Рододендрон якушиманський Ніно Кримсон | Rhododendron yakushiman Nino Crimson | Рододендрон якушиманский Нино Кримсон
Рододендрон якушиманський Ніно Кримсон
Рододендрон якушиманський Ніно Кримсон
Rhododendron yakushiman Nino Crimson
Rhododendron 'Hino Crimson' – популярний японський чагарник. Вражаючі малинові квіти покривають цей привабливий щільний компактний чагарник у середині весни; листя невелике має тонку текстуру. Ця видатна рослина вічнозелена, зберігаючи листя цілий рік, а маленькі, глянсові зелені листя часто набувають червоних відтінків під час зими. Прекрасна рослина для посадки в групі, щоб додати вражаючого кольору. Переможець численних нагород, зокрема престижна нагорода за заслуги перед Королівським садівничим товариством, а також нагорода «Рододендрон року» Американського товариства. Завдяки своєму маленькому розміру він ідеально підходить для вирощування в контейнері або для невеликого простору у Вашому саду. Місця для посадки повинні мати добре дренований, сильнокислотний та органічний грунт.
Синоніми: Hino Crimson Azalea, Rhododendron yakushiman Nino Crimson
Азалія 'Hino Crimson', рододендрон «Хіно-малиновий», Рододендрон якушиманський Ніно Кримсон, рододендрон японський.
Форма: вічнозелений чагарник, подушкоподібної форми.
Висота/діаметр: Рододендрон/Азалія Ніно Кримсон 60-90 см у висоту і до 90-1,5 м у діаметрі. Висота 60-90 см за 10 років.
Листя: крона густа. Листя еліптичні, шкіряні, блискучі, довжиною до 2 см, розташовані супротивно, верхня сторона зелена, трохи шорстка з білими рідкими волосками, з нижнього боку бархатисто-шорсткі. Маленьке глянсове вузьке листя восени перетворюється на мідно-бронзове.
Квіти: численні, розпускаються в середині - наприкінці травня іноді до червня, мають насичено червоний або червоний колір, злегка запашні, 3-4 см. в діаметрі, зібрані парасолькою по 6 шт.
Цвітіння: цвіте у травні-червні, часто повторно у серпні-вересні.
Пагони: пагони короткі, густо вкриті чорними лусками.
Коренева система: у всіх рододендронів плоска поверхнева коренева система, чутлива до ущільнення ґрунту, перекопування та розпушування, а також до дорожніх покриттів та затоплення. У жодному разі не допускати заростання / засмикання приствольного кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка садівника-початківця.
Ставлення до світла: Hino Crimson Azalea добре росте як на сонці, так і в частковій тіні.
Вид грунту: віддає перевагу свіжим, вологі, родючі, гумусні (багаті), пухкі та супіщані садові грунти з кислою реакцією. Найголовніше в посадці рододендронів, азалій, магнолій, гортензій - ретельна підготовка кислого субстрату для посадки, незмінним складовим є кислим верховий (рудий він білий він же «молодий») бажано сфагнумовий торф значенням кислотності PH не вище 4,5. (Житомирська, Волинська, Рівненська) де можуть траплятися ділянки з кислим середовищем, в умовах практично всієї території України кислий природний ґрунт - велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку необхідно підкисляти. Підкислювати ґрунт навколо приствольного кола можна за рахунок мульчування дробленою корою сосни звичайної та хвойного лапника, які можна збирати в будь-якому прилеглому лісі та органікою з кислою реакцією. Для підкислення ґрунту українські садівники традиційно використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт). У Донецькій та Луганській областях наші клієнти використовують розведену рідину з шахтарських таганків.
Кислотність: рh 4,5-6,5 - ацидофіл (кальцефоб) - рослина, що любить кислий грунт.
Застосування: Рододендрон якушиманський Ніно Кримсон підходить для одиночних та групових посадок, при створенні переднього плану контрастних квіткових композицій, композицій із хвойними породами. Також він використовується як яскраві квітучі живоплоти і для оформлення алей. Рододендрони відносяться до вологолюбних рослин, їх краще висаджувати поблизу водойм. Влітку завдяки підвищеній вологості та помірній температурі умови найбільш сприятливі. Дуже декоративно виглядають поряд із хвойними рослинами. З недавніх пір у Європі вважають, що рослина рододендрон/азалія приносить у будинок щастя. У народі також існує думка, що, купивши цю квітку, набуваєш силу духу, здоров'я, авторитет та вплив. Вважають, що така рослина має корисні властивості. За народною прикметою, якщо дивитися на азалію протягом півгодини, то перестають хворіти втомлені очі і зір набуває чіткості.
