М'ята колосиста Лимонна
Mentha spicata
Мята колосистая лимонная
Походження / історія: м'ята росте в Середземномор'ї та упродовж багатьох століть приправляє турецьку кухню. Використовувалася для лікування шкірних захворювань древніми римлянами. У стародавній Греції в похоронних обрядах м'ята разом з розмарином і миртом була елементом напою, що давав надію в загробне життя, а не тільки для усунення запаху гниття. У 14 столітті м'яту використовували для відбілювання зубів! За легендою знаменита трава отримала своє англійську назву від давньогрецької міфічної річкової німфи Мінти. Вона була покарана царицею Персефоною за спробу спокусити Аїда, перетворивши дівчину в рослину, щоб всі ходили по ній, трощачи її все життя. Закоханий Аїд не зміг зняти прокляття і в загладжуванні своєї провини дав їй їдкий і солодко пахучий аромат. М‘ята лимонна - Існує сотні видів м’яти. Однак з усіх них виділяється лимонна м’ята Mentha gentilis var. Цитрат. Це не дуже популярно, але це зовсім не новий жанр. Насправді він з’явився приблизно в 1800 році. Цей незвичайний гібрид походить із Шотландії і являє собою суміш польової м’яти (лат. Mentha arvensis) та зеленої м’яти (лат. Mentha spicata ).
Форма: багаторічний, середньо рослий і гіллястий кущ.
Висота / діаметр: може варіюватися від 30 до 70 см.
Швидкість зростання: Mentha Ginger Mint відноситься до швидкозростаючих рослин.
Цвітіння: з початку серпня по вересень стає майже вся покрита ніжними, маленькими суцвіттями.
Листя: супротивні, злегка зморшкуваті, короткостовбурні. Листова пластинка еліптична, округла, з загостреними кінчиками, опушена, рідко гостра і зубчаста. Лист, майже як тигровий, з помаранчевими смугами, що спускаються по зеленому листю.
Стебло: у м'яти вони прямостоячі, чотиригранні.
Коренева система: кореневище стелеться, досить товсте, з короткими пагонами.
Ставлення до світла: краще росте на сонячних ділянках, але може рости та в півтіні.
Вид ґрунту: відмінно росте на всіх ділянках і дренованих ґрунтах.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 6а - при належному догляді абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).
Купити М'яту колосисту Лимонну в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.
Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».
Посадка: перед посадкою м’яти рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт. Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами та професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки та пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні та заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. . Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа. Як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу.
Добриво, підживлення: перед застосуванням будь-яких добрив радимо ретельно дослідити склад Вашого і завезеного ґрунту за допомогою аналізів в лабораторії. В межах Київської області на нашому садовому центрі ми порадимо відповідальних постачальників родючого ґрунту. Весна - літо NPK + ME (азот, фосфор, калій - набір комплексних добрив з мікроелементами) - більше азоту, наприклад 20.10.10, 20.20.20, або подібні формули. Восени - калійні добрива NPK + ME. В умовах центральної України радимо азотні добрива використовувати не пізніше кінця липня. Таким чином, ми захищаємо рослину від пізньої вегетації, щоб молоді прирости встигли задерев'яніти до перших морозів.
Дозування: 1,5 г на 1 л придбаного Вами контейнера, або 1 г, на кожні 10 см висоти рослини. Вносимо шляхом змішування добрив з верхнім шаром ґрунту пристовбурного кільця, або зробивши 2-4 невеликі отвори в ґрунті поблизу рослини. Двічі на рік з інтервалом 4 тижні звичайними (гранульованими, чи водорозчинними), або всього один раз на навесні 2-3 г пролонгованих, довготривалих добрив на кожні 10 см висоти, таким самим способом. Також, якщо у Вас є крапельна система зрошування, надзвичайно ефективне внесення шляхом фертигації (спосіб внесення рідких добрив або пестицидів, одночасно зі здійсненням зрошення або поливу). Восени бажано давати збалансований комплекс добрив з підвищеним вмістом калію (осіннє). З весни до осені окрім позакореневих обробок пестицидами не забуваємо про додавання до Вашої бакової суміші стимуляторів і мікроелементів. Особливо на піщаних бідних ґрунтах рекомендуємо застосовувати органічний гумус: перепрілий 2-4 річний перегній або компост. Біогумус найкраще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Для економії Вашого часу продуктивніше вносити добрива в ґрунтові отвори, додаючи протруйник (ґрунтовий інсектицид). Органічний гумус краще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій.
Полив: потребує регулярного, але помірного поливу.
Обрізка: щорічно слід проводити санітарну обрізку, видаляючи хворі, засохлі та пошкоджені гілки. Влітку рослина інтенсивно відростає і її можна заготовлювати кілька разів, видаляючи суцвіття.
