Рододендрон Шемрок | Rhododendron Shamrock

Модель: 812
NEW
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 730 грн
Є в наявності

Рододендрон Шемрок (жовтий, вічнозелений)

Rhododendron Shamrock (yellow, evergreen)

Рододендрон Шемрок (жовтий, вічнозелений)


Синоніми: Рододендрон Шемрок, Rhododendron Shamrock, Рододендрон Shamrock, Рододендрон Шамрок.

Форма: Вічнозелений, низькорослий кущ, подушковидної форми.

Висота/діаметр: Перевірений європейськими садівниками Рододендрон Рододендрон Shamrock досягає висоти 20-50 см. Діаметр крони – 60см.

Швидкість росту/сила росту: Щорічний приріст у висоту і завширшки 6-8см. Довговічність більше 30 років.

 

Листя/Хвоя: Крона густа. Листя еліптичні, шкірясті, блискучі, завдовжки до 3-7см., розташовані супротивно, верхня сторона зелена, трохи шорстка з білими рідкими волосками, з нижнього боку бархатисто-шорсткі. Осіння забарвлення відсутнє.

Квітки: Рододендрон Жовтий. Квітки дзвонові, ефектного кремового або жовтуватого кольору, запашні, 3-4см в діаметрі, зібрані по 8-10 шт.

 

Цвітіння: Цвіте в квітні-травні, часто повторно в серпні-вересні.

Пагони: Пагони короткі, густо вкриті чорними лусками.

Коренева система: У всіх рододендронів плоска поверхнева коренева система, чутлива до ущільнення грунту, перекопуванні і розпушування, а також дорожнім покриттям і затоплення. Ні в якому разі не допускати заростання / задерніння пристовбурового кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка початківця садівника.

 

Світло: Рододендрон Шемрок витримує тінь, півтінь. Найкраще місце для посадки – це північно-східна сторона вашого будинку.

Кислотність: рһ 4,5-6,5 - рослина ацидофил (кальцефоб) – любляче кислий грунт.

Вид грунту: Полюбляє свіжі, вологі, родючі, гумусні (багаті), пухкі і субпіщані садові ґрунти з кислою реакцією. Найголовніше для посадки рододендронів, азалій, магнолій, гортензій – ретельна підготовка кислого субстрату для посадки, незмінними складовими якого є кислий верхової (рудий він же білий він же «молодий») бажано сфагнумовый торф значенням кислотності PH не вище 4,5. За малим винятком індивідуальних особливостей кислотності ґрунтів в українському заболоченому полісся (Житомирська, Рівненська) де можуть потрапляти ділянки з кислим середовищем, в умовах практично всій решті території України кисла природна грунт – велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку необхідно підкисляти. Підкисляти грунт навколо пристовбурового кола можна за рахунок мульчування подрібненої корою сосни звичайної та хвойного апостазії, які можна збирати в будь-якому прилеглому лісі і органікою з кислою реакцією. Для підкислення грунту українські садівники традиційно використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт). У донецькій та луганській областях України наші клієнти використовують розведену рідина з шахтарських таганків. На бідних піщаних ґрунтах полісся, в тому числі і київської області, рекомендуємо застосовувати перепрілий відстояний органічний гумус, отриманий з гною або компосту. Органіка змінює структуру "легких" ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун грунтових бактерій. Черв'яки самі від сусідів до вас мігрують і запускають ланцюгову реакцію. Якщо Ви навчитеся його підтримувати, то забудете про дорогі мінеральні добрива назавжди.

Читати більше про посадку, полив, догляд, удобрення, захист - з фото в розділі "Посадка, догляд".

Доступні варіанти
Контейнер/ком: Висота: Діаметр крони: Вік: Додатково: Ціна: Кількість:
20-25см 30-35см
NEW
730 грн
-
+
Від 730 грн

Посадка/догляд: Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть продаватися у Вашому садовому центрі без додаткових підгодівлі цілий рік. Але найбільша перевага покупки рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без придбання додаткових добрив, з березня по грудень - навіть у найспекотніші дні літа.