Кліматична зона/зона морозостійкості: 6 а. Зимостійкий, але потребує укриття на зиму.
Купити Рододендрон/азалію Ніно Кримсон, Rhododendron Nino Crimson, Hino Crimson Azalea в Києві за низькими цінами можна в розпліднику рослин PROXIMA. Читати далі про посадку, полив, догляд, добриво та захист - з фото у розділі «Посадка, догляд».
Читати більше про посадку, полив, догляд, добрива, захист - нижче - під фотографіями
Контейнер/ком: | Висота: | Діаметр крони: | Вік: | Ціна: | Кількість: |
5л | 30-40см | 30-40см | 5р | 610 грн |
- + |
Посадка: найкраще місце для посадки рододендрону – північно-східна сторона Вашого будинку. Для того, щоб Рододендрон добре ріс, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур'янів, особливо багаторічних. Немає необхідності використовувати дорогі добрива, можна використовувати чорнозем або будь-який здоровий, удобрений гумусом, темний луговий / садовий грунт. Всі рослини, придбані в розпліднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами найкращих європейських виробників і можуть реалізовуватись у Вашому садовому центрі без додаткового підживлення цілий рік.
Мінеральні добрива: біля ствольних кіл розсипаємо 3гр на 1кг уявного кома збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами. Регулярні позакореневі обробки мінеральними органічними добривами з прилипачем з підкисленою водою, наприклад, Valagro (Плантафол, Мегафол), вермикультурою і т.д. Рододендрон/азалія з вдячністю відгукується на внесення мінеральних та органічних добрив. На території бідних піщаних ґрунтів (українське Полісся, у тому числі більша частина Київської області) рекомендуємо підсипати компост (отриманий із відходів городу, саду, кухні) або старий органічний гумус із компостованого гною. Органіка значно покращує структуру «легких» ґрунтів та «запускає» вічний природний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого черв'яки від сусідів самі мігрують до Вас і запустять ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчившись його «обслуговувати», ми забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Настав час позбавлятися диких згубних радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини». Доцільніше сортувати відходи, як у Європі, дбаючи про майбутні покоління.
Полив: квітучі чагарники потребують рясного поливу, особливо навесні, коли не йдуть дощі. Для поливу бажано використовувати тільки м'яку воду, яка не містить вапна. Ще краще поливати рослину дощовою водою. У суху та спекотну погоду вранці та ввечері рекомендуємо проводити та обприскування кущів. Бажано мульчувати ґрунт під кущами для затримки води.
Обрізка: рекомендуємо на початку весни провести санітарну обрізку, видалити старі, пошкоджені та сухі гілки, а також кінчики пагонів, що підмерзли. Бажано зробити обрізання суцвіть, які вже відцвіли (не пізніше 20 днів після цвітіння) – це необхідно для повноцінного закладання квітконосних бруньок на наступний рік.
Догляд: Rhododendron 'Hino Crimson' потребує регулярного поливу, видалення бур'янів, розпушування приствольного кола, мульчування, добрива, укриття на зиму нетканим матеріалом. Рекомендуємо також захистити рослину від весняних сонячних опіків. Хорошому розвитку дерев та чагарників, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування спочатку перегноєм або компостом та корою зверху.
Хвороби та шкідники: на території України не знайдеш навіть половини шкідників та хвороб, які переслідують рослини у теплій та вологій Європі. Найвідомішим шкідником для Рододендрона якушиманського Ніно Кримсон є Otiorhynchus sulcatus. Це невеликий жук, що руйнує листя, а його личинки харчуються корінням рослини. Він з'являється зазвичай наприкінці травня. При його появі рослину слід триразово обприскати хімічними препаратами Fastak, Decis або іншими подібними, наприклад, для боротьби з колорадським жуком, який також небезпечний, як і його «ватні» однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть у чужі здорові сади. Перші та другі повинні знищуватись до розповзання на великі території.
