрізка: своєчасна обрізка - важлива складова догляду за малиною. Навесні необхідно видалити під корінь всі сухі, пошкоджені і вимерзлі гілки. Решту підрізають до першої живої бруньки. Восени, до настання морозів, вирізують всі слабкі пагони. Оскільки основний урожай формується на торішніх пагонах, їх не зрізують на зиму, а зв'язують.

Хвороби та шкідники: необроблені рослини можуть вражатися такими хворобами, як антракноз, пурпурова плямистість, коренева гниль. Шкідники малини: малиновий довгоносик, малинова тля, малинова брунькова моль.

Добриво / захист: висаджені плодові кущі потребують внесення мінеральних добрив. Спочатку азот вноситься в перший рік в середині травня, вдруге - в середині червня. Це благотворно впливає на формування крони за рахунок сильних осінніх приростів. Якщо молодий кущ в перший рік росте дуже швидко, тоді в наступному році азотне добриво використовуємо тільки на початку травня. Наступні два роки, щоб не зашкодити процесу формування плодів, добриво азотом мінімізуємо. Мульчування за допомогою перегною або компосту позитивно впливає на розвиток кущів.

Щоб захистити рослину від різних хвороб і шкідників важливо правильно використовувати хімічні препарати в залежності від стадії розвитку. Під час розпускання бруньок слід використовувати бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів: Актара, Енжіо + Хорус. У фазі розпускання бутонів - Хорус + Енжіо. Під час опадання листя застосовують Енжіо або Актеллік + Хорус. У період росту плода -Актеллік + Хорус. Обробка здійснюється через 10-12 днів після попередньої. Після збору врожаю застосовують Хорус. У жовтні-листопаді обкопують пристовбурні кола, закопують або спалюють опале листя, а також вносять добрива. Всі вище згадані препарати можна поєднувати без обмежень і без ризику зниження їх ефективності.

У нашому інтернет-магазині всі представлені сорти малини вирощені в Україні, тому вони стійкі до морозів і не потребують укриття на зиму.

У разі, якщо Ви купили імпортні саджанці плодових кущів з Європи 6-9 зони, то їх обов'язково потрібно вкрити на зиму. Для цього навколо кореневої шийки формуємо невеликий горбок із землі або мульчі, який вбереже шийку і місце щеплення від обмерзання. Навесні кущ слід розкрити.

Всі рослини з розсадника Проксіма забезпечені добривами кращої європейської якості пролонгованої дії. Купуючи рослини в контейнері, Ви маєте можливість висаджувати їх без додаткових добрив з березня до грудня - навіть в літню спеку.

Ґрунтові шкідники: в наш час найбільшу небезпеку становить такий ґрунтовий шкідник, як хрущ (рос. – майський жук). Крону куща треба захистити, обробивши її Актарою або іншим препаратом, в складі якого є імідаклоприд (Престиж / Байєр, Антихрущ). Обробка здійснюється з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище ґрунту) і кореневу шийку та не пролитися в сторону. Краще 1 раз на місяць робити профілактичні обробки, ніж вдаватися до лікування, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - боротьба садівників України з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні однофамільці» - кремлівські окупанти «колоради», ненаситні та лізуть в чужі сади. І від перших, і від других потрібно позбавлятися до моменту їх широкого розповсюдження.

Захист від бур'янів: у боротьбі з однорічними і багаторічними бур'янами застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Його використовують в період до або після цвітіння за умови захисту культури. Всі препарати, що використовуються, для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.

Малина ремонтантна Жовтий Гігант

Малина ремонтантная Жёлтый Гигант

Rubus idaeus Zhovtyy Gigant


Синоніми: малина європейська, малина звичайна.

Запилювачі: самозапилюється.

Походження / історія: малина Жовтий Гігант - результат схрещування сортів Маросейка та Івановська. Гібрид був виведений селекціонером В.В. Кичиною в 1979 році, а починаючи з 1991 року його стали розводити в розсадниках. Свою назву сорт отримав не лише завдяки велики плодам жовтого кольору, але також і за висоту пагонів, яка може досягати 2 метрів і навіть більше. На сьогоднішній день Жовтий Гігант - один з найпопулярніших сортів жовтої малини.

Опис сорту: середньоранній сорт малини, який приваблює сонячним забарвленням плодів, їх неповторним смаком і ніжною м'якоттю. Відгуки садівників свідчать про тривале і рясне плодоношення аж до самої осені.