Квітучі кущі мають потребу у великій кількості води. Навесні іноді тижнями не йдуть дощі. Тому рододендрон слід поливати, щоб не поникли його прекрасні квітки. Для цього покладіть поливальний шланг під кущі і включіть маленький напір води. Для поливу слід використовувати тільки м'яку воду, що не містить вапно! Ще краще поливати рослини дощовою водою, зібраної у велику бочку. У суху, жарку погоду крім поливу слід проводити обприскування кущів. І обов'язково необхідно мульчувати грунт під рододендроном, щоб вода не випаровувалася, а вбиралася.

 

Обрізка: Як тільки кущі рододендрона Shamrock почнуть опадати, їх потрібно «почистити». Це означає, видалити всі відцвілі суцвіття. Особливо це стосується молодих рослин. Пишне цвітіння в наступному році буде лише в тому випадку, якщо кущі сконцентруються на освіту квіток, а не насіння. У підстави віддаленого суцвіття утворюється як мінімум 2 – 3 нових пагонця. Якщо підходять умови проживання, то рододендрони ростуть швидко. Кращий час для коригуючої обрізки – відразу після цвітіння. На початку літа видаляють зайві відростки і довгі пагони, а також регулярно вирізають сухі та пошкоджені гілки. Кардинальну обрізку проводять тоді, коли рослина виросла занадто великою і втратила свою форму. Роблять це навесні. При цьому слід врахувати, що для рододендрона це рішуча міра. Він втрачає велику частину крони, яка створювала тінь для великого кореневої грудки. Кардинальна обрізка абсолютно всіх гілок куща на висоті 35-40 см. від землі може привести до загибелі рослини. Тому, щоб процес оновлення куща протікав краще, рекомендується одну його половину обрізати в перший рік, а іншу – у другій.

 

Шкідники: У нас немає навіть половини шкідників і хвороб, які переслідують рослини завжди теплою і вологою Європі. Найвідомішим шкідником для рододендрона Шемрок є Otiorhynchus sulcatus. Це невеликий жук руйнує листя, а його личинки живляться корінням. Він з'являється зазвичай в кінці травня. При його появі рослину слід триразово обприскати хімічним препаратом Fastak або Decis або іншими подібними, наприклад, для боротьби з колорадським жуком, який так само небезпечний, як і його людські ватні «однофамільці».

 

Хвороби: Рододендрон Shamrock в Україні практично не пошкоджується хворобами. На лужних або непроникних грунтах України може страждати хлорозом. Рішення - підкислення грунту і регулярні позакореневі обробки хелатом заліза з підкисленими позакореневим добривами 1 раз в тиждень. Не менш серйозну хворобу у рододендрона викликають борошнисті гриби. Вони нагадують білий борошнистого кольору наліт. Потрібно видаляти уражені листя і пагони з рослини і згодом спалювати. Зупинити поширення грибка можливо і методом обприскування препаратами Score 250 EC, Discus 500 WG, Nimrod 250 EC або Saprol 190. Також застосовують і біологічні препарати: Biosept 33 SL, Bioczos BR.

Помилкова думка, що підвищений вміст заліза в українських свердловинах позитивно впливає на ацидофільні рослини. Магнолія абсолютно байдужа до залозу з свердловин. Тільки залізо в хелатній формі оживляє кислолюбивые рослини на лужних і нейтральних грунтах.

 

Застосування: Кращий Рододендрон жовтий Shamrock підходить для одиночних і групових посадок, при створенні контрастних квіткових композицій, композицій з хвойними породами, а також з іншими листопадними і вічнозеленими, декоративними кущами. Також його використовують в якості яскравої квітучої живоплоту і для оформлення алей. Дуже мальовничо й барвисто виглядають кам'яні, вересові сади, рабатка де росте цей надзвичайно густий і компактний кущ. Рододендрони Shamrock будуть виглядати фантастично на альпійських гірках і в будь-якому саду.

Великі рододендрони / азалії краще купити в Україні (акліматизовані) у пластиковому контейнері з добривами, так рослина не піддається викопуванні з неминучим пошкодженням кореневої системи і після посадки гарантовано приживається. Велика рослина, привезене з Європи з грудкою або в горщику приживається дуже погано.