Також для Rhododendron yakushiman Nino Crimson небезпечні борошняні гриби, вони нагадують білий наліт борошнистого кольору. Рішення - підкислення ґрунту та регулярні позакореневі обробки хелатом заліза з підкисленими позакореневими добривами 1 раз на тиждень. Існує хибна думка, що підвищений вміст заліза в українських свердловинах позитивно впливає на ацидофільні рослини. Але рододендрони абсолютно байдужі до заліза зі свердловин. Тільки препарат хелат заліза оживляє рослини, що люблять кислий ґрунт на лужних та нейтральних ґрунтах. Рекомендуємо видаляти уражене листя та пагони з рослини і згодом спалювати. Також зупинити поширення грибка можна і методом обприскування препаратами Скор, Дискус, Німрод або Сапрол. Ефективну дію надає застосування біологічних препаратів Biosept 33 SL, Bioczos BR.
Грунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ, совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Побачивши першого жука (середина квітня) ТЕРМІНОВО потрібно обробляти крону Актара або будь-яким із багатьох препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Prestige (Байєр), Антихрущ. У той же час частина розчину повинна потрапити на кореневу шийку ствола (10 см вище ґрунту).
Саджаючи, замочуємо коріння або протравлюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи у ґрунт, обов'язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, згідно з інструкцією на куплений препарат. Рекомендуємо Актара (діюча речовина – тіаметоксам) розводимо 1 г/л, та український препарат Антихрущ Люкс (діючі речовини – імідаклоприд+біфентрин+ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози та, безумовно, розміру рослини. Обробку по кроні, підлив по кореневій шийці та внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня та повторюємо 1 раз на 40 днів до кінця вересня.
Рододендрон якушиманський Ніно Кримсон
Рододендрон якушиманський Ніно Кримсон
Rhododendron yakushiman Nino Crimson
Rhododendron 'Hino Crimson' – популярний японський чагарник. Вражаючі малинові квіти покривають цей привабливий щільний компактний чагарник у середині весни; листя невелике має тонку текстуру. Ця видатна рослина вічнозелена, зберігаючи листя цілий рік, а маленькі, глянсові зелені листя часто набувають червоних відтінків під час зими. Прекрасна рослина для посадки в групі, щоб додати вражаючого кольору. Переможець численних нагород, зокрема престижна нагорода за заслуги перед Королівським садівничим товариством, а також нагорода «Рододендрон року» Американського товариства. Завдяки своєму маленькому розміру він ідеально підходить для вирощування в контейнері або для невеликого простору у Вашому саду. Місця для посадки повинні мати добре дренований, сильнокислотний та органічний грунт.
Синоніми: Hino Crimson Azalea, Rhododendron yakushiman Nino Crimson
Азалія 'Hino Crimson', рододендрон «Хіно-малиновий», Рододендрон якушиманський Ніно Кримсон, рододендрон японський.
Форма: вічнозелений чагарник, подушкоподібної форми.
Висота/діаметр: Рододендрон/Азалія Ніно Кримсон 60-90 см у висоту і до 90-1,5 м у діаметрі. Висота 60-90 см за 10 років.
Листя: крона густа. Листя еліптичні, шкіряні, блискучі, довжиною до 2 см, розташовані супротивно, верхня сторона зелена, трохи шорстка з білими рідкими волосками, з нижнього боку бархатисто-шорсткі. Маленьке глянсове вузьке листя восени перетворюється на мідно-бронзове.
Квіти: численні, розпускаються в середині - наприкінці травня іноді до червня, мають насичено червоний або червоний колір, злегка запашні, 3-4 см. в діаметрі, зібрані парасолькою по 6 шт.
Цвітіння: цвіте у травні-червні, часто повторно у серпні-вересні.
Пагони: пагони короткі, густо вкриті чорними лусками.
Коренева система: у всіх рододендронів плоска поверхнева коренева система, чутлива до ущільнення ґрунту, перекопування та розпушування, а також до дорожніх покриттів та затоплення. У жодному разі не допускати заростання / засмикання приствольного кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка садівника-початківця.
Ставлення до світла: Hino Crimson Azalea добре росте як на сонці, так і в частковій тіні.