Форма: кущ з потужними довгими пагонами.

Розмір: висота рослини досягає 2 метрів, тому важливо встановити підпору або шпалеру.

Швидкість зростання / сила росту: кущі інтенсивно ростуть в молодому віці, помірно - в період плодоношення.

Пагони: товсті, міцні і пружні, з невеликими шипами по всій поверхні. Однорічні пагони бурого відтінку, а дворічні - сірого.

Листя: овальної форми, чергове, зверху темно-зелене, знизу білувате, опушене дрібними волосками.

Квітки: на верхівках стебел і в пазухах листків розташовуються білі квіти, близько 1 см в діаметрі, зібрані в невеликі суцвіття.

Час цвітіння: з червня по липень місяць.

Плоди: світло-жовті, великі, вагою до 8 грам, тупоконічної форми, зібрані в кисті. На смак плоди солодкі з приємною легкою кислинкою, дуже соковиті і ніжні, ароматні. Насіння дрібне. Період дозрівання - перша декада липня, другий урожай формується на верхівках пагонів восени (ознаки ремонтантності).

Збереження плодів: недолік цього сорту - дуже короткий термін зберігання. Плоди швидко втрачають товарний вигляд, тому нетранспортабельні.

Ставлення до світла / інсоляція: надає перевагу сонячним місцям, але може рости і в затіненні. Не страждає від сильних вітрів і посухи.

Ґрунт: краще росте на родючому, вологою і добре дренованому грунті, не виносить близького залягання грунтових вод.

Переваги: ​​для малини Жовтий Гігант характерні скороплодність і висока врожайність. Сорт стійкий до захворювань і практично не уражається шкідниками. Плодоношення тривале. Великі плоди мають чудовий десертний смак, соковиту і ароматну м'якоть. Завдяки тому, що в складі плодів практично не містяться природні барвники антоціани, Жовтий гігант можна вживати алергікам, дітям і вагітним жінкам.

Морозостійкість: на перезволожених грунтах, особливо в низинах, молоді пагони можуть пошкоджуватися морозами.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 6 – при правильному догляді абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a - 5b) та Криму (6a - 7b).

Купити Малину Жовтий Гігант в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.

↓↓↓ Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд»↓↓↓ 


Посадка: щоб Малина Жовтий Гігант добре росла і щедро плодоносила, місце для посадки повинно бути сонячним і захищеним від вітру. Саджанець з відкритою кореневою системою висаджуємо в ґрунт або навесні до розпускання бруньок, або восени до настання заморозків. Посадка контейнерних рослин можлива з березня до грудня. Земельну ділянку очищаємо від бур'янів, особливо багаторічних. Викопуємо яму глибиною не менше 30 см і діаметром близько 60 см. Розмір лунки залежить від розміру саджанця. Потім обережно виймаємо рослину з контейнера так, щоб зберегти цілісність земляного кому. Якщо ж саджанець з голим коренем, тоді на дні посадкової ями насипаємо невеликий земляний горбок, встановлюємо на нього рослину і добре розправляємо зволожене коріння. Засипаємо ямку родючою землею, злегка притоптуємо. Для поліпшення збору дощової води за допомогою земляного валу формуємо пристовбурне коло. Рясно поливаємо (3-5 відер води під кожен кущ), щоб земля достатньо просочилася вологою. Через 5-7 днів полив слід повторити. Таким чином земляний ком зберігає вологу і з'єднується з рештою ґрунту.

Відстань при посадці між кущами має бути 0,7-1 метр, між рядами – не менше 1,5 метри.

Вид землі / ґрунту: малина Zhovtyy Gigant не виносить заболоченості, близького залягання ґрунтових вод, а також занадто сухого ґрунту. Ці фактори знижують врожайність сорту, а ягоди стає дрібнішими. Регулярне розпушування забезпечує хороший приплив кисню, насичує малину поживними речовинами. Кущ потребує періодичних підкормок за допомогою органічних і мінеральних добрив. Рекомендуємо використовувати старий органічний перегній з компостованого гною, або компост з кухонних та садових відходів. Особливо це необхідно робити на бідних піщаних ґрунтах (Полісся, велика частина Київської області). Органіка явно покращує якісні характеристики "легких" ґрунтів. Вже давно пора відмовитися від згубних радянських уявлень про руйнування природи на користь людства, і розділяти відходи, як роблять це в Європі, тим самим виявляючи турботу про своє майбутнє.