Догляд: перед збиранням врожаю, спочатку обрізуються верхні листки, щоб стимулювати зростання біля основи рослини. Слід підрізати, видаляючи старі стебла протягом усього вегетаційного періоду, що сприяє росту нових пагонів. Після закінчення вегетації, коли листя стануть жовтими або побуріють, кущ слід зрізати до землі. Це допоможе рослині пережити зиму і дозволить йому відрости в наступному році. М'яту бажано вкрити гілками або деревною тріскою, щоб у безсніжні зими зберегти вологу і запобігти зростанню бур'янів. Рослина відноситься до агресивних рослин. Її коренева система здатна швидко розростатися. Місце, відведене для куща, краще обгородити шифером або іншими матеріалами в глибину не менше 30-40 см. Деякі садівники радять вирощувати м'яту в старих виварках, відрах, каструлях або тазах.
Хвороби та шкідники: може пошкоджуватися равликами та попелицею, а також іноді страждає від іржі. Необроблені рослини можуть пошкодитися павутинним кліщем і щитівкою, антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою і попелицею. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи та засоби захисту рослин. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.
Обробки ЗЗР (засобами захисту рослин):
Ґрунтові шкідники: від ґрунтових шкідників (хрущ, совка і т. д ) ми використовуємо препарати на основі амідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік на 30-40 днів, починаючи з початку квітня до жовтня, або раз на рік одною великою гранулою комплексного пролонгованого препарату Ініціатор (Bayer Німеччина).
Позакореневі обробки по кронам: починаючи з початку квітня і до середини осені спеціальними комплектами №1, №2, №3, №4. В склад кожного з чотирьох комплектів, входять різні інсектицид, фунгіцид, добриво, стимулятор, прилипач, інструкція по використанню з вказаним терміном застосування. Ми використовуємо препарати тільки всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer і Syngenta. Добрива Італія або Іспанія. Склад комплектів змінюється щороку в результаті аналізу наявних сезонних шкідників. Комплект на рік з чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акційній ціні. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше ніж купувати їх окремо. Комплекти можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою швидкою поштою в нашому інтернет-магазині. Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.
М'ята колосиста Лимонна
Mentha spicata
Мята колосистая лимонная
Походження / історія: м'ята росте в Середземномор'ї та упродовж багатьох століть приправляє турецьку кухню. Використовувалася для лікування шкірних захворювань древніми римлянами. У стародавній Греції в похоронних обрядах м'ята разом з розмарином і миртом була елементом напою, що давав надію в загробне життя, а не тільки для усунення запаху гниття. У 14 столітті м'яту використовували для відбілювання зубів! За легендою знаменита трава отримала своє англійську назву від давньогрецької міфічної річкової німфи Мінти. Вона була покарана царицею Персефоною за спробу спокусити Аїда, перетворивши дівчину в рослину, щоб всі ходили по ній, трощачи її все життя. Закоханий Аїд не зміг зняти прокляття і в загладжуванні своєї провини дав їй їдкий і солодко пахучий аромат. М‘ята лимонна - Існує сотні видів м’яти. Однак з усіх них виділяється лимонна м’ята Mentha gentilis var. Цитрат. Це не дуже популярно, але це зовсім не новий жанр. Насправді він з’явився приблизно в 1800 році. Цей незвичайний гібрид походить із Шотландії і являє собою суміш польової м’яти (лат. Mentha arvensis) та зеленої м’яти (лат. Mentha spicata ).
Форма: багаторічний, середньо рослий і гіллястий кущ.
Висота / діаметр: може варіюватися від 30 до 70 см.
Швидкість зростання: Mentha Ginger Mint відноситься до швидкозростаючих рослин.
Цвітіння: з початку серпня по вересень стає майже вся покрита ніжними, маленькими суцвіттями.
Листя: супротивні, злегка зморшкуваті, короткостовбурні. Листова пластинка еліптична, округла, з загостреними кінчиками, опушена, рідко гостра і зубчаста. Лист, майже як тигровий, з помаранчевими смугами, що спускаються по зеленому листю.
Стебло: у м'яти вони прямостоячі, чотиригранні.
Коренева система: кореневище стелеться, досить товсте, з короткими пагонами.
Ставлення до світла: краще росте на сонячних ділянках, але може рости та в півтіні.
Вид ґрунту: відмінно росте на всіх ділянках і дренованих ґрунтах.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 6а - при належному догляді абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).
Купити М'яту колосисту Лимонну в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.
Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».
Посадка: перед посадкою м’яти рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт. Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами та професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки та пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні та заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. . Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа. Як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу.
Добриво, підживлення: перед застосуванням будь-яких добрив радимо ретельно дослідити склад Вашого і завезеного ґрунту за допомогою аналізів в лабораторії. В межах Київської області на нашому садовому центрі ми порадимо відповідальних постачальників родючого ґрунту. Весна - літо NPK + ME (азот, фосфор, калій - набір комплексних добрив з мікроелементами) - більше азоту, наприклад 20.10.10, 20.20.20, або подібні формули. Восени - калійні добрива NPK + ME. В умовах центральної України радимо азотні добрива використовувати не пізніше кінця липня. Таким чином, ми захищаємо рослину від пізньої вегетації, щоб молоді прирости встигли задерев'яніти до перших морозів.