Але найбільша перевага покупки рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без придбання додаткових добрив, з березня по грудень - навіть у найспекотніші дні літа.

З недавніх пір в Європі вважають, що рослина рододендрон / азалія приносить в дім щастя. В народі також побутує думка, що, купивши цю квітку, маєш силу духу, здоров'я, авторитет і вплив. Вважають, що ця рослина володіє корисними властивостями. Темно-червону азалію бояться мурахи і міль. За народною прикметою, якщо дивитися на азалію протягом півгодини, то перестають хворіти втомлені очі і зір набуває чіткість. «Квітка мудреців» - так його іноді називають велично за великі квітки, що дозволяють годинами споглядати (медитувати) відключаючи буденні думки, і абстрагуючись, очищати мозок від непотрібного «кеша».

 

 Кліматична зона / зона морозостійкості: 6 а для України – умовно морозостійкий вид (Одеська обл. - Бессарабія, Закарпаття, Львівська, Крим), вимагає захищене від вітрів і сонця місце. Особливо вразлива сторона рослини, з південної сторони з березня до середини квітня, коли від першого тепла рослина починає вегетацію, а скуті замерзлої землею коріння не можуть давати поживних речовин. В даному випадку для захисту від опіку закривають тінівкою або білим нетканим синтетичним матеріалом. З допомогою елементарного догляду (полив, прополка пристовбурового кола, мульчування добриво, укриття) можна захистити рослину на території всієї України.

Купити рододендрон Жовтий Shamrock в Києві за низькими цінами можна в розсалникурослин PROXIMA.

Рододендрон Шемрок (жовтий, вічнозелений)

Rhododendron Shamrock (yellow, evergreen)

Рододендрон Шемрок (жовтий, вічнозелений)


Синоніми: Рододендрон Шемрок, Rhododendron Shamrock, Рододендрон Shamrock, Рододендрон Шамрок.

Форма: Вічнозелений, низькорослий кущ, подушковидної форми.

Висота/діаметр: Перевірений європейськими садівниками Рододендрон Рододендрон Shamrock досягає висоти 20-50 см. Діаметр крони – 60см.

Швидкість росту/сила росту: Щорічний приріст у висоту і завширшки 6-8см. Довговічність більше 30 років.

 

Листя/Хвоя: Крона густа. Листя еліптичні, шкірясті, блискучі, завдовжки до 3-7см., розташовані супротивно, верхня сторона зелена, трохи шорстка з білими рідкими волосками, з нижнього боку бархатисто-шорсткі. Осіння забарвлення відсутнє.

Квітки: Рододендрон Жовтий. Квітки дзвонові, ефектного кремового або жовтуватого кольору, запашні, 3-4см в діаметрі, зібрані по 8-10 шт.

 

Цвітіння: Цвіте в квітні-травні, часто повторно в серпні-вересні.

Пагони: Пагони короткі, густо вкриті чорними лусками.

Коренева система: У всіх рододендронів плоска поверхнева коренева система, чутлива до ущільнення грунту, перекопуванні і розпушування, а також дорожнім покриттям і затоплення. Ні в якому разі не допускати заростання / задерніння пристовбурового кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка початківця садівника.

 

Світло: Рододендрон Шемрок витримує тінь, півтінь. Найкраще місце для посадки – це північно-східна сторона вашого будинку.

Кислотність: рһ 4,5-6,5 - рослина ацидофил (кальцефоб) – любляче кислий грунт.