Полив: від поливу залежить врожайність і крупноплідність малини. Здійснюється полив на таких етапах: в період вегетації, під час інтенсивного росту пагонів, в період цвітіння, коли формується зав'язь, після збору врожаю. Норма води на один кущ - 3-5 відер. Найкраще підходить дощування або полив в спеціальні борозенки.

Обрізка: своєчасна обрізка - важлива складова догляду за малиною. Навесні необхідно видалити під корінь всі сухі, пошкоджені і вимерзлі гілки. Решту підрізають до першої живої бруньки. Восени, до настання морозів, вирізують всі слабкі пагони. Оскільки основний урожай формується на торішніх пагонах, їх не зрізують на зиму, а зв'язують.

Хвороби та шкідники: необроблені рослини можуть вражатися такими хворобами, як антракноз, пурпурова плямистість, коренева гниль. Шкідники малини: малиновий довгоносик, малинова тля, малинова брунькова моль.

Добриво / захист: висаджені плодові кущі потребують внесення мінеральних добрив. Спочатку азот вноситься в перший рік в середині травня, вдруге - в середині червня. Це благотворно впливає на формування крони за рахунок сильних осінніх приростів. Якщо молодий кущ в перший рік росте дуже швидко, тоді в наступному році азотне добриво використовуємо тільки на початку травня. Наступні два роки, щоб не зашкодити процесу формування плодів, добриво азотом мінімізуємо. Мульчування за допомогою перегною або компосту позитивно впливає на розвиток кущів.

Щоб захистити рослину від різних хвороб і шкідників важливо правильно використовувати хімічні препарати в залежності від стадії розвитку. Під час розпускання бруньок слід використовувати бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів: Актара, Енжіо + Хорус. У фазі розпускання бутонів - Хорус + Енжіо. Під час опадання листя застосовують Енжіо або Актеллік + Хорус. У період росту плода -Актеллік + Хорус. Обробка здійснюється через 10-12 днів після попередньої. Після збору врожаю застосовують Хорус. У жовтні-листопаді обкопують пристовбурні кола, закопують або спалюють опале листя, а також вносять добрива. Всі вище згадані препарати можна поєднувати без обмежень і без ризику зниження їх ефективності.

У нашому інтернет-магазині всі представлені сорти малини вирощені в Україні, тому вони стійкі до морозів і не потребують укриття на зиму.

У разі, якщо Ви купили імпортні саджанці плодових кущів з Європи 6-9 зони, то їх обов'язково потрібно вкрити на зиму. Для цього навколо кореневої шийки формуємо невеликий горбок із землі або мульчі, який вбереже шийку і місце щеплення від обмерзання. Навесні кущ слід розкрити.

Всі рослини з розсадника Проксіма забезпечені добривами кращої європейської якості пролонгованої дії. Купуючи рослини в контейнері, Ви маєте можливість висаджувати їх без додаткових добрив з березня до грудня - навіть в літню спеку.

Ґрунтові шкідники: в наш час найбільшу небезпеку становить такий ґрунтовий шкідник, як хрущ (рос. – майський жук). Крону куща треба захистити, обробивши її Актарою або іншим препаратом, в складі якого є імідаклоприд (Престиж / Байєр, Антихрущ). Обробка здійснюється з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище ґрунту) і кореневу шийку та не пролитися в сторону. Краще 1 раз на місяць робити профілактичні обробки, ніж вдаватися до лікування, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - боротьба садівників України з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні однофамільці» - кремлівські окупанти «колоради», ненаситні та лізуть в чужі сади. І від перших, і від других потрібно позбавлятися до моменту їх широкого розповсюдження.

Захист від бур'янів: у боротьбі з однорічними і багаторічними бур'янами застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Його використовують в період до або після цвітіння за умови захисту культури. Всі препарати, що використовуються, для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.

Читати більше

Характеристики

Видова назва плодового куща Малина;
Запилення рослини Самозапильна;
Плоди Великі;
Сезон плодоношення Ремонтантний;
Смакові якості Кисло-солодкі;
Тип рослини Плодовий кущ;
Форма рослини Розлога;
Висота рослини 1,5-3м;
Кліматична зона України 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Малина ремонтантна Жовтий Гігант | Малина ремонтантная Жёлтый Гигант | Rubus idaeus Zhovtyy Gigant