Вид грунту: віддає перевагу свіжим, вологі, родючі, гумусні (багаті), пухкі та супіщані садові грунти з кислою реакцією. Найголовніше в посадці рододендронів, азалій, магнолій, гортензій - ретельна підготовка кислого субстрату для посадки, незмінним складовим є кислим верховий (рудий він білий він же «молодий») бажано сфагнумовий торф значенням кислотності PH не вище 4,5. (Житомирська, Волинська, Рівненська) де можуть траплятися ділянки з кислим середовищем, в умовах практично всієї території України кислий природний ґрунт - велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку необхідно підкисляти. Підкислювати ґрунт навколо приствольного кола можна за рахунок мульчування дробленою корою сосни звичайної та хвойного лапника, які можна збирати в будь-якому прилеглому лісі та органікою з кислою реакцією. Для підкислення ґрунту українські садівники традиційно використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт). У Донецькій та Луганській областях наші клієнти використовують розведену рідину з шахтарських таганків.
Кислотність: рh 4,5-6,5 - ацидофіл (кальцефоб) - рослина, що любить кислий грунт.
Застосування: Рододендрон якушиманський Ніно Кримсон підходить для одиночних та групових посадок, при створенні переднього плану контрастних квіткових композицій, композицій із хвойними породами. Також він використовується як яскраві квітучі живоплоти і для оформлення алей. Рододендрони відносяться до вологолюбних рослин, їх краще висаджувати поблизу водойм. Влітку завдяки підвищеній вологості та помірній температурі умови найбільш сприятливі. Дуже декоративно виглядають поряд із хвойними рослинами. З недавніх пір у Європі вважають, що рослина рододендрон/азалія приносить у будинок щастя. У народі також існує думка, що, купивши цю квітку, набуваєш силу духу, здоров'я, авторитет та вплив. Вважають, що така рослина має корисні властивості. За народною прикметою, якщо дивитися на азалію протягом півгодини, то перестають хворіти втомлені очі і зір набуває чіткості.
Кліматична зона/зона морозостійкості: 6 а. Зимостійкий, але потребує укриття на зиму.
Купити Рододендрон/азалію Ніно Кримсон, Rhododendron Nino Crimson, Hino Crimson Azalea в Києві за низькими цінами можна в розпліднику рослин PROXIMA. Читати далі про посадку, полив, догляд, добриво та захист - з фото у розділі «Посадка, догляд».
Читати більше про посадку, полив, догляд, добрива, захист - нижче - під фотографіями
Посадка: найкраще місце для посадки рододендрону – північно-східна сторона Вашого будинку. Для того, щоб Рододендрон добре ріс, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур'янів, особливо багаторічних. Немає необхідності використовувати дорогі добрива, можна використовувати чорнозем або будь-який здоровий, удобрений гумусом, темний луговий / садовий грунт. Всі рослини, придбані в розпліднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами найкращих європейських виробників і можуть реалізовуватись у Вашому садовому центрі без додаткового підживлення цілий рік.
Мінеральні добрива: біля ствольних кіл розсипаємо 3гр на 1кг уявного кома збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами. Регулярні позакореневі обробки мінеральними органічними добривами з прилипачем з підкисленою водою, наприклад, Valagro (Плантафол, Мегафол), вермикультурою і т.д. Рододендрон/азалія з вдячністю відгукується на внесення мінеральних та органічних добрив. На території бідних піщаних ґрунтів (українське Полісся, у тому числі більша частина Київської області) рекомендуємо підсипати компост (отриманий із відходів городу, саду, кухні) або старий органічний гумус із компостованого гною. Органіка значно покращує структуру «легких» ґрунтів та «запускає» вічний природний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого черв'яки від сусідів самі мігрують до Вас і запустять ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчившись його «обслуговувати», ми забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Настав час позбавлятися диких згубних радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини». Доцільніше сортувати відходи, як у Європі, дбаючи про майбутні покоління.
Полив: квітучі чагарники потребують рясного поливу, особливо навесні, коли не йдуть дощі. Для поливу бажано використовувати тільки м'яку воду, яка не містить вапна. Ще краще поливати рослину дощовою водою. У суху та спекотну погоду вранці та ввечері рекомендуємо проводити та обприскування кущів. Бажано мульчувати ґрунт під кущами для затримки води.
Обрізка: рекомендуємо на початку весни провести санітарну обрізку, видалити старі, пошкоджені та сухі гілки, а також кінчики пагонів, що підмерзли. Бажано зробити обрізання суцвіть, які вже відцвіли (не пізніше 20 днів після цвітіння) – це необхідно для повноцінного закладання квітконосних бруньок на наступний рік.