Вид грунту: Полюбляє свіжі, вологі, родючі, гумусні (багаті), пухкі і субпіщані садові ґрунти з кислою реакцією. Найголовніше для посадки рододендронів, азалій, магнолій, гортензій – ретельна підготовка кислого субстрату для посадки, незмінними складовими якого є кислий верхової (рудий він же білий він же «молодий») бажано сфагнумовый торф значенням кислотності PH не вище 4,5. За малим винятком індивідуальних особливостей кислотності ґрунтів в українському заболоченому полісся (Житомирська, Рівненська) де можуть потрапляти ділянки з кислим середовищем, в умовах практично всій решті території України кисла природна грунт – велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку необхідно підкисляти. Підкисляти грунт навколо пристовбурового кола можна за рахунок мульчування подрібненої корою сосни звичайної та хвойного апостазії, які можна збирати в будь-якому прилеглому лісі і органікою з кислою реакцією. Для підкислення грунту українські садівники традиційно використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт). У донецькій та луганській областях України наші клієнти використовують розведену рідина з шахтарських таганків. На бідних піщаних ґрунтах полісся, в тому числі і київської області, рекомендуємо застосовувати перепрілий відстояний органічний гумус, отриманий з гною або компосту. Органіка змінює структуру "легких" ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун грунтових бактерій. Черв'яки самі від сусідів до вас мігрують і запускають ланцюгову реакцію. Якщо Ви навчитеся його підтримувати, то забудете про дорогі мінеральні добрива назавжди.

Читати більше про посадку, полив, догляд, удобрення, захист - з фото в розділі "Посадка, догляд".

Посадка/догляд: Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть продаватися у Вашому садовому центрі без додаткових підгодівлі цілий рік. Але найбільша перевага покупки рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без придбання додаткових добрив, з березня по грудень - навіть у найспекотніші дні літа.

Квітучі кущі мають потребу у великій кількості води. Навесні іноді тижнями не йдуть дощі. Тому рододендрон слід поливати, щоб не поникли його прекрасні квітки. Для цього покладіть поливальний шланг під кущі і включіть маленький напір води. Для поливу слід використовувати тільки м'яку воду, що не містить вапно! Ще краще поливати рослини дощовою водою, зібраної у велику бочку. У суху, жарку погоду крім поливу слід проводити обприскування кущів. І обов'язково необхідно мульчувати грунт під рододендроном, щоб вода не випаровувалася, а вбиралася.

 

Обрізка: Як тільки кущі рододендрона Shamrock почнуть опадати, їх потрібно «почистити». Це означає, видалити всі відцвілі суцвіття. Особливо це стосується молодих рослин. Пишне цвітіння в наступному році буде лише в тому випадку, якщо кущі сконцентруються на освіту квіток, а не насіння. У підстави віддаленого суцвіття утворюється як мінімум 2 – 3 нових пагонця. Якщо підходять умови проживання, то рододендрони ростуть швидко. Кращий час для коригуючої обрізки – відразу після цвітіння. На початку літа видаляють зайві відростки і довгі пагони, а також регулярно вирізають сухі та пошкоджені гілки. Кардинальну обрізку проводять тоді, коли рослина виросла занадто великою і втратила свою форму. Роблять це навесні. При цьому слід врахувати, що для рододендрона це рішуча міра. Він втрачає велику частину крони, яка створювала тінь для великого кореневої грудки. Кардинальна обрізка абсолютно всіх гілок куща на висоті 35-40 см. від землі може привести до загибелі рослини. Тому, щоб процес оновлення куща протікав краще, рекомендується одну його половину обрізати в перший рік, а іншу – у другій.

 

Шкідники: У нас немає навіть половини шкідників і хвороб, які переслідують рослини завжди теплою і вологою Європі. Найвідомішим шкідником для рододендрона Шемрок є Otiorhynchus sulcatus. Це невеликий жук руйнує листя, а його личинки живляться корінням. Він з'являється зазвичай в кінці травня. При його появі рослину слід триразово обприскати хімічним препаратом Fastak або Decis або іншими подібними, наприклад, для боротьби з колорадським жуком, який так само небезпечний, як і його людські ватні «однофамільці».

 

Хвороби: Рододендрон Shamrock в Україні практично не пошкоджується хворобами. На лужних або непроникних грунтах України може страждати хлорозом. Рішення - підкислення грунту і регулярні позакореневі обробки хелатом заліза з підкисленими позакореневим добривами 1 раз в тиждень. Не менш серйозну хворобу у рододендрона викликають борошнисті гриби. Вони нагадують білий борошнистого кольору наліт. Потрібно видаляти уражені листя і пагони з рослини і згодом спалювати. Зупинити поширення грибка можливо і методом обприскування препаратами Score 250 EC, Discus 500 WG, Nimrod 250 EC або Saprol 190. Також застосовують і біологічні препарати: Biosept 33 SL, Bioczos BR.