Дозування: 1,5 г на 1 л придбаного Вами контейнера, або 1 г, на кожні 10 см висоти рослини. Вносимо шляхом змішування добрив з верхнім шаром ґрунту пристовбурного кільця, або зробивши 2-4 невеликі отвори в ґрунті поблизу рослини. Двічі на рік з інтервалом 4 тижні звичайними (гранульованими, чи водорозчинними), або всього один раз на навесні 2-3 г пролонгованих, довготривалих добрив на кожні 10 см висоти, таким самим способом. Також, якщо у Вас є крапельна система зрошування, надзвичайно ефективне внесення шляхом фертигації (спосіб внесення рідких добрив або пестицидів, одночасно зі здійсненням зрошення або поливу). Восени бажано давати збалансований комплекс добрив з підвищеним вмістом калію (осіннє). З весни до осені окрім позакореневих обробок пестицидами не забуваємо про додавання до Вашої бакової суміші стимуляторів і мікроелементів. Особливо на піщаних бідних ґрунтах рекомендуємо застосовувати органічний гумус: перепрілий 2-4 річний перегній або компост. Біогумус найкраще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Для економії Вашого часу продуктивніше вносити добрива в ґрунтові отвори, додаючи протруйник (ґрунтовий інсектицид). Органічний гумус краще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій.
Полив: потребує регулярного, але помірного поливу.
Обрізка: щорічно слід проводити санітарну обрізку, видаляючи хворі, засохлі та пошкоджені гілки. Влітку рослина інтенсивно відростає і її можна заготовлювати кілька разів, видаляючи суцвіття.
Догляд: перед збиранням врожаю, спочатку обрізуються верхні листки, щоб стимулювати зростання біля основи рослини. Слід підрізати, видаляючи старі стебла протягом усього вегетаційного періоду, що сприяє росту нових пагонів. Після закінчення вегетації, коли листя стануть жовтими або побуріють, кущ слід зрізати до землі. Це допоможе рослині пережити зиму і дозволить йому відрости в наступному році. М'яту бажано вкрити гілками або деревною тріскою, щоб у безсніжні зими зберегти вологу і запобігти зростанню бур'янів. Рослина відноситься до агресивних рослин. Її коренева система здатна швидко розростатися. Місце, відведене для куща, краще обгородити шифером або іншими матеріалами в глибину не менше 30-40 см. Деякі садівники радять вирощувати м'яту в старих виварках, відрах, каструлях або тазах.
Хвороби та шкідники: може пошкоджуватися равликами та попелицею, а також іноді страждає від іржі. Необроблені рослини можуть пошкодитися павутинним кліщем і щитівкою, антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою і попелицею. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи та засоби захисту рослин. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.
Обробки ЗЗР (засобами захисту рослин):
Ґрунтові шкідники: від ґрунтових шкідників (хрущ, совка і т. д ) ми використовуємо препарати на основі амідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік на 30-40 днів, починаючи з початку квітня до жовтня, або раз на рік одною великою гранулою комплексного пролонгованого препарату Ініціатор (Bayer Німеччина).
Позакореневі обробки по кронам: починаючи з початку квітня і до середини осені спеціальними комплектами №1, №2, №3, №4. В склад кожного з чотирьох комплектів, входять різні інсектицид, фунгіцид, добриво, стимулятор, прилипач, інструкція по використанню з вказаним терміном застосування. Ми використовуємо препарати тільки всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer і Syngenta. Добрива Італія або Іспанія. Склад комплектів змінюється щороку в результаті аналізу наявних сезонних шкідників. Комплект на рік з чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акційній ціні. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше ніж купувати їх окремо. Комплекти можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою швидкою поштою в нашому інтернет-магазині. Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.
Характеристики |
|
Тип рослини | Кущі; |
Форма росту | Розлогі; |
Висота рослини | 0,2-0,5м; |
Діаметр дорослої рослини | 0,2-0,5м; |
Щільність крони | Рихла крона, яка пропускає світло; |
Колір крони | Зелений; |
Колір крони восени | Зелений; |
Колір квітів | Бузковий; |
Декоративні квіти | Квітучі рослини; |
Період цвітіння | Липень; Серпень; Вересень; |
Світло | Сонце; Напівтінь; |
Вимоги до поливу | Посухостійкі; Помірний полив; |
Умови навколишнього середовища | Піщані сухі бідні ґрунти; Берег прісної водойми; |
Кліматична зона України | 4 зона; |
Кислотність грунту / РН | Рослини для кислих ґрунтів РН 4-6,5; Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2; Рослини для лужних ґрунтів РН 7,2-8,5; |
Використання в ландшафтному дизайні | Маленькі компактні сади (до 6 соток); Природні пейзажні парки; Малодоглядні природні сади “нова хвиля”; |
Особливості рослини | Декоративність листя; Ароматичні рослини; Пряні для вашої кухні; Медонос; |
Сезон декоративності | Весна; Літо; Осінь; |
Потреба у догляді | Низька; |
Мята колосиста Лимонна | Mentha spicata | Мята колосистая лимонная