Догляд: Rhododendron 'Hino Crimson' потребує регулярного поливу, видалення бур'янів, розпушування приствольного кола, мульчування, добрива, укриття на зиму нетканим матеріалом. Рекомендуємо також захистити рослину від весняних сонячних опіків. Хорошому розвитку дерев та чагарників, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування спочатку перегноєм або компостом та корою зверху.
Хвороби та шкідники: на території України не знайдеш навіть половини шкідників та хвороб, які переслідують рослини у теплій та вологій Європі. Найвідомішим шкідником для Рододендрона якушиманського Ніно Кримсон є Otiorhynchus sulcatus. Це невеликий жук, що руйнує листя, а його личинки харчуються корінням рослини. Він з'являється зазвичай наприкінці травня. При його появі рослину слід триразово обприскати хімічними препаратами Fastak, Decis або іншими подібними, наприклад, для боротьби з колорадським жуком, який також небезпечний, як і його «ватні» однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть у чужі здорові сади. Перші та другі повинні знищуватись до розповзання на великі території.
Також для Rhododendron yakushiman Nino Crimson небезпечні борошняні гриби, вони нагадують білий наліт борошнистого кольору. Рішення - підкислення ґрунту та регулярні позакореневі обробки хелатом заліза з підкисленими позакореневими добривами 1 раз на тиждень. Існує хибна думка, що підвищений вміст заліза в українських свердловинах позитивно впливає на ацидофільні рослини. Але рододендрони абсолютно байдужі до заліза зі свердловин. Тільки препарат хелат заліза оживляє рослини, що люблять кислий ґрунт на лужних та нейтральних ґрунтах. Рекомендуємо видаляти уражене листя та пагони з рослини і згодом спалювати. Також зупинити поширення грибка можна і методом обприскування препаратами Скор, Дискус, Німрод або Сапрол. Ефективну дію надає застосування біологічних препаратів Biosept 33 SL, Bioczos BR.
Грунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ, совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Побачивши першого жука (середина квітня) ТЕРМІНОВО потрібно обробляти крону Актара або будь-яким із багатьох препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Prestige (Байєр), Антихрущ. У той же час частина розчину повинна потрапити на кореневу шийку ствола (10 см вище ґрунту).
Саджаючи, замочуємо коріння або протравлюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи у ґрунт, обов'язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, згідно з інструкцією на куплений препарат. Рекомендуємо Актара (діюча речовина – тіаметоксам) розводимо 1 г/л, та український препарат Антихрущ Люкс (діючі речовини – імідаклоприд+біфентрин+ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози та, безумовно, розміру рослини. Обробку по кроні, підлив по кореневій шийці та внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня та повторюємо 1 раз на 40 днів до кінця вересня.
Характеристики |
|
Тип рослини | Кущі; Вічнозелені; |
Форма росту | Розлогі; Кулясті; |
Висота рослини | 1-1,5м; |
Діаметр дорослої рослини | 1-1,5м; |
Щільність крони | Щільна крона, яка створює тінь; |
Колір крони | Темно-зелений; |
Колір крони восени | Темно-зелений; |
Колір квітів | Червоний; |
Декоративні квіти | Квітучі рослини; Тривале цвітіння; |
Період цвітіння | Травень; Червень; |
Світло | Тінь; Напівтінь; |
Вимоги до поливу | Помірний полив; Регулярний полив; |
Умови навколишнього середовища | Потребує захисту від вітру; |
Кліматична зона України | 6 зона (-23,3°С - 17,8°С); |
Кислотність грунту / РН | Рослини для кислих ґрунтів РН 4-6,5; |
Використання в ландшафтному дизайні | Маленькі компактні сади (до 6 соток); Сади на даху; Сади каменів/альпінарії/; Східні сади; Вересові і кислі сади; Акценти / солітери; |
Особливості рослини | Декоративність листя; |
Сезон декоративності | Весна; Літо; Осінь; Зима; |
Потреба у догляді | Середня; |
Потреба укриття на зиму | Укриття агротканиною від морозу лише в молодому віці; Постійне укриття взимку агротканиною від морозу; Бажане мульчування і утеплення коріння на зиму; |
Рододендрон якушиманський Ніно Кримсон | Rhododendron yakushiman Nino Crimson | Рододендрон якушиманский Нино Кримсон