Помилкова думка, що підвищений вміст заліза в українських свердловинах позитивно впливає на ацидофільні рослини. Магнолія абсолютно байдужа до залозу з свердловин. Тільки залізо в хелатній формі оживляє кислолюбивые рослини на лужних і нейтральних грунтах.

 

Застосування: Кращий Рододендрон жовтий Shamrock підходить для одиночних і групових посадок, при створенні контрастних квіткових композицій, композицій з хвойними породами, а також з іншими листопадними і вічнозеленими, декоративними кущами. Також його використовують в якості яскравої квітучої живоплоту і для оформлення алей. Дуже мальовничо й барвисто виглядають кам'яні, вересові сади, рабатка де росте цей надзвичайно густий і компактний кущ. Рододендрони Shamrock будуть виглядати фантастично на альпійських гірках і в будь-якому саду.

Великі рододендрони / азалії краще купити в Україні (акліматизовані) у пластиковому контейнері з добривами, так рослина не піддається викопуванні з неминучим пошкодженням кореневої системи і після посадки гарантовано приживається. Велика рослина, привезене з Європи з грудкою або в горщику приживається дуже погано.

Але найбільша перевага покупки рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без придбання додаткових добрив, з березня по грудень - навіть у найспекотніші дні літа.

З недавніх пір в Європі вважають, що рослина рододендрон / азалія приносить в дім щастя. В народі також побутує думка, що, купивши цю квітку, маєш силу духу, здоров'я, авторитет і вплив. Вважають, що ця рослина володіє корисними властивостями. Темно-червону азалію бояться мурахи і міль. За народною прикметою, якщо дивитися на азалію протягом півгодини, то перестають хворіти втомлені очі і зір набуває чіткість. «Квітка мудреців» - так його іноді називають велично за великі квітки, що дозволяють годинами споглядати (медитувати) відключаючи буденні думки, і абстрагуючись, очищати мозок від непотрібного «кеша».

 

 Кліматична зона / зона морозостійкості: 6 а для України – умовно морозостійкий вид (Одеська обл. - Бессарабія, Закарпаття, Львівська, Крим), вимагає захищене від вітрів і сонця місце. Особливо вразлива сторона рослини, з південної сторони з березня до середини квітня, коли від першого тепла рослина починає вегетацію, а скуті замерзлої землею коріння не можуть давати поживних речовин. В даному випадку для захисту від опіку закривають тінівкою або білим нетканим синтетичним матеріалом. З допомогою елементарного догляду (полив, прополка пристовбурового кола, мульчування добриво, укриття) можна захистити рослину на території всієї України.

Купити рододендрон Жовтий Shamrock в Києві за низькими цінами можна в розсалникурослин PROXIMA.

Читати більше
Характеристики
Тип рослини Кущі; Вічнозелені;
Форма росту Розлогі; Кулясті;
Висота рослини 0,5-1м;
Діаметр дорослої рослини 0,5-1м;
Щільність крони Щільна крона, яка створює тінь;
Колір крони Темно-зелений;
Колір крони восени Темно-зелений;
Колір квітів Жовтий;
Декоративні квіти Квітучі рослини; Тривале цвітіння; Повторне цвітіння;
Період цвітіння Травень; Червень; Серпень; Вересень;
Світло Тінь; Напівтінь;
Вимоги до поливу Помірний полив; Регулярний полив;
Умови навколишнього середовища Потребує захисту від вітру;
Кліматична зона України 6 зона (-23,3°С - 17,8°С);
Кислотність грунту / РН Рослини для кислих ґрунтів РН 4-6,5;
Використання в ландшафтному дизайні Маленькі компактні сади (до 6 соток); Сади на даху; Сади каменів/альпінарії/; Східні сади; Вересові і кислі сади; Акценти / солітери;
Особливості рослини Декоративність листя;
Сезон декоративності Весна; Літо; Осінь; Зима;
Потреба у догляді Середня;
Потреба укриття на зиму Постійне укриття взимку агротканиною від морозу; Бажане мульчування і утеплення коріння на зиму;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Рододендрон Шемрок | Rhododendron Shamrock